Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

snimanje iz kola

[es] :: Digitalne kamere :: snimanje iz kola

[ Pregleda: 3051 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PETAR-

Član broj: 42296
Poruke: 47
212.200.125.*



Profil

icon snimanje iz kola21.12.2005. u 17:02 - pre 222 meseci
Koju kameru uzeti
da se moze snimati nocna voznja-kroz grad ili u sumrak a da snimak bude lep.
da moze stati barem 1h videa
da kosta do 200e
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: snimanje iz kola21.12.2005. u 20:55 - pre 222 meseci
Jel to snimas neki drag race ili drift...ja sam to snimao sa mojom kamerom prosle godine 10-tak puta

Vidi ovako do 200 eur moze samo polovno.
Mada...mozda bi ti to i odgovaralo...ovako snimak po ulici koja je osvetljena sa svakom kamerom ispadne manje-vise dobar(uslovno receno),ali za snimak po bas bas mraku ti treba jedna od 3 varijante:
1.Profi kamera sa CCD-om 1/2" ili 2/3"(po mogucstvu sa reflektorom)
2.Neka Sony ili Panasonic mini DV kamera sa night shot-om (infrared snimanje pri 0lux)
3.Neka analogna Sony Hi8 ili video8 kamera sa night shot-om.

Svaka varijanta ima i prednosti i mane
1.Ovakve kamere sa velikim senzorima,mocnim objektivima i hiper gainom obicno odlicno snimaju po nocnim uslovima.Mana je to sto su pre svega preskupe (>5000 eur),preglomazne(za profi upotrebu samo),i reflektori da bi snimak bio jos bolji su jako skupi(recimo reflektor 1000w kosta od 1500-2000 eur) kao i uostalom i sva dodatna oprema za profi kamere.

2.Klasicne mini DV kamere,sve Sonyeve(znaci i one najjeftinije) imaju ovu opciju(i neke Panasonic).Ja na mojoj kameri imam to i infrared osvetljenje sam koristio kad sam snimao drag race u toku noci,ne zbog toga sto IC osvetljava nesto mnogo(svega do 3-4 m) vec zbog toga sto kamera tada snima crno beli snimak u rezimu 0lux pa se sve vidi.Mana ovog nacina snimanja je pre svega sto je snimak crno beli(vuce na neku zelenkastu nijansu) i pre svega sto je gain maksimalan pa je snimak pun shuma.

3.Ako se vec nema para,onda najbolje da se ide na neku polovnu analognu Sony Hi8 ili video8 kameru.Sve novije analogne Sony kamere od 1998-1999 imaju night shot(ali ipak treba proveriti ne garantujem),mogu se naci povoljno i radice posao,naravno ako ste zadovoljni analognim snimkom.Mana je ta sto je dalji video editing bez gubitaka ne moguc,i sto je snimak definitivno losiji(manja rezolucija,ostrina,kvalitet boja slabiji...) nego na mini DV kamerama.

Ja sam ti sao 3 resenja,na tebi je da izaberes.

[Ovu poruku je menjao Stefano dana 22.12.2005. u 01:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: snimanje iz kola

[ Pregleda: 3051 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.