Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svestenici Protiv South Park-a

elitemadzone.org :: MadZone :: Svestenici Protiv South Park-a

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 21753 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 08:03 - pre 220 meseci
Strah?
Sta je to?

Gospodari demagogije se javljaju ponovo. Pricom o tome kako nevernici grese,
vernici sebe svrstavaju u kategoriju boljih/ispravnijih. Pitanje je samo da li
oni "losiji" zele da budu vrbovani u neku od mainstream sekti kao sto je
hriscanstvo. Ko zeli da bude deo stada (ovca), samo napred, mene izostavite...
 
Odgovor na temu

igors
Igor Srdanovic
Srbija

Član broj: 1894
Poruke: 159
194.247.199.*



+4 Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 08:14 - pre 220 meseci
Citat:
KarakorukaJapan: Ja ne vređam nikaoga. To je zvanični stav Crkve.
A i kako bi ateista mogo da se uvredi ako mu kažeš da će Bog da ga kazni, kad on ne veruje u Boga? A to što sam napisao da ateizam negativno utiče na društvo je zato što čovek (na visokom položaju) koji se ne plaši nikoga može da radi bukvalno šta mu padne na pamet, a to nije dobro. Ako neko nema strah od Boga, to nije dobro.

[Ovu poruku je menjao KarakorukaJapan dana 23.02.2006. u 06:46 GMT+1]


Kakva strasna zamena teza!!! Obicno ne ucestvujem u diskusijama o religiji, ali ovo je neverovatno. Ne mogu da verujem da postoje ljudi u 21. veku koji razmisljaju ovako. Ja ako se ne plasim od boga onda to nije dobro??!?! I to kaze CRKVA?!? Zasto ti mislis da meni treba neko ko je izmislio neko superbice i napisao "pravila ponasanja" da kaze sta je dobro a sta ne, i sta je moralno a sta nije? Pa i crkva svaki cas menja svoj stav o tome sta je moralno a sta nije, jel im se to bog licno obratio da im kaze, e nemojte vise da spaljujete ove sto kazu da nije Zemlja centar svemira???? Kada cete shvatiti da je organizovana religija samo opijum za mase! Nema nista protiv verovanja u boga, ako taj bog predstavlja neke moralne principe. Ali da radim nesto samo zato sto crkva to kaze - to vec nece moci. Srecom ne zivimo u klerikalnoj drzavi, mada nismo daleko od toga. I jedan savet - pogledaj film "Covek koji je tuzio boga" - probaj da sagledas stvari iz drugog ugla i probaj malo da mislis svojom glavom a ne onako kako ti neki nepismeni pop kaze.
Failing to plan is a plan to fail.
 
Odgovor na temu

Oliver Klaćik
Vice President, Thunder Road Software
Inc.
Stara Pazova

Oliver Klaćik
Član broj: 34059
Poruke: 242
80.93.231.*

Sajt: www.thunderroadsoftware.c..


Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 09:19 - pre 220 meseci
Citat:
KarakorukaJapan: Naravno da će Bog da kazni ateiste...


Bog će da kazni ateiste? Pazi, ja verujem u Boga, ali to očigledno nije Bog u kojeg ti veruješ. Kada bi to bilo tačno, ja bih se prvi odrekao Boga. Po tvojoj teoriji, Bog ispade neki diktator koji ne dozvoljava slobodu mišljenja.

Btw, primetio sam čitajući ovaj thread, da su ljudi koji se izašnjavaju kao ateisti, ili ljudi koji veruju u Boga, ali im satira tipa SP-a ne smeta, mnogo bliži idejama koje stoje iza učenja Isusa Hrista (ili drugih 'pokretača' religija), za razliku od ljudi koji iskazuju neke ultra-religiozne stavove i koji se time više približavaju strani hipotetičkog satane.

I uvek svi ljudi koji su zadrti u vezi svojih religija, demonstiraju ponašanje koje ne može biti dalje od onog što je zapisano u 'svetim knjigama' o tome kako bi svi mi trebali da se ponašamo.

