Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji 19" TFT monitor

[es] :: Video karte i monitori :: Najbolji 19" TFT monitor

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14450 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Najbolji 19" TFT monitor10.02.2006. u 18:10 - pre 220 meseci
Da li neko moze da kaze koji je trenutno najbolji 19" TFT monitor? I da li je tacno da je cak i taj najbolji daleko od najobicnijih CRT monitora? I ako je to tacno da li je mozda bolje sacekati neki novi model koji bi bio na nivou CRT-a?
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor10.02.2006. u 22:34 - pre 220 meseci
Tesko pitanje, pazi, crt su dugotrajniji od tfta, logicno, obican tv koliko
moze da traje, a nesto sto pali gasi po milion puta u sekundi>? Ali ta
dugotrajnos je relativna, moze da traje tft i do 5, 10 mozda i vise, tako da
sa te strane, vidi, da li ces menjati monitor za 5 - 10 god, da li ce ti
mozda smetati po koji ded piksel ako se pojavi vremenom, da li dosta citas
na monitoru, da li ti je pitanje prostora problem, da li bi mogao da stavis
veliki monitor kod sebe (za cenu te 19 ice i da je bolje mozez da pazaris
stvarno profi seriju 21 incnih crta kojis u stvarno high end, ipak je to
sazvakana tehnologija koja je prebolela sve bolesti), da li imas dobru
graficku kartu, veci monitori, kod crta, traze jacu rezoluciju, pa je
pitanje osvezavanja aktuelno, nije isto 70 i 100hz, oci i glava osecaju
razliku, kod tfta takvih stvari nema. Kod crta duhovi i kasnjenje su vic,
kod tfta i ne, osecaju se kod npr, titlova koji idu kao sto ima na tvu (one
pokretne linije). E sad, moje misljenje, Tftovi su dostigli fantasticne
kvalitete, i fenci je imati takav monitor, ali ja bih pre ulozio novac u
strava graficku i VELIKI crt od 21 inca, pa onda ima strava i tv, a i igre i
filmovi... Ma to je cudo. Samo, ako ti imas gde da stavis tu ves masinu.

Ako iskreno sebi odgovoris na ova pitanja, sva ostala tehnicka sajze ce ti
biti suvisna. Bitno je samo sta tebi treba, nista vise. DA li bi voleo veci
ekran, vernije boje (svaki tft ima master boju, to se primecuje kada
naredjas nekolicinu jedan pored drugog i stavis neke testove, ostro oko
primeti razliku, radio malo pa znam, a kod crta je za sada prikaz boje
najverniji) recimo, na slici ti ces na nekom tftu biti malo crveniji, negde
plavlji, negde zuci, negde zeleniji, jedino na crtu ce boja tvoje koze biti
ista kao sto je u stvarnosti.

Pozdrav
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

jarar777
Aleksandar Jarrar
Student
Sunnyvale

Član broj: 29372
Poruke: 218
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor11.02.2006. u 01:00 - pre 220 meseci
1) Po meni najbolji 19'LCD monitor je Samsung193P, 2) Nije tacno...nascu ti neke prednosti LCD tehnologije: pre svega fantasticna ostrina, apsolutno nedostizna CRT tehnologiji, mnogo manje dimenzije, manja potrosnja elktricne energije akod nekih modela prikaz boja i kontrost zasluzuju samo pohvale....3) Sta da cekas? Ako imas love idi i kupi najbolji model shodno svojim potrebama i finansijskim mogucnostima. Zamisli kakvih ce modela biti za 10 godina....ako si strpljiv ti sacekaj, tad ce se vec pricati o necem novom i tako u krug ;) Pozzz....
AMD AthlonX2 6000+ :: Asus M2N32 SLI Delux Wi-fi :: 4x1GB 800 4-4-4-12 GEIL Black Dragon:: Gainward 7600GT Silent :: NEC 7170 Sata ::
WDC WD2500JS ::Sky Star2 ::Cooler Master Centurion 5 silver :: Chieftec 550W :: Samsung 223BW ::
Win XP SP2
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor11.02.2006. u 01:37 - pre 220 meseci
Realnije sagledavanje od Villovog prosto nije moguće...

