Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SHDSL modem - i koji ruter sa x.21 interfejsom preporucujete

[es] :: Enterprise Networking :: SHDSL modem - i koji ruter sa x.21 interfejsom preporucujete

[ Pregleda: 4268 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon SHDSL modem - i koji ruter sa x.21 interfejsom preporucujete26.01.2006. u 16:38 - pre 222 meseci
Pozdrav svima!

Stigao nam je od telekoma modem SHDSL za stalnu vezu sa internetom, sada nam treba ruter, da bi sve umrezili i to krenulo da radi kako treba.

Imam nekoliko pitanja za vas koji imate 200% vise iskustva sa takvim stvarima od mene.

Stanje je sledece, u firmi postoji 4 racunara koji su preko switcha umrezeni.

Sada nam treba jos jedan racunar koji ne zelimo da mesamo sa ostalim racunarima i da ih povezujemo na net jer nista necemo time dobiti. Znaci ignorisite ih. (ova 4)

Znaci 1 racunar ce biti non-stop online povezan preko rutera na internet.

Pitanja:

1. Koji ruter preporucujete?
Molim vas, nemojte odmah da mi kazete Cisco... Dajte jos predloga koji su jeftiniji... :) (Planet,AT, IBM).
Potreban protok (za sada) 64kpbs (znam da nije puno ali da ne davim nece biti mnogo veci i ako promenimo, ignorisite brzinu, ali mislim da je bitna za izbor rutera)

2. Moze li posle iz rutera koji npr ima 1 utp da se izvuce kabl pa u Switch pa da se tu napravi mreza?

3. Koliko je komplikovana konfiguracija rutera (mislim ako uzmemo u obzir da sam procitao kompletan manual i da mi telekom da IP adrese)?

4. Trebali mi jos nesto osim rutera?

5. Ako imate firmu koja se bavi ovime posaljite mi PP sa cenama i ponudama slobodno. Placanje moze preko racuna.

Unapred zahvalan Ivan.

P.S.: VIdeo sam jednu slicnu temu koja postoji na ovu temu, procitao sam je ali sam ipak zeleo da otvorim novu. Nadam se da nije problem.

Puno pozdrava!
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
*.eunet.yu.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: SHDSL modem - i koji ruter sa x.21 interfejsom preporucujete27.01.2006. u 09:27 - pre 222 meseci
1. Cisco 805 ti je preporuka. Jeftiniji od njega, a opet sasvim sasvim solidan ruter koji radi sve sto i pomenuti Cisco, plus ima dodatne portove (ISDN za backup ili jos jedan serijski port) je 3Com 3013/3012 Router (bilo koji od ova dva).

2. da, naravno

3. nista specijalno, pogotovu kada procitas manual

4. da, serijski DTE kabl sa X.21 konektorom. Svi proizvodjaci uglavnom prave proprietary kablove, pa ces kabl uzeti od proizvodjaca rutera za koji se budes odlucio

5. poslato :-)

Pozdrav
Zoran
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: SHDSL modem - i koji ruter sa x.21 interfejsom preporucujete27.01.2006. u 09:35 - pre 222 meseci
1. Uzmeš PATTON IPLink Router sa serijskim portom, za tvoje zahteve radi posao bez greške. Ima firewall, nat, dhcp i web portal za podešavanje. Ako ćeš nešto ozbiljnije, onda Cisco.

2. Tako i mora.

3. Zavisi kog rutera, ovaj Patton je skroz jednostavan.


[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 27.01.2006. u 10:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: SHDSL modem - i koji ruter sa x.21 interfejsom preporucujete27.01.2006. u 10:24 - pre 222 meseci
Hvala Zorane, dobio sam PP. Culi smo se. :)

Hvala Gojko, pozvao sam i Vukom takodje...

Ok. Na meni je sada da informacije prenesem "upravi" pa cemo videti sta cemo odluciti.

Jos jednom se zahvaljujem puno ste mi pomogli.
Puno pozdrava od Ivana!
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: SHDSL modem - i koji ruter sa x.21 interfejsom preporucujete - dodatak na temu30.01.2006. u 20:49 - pre 222 meseci
Pozdrav!

Posto sam vas pitao za savete do sada, tri dana sam telefonirao i jurio i trazio i gledao i svasta radio... Dok glavni faktor pri ovoj kupovini koji je nazalost bila cena, nije odllucila svoje. :(

Evo sta ce stici ovih dana za nasu malu mrezu...

http://www.planet.com.tw/produ...?product_id=237&menu_id=15

Ima li koga da je radio sa ovakvim ruterom?
Cisto me zanimaju iskustva...

