Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!

[es] :: PHP :: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!
(Zaključana tema (lock), by boccio)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 5622 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

THEPRODIGY
Stefan Mihajlovic
Beograd, Zvezdara

Član broj: 76363
Poruke: 234
*.yubc.net.

Sajt: +381640142525


Profil

icon TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!03.02.2006. u 19:12 - pre 221 meseci
e ljudi pomagajte ja sam totalni pocetnik i trebam da naucim php .
ne znam kako da ga instaliram !
imam neki *.rar fajl i gde da ga ekstraktujem kako da pokrenem instalaciju ?!
ajde molim vas ljudi korak po korak (kao da sam mentalno zaostao-tako objasnjavajte)!
procitao sam ovaj faq i sve ali ja nista ne razumem (razumemecu ja ali ne mogu sada iz prve da znam sta je ovo sta je ono jer pola stvari prvi put u zivotu cujem!!!)

Unapred zahvalan!!!!
Registered linux user #483732
Registrovani korisnik linux u Srbiji #1544
Registered ubuntu user #25959
 
0

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.vdial.verat.net.



+26 Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!03.02.2006. u 19:26 - pre 221 meseci
Ako si pocetnik najbolje je da instaliras npr easy php , klik klik i kraj
http://www.easyphp.org/?lang=en
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
0

THEPRODIGY
Stefan Mihajlovic
Beograd, Zvezdara

Član broj: 76363
Poruke: 234
*.yubc.net.

Sajt: +381640142525


Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!03.02.2006. u 19:36 - pre 221 meseci
hvala ti !!!!


imam neke knjige i u njima kazu da mi treba mysql baza podataka !
da li to treba da se uchi ili .....

Registered linux user #483732
Registrovani korisnik linux u Srbiji #1544
Registered ubuntu user #25959
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!03.02.2006. u 19:37 - pre 221 meseci
Skini xammp

http://www.apachefriends.org/en/xampp.html
 
0

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!03.02.2006. u 20:10 - pre 221 meseci
Ali i dalje stoji pravilo, koje ce ti pomoci kod ucenja PHP-a nakon sto ga instaliras, RTFM!

[Ovu poruku je menjao drdrksa dana 03.02.2006. u 21:10 GMT+1]
 
0

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!03.02.2006. u 20:27 - pre 221 meseci
Uz EasyPHP dobijas Apache (web server), PHP (php hypertext preprocessor), MySQL (server za baze podataka) i phpMyAdmin (da ne bi radio sa bazom iz konzole). Za (kakav-takav) rad sa bazama podataka iz PHP-a moras da barem elementarno poznajes SQL jezik i naravno da kontas sta je to baza podataka, kako izgleda, od cega se sastoji itd itd... :)
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
0

THEPRODIGY
Stefan Mihajlovic
Beograd, Zvezdara

Član broj: 76363
Poruke: 234
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: +381640142525


Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!03.02.2006. u 21:17 - pre 221 meseci
instalirao sam easy php i nece da ga startuje kaze :

Apache cannot be runned : another Web server use the Web port

dopuna: izbrisao sam neki praistorijski mysql i sada radi kaze :
starting servers! i zeleno svetlo a malo pre je bilo crveno!!!!

sta sledece gde da startujem php!?


[Ovu poruku je menjao THEPRODIGY dana 03.02.2006. u 22:25 GMT+1]


i da imam pet-sest knjiga po 800 strana , snaci cu se imaju i uputstva za mysql !!!!!!!!

[Ovu poruku je menjao THEPRODIGY dana 03.02.2006. u 22:29 GMT+1]
Registered linux user #483732
Registrovani korisnik linux u Srbiji #1544
Registered ubuntu user #25959
 
0

SmilieBGD
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 83338
Poruke: 17
*.speed.planet.nl.



Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!03.02.2006. u 23:30 - pre 221 meseci
e, cim cujem gde da startujem php, ja se gasim...

kupi knjigu neku, pa po njoj... moze i e-book... ali zaista moras poceti od osnova...

Poz,
Sale
volem i ja vas hackeri :)
 
0

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!04.02.2006. u 02:55 - pre 221 meseci
PHP se ne pali (startuje) nigde :) vec samo Apache i MySQL (oni su serveri). Vidim da ti MySQL server radi, ali ti nesto zauzima port 80. Ili oslobodi port 80 ili binduj server na neki drugi port ali onda ces morati uvek da kucas http://localhost:taj_drugi_port/
Ipak je bolje, ako si pocetnik (a jesi) da oslobodis port 80...

edit: Kad to podesis, trebalo bi da znas da se phpMyAdmin nalazi na http://localhost:port/mysql/

[Ovu poruku je menjao JaHvram dana 04.02.2006. u 03:57 GMT+1]
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
0

SmilieBGD
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 83338
Poruke: 17
*.speed.planet.nl.



Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!04.02.2006. u 11:47 - pre 221 meseci
blokadu porta 80 ti verovatno izaziva prethodna instalacija Apache-a koju nisi potpuno obrisao...

