Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imam problem sa hladnim AMD-om!?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Imam problem sa hladnim AMD-om!?

[ Pregleda: 4141 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cure126
Srbija, Uzice

Član broj: 67027
Poruke: 227
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Imam problem sa hladnim AMD-om!?22.12.2005. u 21:05 - pre 222 meseci
Mislim da za ovu temu ni ne moram da proverim ostale, jer ovakvog neceg tesko jos da ima. Imam problem sa hladnim AMD-om!? Mislice te da se salim, a mozda je i neka mala zackoljica, ali desava mi se ponekad da program koji prati broj obrtaja CPU FAN-a prijavi da mi se kuler obrce na ekstremno niskom broju obrtaja i to se zaredja uzbuna za uzbunom. Mislio sam da je u pitanju sam kuler i da mu se blizi kraj, ali kad ga pogledam vidim da se obrce skoro istom brzinom. Mislim, mozda je smesno kako mogu da to vidim na pogled, ali ako se prosecno obrce brzinom od oko 2500 rpm pa onda spadne na 88 (!!!) da bi to trebalo da se primeti i po zvuku i mozda i na pogled. E sad, tempratura CPU je standardno 48 -52 stepena (u pitanju je Athlon XP 2000+) ali tada je 41 ili 42 stepena i sve radi normalno. A pogotovo kad je otvoreno kuciste tada su obicno te temperature procesora i tada se desava da drasticno pada brzina obrtaja kulera. A desilo mi se pre neki dan da sam upalio komp i da ploca nije dozvolila da se nastavi sa butovanjem jer je kuler bio na 0 rpm, ali on se okretao i ja sam posle par resetovanja koja su dala isti ishod izabrao resime opciju i sve je bilo normalno. Da nije nesto do ploce? Mozda nisam naveo sve potrebne podatke ali slobodno pitajte... Hvala unapred.
rs.ceevee.com/nenad.curcic
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Imam problem sa hladnim AMD-om!?22.12.2005. u 21:24 - pre 222 meseci
najbolje je iskljuciti te zezalice, sto u BIOS-u sto u OS-u.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cure126
Srbija, Uzice

Član broj: 67027
Poruke: 227
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Imam problem sa hladnim AMD-om!?22.12.2005. u 21:28 - pre 222 meseci
A sta mislis? Jel moguce da se te zezalice tako frljaju sa brojevima? Mislim, program koji mi kontrolise broj obrtaja i temperaturu je od proizvodjaca, nije neki bezveze. U pitanju je MSI ploca i PC Alert III.
rs.ceevee.com/nenad.curcic
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Imam problem sa hladnim AMD-om!?22.12.2005. u 23:20 - pre 222 meseci
naravno da je moguce.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

666_devil

Član broj: 63102
Poruke: 230
*.dlp59.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Imam problem sa hladnim AMD-om!?25.12.2005. u 23:03 - pre 222 meseci
Moj jedini povjerljivi mjerač temperature je moja ruka:D

pctel je upravu jer ti programi vrlo često greše, a možda su i uzrok.

poz
Born to be wild
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.gromnet.net.



+11 Profil

icon Re: Imam problem sa hladnim AMD-om!?26.12.2005. u 01:31 - pre 222 meseci
Taj MSI PC Alert je dobar program. Izvadio sam msi-ja i stavio ASRocK nf4g plocu na kojoj ni jedan monitoring program nije radio a 3 godine stari pc alert radi i ne buni se sto je druga firma u pitanju. Jedino sto je vcore pomnozio sa dva. Inace kad je hladjenje u pitanju plasim se "pametnih" coolera i programa za regulaciju brzine (cuo sam i za virus koji to ume, ako to nije izmisljotina da se ne bi priznala garancija).
 
Odgovor na temu

cure126
Srbija, Uzice

Član broj: 67027
Poruke: 227
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Imam problem sa hladnim AMD-om!?27.12.2005. u 00:23 - pre 222 meseci
sramota, ne pratih svoju temu nekoliko dana, bio sam odsutan, ali znate sta? desila se grozna stvar, ja sam postavio jos jednu temu "problem sa dva hard diska" u storage, ali ove dve teme se spajaju u jednu... ustvari kad sam zadnji put stavljao drugaricin hard, nesto se resetovalo i sve dok jednom nisam uspeo, ali mi se od tada (pa i sada sa jednim hardom win podize znatno sporije) i tek sam danas skontao... ljudi, meni je fsb spala sa 133 na 100mhz i moj athlon xp 2000+ koji je radio na 1.667 Mhz, sad radi na 1.2Mhz (ustvar 12.5 x 100) :( sve se zesnulo od tog kobnog postavljanja dva harda samo da prebacim neke podatke. i sto je najgore, u bios-u mi neda da menjam brzinu magistrale, a imam neki program Fuzzy Logic kojim moze da se occ magistrala i pre sam, takt magistrale dizao i do 137mhz bez probelma (jer on sam detektuje do koje vrednosti je sistem stabilan) a sad mi neda preko 114mhz. i zbog toga mi se cpu nije redovno grejao nego je bio hladniji - vec mi par dana radi na nizem taktu. inace ploca mi je MSI KT333 Ultra 2. Help :(
rs.ceevee.com/nenad.curcic
 
Odgovor na temu

cure126
Srbija, Uzice

Član broj: 67027
Poruke: 227
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Imam problem sa hladnim AMD-om!?27.12.2005. u 00:33 - pre 222 meseci
i sto je najjace, pre mi se cpu identifikovao lepo kao athlon xp 2000+. sad svuda pise samo amd athlon(tm) ma bruka jedna i to sve zbog hard diskova...
rs.ceevee.com/nenad.curcic
 
Odgovor na temu

cure126
Srbija, Uzice

Član broj: 67027
Poruke: 227
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Imam problem sa hladnim AMD-om!?27.12.2005. u 01:03 - pre 222 meseci
... a bios mi neda da menjam fsb, i pre kad mi je bila na 133 isto oko te vrednosti postavi uglaste zagrade i neda, a i sada. kako da povecam frekvenciju fsb onda? mislim da je to kljuc.
rs.ceevee.com/nenad.curcic
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.gromnet.net.



+11 Profil

icon Re: Imam problem sa hladnim AMD-om!?30.12.2005. u 07:38 - pre 222 meseci
Kako moze da ne da? Pritisni +.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Imam problem sa hladnim AMD-om!?

[ Pregleda: 4141 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.