Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sumnje da je čovek bio na Mesecu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

[ Pregleda: 447337 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kornov

Član broj: 340350
Poruke: 55



+22 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 13:30 - pre 57 meseci
Citat:
djoka_l: Niko ne spori da su SAD napale Irak na osnovu lažnih dokaza o posedovanju i korišćenju hemijskog naoružanja.
To što su Pauel i CIA obmanuli javnost nije nikakva tajna i ne znači da je sve što je ikada rekao neki zvaničnik SAD lažno.

Ima nešto što ti ne razumeš a to su interesi! Kada su amerikancima u pitanju interesi, ne biraju se sredstva za ostvarivanje tog interesa ili cilja. Kao što su celu svetsku javnost lagali da bi napali jednu suverenu zemlju, tako su lagali i po pitanju leta na mesec.
Postavili su cilj da povrate ugled u trci za kosmos a u kojoj su bili daleko iza SSSR-a. Bez obzira na silne milijarde $ (negde oko 4% budžeta su tada izdvajali) za taj poduhvat, on jednostavno nije bio tehnički izvodljiv u to vreme. Zato su preduzeli najveću prevaru u istoriji, lažirali su sve.
Rusi su ih provalili ali su to iskoristili za svoje potrebe. Naveo sam u jednom gornjem postu citat (gugl prevod) sa ruskog sajta šta se u stvari dešavalo. Činjenica je, potražio sam to po netu, da je stvarno posle toga krenuo izvoz nafte i gasa ka zapadnoj Evropi a što je do tada to bilo nezamislivo?!
Tačan je i da su stvarno tada počeli da sarađuju u oblasti kosmosa, što je do tada bilo nezamislivo?
Kada se slažu delići, kao puzzle, da se sklopiti slika i shvatiti da je sve bila teška prevara koja jednoj strani trebala da povarti čast a drugoj da puni kasu.
I vuk sit i ovce na broju.
Verovatno su potpisali neki ugovor o ćutanju na xy godina i da se kraj tom roku bliži jer je sve više glasova zvaničnika iz Rusije koji govore da je sve fake.
 
0

Everovic

Član broj: 339896
Poruke: 63



+116 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 13:37 - pre 57 meseci
Citat:
ne znači da je sve što je ikada rekao neki zvaničnik SAD lažno.


Statistički je nemoguće da je baš sve što su zvaničnici SAD rekli lažno. Ako je sve ostalo lažno, onda mora da je bar sletanje na Mesec istinito. Odlazak na Mesec i nije toliko komplikovan. Povratak je malo komplikovaniji i zato su Amerikanci odlučili da pošalju astronaute u jednom pravcu. Pravi Nil Armstrong je obavio svoj zadatak i nažalost ostao zauvek na Mesecu. Na Zemlju se vratio njegov dvojnik koji je napravio nekoliko krugova oko Zemlje u nižoj orbiti.
 
+1

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 14:14 - pre 57 meseci
Citat:
kornov
Toliko o američkoj istini ili interesima!


Toliko o logici

Citat:
Zamena teze je logička greška koja nastaje kada se ne razlaže i ne dokazuje zadata teza nego se vrši jedno, ponekad suptilno, a ponekad grubo prelaženje, pomeranje pa se obrazlaže i dokazuje neka druga teza po nečemu slična ili srodna zadatoj temi. To je jedna vrsta logičke manipulacije jer se sagovornik obmanjuje.


Citat:
Bradzorf012: Miroslave,

Jesi li ti siguran da je ovo zvanični nasin sajt? Jesi li siguran da ih niko nije hakovao?


Naravno da jesam.
 
0

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 14:50 - pre 57 meseci
Citat:
Naveo sam u jednom gornjem postu citat (gugl prevod) sa ruskog sajta šta se u stvari dešavalo. Činjenica je, potražio sam to po netu, da je stvarno posle toga krenuo izvoz nafte i gasa ka zapadnoj Evropi a što je do tada to bilo nezamislivo?!


I to je dokaz, da je neki Rus na svom blogu napisao da nije bilo sletanja na Mesec?
Isto tako možeš da nađeš deset puta više članaka od pouzdanih izvora da je bilo sletanja i da je svaka od tvrdnji koje je Rus napisao u svojih 4 ili 5 članaka na tom blogu objašnjena na nekom drugom mestu.

