Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Licenca za football manager.

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Licenca za football manager.

[ Pregleda: 5716 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aca_LP
Aleksandar

Član broj: 60727
Poruke: 33
*.neobee.net.



Profil

icon Licenca za football manager.26.12.2005. u 20:54 - pre 222 meseci
Da li neko zna da li mi je potrebna fifina licenca da bih ubacio prava imena igraca u moj menadzer?
Ovo pitam zato sto neki menadzeri koje sam video na internetu imaju prava imena igraca
iako nemaju licencu.

Iako nije vezano za fudbal skoro sam igrao staru igru Mad TV u kojoj se pojavljuju prava imena filmova. Na pocetku igre pise da su sva imena filmova koja se koriste u igri vlasnistvo onih koji su ih napravili.

Da li mogu to isto da uradim sa menadzerom? Ili nesto slicno?

P.S. igra ce da bude komercijalna.
 
Odgovor na temu

Uki_3D
Uros Vasiljevic
Code Realms
Beograd

Član broj: 74780
Poruke: 27
*.adsl.sezampro.yu.

ICQ: 276775034
Sajt: www.coderealms.com


Profil

icon Re: Licenca za football manager.26.12.2005. u 21:33 - pre 222 meseci
Citat:
Aca_LP: Da li neko zna da li mi je potrebna fifina licenca da bih ubacio prava imena igraca u moj menadzer?
Ovo pitam zato sto neki menadzeri koje sam video na internetu imaju prava imena igraca
iako nemaju licencu.

Iako nije vezano za fudbal skoro sam igrao staru igru Mad TV u kojoj se pojavljuju prava imena filmova. Na pocetku igre pise da su sva imena filmova koja se koriste u igri vlasnistvo onih koji su ih napravili.

Da li mogu to isto da uradim sa menadzerom? Ili nesto slicno?

P.S. igra ce da bude komercijalna.


FIFA nije nadlezna za izdavanje licenci za imena igraca i timova vec The International Federation of Professional Footballers - FIFPro. FIFA je samo dala Electronic Arts-u licencu da igrica moze da se zove FIFA. FIFPro takodje nije nadlezan za sve igrace i sve klubove i sve lige. Cak i u igrici FIFA ne postoje svi klubovi i svi pravi igraci i u nekim najjacim ligama su izmisljena imena nekih igraca i klubova.
Nisam 100% siguran, ali mislim da ne mozes bez licence da koristis prava imena. Druga strana price je da David Beckham nema ekskluzivna prava na to ime jer postoje i drugi ljudi na svetu koji se zovu kao on tako da verovatno mozes da ubacis igraca sa njegovim imenom u tim koji se zove Real Beograd ali verovatno ne smes u klub Real Madrid.
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
...66.subscriber.vzavenue.net.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Licenca za football manager.27.12.2005. u 05:47 - pre 222 meseci
Citat:
Da li neko zna da li mi je potrebna fifina licenca da bih ubacio prava imena igraca u moj menadzer? Ovo pitam zato sto neki menadzeri koje sam video na internetu imaju prava imena igraca iako nemaju licencu.

Da li oni prodaju tu igru ili je open source/freeware?

Za prava imena ti treba licenca (ne znači da se plaća, može biti samo pismeno odobrenje) ako planiraš da prodaješ igru. Ako se u tom menadžeru koji praviš ograničiš na neku ligu koja baš nije previše popularna onda licence uopšte ne bi trebala da bude problem. Takođe možeš da koristiš prave statistike igrača bez obzira na licencu, ali da im daješ izmišljena imena... To je u slučaju ako hoćeš sam da izdaješ igru, ako hoćeš da ideš preko izdavača, onda možeš za potrebe demoa, da koristiš realne statistike, imena i njihove likove, i da u propratnoj dokumentaciji koju šalješ uz igru napomeneš da je potrebno licenciranje određene lige.

 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.gromnet.net.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Licenca za football manager.27.12.2005. u 06:54 - pre 222 meseci
a uvek mozes da kasnije kao neki DarkLord izbacis patch na nekom public sajtu koji prepravlja imena igraca i timova :S
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Licenca za football manager.27.12.2005. u 08:14 - pre 222 meseci
Koji ce vecina tvojih korisnika potpuno nesvesno ignorisati.
Da ne pominjemo korisnke koji bi to postali da su imena vec licencirana,
ne verujem da su spremni da se nadaju ili cekaju da se pojavi "DarkLord patch" ;)
 
Odgovor na temu

Aca_LP
Aleksandar

Član broj: 60727
Poruke: 33
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Licenca za football manager.27.12.2005. u 22:47 - pre 222 meseci
Igra nece da bude freeware/open source.

Naziv igre je World Cup Manager. Meni nije potrebna licenca za fudbalske timove nego za fudbalske reprezentacije.
 
Odgovor na temu

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Licenca za football manager.

[ Pregleda: 5716 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.