I još jedna stvar... Vera u Boga, je baš to što jeste - vera. Kada bi bilo dokaza da Bog postoji, onda ne bi bilo potrebe da se u njega veruje. Znači, ja verujem u Boga, ali nemam pojma da li on postoji. Meni je, jednostavno, lakše da verujem u nešto. A religije su tu potrebu većine ljudi da veruju u nešto toliko zloupotrebili za svoje lične potrebe, npr. širenje uticaja, moć, bogaćenje... Zato sam siguran da bi i Bog i Isus i Muhamed i Buda, stali na stranu podrške satiri koja se iznosi u emisijama tipa South Park ili Simpsons...

Da na kraju citiram svog omiljenog lika, Homera Simpsona, koji kaže: 'Voleo bih da je Bog živ, pa da vidi ovo...'

A uvek kada se nađete u situaciji da ne znate šta da uradite, zapitajte se sledeće: 'Šta bi Homer uradio da je na mom mestu?'
Oliver 'FAQ' Klaćik
 
Odgovor na temu

skriven.iza.laznih.imena

Član broj: 82343
Poruke: 151
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 09:35 - pre 220 meseci
Citat:
KarakorukaJapan:To je zvanični stav Crkve.

Nije tačno! Ja sam gledao na TV-u dekana bogoslovskog fakulteta u BG-u, kako
kaže „To što je neko ateista, što ne veruje u boga, to ne znači da će otići u
pakao“. Zaboravio sam ime dekanu, ali bi ti kao vernik trebalo da ga znaš.

Citat:
KarakorukaJapan:A i kako bi ateista mogo da se uvredi ako mu
kažeš da će Bog da ga kazni, kad on ne veruje u Boga?

Po učenju srkve, u pakao idu oni koji su loši ljudi, jel tako? Pa kada nekome
kažeš da će otići u pakao ili da ćega bog kazniti, ti mu u stvari kažeš da je
loš čovek, a to je ipak uvreda.

Citat:
KarakorukaJapan: A to što sam napisao da ateizam negativno utiče
na društvo je zato što čovek (na visokom položaju) koji se ne plaši nikoga
može da radi bukvalno šta mu padne na pamet, a to nije dobro.

Ateisti imaju moralno nebo iznad sebe. Ako se ponašaš „dobro“ i „pošteno“ zbog
straha od boga, onda je reč o hipokriziji! Moraš biti dobar čovek zbog
dobrote same, zbog unutrašnjeg osećaja za pravdu, za dobro i loše. Ili imaš
taj osećaj u sebi, ili nemaš.

Hipokrizija = srebroljublje, što znači da po verskim učenjima, onaj ko se
ponaša dobro samo zbog straha od boga, otići će u pakao, jer je hipokrizija
(srebroljublje) smrtni greh!?
 
Odgovor na temu

darkon
Darko Novakovic
Istrazivac, IMP
Beograd

Član broj: 13647
Poruke: 166
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: darkon@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 09:43 - pre 220 meseci
Nije mi baš najjasnije čemu sva ta frka oko ove teme.
Jasno je da ima ljudi koji nemaju drugoga načina da se izraze nego da vređaju druge ljude i njihova ubeđenja. Takvih ima sigurno i u vašem okruženju i mislim da znam kakav je vaš stav prema takvima - bar ja ne volim da imam prijatelja sa takvim porfilom ličnosti.
S druge strane, crkvari imaju mnogo pametnijih poslova nego da huškaju ljude na proteste. U svakoj crkvi ili denominaciji ima dovoljno unutrašnjih problema da prosto ne shvatam otkud im snaga i vreme da ih ovako uludo troše.
Lepo je neko vec rekao (kao i direktor one televizije koja emituje SP): daljinski u ruke, pa prebaci na drugu stanicu sa prikladnijim programom.
"Verovatno da preko nje mnoge sile kontrolišu mnogo šta..." - GANDOR
"Kada bi ljudski mozak bio tako jednostavan da bismo mogli da ga shvatimo, onda bismo mi bili toliko glupi da ga ipak ne bismo mogli shvatiti."
 
Odgovor na temu

downer

Član broj: 29779
Poruke: 351
*.dial.b92.net.



+5 Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 10:25 - pre 220 meseci
Karakoruka, po bibliji je bolje biti ateista nego lažni vernik.

Pravoslavlje nije sekta? Kako to? Koji kriterijum?



sve je bre to isto, samo neki imaju više članova.
 