Na internetu možeš da nađeš i da je Zemlja ravna ploča, da Antarktik ne postoji nego postoji bedem od leda, a da flota Ujedinjenih nacija štiti pritup bedemu, tako da niko ne može da propveri da li Antarktik ne postoji. I još da je NASA u stvari stvorila zaveru da je Zemlja okrugla, iako je oblik Zemlje bio poznat ljudskom rodu poslednjih 2600 godina (a poslednjih 2300 i veličina Zemlje).
 
0

Everovic

Član broj: 339896
Poruke: 63



+116 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 15:13 - pre 57 meseci
Za lažiranje oblika Zemlje nedostaje motiv. Za lažiranje sletanja na Mesec postoji motiv. Velika je to razlika.
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 15:46 - pre 57 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Naravno da jesam.


Ne priznajem ništa, osim dokumenata iz kongresa.
 
0

kornov

Član broj: 340350
Poruke: 55



+22 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 18:03 - pre 57 meseci
Citat:
djoka_l:
Citat:
Naveo sam u jednom gornjem postu citat (gugl prevod) sa ruskog sajta šta se u stvari dešavalo. Činjenica je, potražio sam to po netu, da je stvarno posle toga krenuo izvoz nafte i gasa ka zapadnoj Evropi a što je do tada to bilo nezamislivo?!


I to je dokaz, da je neki Rus na svom blogu napisao da nije bilo sletanja na Mesec?
Isto tako možeš da nađeš deset puta više članaka od pouzdanih izvora da je bilo sletanja i da je svaka od tvrdnji koje je Rus napisao u svojih 4 ili 5 članaka na tom blogu objašnjena na nekom drugom mestu.

Na internetu možeš da nađeš i da je Zemlja ravna ploča, da Antarktik ne postoji nego postoji bedem od leda, a da flota Ujedinjenih nacija štiti pritup bedemu, tako da niko ne može da propveri da li Antarktik ne postoji. I još da je NASA u stvari stvorila zaveru da je Zemlja okrugla, iako je oblik Zemlje bio poznat ljudskom rodu poslednjih 2600 godina (a poslednjih 2300 i veličina Zemlje).

Velika je razlika u shvatanju među nama. Usled gubitka argumenata ti ideš na omalovažavanje tuđeg pisanja.
Nije poenta ko je pisao nego šta je napisao. Lepo sam napisao, zainteresovan pisanjem tog "Rusa", nije mi bilo lenjo da proguglam to što je napisao i gle čuda, stvarno je skočila prodaja nafte zapadnoj Evropi (pre krize 70-tih) i stvarno su ameri prihvatili zajedničko učešće u daljnjem istraživanju ili osvajanju kosmosa.
Ok, možeš to nazvati i pukom slučajnoću ali baš je čudna podudarnost i to na vrhuncu ere loših odnosa istok-zapad.
U svakom slučaju, nigde nisam napisao da se to mora prihvatiti zdravo za gotovo. Meni taj podatak ima logike i otvara sumnju.
Citat:
Everovic:
Za lažiranje oblika Zemlje nedostaje motiv. Za lažiranje sletanja na Mesec postoji motiv. Velika je to razlika.

Upravo tako, čak šta više, u pitanju je bila čast, imidž amerike. Zamislite SAD u vreme čistke komunista (Joseph McCarthy) i njihovog predstavljanja mračne i nazadne SSSR. Ta ista SSSR prva lansira satelit u kosmos. Šok u SAD, i više od šoka, neopisiv strah, šta može uraditi SSSR. Onda na to prvi čovek, pa prva žena i prva šetnja kosmosom i sve to u režiji SSSR-a.
To nije bio šamar, to je bila tragedija za tako veliku i superiornu zemlju. Dž. F. Kenedi je pred Kongresom, a 1962. i na Univerzitetu Rajs, hrabro objavio: “Odlučili smo da idemo na Mesec ne zato što je to lako, već upravo zato što je teško; zato što će taj cilj omogućiti da na najbolji način organizujemo našu energiju i veštine i zato što je to izazov koji smo spremni da prihvatimo, koji nismo voljni da odgađamo i u kom nameravamo da pobedimo”.
Znači, od govora do "anuliranja" sedam godina tehnologijom 60-tih?
Pa danas je to u tom roku (6-7 godina) teško izvodljivo sa daleko boljom pozicijom i mogućnostima.
Pošto je predsednik obećao a Rusi već vodili u trci osvavanja svemira, ovo se moralo odraditi po svaku cenu i na bilo koji način jer publika čeka obećanje.
Publici je sve to servirano a činjenice, pa činjenice nisu bitne ako su u službi interesa.
I tako danas, pola veka kasnije, sem ponavljanja priče i loših, mutnih snimaka, nema ni jednog relevantnog dokaza za sve to. Bar da su sačuvali originalne
 