Koji kontrast i boje na TFT-u? Pa te dve vrednosti se ne unapređuju džabe valjda iz godine u godinu, ako je to toliko već savršeno. Kao prvo, crna je nešto što ne egzistira na TFT-u. Kontrast/Brightness kod TFT-a NIJE ISTO što i kod CRT-a. Povećaj kontrast kod bilo kog CRT-a do kraja i videćeš normalnu sliku. Probaj to isto kod TFT-a. Već na 65-70% boje su toliko izobličene, da meni jednostavno nije jasno kako to neko predstavlja kao nekakvo dostignuće!

Oštrina je takođe relativna stvar, s obzirom na fiksnu rezoluciju, koja daje prilično nazubljenu sliku. Osim toga, ne možeš porediti krš Samsung/LG CRT tehnologiju sa TFT-om. Budi pošten, pa uporedi Sony, Nec, Viewsonic, Philips itd. Treba shvatiti da nije samo Samsung CRT. Oštrina je postojala i pre TFT-a, a najzahtevniji korisnici i dalje koriste CRT. Zašto?

Meni TFT služi samo kad tipkam tekst. Za sve ostalo me zamara kao da radim u rudniku. Ne mogu da se naviknem na boje se ne vide kako bi trebalo da se vide. Ne mogu da se naviknem da čovek do mene ne vidi isto što i ja. Ne mogu da se naviknem na odsustvo crne boje i ne mogu da se naviknem na nedostatak normalnih rezolucija.

Potrošnja i dimenzije su jedine osobine koje dižu TFT daleko iznad CRT-a.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

SerZile
Saša Živković
Beograd

Član broj: 37701
Poruke: 193
*.dialup.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor11.02.2006. u 08:02 - pre 220 meseci
Cao,

Evo da i ja dam neko svoje misljenje. Na konkretno pitanje koji je najbolji TFT 19-ica ne bih znao da dam odgovor. Mogu da ti predlozim da obidjes sto vise prodavnica koje hoce da ti ukljuce moguceg izabranika pa da sam vidis kako ti se svidja slika. Kada sam ja kupovao TFT 17-icu, nacitao sam se razno raznih misljenja i na kraju, nisam kupio ni jedan od prepurucenih monitora. Profesionalna misljenja, kao i misljenja korisnika, tada su upucivala na Philipsa ili skuplje modele Samsunga. Ja sam imao strpljenja da se bacim u obilazak i uporedjivanje. Na kraju sam uzeo Viewsonica VE 710s. Sest meseci kasnije, moj prijatelj je, takodje, odlucio da kupi monitor i ja ga posavetovao da uzme isti. Bio je kod mene i odusevio se. Uzeo je 712 i katastrofa. Recimo, pozadinsko osvetljenje je toliko uzasno neravnomerno, da me je spopala muka kada sam to video. Nisam mogao da poverujem da je kod ta dva modela tolika razlika u kvalitetu, ali sta tu ima da se veruje. I u samoj zavrsnoj obradi ima velikih razlika u korist VE 710s. Dakle, najbolje je da proveris sam kako ti se svidja slika i mislim da je to, pored cene i uslova garancije, najbitniji faktor.
Uzgred, ja sam bio pristalica CRT-ova. Bavim se CAD-om i nervirale su me nazubljene linije koje izgledaju prilicno uzasno na TFT-ovima (bez antialiasinga, koji takodje, kada je ukljucen, daje pateticne rezultate). Ipak, sada se nikada vise ne bih vratio na CRT tehnologiju. Mnogo manje mi se zamaraju oci. Da budem precizniji, ranije sam osecao problem kada me zabole oci da bih napravio pauzu u radu, sada pravim pauzu kada me zabole ledja ;)
Sto se tice nazubljenosti, navikao sam se i to vise ne primecujem kao nesto sto me iritira.

Pozdrav,
Sale
SerZile
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.smin.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor11.02.2006. u 11:24 - pre 220 meseci
Dobro, dobro vidi se da je TFT i dalje nezrela tehnologija i da ce joj trebati jos vremena da dostigne CRT. Moje pitanje je bilo vise usmereno na to da li postoji neki monitor (bar najbolji u klasi, npr. Samsung 960BF) koji je blizu CRT-a ili ce za to trebati jos vremena ali vidim da cu jos da cekam.

