Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gorim mi pod nogama imam ispit za faks.sa kolonama "da" ili "ne" u Exelu.

[es] :: Office :: Gorim mi pod nogama imam ispit za faks.sa kolonama "da" ili "ne" u Exelu.

[ Pregleda: 4750 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

morpheusscg
Vladisav Milosavljevic
Srbija

Član broj: 81342
Poruke: 61
*.ptt.yu.

Sajt: napravicu jednom


Profil

icon Gorim mi pod nogama imam ispit za faks.sa kolonama "da" ili "ne" u Exelu.05.02.2006. u 13:14 - pre 221 meseci
Ljudi pomozite imam ogromni problem.Pravim neku tabelu za ekonomiju u exselu pa imam kolonu sa radnicima koji ispunjavaju i ne ispunjavaju normu koji su u tabeli oznaceni sa DA ili NE.Potrebno mi je izracunati koliko ima radnika sa DA i posebno polje u kome mi izbacuje koliko ima radnika sa da.Posaljite mi funkciju kako se pise unapred hvala svima.
Daj vise odmora jeziku nego rukama!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Xigo
Goran Zivkovic
Beograd

Član broj: 81709
Poruke: 36
*.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Gorim mi pod nogama imam ispit za faks.sa kolonama "da" ili "ne" u Exelu.05.02.2006. u 13:54 - pre 221 meseci
Ovo ti je najprostije, ako sam te razumeo: ako u poljima od, na primer A1 do A5, imas recimo 3 puta "da" onda u polje A6 stavis formulu =COUNTIF(A1:A5;"da"). Rezultat ce ti biti 3.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Gorim mi pod nogama imam ispit za faks.sa kolonama "da" ili "ne" u Exelu.05.02.2006. u 14:03 - pre 221 meseci
Jadna ta tvoja ekonomija kad to ne znas, funkcije IF i SUM, pa to je nesto najosnovnije od najosnovnijeg sto bi svako ko pomisli da izadje na ispit morao da zna da ispise za minut kad ga probude iz najdubljeg sna. Evo ti prikacen fajl pa vidi. Pisano je u OpenOffice-u ali bi moralo da radi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Gorim mi pod nogama imam ispit za faks.sa kolonama "da" ili "ne" u Exelu.

[ Pregleda: 4750 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.