0

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 18:30 - pre 57 meseci
U avionu koji tone/pada---Nema ateista!
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
+3

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 18:37 - pre 57 meseci
Prezivis pad i onda krenu kako ti je Bogoljub spasio zivot, ovo ono..
A ako pak zagines, onda bi krenula prica, pa ne moze to tako, nije se molio ceo zivot, a sad poceo..ne moze to odmah... :D :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 19:54 - pre 57 meseci
Citat:
Bradzorf012: Ne priznajem ništa, osim dokumenata iz kongresa.


Naručio sam 1 uverenje o nehakovanju iz Kongresa, stiže ti u sanduče u najskorije vreme.

Citat:
kornov: I tako danas, pola veka kasnije, sem ponavljanja priče i loših, mutnih snimaka, nema ni jednog relevantnog dokaza za sve to. Bar da su sačuvali originalne


Naravno da ima. Google u šake.
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+587 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 19:59 - pre 57 meseci
Rus bloger, nafta, dvojnici, motiv laziranja.
Koji ste vi kraljevi.

Zasto se na tehnickom forumu tolerise sarlatanstvo?
Zasto ova tema nije odavno zakljucana?





 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 20:30 - pre 57 meseci
Mene ne čudi da druge male nacije nisu uspele, nego da su ih u laži uhvatili baš Rusi, ta velika nacija :)
Nemoj da pricas?
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 20:37 - pre 57 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Naručio sam 1 uverenje o nehakovanju iz Kongresa, stiže ti u sanduče u najskorije vreme. :D


Odlično, čekam ispred sandučeta nestrpljivo. Ozbiljan sam.

P.S. Šta ti znači ovaj ružni smajli?
 
0

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 20:45 - pre 57 meseci
Obično,
ružni smajlić znači da je @gogle.com procenio
da je Mail neozbiljan ili nepogodan.
(Oni stvarno nemaju pojma, niti čitaju Mailove)

Na svakome od nas ostaje, da li da ga otvori ili ne dira :-)
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
0

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2145
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 22:03 - pre 57 meseci
Citat:
djoka_l:
Iz raspoloživih podataka:
Brzina kojom je komandni modul Apola 11 ušao u atmosferu je bila nešto malo preko 11 km/s
Do otvaranja padobrana padali su nešto malo preko 3 minuta (180 s)
Maksimalno usporenje u toku pada je bilo nešto preko 6g
Da proverimo matematiku delta v = 180s * 6 * 10 m/s2 = 10.8 km/s



Kamo sreće da se tako lijepo može kontrolirati sila kočenja pa da bude konstantna.(F=m/6g).Ovi povratnici sa stanice Mir bi tu udaljenost do Zemlje (kao BG-ZG=400 km) savladali kao od šale,i nikad niko nebi izgorio.

Cjenim tvoje objave,ali u ovom slučaju mislim da bi mogao i bolji račun napraviti.Ti znaš kako izgleda udar snajperskog metka u suhu hrastovinu.Uleti unutra brzinom od 3 maha i prodre 15-20 cm.Kod sudara atoma lakih plinova sa toplotnim štitom deset puta većom brzinom (100x veća energija) čak bi se duboko zabili i u kaljenu čeličnu ploču.Sve to ode na zagrijavanje,a ne u neko lagano hlađenje tipa duni malo vjetre.To je glavna muka povratka.Čelik se topi na nekih 1400 °C.Zato se koriste materijali koji mogu ostati kruti na nekoliko puta višoj temperaturi.A toplotno isijavanje (EM zračenje) raste sa četvrtim stepenom porasta temperature.
(Q=C*(T2-T1).je svedena na 1 kg mase.)Uzmi da je 1/4 kinetičke energije otišlo na zagrijavanje,a ostalo odnio vjetar i da je sve prihvatio toplotni štit koji ima 1/4 mase modula.I neka materijal štita ima C=1 KJ/kg K.Sad izračunaj koliko vremena treba da se zračenjem ta prihvaćena energija odbaci,pa da unutar modula bude hladno,a da se štit ne otopi ili čak ispari.