Hvala na odgovorima i komentarima.
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.smin.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor11.02.2006. u 11:31 - pre 220 meseci
I da zaboravih jos nesto, ovde niko ne pise o prednosti TFT-a vezanom za zracenje?
 
Odgovor na temu

RobertB.
Robert Bartus
Subotica

Član broj: 80090
Poruke: 67
*.tippnet.co.yu.

Sajt: www.zdravacigara.com


Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor11.02.2006. u 21:48 - pre 220 meseci
To zracenje jos uvek nije dokazano na valjan nacin.
Prvi put pred Vama! Mogucnost zdravog pusenja i bezbolnog odvikavanja od pusenja! Detaljnije na www.zdravacigara.com

Ukoliko zelite da naucite da zaradjujete na internetu, ovo je za Vas:
www.e-goldbusiness.eu/ultracd
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor12.02.2006. u 03:04 - pre 220 meseci
Ono zračenje koje je veće kod CRT-a je LB EMR (Low Bound Electromagnetic Radiation), kojim smo i inače okruženi svaki dan, tako da to nije nikakva ekskluziva CRT-a. Iz tog zračenja proizilazi i Gama zračenje, koje je dosta opasnije, ali - dok je Gama zračenje bilo i dozvoljeno u određenim količinama, definisano standardom EPA TCO95, zaključno sa TCO99 Gama zračenje NIJE DOZVOLJENO kod CRT ekrana, što se striktno poštuje ekološko-medicinskim regulativama, koje prepisuju organizacije za standardizaciju. Treba li reći da su mere još rigoroznije kod novijih standarda zračenja?

Znači, tačno je da TFT mnogo manje zrači od CRT-a - ali "mnogo manje isijava zrake, koji i inače nisu posebno štetni".

Ovo ne treba da diskvalifikuje TFT u trci sa CRT-om, već samo da razjasni jednu, toliko često ponavljanu, zabludu.

Ja svakodnevno koristim nekoliko različitih monitora, od kojih su neki CRT, a neki TFT. Međutim, i dalje mi više prija sedenje pred CRT ekranom.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.yu1.net.



Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor12.02.2006. u 10:17 - pre 220 meseci
Kao sto sam ti rekao, kod tfta faktor srece je prisutniji nego na nagradnim igrama, STORM ti je dodao, kao i SerZile, dobre i lose razloge, vidis, dosta pipavo, kao pihtija, pa sad, da li ces i kako odgovoriti na pitanja koja su tebi vazna... Od tebe zavisi, ni od nas, ni od prodavaca.... Samo od tebe, vidi razmisli sta ti je vazno, pazi na ono sto smo ti ukazali (antialising, npr, kada je ukljucen zahteva zvercice od kartica da bi igre kao nfs MW radile super glatko, ali zato kada ga iskljucis, pa malo doteras grafiku onde, ovde, ide bez njega ko ludo, povecas malo rezoluciju, i primeti se malo zubci ali ide) to je u igrama, koje pre ili kasnije dodju na red u kuci. Sto je STORm rekao stoji 100%, realnost boja... Mnogo neizvesna stvar na tftu, a to nekad zna da bude bitno (citaj, kada hoces da odstampas nesto i zelis da izgleda APSOLUTNO IDENTICNO kao na monitoru). Naravno, prednosti tipa, glava ne boli su tu, ali GARANTUJEM, bilo koji bolji CRT sa rezolucijom koja moze da ima osvezavanje 100hz, ma nema sanse da te bole oci. Jos nesto, postoje servisi koji se bave stelovanjem, i popravkom monitora (bin der dan det), uredjaje i sonde + spretne ruke, to kako nasteluje jedan crt, to je cudo nevidjeno, kod tfta... Nema stelovanja, ako dobijes crnu tacku, nema nazad, a ako na CRTu imas naelektrisan ekran, digaus pa mu pokazes ko je gazda.

Sedni, uzmi cenovnike, ne malih stan firmi, vec vecih i poznatijih (pitanje garancije i ugleda je isto bitno) razmisli, ovde smo ti rekli, po mom misljenju, SVE STO COVEK TREBA DA UZME U OBZIR, baci na papir i dobro razmisli. Storm i ja (stim sto STORM ima veceg iskustva sa problemima koje su ljude snalazili na forumu a i njega samog) ti agitujemo na CRT, Serzile, je za tft, niko ne namece misljenja, samo smo ti izneli 360 stepeni poglede na stvar.


