Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc/savet oko postavljanja koordinata na sliku i zadrzavanja njihove pozicije na slici...

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Pomoc/savet oko postavljanja koordinata na sliku i zadrzavanja njihove pozicije na slici...

[ Pregleda: 3193 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yiwan
Novi Sad

Član broj: 81026
Poruke: 63
*.cust.panline.net.



Profil

icon Pomoc/savet oko postavljanja koordinata na sliku i zadrzavanja njihove pozicije na slici...18.01.2006. u 10:28 - pre 222 meseci

Pravim program koji bi trebao da postavi dve tacke na ucitanu sliku i izracuna rastojanje izmedju njih.

Koristim TImage za ucitanu sliku, TPaintBox za iscrtavanje koordinatnih linija, a TShape koristim za obelezavanje koordinata.

TImage, TPaintBox su poravnati sa klijentskim delom forme...
Problem nastaje kada se promeni velicina forme. Tada dolazi do pomeranja koordinata sa onih pozicija gde su u pocetku postavljene (slika ne zauzima celu povrsinu TImage, posto je postavljeno Proportional na True)

E sad ko je shvatio shvatio je :)
Ima li neko resenje za ovo, neki pametniji pristup i sl.

Unapred hvala dobri ljudi! ;)
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Pomoc/savet oko postavljanja koordinata na sliku i zadrzavanja njihove pozicije na slici...18.01.2006. u 17:27 - pre 222 meseci
Zasto ne koristis vektorsku grafiku?

Ti zadas koordinate svega u odnosu na neku predefinisanu velicinu TImage komponente. Koristi standardne GDI funkcije za crtanje svega (napravis klasu za crtanje kvadrata, za crtanje trougla, kruga, linije i slicno) i sve koordinate pomnozis nekom delta frednoscu u zavisnosti od velicine TImage komponente u odnosu na predefinisanu velicinu.
 
Odgovor na temu

yiwan
Novi Sad

Član broj: 81026
Poruke: 63
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Pomoc/savet oko postavljanja koordinata na sliku i zadrzavanja njihove pozicije na slici...22.01.2006. u 00:00 - pre 222 meseci


Citat:
Srki_82: Zasto ne koristis vektorsku grafiku?

Ti zadas koordinate svega u odnosu na neku predefinisanu velicinu TImage komponente. Koristi standardne GDI funkcije za crtanje svega (napravis klasu za crtanje kvadrata, za crtanje trougla, kruga, linije i slicno) i sve koordinate pomnozis nekom delta frednoscu u zavisnosti od velicine TImage komponente u odnosu na predefinisanu velicinu.


Da li moze neki primer tj. malo detaljniji opis kako da upotrebim vektorsku grafiku?

Kako da crtam po slici a da se sacuva originalna slika i da se tacke (koordinate) mogu obrisati? Ja sam bas zbog toga koristio TShape.

Zna li neko neki dobar sajt ili tekst na ovu temu?
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Pomoc/savet oko postavljanja koordinata na sliku i zadrzavanja njihove pozicije na slici...22.01.2006. u 13:47 - pre 222 meseci
Jednostavno nacrtaj sliku u WMF formatu (sa koordinatama i svim potrebnim informacijama). Delphi ima podrsku za taj format koji je vec u vektorskom formatu i nemas problema. Prikazes sliku kao sto bi prikazao bilo koju, a sve ostalo se odvija automatski.
 
Odgovor na temu

yiwan
Novi Sad

Član broj: 81026
Poruke: 63
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Pomoc/savet oko postavljanja koordinata na sliku i zadrzavanja njihove pozicije na slici...29.01.2006. u 10:52 - pre 222 meseci

Opet ja... Hvala na odgovorima i trudu, ali meni nije bas mnogo jasnije...

Ima li neki kratak primer na netu ili slicno, kako da radim sa vektorskom grafikom u Delphiju?

Mozda nisam bio dovoljno jasan po pitanju mog problema pa cu biti konkretniji:

Imam sliku u JPEG formatu i hocu da na nju postavim dve koordinatne tacke (koje se kasnije mogu obrisati i/ili premestiti) i odredim rastojanje izmedju njih.

Problem koji se kod mene javlja je, da kad promenim velicinu forme ili je maximizujem, pozicija koordinata na slici se promeni. Kako da ocuvam poziciju koordinatnih tacaka?

Unapred hvala na bilo kakvoj pomoci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Pomoc/savet oko postavljanja koordinata na sliku i zadrzavanja njihove pozicije na slici...

[ Pregleda: 3193 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.