Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

raster image na solid surface u Acad-u

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: raster image na solid surface u Acad-u

[ Pregleda: 3550 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

feluga majstor
Edin Hajrulahovic
Sarajevo

Član broj: 65423
Poruke: 3
*.pppoe1831.bih.net.ba.

Sajt: spaces.msn.com/members/sk..


Profil

icon raster image na solid surface u Acad-u29.01.2006. u 19:08 - pre 221 meseci
Kako to postici da bude zaljepljeno tj. kao neki materijal ali samo na odredjenom dijelu surface kao neka naljepnica ili tako nesto...
 
Odgovor na temu

SerZile
Saša Živković
Beograd

Član broj: 37701
Poruke: 193
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: raster image na solid surface u Acad-u29.01.2006. u 22:08 - pre 221 meseci
Cao,

Pogledaj odgovor koji sam, pre nekoliko minuta dao, u temi "Kako postaviti raster sliku na povrsinu 3D modela u AutoCAD-u?"
Posto kliknes na Adjust Bitmap... u okviru za dijlog Adjust Material Bitmap Placement, izaberi opciju Crop. Tako podesavas da, ako je slika manja od povrsine na koju se lepi, da se ne ponavlja.
Kada nalepis materijal renderuj prikaz. Zatim upotrebi komandu SETUV, izaberi opciju Planar. Zatim klikni na dugme Adjust Coordinates. U gornjem levom uglu izaberi opciju koja odgovara slici koju lepis. Ovo ce biti totalno OK ukoliko je povrsina ravna i ako je paralelna nekoj od ravni svetskog koordinatnog sistema (ako nije upotrebi neku od ponudjenih opcija, Spherical, Cylindrical...).
Klikni na dugme Adjust Bitmap... Sa podesavanjima Scale podesavas koliko puta bi se slika ponavljala po X i Y pravcu, ali obzirom da si ranije izabrao opciju Crop, slika se nece ponavljati, vec ce se smanjivati. Recimo, ako zelis da slika zauzima 1/3 povrsine na koju si je nalepio upisi i za X i za Y 3. Ako se slika deformise u nekom pravcu poradi na podesavanju ova dva parametra dok je dobijes zeljene proporcije. Polozaj slike u odnosu na povrsinu podesavas sa paramertima X i Y Offset, u okviru za dijalog Adjust Planar Coordinates.
Izvini, malo sam zbrzao objasnjenje, ali mislim da ces se snaci.

Pozdrav,
Sale
SerZile
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: raster image na solid surface u Acad-u

[ Pregleda: 3550 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.