Ako znas nesto oko windows-a, onda moras da izbacis stari apache servis iz Services... Ovo mozes, mozda, da pokusas i preko nove instalacije Apache-a ili da rucno menjas services...

Sve u svemu, nije lako za objasniti, ako ne znas nista o servisima u Windowsu :(

Mozda najjednostavnije, da pokusas preko novog apache.exe da obrises servis, pa ponovo da ga dodas, da ostane samo jedan...? Kucaj u dos promptu apache -? pa ces videti dalje i sam ;)

Poz,
Sale
volem i ja vas hackeri :)
 
0

THEPRODIGY
Stefan Mihajlovic
Beograd, Zvezdara

Član broj: 76363
Poruke: 234
*.yubc.net.

Sajt: +381640142525


Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!04.02.2006. u 11:58 - pre 221 meseci
kaze da su servers started i sta sada pazite kada ja nista ne razumem ! dajte mi odakle da krenem ja bas ono nemam blage!!!
ovo mi je prvi susret sa bazama podataka i tako to !!!
recite mi sta da ucim ili dajte neki link imam ja par knjiga ali prvih 25 strana govori o nastanku php-a i to sam procitao . odmah posle toga nastupa my first script bez objasnjenja kako da startujem program!!!
Registered linux user #483732
Registrovani korisnik linux u Srbiji #1544
Registered ubuntu user #25959
 
0

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.inabox.net.



+30 Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!05.02.2006. u 03:29 - pre 221 meseci
Nerazumem ovakve ljude kako sto si ti!!
######################################################
Prvo milion puta je bilo reci o web serverim - APACHE, PHP, MySQL, PERL itd...
Tu vise nema sta da se kaze!!

#######################################################

Kada ce te vi pocetnici shavti sta vi ustvari zelite u zivotu ??


Toliko infomracija na netu, toliko tutorijala i dobro objasnjeni textova da ih je prosto lako naci upotrebom pretrazivaca. Za svaki pocetnicki problem mozete naci odgovore. Medjutim ljudi nece da se trude pa postavljaju pitanja jer ih mrzi da sami potraze resenje vec cekaju sve na gotovo.

Danas bi svako cim uzme neku knjigu ili cuo za PHP odma da preko noci postane programer da sutra u skoli prica drustvu kako on programira itd.

Daj bre ljudi malo se spametite. Nista u zivotu nije lako i za sve treba dosta truda i rada da bi neko uopste uspeo u necemu!

Kad ste vec pocetnici onda se DOBRO POTRUDITE da uradite ono sto ocete. Ja vas nerazumem. Pa ja kad sam pocinjao sa PHP*om nisam nikoga pitao za osnove PHP-a niti kako se server instalira ili podesava a verujem i da je vecina ovde ozbiljnih PHP programera tako prosla! Sve to ima u HELP - README FAJLOVIMA + FORUMIMA

Ako vec ocete da radite sa PHP-om Prvo DOBRO PROCITAJTE " PAZLJIVO" PHP MANUALE. Uz sve silne primere za razne Funkcije mozete da vezbate i dan i noc da razvijate ideje i stvarate aplikacije.90 % posto vasih ideja mozete naci u PHP Manuale.

Naravno ako neznate Engleski tj ne razumete onda KUPITE BRE KNJIGU NA SRPSKOM - ukoliko stvarno zelite da budete PHP Programer. A ne da uzmete dve tri nedelje(par meseci) zezate se sa PHP-om i onda dovidjenja. A Za to vreme gnjavite nas ovde sa razno raznim pocetnickim pitanjim gde je bilo milion puta reci o istim!!


Sramota je je kakva pitanja postavljate i sta sve ovde trazite. To je sve zato sto vi sami necete da se potrudite.

Toliko od mene.

www.google.com -> Dobro dosao u svet PHP Programera !!



Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
0

zikicaner
tu i tamo...

Član broj: 83751
Poruke: 1
*.93.EUnet.yu.



Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!05.02.2006. u 11:44 - pre 221 meseci
ce te =cete(ja cu,ti ces,on,ona,ono ce...);
neznate=ne znate(odricna recca ne se odvaja od glagola...);
Engleski=engleski( malo pocetno slovo,kao i srpski,francuski...);
nerazumem= ne razumem(pomenuti razlog...);
ocete=hocete(sa H);
razno raznim=raznoraznim...

Nista u zivotu nije lako i za sve treba dosta truda i rada...

Mislim,nije tema-ali... Sta je lakse nauciti pisati:PhP kodove ili maternji jezik???
 
0

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!05.02.2006. u 11:51 - pre 221 meseci
@zikicaner - to govori bes iz njega, pa mu oprastam na pravopisnim greskama. Inace, sto se sadrzaja tice - totalno se slazem sa njim...

I dalje smatram da je problem, ne u lenjosti, nego iskonskoj zainteresovanosti prema materiji (u ovom slucaju PHP). Mene jednostavno zanima i ima da pronadjem to sto me zanima, pa da ga... :)

Pitanja postavljam vise oko logickih petljancija nego samog koda...