________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 22:22 - pre 57 meseci
Odgovor na pitanje da li je čovek bio na Mesecu zavisi od toga o kom se čoveku radi. Neki su bili na Mesecu, a neki nisu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2145
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 22:44 - pre 57 meseci
Citat:
Java Beograd:
OK ako je Apolo 11 misija lažna, šta onda misliš o misiji Apolo 8? Laž ili istina

Ja mislim da je za tebe,sve ostale,pa i za mene najbolje da se držimo mišljenja velike većine.Zašto plivati uz vodu kad skoro svi idu niz.Moje sumnje uzmi kao neku provokaciju kako bi se stvari kritički razmotrile umjesto apriori prihvatile.
Eto za sad nisam u stanju da sebi objasnim kako su savladani složeni problemi savladavanja zakona fizike pri povratku.
(Nemože se uvjek odgovoriti sa da ili ne (laž-istina.Kad su nekog optuženog u Hagu pitali da se tako izjasni on je odgovorio sudiji ovako:Recite mi vi sudijo , sa da ili ne,Da li vaša majka zna da ste vi homić.)
Odgovor na pitanje treba prilagoditi želji onog ko pita.Dakle Javo,ja mislim da je Apolo misija postojala,samo ja ne vjerujem da je povratak na Zemlju išao onom tehnologijom.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
0

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu18.07.2019. u 23:16 - pre 57 meseci
Citat:
zzzz

(Nemože se uvjek odgovoriti sa da ili ne (laž-istina.Kad su nekog optuženog u Hagu pitali da se tako izjasni on je odgovorio sudiji ovako:Recite mi vi sudijo , sa da ili ne,Da li vaša majka zna da ste vi homić.)

U ovom primeru je podvala to što se od sudije traži izjašnjavanje o saznanjima druge osobe.

Medjutim, Haški optuženici su se izjašnjavali o ličnim postupcima.

Tako da primer nije relevantan.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu19.07.2019. u 07:15 - pre 57 meseci
Citat:
Bradzorf012: Odlično, čekam ispred sandučeta nestrpljivo. Ozbiljan sam.

P.S. Šta ti znači ovaj ružni smajli?


Ako slučajno ne stigne, znaj da je u pitanju neka zavera.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu19.07.2019. u 07:44 - pre 57 meseci
Citat:
zzzz:
Citat:
Java Beograd:
OK ako je Apolo 11 misija lažna, šta onda misliš o misiji Apolo 8? Laž ili istina

Ja mislim da je za tebe,sve ostale,pa i za mene najbolje da se držimo mišljenja velike većine.Zašto plivati uz vodu kad skoro svi idu niz.Moje sumnje uzmi kao neku provokaciju kako bi se stvari kritički razmotrile umjesto apriori prihvatile.
Eto za sad nisam u stanju da sebi objasnim kako su savladani složeni problemi savladavanja zakona fizike pri povratku.
(Nemože se uvjek odgovoriti sa da ili ne (laž-istina.Kad su nekog optuženog u Hagu pitali da se tako izjasni on je odgovorio sudiji ovako:Recite mi vi sudijo , sa da ili ne,Da li vaša majka zna da ste vi homić.)
Odgovor na pitanje treba prilagoditi želji onog ko pita.Dakle Javo,ja mislim da je Apolo misija postojala,samo ja ne vjerujem da je povratak na Zemlju išao onom tehnologijom.


Ok, postavio sam ti pitanje i za Sovjetske misije, bez ljudske posade koje su stigle do meseca, načinile nekoliko orbita i vratile se na zemlju. Laž ili istina da su se letelice vratile na zemlju?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

[ Pregleda: 447337 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.