E a sto se zracenja tice. To je smesna prica, sa novim crt monitora to je svedeno na nulu, malo zastitna stakla, malo koncept zuca koje vode na uzemljenje (zasto vode na uzemljenje, to je duga prica, ako zelite reci cu), ko mi ne veruje neka proveri, ja se uverio, zlepite jednu tanku zicu, npr, oguleti neki kabel, tanak i dugacak, uzmete upaljac, spalite bakar izolaciju sa licni ako je ima na njima, i zalepite na kraj ekrana tva, drugi kraj zavezite za uzemljenje uticnice za struju, rezultat, majka ima da vas ljubi u celo kako ste pametni jer tv manje privlaci prasinu, e sad, koga ne mrzi, otvori tv, pa sa unutrasnje strane, kao monitore, izlepi iste zice oko ekrana i aprovede do uzemljenja (tv obicno nema uzemljenje pa ce ici jos jedan kbel ili zamenite stari) Eto vam LOW RADIATION tv, posle ga prodajte za bezumno mnogo para, i javite mi da uzmem svoj procenat od 10%:)
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

SerZile
Saša Živković
Beograd

Član broj: 37701
Poruke: 193
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor12.02.2006. u 13:16 - pre 220 meseci
Cao,

Evo da dodam jos jedan podatak mom prethodnom postu.
Mozda nije fer da ne napomenem da sam 19-icu CRT (bio je to neki Samsung serije p, zaboravih broj) platio skoro 2.5 puta manje (oko 180€) nego TFT koji ga je nasledio. Dakle, bio je to los CRT koji je zamenio osrednje solidan TFT. Slazem se sa prethodnicima, da ako zelis vrhunsku sliku bolje je odvojiti pare za dobar TFT a onda za iste kupiti odlican CRT. Naravno, ako je kvalitet slike ultimativni prioritet.

Pozdrav,
Sale
SerZile
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.smin.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor12.02.2006. u 14:19 - pre 220 meseci
Dobro, ja sada imam neku Saphire ATI X700 karticu (128Mb) i Philips 107B. Ako mogu da rezimiram celu pricu totalno mi je svejedno da li cu kupiti npr. Samsung 960BF ili neki CRT iz NF serije?!

Hajde da kazem da mi vecinom treba za programiranje (i po nekad neki film). Igrice vrlo, vrlo retko.

Hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

jarar777
Aleksandar Jarrar
Student
Sunnyvale

Član broj: 29372
Poruke: 218
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor12.02.2006. u 16:57 - pre 220 meseci
Moj ti je savet da kupis LCD monitor sa VA matricom,Znaci kupi Samsung 193P Plus i neces pogresiti. Prikaz crne je odlican, prikaz boja takodje, vidljivi ugao je medju najboljim....Plus dobijas i dodatnih 1,5-2 inca vidljive dijagonale. Ako se odlucis za CRT, tu ti jedino modeli sa trinitron cevkom dolaze u obzir. Za njh ne znam da li ima gde da se kupe, Sony ih vec godinu dana ne proizvodi. To ti valjda nesto znaci....
AMD AthlonX2 6000+ :: Asus M2N32 SLI Delux Wi-fi :: 4x1GB 800 4-4-4-12 GEIL Black Dragon:: Gainward 7600GT Silent :: NEC 7170 Sata ::
WDC WD2500JS ::Sky Star2 ::Cooler Master Centurion 5 silver :: Chieftec 550W :: Samsung 223BW ::
Win XP SP2
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor12.02.2006. u 22:21 - pre 220 meseci
Inace taj monitor ce mi trebati dosta i za citanje e-knjiga, tako da sam mislio (a i citao na nekim mestima) da TFT monitori ne "zamaraju" oci previse kao CRT.

Zar 960BF nije najbolji TFT Samsung (4ms) od 19" a i uopste?!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor13.02.2006. u 02:21 - pre 220 meseci
Reč "najbolji" svoju relativnu prirodu dokazuje upravo na primeru TFT monitora. Šta to kod TFT-a znači "najbolji?

Zbog odziva, boja, kontrasta, ugla ili nečeg petog?

