Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

guest nalog na WinXP-u

[es] :: Security :: guest nalog na WinXP-u

[ Pregleda: 6988 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stante
Ante Stantić
JP Zavod za urbanizam Subotica
Subotica

Član broj: 81313
Poruke: 22
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon guest nalog na WinXP-u13.02.2006. u 13:16 - pre 221 meseci
Pozdrav,
potreban mi je savet kako zaštiti podatke na radnoj stanici, tako da ih onaj ko se loguje kao guest ne vidi? Npr. da može da koristi Nero program, i da vidi samo određeni mrežni drajv na serveru (read-only) sa koga reže podatke na cd/dvd, ali da ne vidi lokalne diskove... podrazumeva se da ne može ništa da (de)instalira niti menja (to mislim da i radi), ali ovo sa lokalnim diskovima ne radi (radi se o guest nalogu, ili kreiranom limited user nalogu)

Hvala na svakom savetu
 
Odgovor na temu

Leftfield
Mike Wolf
Kotor

Član broj: 20827
Poruke: 200
*.crnagora.net.

Sajt: www.kotorhost.com


Profil

icon Re: guest nalog na WinXP-u14.02.2006. u 01:11 - pre 221 meseci
Pa moras nesto nauciti o NTFS permission asignment-ima. Tu mozes podesiti za svaki fajl posebno ili po direktorijumima dozvole ko moze da cita, mijenja i izvrsava. To ti sve stoji u "My Computer" - desni klik i izaberi "manage". Dobices menadzment konzolu i tu se igras... Tu vidis sve foldere koji su "shared"; grupe, korisnike i tu im dodjeljujes ili oduzimas prava. Prava su Read, Write i Execute.
Imas i na desni klik samog foldera/fajla Sharing and Security i tu mozes da podesis u Security tabu koja prava ima ko.
Poz

[Ovu poruku je menjao Leftfield dana 14.02.2006. u 02:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: guest nalog na WinXP-u09.05.2006. u 21:17 - pre 218 meseci
Da se i ja nadovezem sa svojim pitanjem na ovu temu.
Na WinXP Pro imam dva naloga: Administrator i Guest. Na prvi nalog postavljena je sifra tako da niko sem mene ne moze da se uloguje na njega. Na Guest nalogu nema nikakve sifre jer zelim da svi ostali mogu da se uloguju na ovaj nalog bez ikakvih problema. E sad default guest prava mi odgovaraju sem dva izuzetka: kako Guest nalogu zabraniti mogucnost da postavlja sifru na ovaj nalog (jer u pravima za ovaj nalog stoji da u okviru njega moze da se bira sifra za logovanje na njega, a ja ne zelim da se moze postaviti bilo kakva sifra, znaci hocu da se na ovaj nalog ulazi bez ikakve sifre i da ukinem mogucnost postavljanja iste) i kako onemoguciti pokretanje REGEDIT komande. Da napomenem, fajl sistem na racunaru je FAT32 (ali u krajnjem slucaju ga mogu prebaciti na NTFS).
Hvala.

[Ovu poruku je menjao tyranBL dana 09.05.2006. u 22:19 GMT+1]
tyranBL
 
Odgovor na temu

wapkralj

Član broj: 79588
Poruke: 38
*.dlp9.bih.net.ba.



Profil

icon Re: guest nalog na WinXP-u09.05.2006. u 21:27 - pre 218 meseci
i da se i ja nadovezem,samo je moje pitanje suprotno,znaci jeli postoji neki nacin da vratim admin nalog,buraz usao na starom kompu postavio svoju sifru i ostavio samo guest,tako da sad nemogu prakticno nista a imao sam dosta fajlova i zelim nesto instalirat,gledao sam negdje pitanje na nekom forumu i nije niko znao da moze,vjerovatno i ovdje ima slicno...
 
Odgovor na temu

pantelejwifi
Srdjan Krajnalic
Nis

Član broj: 92975
Poruke: 4
82.208.209.*



Profil

icon Re: guest nalog na WinXP-u10.05.2006. u 01:12 - pre 218 meseci
naravno, skini hirens cd sa neta
u okviru njega postoji programcic koji ti moze skinuti password sa administratorskog naloga
 
Odgovor na temu

Leftfield
Mike Wolf
Kotor

Član broj: 20827
Poruke: 200
*.crnagora.net.

Sajt: www.kotorhost.com


Profil

icon Re: guest nalog na WinXP-u10.05.2006. u 08:25 - pre 218 meseci
@tyranBL

Pa imas u - desni klik na my computer, klikni manage i vidjeces local users and groups. Tu naravno podji na users, na koga hoces desni kllik (u tvom slucaju guest) i properties. Tu ces vidjeti podesavanja za password.
Nadji regedit.exe, desni klik na njega, izaberi Security i podesi za Guest ono "read and execute" na deny.
Mozda je ovo malo konfuzno, nisam spavao.
Poz.
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: guest nalog na WinXP-u10.05.2006. u 15:31 - pre 218 meseci
@Leftfield
Hvala, bas cu da odradim ovako kako si mi rekao pa da vidim hocu li dobiti ono sto mi odgovara.


@wapkralj
Citat:
wapkralj: i da se i ja nadovezem,samo je moje pitanje suprotno,znaci jeli postoji neki nacin da vratim admin nalog,buraz usao na starom kompu postavio svoju sifru i ostavio samo guest,tako da sad nemogu prakticno nista a imao sam dosta fajlova i zelim nesto instalirat,gledao sam negdje pitanje na nekom forumu i nije niko znao da moze,vjerovatno i ovdje ima slicno...

Moraces da resetujes (promijenis i postavis onu koju ti zelis) Admin sifru o cemu se upravo govori u ovoj TOP temi: http://www.elitesecurity.org/t...je-admin-pass-na-Win2000-XP-NT ,
ali moras da budes veoma oprezan da ne bi u necemu pogrijesio. Znaci za ovo ces morati da koristis neki 3rd spoljni program, a ja ti preporucujem program CIA Commander koji se starta sa floppy-ja i sa kojim mozes da odradis ovo i jos stosta toga, ali ponavljam oprez. On bez problema radi i sa FAT32 i sa NTFS-om. Ali postoji i kvaka 22, a to je da ovaj program nije besplatan (mozes skinuti za zvanicnog sajta demo, ali ti nece biti bas od velike pomoci) pa se snadji sam :)
tyranBL
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: guest nalog na WinXP-u

[ Pregleda: 6988 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.