Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

snimak sa sky star 2 u DVD- Kako ????

[es] :: Video kompresija :: snimak sa sky star 2 u DVD- Kako ????

[ Pregleda: 5029 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Iggy-ar
Gorg Arandjelovac
AR - Shumadija

Član broj: 39596
Poruke: 665
*.ptt.yu.

Sajt: www.dmgstudio.ag.rs


+1 Profil

icon snimak sa sky star 2 u DVD- Kako ????17.02.2006. u 21:37 - pre 220 meseci
Kako da najbrze i najjednostavnije da snimljeni materijal (sirovi u mpg formatu)sa satelita konvertujem u dvd?
Probao sam da taj fajl uvucem u TMPGnc autor,ali mi pokazuje da format nije podrzan,iako u listi podrzanih formata pise mpg ?

Koji program da koristim i koja je procedura ?

Poz.
Iggy
 
Odgovor na temu

Mladen_Perisic
Mladen Perišić
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 47546
Poruke: 423
*.crnagora.net.

Sajt: www.arcanus.users.cg.yu


Profil

icon Re: snimak sa sky star 2 u DVD- Kako ????18.02.2006. u 13:04 - pre 220 meseci
Najednostavnija i najbezbolnija solucija je Nero VisionExpress. Pravi MPEG2? Čisto sumnjam.
Sve najbolje zeli vam,
Mladen Perisic
 
Odgovor na temu

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon Re: snimak sa sky star 2 u DVD- Kako ????21.02.2006. u 16:46 - pre 220 meseci
kada nesto snimis sa SS2 karticom taj file najcesce ima dropanih frejmova, izgubljenih sekunda tona i slicno(ovisi koliko jaku masinu imas)

da bi uklonio errore provuci fajl kroz PVAStrumento

kada to napravis moze raditi authoring DVDa sa bilo kojim authoring programom(nemi najbolji dvdlab pro jer mogu titlove ubacivati, praviti izbornike i sve, a vrlo jednostavan je, ima tutorijal na "official" sajtu)

pozdrav i javi sto si napravio ili ako negdje zapnes
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

usmarko

Član broj: 32552
Poruke: 543
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: snimak sa sky star 2 u DVD- Kako ????25.02.2006. u 21:14 - pre 220 meseci
DVD Lab pro ti je najjači program za autorizaciju.
Svuci sa 8w ili sa astre (ne ide preterano često, ali ima ga)...
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
*.pppoe05-1180.bih.net.ba.



Profil

icon Re: snimak sa sky star 2 u DVD- Kako ????26.02.2006. u 03:55 - pre 220 meseci
pozdrav,

Evo i ja se bavim tom problematikom. Smimim nesto sa SS2 ali ne mogu da otvorim fajl. ranije sam to i mogao (mozda mpeg2 codec zeza) ali sada nece. ni sa ms player-om ni sa bilo kojim drugim programom. Jedino ga mogu kompresovati i sl pa onda gledati.

Imam Athlon64 3000 @ 2.610 (~4100)
1 GB rama
grarfa 256mb
SS2 v2.6

ne vidim razloga zasto mi nebi radilo. Jedino mozda codeci. ti fajlovi sto snimam nisu veliki znaci da je kompresija ok. Ali zasto to ne mogu gledati??

kada smo kod ovoga, jos samo nesto.
Kada smimam neki film, na zivce mi ide logo datog programa. (npr MTV i sl)
E ja bih sada to prekrio crnom trakom s gornje i donje strane tako da dobijem format videa 16:9 (ali da se slika ne suzi). To na kraju ispadne kao dvd. Jedino sto je mana sto an taj nacin prekrijem i jedan dio slike ali boze moj.

Kojim bi ovo programom najlakse mogao uraditi ali direktno na mpeg2 video bez da ista prekompresujem i prebacivam u avi itd???

Hvala
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

RMAN
Milan Đukić
student
Knićanin

Član broj: 32492
Poruke: 1166
213.244.208.*



+5 Profil

icon Re: snimak sa sky star 2 u DVD- Kako ????28.02.2006. u 21:36 - pre 220 meseci
Ja radim sa VSO DivX to DVD programom!

Brz je,moze mnogo formata da prebacuje u dvd format,jednostavan........

Za mene najbolji! :)
Eureka!

MILAN DJUKIC
D J U K A
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: snimak sa sky star 2 u DVD- Kako ????04.03.2006. u 18:43 - pre 219 meseci
Evo linka ka istoj temi na podforumu Balkansat http://www.elitesecurity.org/tema/161973/1
Proces kreiranja DVD videa od snimaka sa satelitskih TV kanala predstavlja manje-više klasičan DVD autoring koji je na video podforumuma ES-a puno puta spominjan i opisivan. Svi korisnici koji imaju probleme ili nedoumice oko ove teme najefikasnije je da koriste pretragu foruma korišćenjem ključnih reči na primer: demux, GOP Fix, DVD authoring ...
 
Odgovor na temu

zarelik

Član broj: 75527
Poruke: 107
*.wireless.rskoming.net.



+2 Profil

icon Re: snimak sa sky star 2 u DVD- Kako ????19.05.2006. u 10:21 - pre 217 meseci
Ja sam imao dugo problema oko snimljenog materijala sa sky 2 karticom ali vrijeme je pokazalo rjesenje

Naime snimljeni materjial je najbolje da radis sa nero vision expresom. Najjednostavniji je.
Ja materijal pretvaram u SVCD jer dozvoljava jako velik bit rate. Ja stavljam oko 2000 i slika je sasvim ok.
Film je oko 2.1 GB pa dva filma moyes da snimis na dvd.

Kasnije skines titl pa ga sa subtitle work shopom usaglasis i to je to.
Jedino stavi da je titl i film istog imena da bi bio chitljiv u kucnim DVD-ovima.
Podrzane su uobicajene ekstenzije za subtitle.
 
Odgovor na temu

AcaNDr
Dragan Acan
Backa Topola

Član broj: 44600
Poruke: 209
62.108.111.*

Sajt: www.divx-titlovi.com


Profil

icon Re: snimak sa sky star 2 u DVD- Kako ????19.05.2006. u 23:38 - pre 217 meseci
Ja sam probo da konvertujem ono što sam snimio sa sky star karticom i jednostavno nisam uspeo.Kaže ne poznati mpeg fajl i jbg neće!Probo sa 2,3, programa i odusto.
"I`m so fast,that last night i turnd off the light switch in my bedroom and was in bed before the room was dark "
M.Ali
 
Odgovor na temu

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon Re: snimak sa sky star 2 u DVD- Kako ????20.05.2006. u 08:31 - pre 217 meseci
morate porpaviti taj snimak sa OPVAstrumentom ili mpeg video wizardom(moj izbor)
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: snimak sa sky star 2 u DVD- Kako ????20.05.2006. u 19:39 - pre 217 meseci
AKo snimate sa Prog DVB može biti problema, koristim My Theatre i snimljeni mpeg gajlovi su apsolutno citljivi u svim plejerima i editorima. Problem je u sto se GOP-ovi kod satelita i DVD-a ne poklapaju i treba da se odradi GOPfix da bi sve bilo korektno za sDVD plejere. Tu je spedman u pravu, možete raditi u pva strumento-u ili mpeg video wizardu koji je i moj izbor, već se spominjalo to na ES pa za konkretne smernice koristite pretragu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: snimak sa sky star 2 u DVD- Kako ????

[ Pregleda: 5029 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.