Razlika u ceni je bila ~40%
40% je ovaj Planet ruter jeftiniji od svih ostalih...

A nama ce zavrsiti posao...

Ima li koga raspolozenog da napise svoje misljenjje o ovome.

Hvala.
Puno pozdrava!
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: SHDSL modem - i koji ruter sa x.21 interfejsom preporucujete01.02.2006. u 08:58 - pre 222 meseci
ja ne znam nista o tom ruteru ali me interesuje koliko kosta. moze i na pp. cisto informaciono me interesuje posto znam da su to skupe stvarcice


 
Odgovor na temu

MihailoM
Mihailo Marjanovic
Beograd

Član broj: 56363
Poruke: 15
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: SHDSL modem - i koji ruter sa x.21 interfejsom preporucujete02.02.2006. u 14:05 - pre 222 meseci
Na mestu gde radim imam iskustva sa svim mogućim ruterima i firmama koje ih prodaju i konfigurišu (uglavnom posredna, ali i mene boli glava zbog njih). Jednom sam se sreo sa Planet ruterom, ali ne znam koji je tip bio. Možeš pozvati Kleeman liftove iz Šimanovaca i pitati ih kako su se proveli, koliko im je čovek uzeo za konfigurisanje (kažu da je broj evra četvorocifren) i sa kojim su ruterom na kraju završili. Neću da reklamiram bilo kog prodavca, ali više volim da čujem da je sa druge strane Cisco jer će se onda naći neko ko zna da dijagnostikuje i reši problem, pa makar to bio i ja.
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: SHDSL modem - i koji ruter sa x.21 interfejsom preporucujete02.02.2006. u 15:51 - pre 222 meseci
Hm. Ali u uputstvu i svuda gde sam online pronasao nesto vezano za ovaj ruter pise da se konfigurise kao Cisco. :)

Naplasio si me sada sa tiim cetvorocifrenim brojevima za konfigurisanje... :(

Hvala u svakom slucaju na savetu. Znam, i mi bi kupili Cisca... Nadam se da nece na kraju ispasti da je bolje da smo kupisli Cisca i da nam je prodavac to lepo konfigurisao... NEgo da kasnije puknemo $$$$ jos i za konfigurisanje Planter rutera.

Citat:
The PLANET ERT-805 Enterprise Serial router provides a serial WAN port equipped with T1/E1 interface, one 10/100Base-TX LAN port, and one console port for Internet access for both servers and LAN side. Because of the compatibility with Cisco routers, the ERT-805 can easily connect to your ISP and headquarter just like Cisco 805 serial router.


izvor:

http://www.planet.com.tw/news/productnews/ERT-805.htm

Pozdrav u svakom slucaju i hvala sto si podelio iskustvo samnom.
Videcu kako ce meni ici od ruke konfiguracija... :)
Javicu rezultate sigurno.

Ako jos neko ima iskustvo ili ima poznanika koji je koristio ovaj ruter pa zna njegova iskustva molim ga da to sada napise ili neka zauvek cuti. ;)

Puno pozdrava od Ivana.
 
Odgovor na temu

MihailoM
Mihailo Marjanovic
Beograd

Član broj: 56363
Poruke: 15
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: SHDSL modem - i koji ruter sa x.21 interfejsom preporucujete02.02.2006. u 16:44 - pre 222 meseci
Nemoj da se plašiš za cenu konfigurisanja. Znaš kako se kaže: dok bude Dunava, biće i onih riba što žive u njemu a jedu se na posnim slavama (da se neko ne uvredi).
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: SHDSL modem - i koji ruter sa x.21 interfejsom preporucujete02.02.2006. u 17:44 - pre 222 meseci
:D

Hvala. :)
 
Odgovor na temu

MihailoM
Mihailo Marjanovic
Beograd

Član broj: 56363
Poruke: 15
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: SHDSL modem - i koji ruter sa x.21 interfejsom preporucujete06.02.2006. u 14:02 - pre 221 meseci
Malo sam pregledao uputstvo za Planetov ruter i moj utisak je da je sve to najblaže rečeno neozbiljno. Stvar izgleda kao piratska kopija Cisca. Gomila gramatičkih i pravopisnih grešaka, a u primeru za podešavanje telnet i konzolnog pristupa piše password cisco! Ako uputstvo može da se napravi po copy-paste principu, kvalitet i pouzdanost ne može. Nije stvar u konfigurisanju, nego u funkcionisanju. Od njih ne bih kupio ništa skuplje od 20 evra (neki glupi svič). A negativna iskustva drugih sa Planetom mi samo stižu...
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: SHDSL modem - i koji ruter sa x.21 interfejsom preporucujete

[ Pregleda: 4268 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.