Kakav god bio, kod TFT monitora namenjenih low-end korisnicima, ne postoji ni jedan primerak kod kojeg se superlativ može primeniti u svakoj kategoriji ocenjivanja. Jedan model je najbolji sa bojama, drugi odlično prikazuje filmove, treći ima dobar odziv itd.

Da se ne bih ponavljao, upotrebi pretragu i pronađi teme u kojima se pominje faktor odziva i koliko je on ustvari (ne)bitan. Primer je po prirodi sličan problematici prevelikog framerate-a u igrama/filmovima - oko donekle može da primeti razliku, a onda sve izgleda isto, bez obzira na brzinu. Tako je i kod TFT-a i odziva, samo što je ovde u pitanju problematika na relaciji odziv/refresh, koji onemogućava da se odziv brži od 12ms i realno vidi.

To je najobičniji marketinški trik, "kako uzeti još para(?)"... a istovremeno se potpuno zanemaruje pravi problem - brzina gašenja piksela, koja je kod TFT-a katastrofalna i najviše je zaslužna za smetnje koje neki korisnici imaju pri dužem sedenju ispred TFT-a (ja, na primer).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.jprb-kolubara.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor13.02.2006. u 07:24 - pre 220 meseci
O.K. razumeo sam Vas. Pa recite mi onda koji je to 19" TFT monitor koji ima najbržu
brzina gašenja piksela? I pitam ponovo da li je to bas toliko nezadovoljavajuce da bi trebalo sacekati nove verzije monitora koje bi to dovele na neki pristojan nivo (blizu CRT-a)?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor13.02.2006. u 16:24 - pre 220 meseci
Vidi ovako - brzina gašenja piksela je nešto gotovo fiktivno, kada su u pitanju zvanične proizvođačke specifikacije. U prevodu - niko ne zna koje su vrednosti u pitanju.

Zato ostaje jedino empirijska metoda - isprobavanje na licu mesta.

Sve što smo u prethodnim postovima naveli, predstavlja objektivne nedostatke i prednosti TFT-a, što ne znači obavezno da bi ti nedostaci svakome smetali. Najbolja varijanta je, kao što sam rekao, proba i ako shvatiš da Tebi nedostaci nemaju previše negativnih strana (što opet zavisi od ličnih potreba i namene), onda je za Tebe najbolji TFT onaj koji Ti se svidi posle probe.

Samsungova P serija je, po meni, zaista u vrhu low-budget klase, ali ne znači nužno da svima odgovara. Nekom detaljnijom analizom specifikacija različitih klasa, lako je uvideti da superiornost u jednoj oblasti, isključuje mogućnost pružanja maksimuma u drugoj - monitor koji ima brži odziv, obično ima nešto manji kontrast i obratno.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor13.02.2006. u 18:03 - pre 220 meseci
E odlicno!! Vec dolazimo do onoga sto sam zeleo da znam! Pa recite mi koji je to 19" high-high budget monitor koji ima sve te performanse bolje od ostalih 19" TFT monitora. Ako ne mozete da napisete ovde moze PP.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
213.244.203.*



+7 Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor14.02.2006. u 12:26 - pre 220 meseci
http://www.videoseven.de/websi...splays/19_zoll/s19ps/index.php

Evo ti linka care,pa se dogovaraj sa nekim preko grane da ti nabavi.

Chisto da znash da sam imao prilike da se pozabavim sa ovakvim monitorom uzivo i da sam zinuo kao Tom (Tom & Jerry)....

Skini PDF sa linka i videcesh o chemu se radi.
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Najbolji 19" TFT monitor14.02.2006. u 21:00 - pre 220 meseci
TFT je ok ako ga koristiš za kancelariske poslove, internet i sl.
Ali ako planiraš i igrama da se zabavljaš i to zahtevnijim, sledi ti lepa navlakuša.
19-ce su uglavnom "zakucane" na 1280*1024 , pričam za kristalnu sliku.
Šta se dešava kada sam ja uzeo tft imao sam mx440 i kako volim jedanput nedeljno da "opletem" kvalitetnu igru došao sam do razočarenja.
Onda sam morao da pljunem istu sumu ko za tft da bi sve sijalo.

Ako si baš nameračio tft, apple 19 mi je favorit.
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Najbolji 19" TFT monitor

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14450 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.