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
0

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.inabox.net.



+30 Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!05.02.2006. u 12:09 - pre 221 meseci
@zikicaner

To sto ja pisem Engleski=> ili bilo koju drugu rec velikim slovom to je samo da naglasim! Drugo sto pravim pravopisne greske je zato sto kucam velikom brzinom i nikad negledam bas sve da pisem po pravopisu. Bitno je da me neko razume sta ocu da napisem. Ipak ja sam prosao i ziveo na tri govorna podrucja pa stra da mu radim.


Posto vidim da ti je ovo prvi post -> Zelim ti dobrodoslicu

Ako nisi programer ili ne zelis da budes to onda nemoj ovde da pametujes!

SmilieBG
Ja nisam besan nego jednostavno ljudi nece da se potrude pa sam izneo svoje misljenje. Pogledajte samo u zadnja. 3-4 dana pocetnici otvaraju slicne teme o kojima je bilo reci! A niko nece ni malo da se potrudi a zele da budu "programeri".








Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
0

THEPRODIGY
Stefan Mihajlovic
Beograd, Zvezdara

Član broj: 76363
Poruke: 234
*.yubc.net.

Sajt: +381640142525


Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!05.02.2006. u 15:10 - pre 221 meseci
Ljudi nije da ja necu da se potrudim ali je stvarno ne znam odakle da pochnem , imam par tutoriala i progooglovao sam i ovde sam nasao par informacija koje su mi dobro dosle ali kada neko meni kaze >

Citat:
Raspakujte ovaj php zip fajl u dir c:\php.

Preimenujte fajl php.ini-dist u php.ini

Kopirajte php4ts.dll u c:\windows\system dir.

Otvorite httpd.conf fajl vasheg apacha i ubacite sledece 3 linije koda tamo:

Code:

ScriptAlias /php/ "c:/php/"
AddType application/x-httpd-php .php
Action application/x-httpd-php "/php/php.exe"


Snimite fajl httpd.conf i restartujte vash Apache server.

Napravite fajl proba.php i njega ubacite sledece:

Code:

phpinfo();



Snimite fajl u htdocs dir vashe Apacha i onda idite na http://localhost/proba.php

Ukoliko vidite dugacku stranu sa raznim informacijama o php-u i apachu, uspesno ste instalirali php pod windowsom :o)


kako ja da znam da napravim fajl proba , preko cega da startujem httpd.conf.....
instalirao sam i pokrenuo easyphp i apache i mysql su "started"
Registered linux user #483732
Registrovani korisnik linux u Srbiji #1544
Registered ubuntu user #25959
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!05.02.2006. u 17:01 - pre 221 meseci
Ako je net prepun necega to su uputstva za Apache, PHP, MySQL i slicen stvari.
Ako ti ne umes da nadjes ta uputsta onda nisi spreman za taj posao. Sacekaj malo, dok ne bude spreman. A znaces kada je to, kada budes znao da nadjes informacije.

Nemoj da budes kao onaj vajni php programer sto je u drugoj temi pitao za sta sluzi ? u adresi...
 
0

THEPRODIGY
Stefan Mihajlovic
Beograd, Zvezdara

Član broj: 76363
Poruke: 234
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: +381640142525


Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!05.02.2006. u 17:17 - pre 221 meseci
problem je bio sto ja nisam znao da se otvara preko notepada !!!!
sada mi je jasno imam ja dobre knjige ali mi nije nigde pisalo u sta da udjem da bih pisao sve te kodove izgleda da sam sada shvatio vecinu stvari!!!
Registered linux user #483732
Registrovani korisnik linux u Srbiji #1544
Registered ubuntu user #25959
 
0

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!05.02.2006. u 21:01 - pre 221 meseci
Pa svaki programski jezik mozes pisati u notepad-u. Posle ti samo treba kompajler ili interpreter...
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
0

THEPRODIGY
Stefan Mihajlovic
Beograd, Zvezdara

Član broj: 76363
Poruke: 234
*.yubc.net.

Sajt: +381640142525


Profil

icon Re: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!06.02.2006. u 16:36 - pre 221 meseci
Kako da sejvujem taj neki code sto mi kaze u tutorialu pod lekcijom my first script
prica kaze sledece:
<?
print"Hello Web!";
?>

ja to iskucam u notepadu i kako da ga sacuvam jer kao encoding je ANSI , unicode , unicode big endian i UTF-8!
da li to znaci da nisam lepo instalirao php !? !? !?
znam da sam davez ali molim vas odgovorite!!!
FALA!
Registered linux user #483732
Registrovani korisnik linux u Srbiji #1544
Registered ubuntu user #25959
 
0

[es] :: PHP :: TOOOOtalni pocetnik !!! pomozite ! svi znate !!!!! ja ne znam!!!!!!
(Zaključana tema (lock), by boccio)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 5622 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.