Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Amortizacija plotera?

[es] :: Izdavaštvo :: Amortizacija plotera?

[ Pregleda: 4607 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ducka
Milos Dukic
Novi Sad

Član broj: 8386
Poruke: 596



+1 Profil

icon Amortizacija plotera?30.12.2005. u 00:52 - pre 222 meseci
Interesuje me kako se moze obracunati amortizacija mashine tj. plotera u boji. NPR ulozis odredjen procenat u kupovinu mashine i kasnije hoces da izletis iz price tj. prekidas sa saradnjom i vraca ti se ulozeni novac nazad. Kako izracunati koja je to kolicina novca koju mozes dobiti posle npr. loopam 6 meseci?
 
Odgovor na temu

Aquasco
Beograd

Član broj: 77728
Poruke: 52
*.184.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Amortizacija plotera?21.01.2006. u 00:07 - pre 222 meseci
E, prijatelju

U zamlji srbiji je jedno danas drugo sutra, ja sam 10 godina u sign biznisu i nikada nesto ne mozes 100% predvideti. Sada se svi grebu da nabave masinu, a do juce su svercovali benzin! Sto je veci broj masina na trzistu, degradira se kvalitet, drasticno se obaraju cene, a repromaterijal ne pada tako brzo. Trebas biti jako spretan i isplivati sa nekim profitom na kraju meseca a da ti se ne desi neka nepredvidjena stvar kao recim neki kvar na masini ...
 
Odgovor na temu

ducka
Milos Dukic
Novi Sad

Član broj: 8386
Poruke: 596



+1 Profil

icon Re: Amortizacija plotera?21.01.2006. u 13:05 - pre 222 meseci
ne razumem sta ti pokusavas da mi kazes. Pa mene interesuje samo ekonomsko obracunavanje amortizacije mashine u ovoj situaciji i nista vishe.
 
Odgovor na temu

Aquasco
Beograd

Član broj: 77728
Poruke: 52
*.90.eunet.yu.



Profil

icon Re: Amortizacija plotera?21.01.2006. u 16:25 - pre 222 meseci
Pa ne znam tacno na sta si mislio, ali pod amortizacijom moras da racunas nove kertridze (vek trajanja stvarno ne znam kod HP-a!) i ne daj boze da ti se nesto pokvari, ali to ne bi trebao biti problem u garantnom roku. Sto vise posla odradis veca je lova, ali ne zaboravi i vise se trosi sama masina - glave posle izvesnog vremena moraju da se menjaju, mozda jos ponesto ... Stvarno to koliko para mozes da ocekujes nakon 6 meseci je vrlo varijabilna stvar i zavisi od mnogo faktora.
 
Odgovor na temu

tada

Član broj: 82998
Poruke: 12
212.62.51.*



Profil

icon Re: Amortizacija plotera?30.01.2006. u 11:10 - pre 221 meseci
Mislim da ti to nije pametna ideja.
Prvo cena plotera drasticno pada cim se pusti u rad.
Drugo cenu rabljenog plotera ( u toj varijanti koju ti zelis ) odredjuje serviser
proizvodjaca od koga kupujes masinu,tako sto vrsi procenu na osnovu odstampane kvadrature i stanja masine.
Ako kupujes,kupi na duge staze-jedino se tako isplati!
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
212.200.67.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Amortizacija plotera?30.01.2006. u 21:34 - pre 221 meseci
25% bi bio minimum ukolio radis samo za sebe. Ako planiras i usluzno onda to treba podici, u zavisnosti od obima posla. Recimo da je 35% neki optimum, a sa povecanim obimom usluznog posla dizati stopu znatno preko toga.

Mislim da je zakonom dopusteno 30 posto, ali to naravno ne znachi da se moras pridrzavati toga zaista, pametnim planiranjem, mozes preliti novac od nekog drugog osnovnog sredstva u taj ploter/kater.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Amortizacija plotera?

[ Pregleda: 4607 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.