Odgovor na temu

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
*.dialup.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 11:17 - pre 220 meseci
http://www.svetosavlje.org/pastir/?qa=675



...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
Odgovor na temu

SashaM
Veliki Bečkerek

Član broj: 28482
Poruke: 213
212.62.44.*



+1 Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 12:03 - pre 220 meseci
Citat:
KarakorukaJapan:Epa, ja nisam demokrata. Nisam ni verski fanatik, samo mislim da ako neko može da se kazni zbog vređanja nekog državnika ili neke nacije, onda bi trebalo da se kazni i kad vređa Crkvu.


Krstaski ratovi, a i mnogi drugi, su pocinjali na taj nacin: samo je jedna Crkva, samo je moja vera ispravna, tvoj bog je protiv mog boga, nevernike treba kazniti...
Da se razumemo, ja nisam vernik, a tvoja netolerancija prema ljudima koji ne veruju u hriscanskog Boga je veoma radikalna, prakticno fanaticna. Sta je sa ostalim verama? Svako ima svog Boga i svako ga dozivljava na svoj nacin, pa cak i ljudi u okviru iste grupacije dozivljavaju Boga na sebi svojstven nacin. I sta sada? Da se vratimo u srednji vek, inkviziciju, spaljivanje na lomaci, lov na vestice? Da li je to drustvo u kom zelis da zivis?
Life happens but shit goes on
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.NS-BMP6.WLAN.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 12:12 - pre 220 meseci
Jel` postoji ono kao neki pravilnik na ovom forumu?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

SashaM
Veliki Bečkerek

Član broj: 28482
Poruke: 213
212.62.44.*



+1 Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 12:27 - pre 220 meseci
Ne vidim u cemu je problem sa bilo kojom diskusijom sve dok se vodi normalno i kulturno?
Life happens but shit goes on
 
Odgovor na temu

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
*.dialup.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 13:21 - pre 220 meseci
Citat:
SashaM: Ne vidim u cemu je problem sa bilo kojom diskusijom sve dok se vodi normalno i kulturno?

Apsolutno se slazem!



Citat:
Ako se postavi ozbiljan kriterijum i forum nadgleda većina razgovora mogu da budu dušekorisni ili edukatvini, ali mi ne možemo da isključimo pokušaje diverzija da se ovakav rad u svom kvalitetu sroza ili sasvim uništi.


http://www.svetosavlje.org/pastir/?qa=675

E to je ovde slucaj,mene lično baš briga,nego zbog ugleda foruma!
Foruma sa kojeg sam mnogo toga naučio,i ljude uputio na isti!!

...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
Odgovor na temu

downer

Član broj: 29779
Poruke: 351
194.106.169.*



+5 Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 13:48 - pre 220 meseci
http://www.svetosavlje.org/pastir/?qa=675

ne videh veću gomilu besmislica dugo, dugo vremena
 
Odgovor na temu

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 14:01 - pre 220 meseci
Citat:
SashaM:
Da se razumemo, ja nisam vernik, a tvoja netolerancija prema ljudima koji ne veruju u hriscanskog Boga je veoma radikalna, prakticno fanaticna.

Jedan je Bog. I mi, Pravoslavci, i Katolici i Muslimani i Jevreji imaju jednog Boga, Jehovu (isto ovo će da ti kaže i vladika i biskup i hodža). Protiv sam bilo kakvih idola, kao i svi vernici, a ateiste ne podržavam jer je ateizam jedna vrsta anarhije. Nema to veze ni sa kakvom netolerancijom.
Pozdravljam ve svi
 
Odgovor na temu

SashaM
Veliki Bečkerek

Član broj: 28482
Poruke: 213
212.62.44.*



+1 Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 14:36 - pre 220 meseci
Citat:
Nema to veze ni sa kakvom netolerancijom

Citat:
Kad neko vređa Boga ili neku svetinju, to nema veze sa slobodom govora, nego je to umno bolesan čovek i treba ga najstrožije kazniti

Meni ovo deluje prilicno netolerantno. Nemoj zaboraviti da je uvreda subjektivan pojam.

Voleo bih da svi dele tvoje misljenje o jednom Bogu jer bi svet tada bio malo lepse mesto za zivot.

[Ovu poruku je menjao SashaM dana 23.02.2006. u 15:37 GMT+1]
Life happens but shit goes on
 
Odgovor na temu

IdeaR
BiH

Član broj: 11048
Poruke: 126
*.rb.b.2-3.18.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 14:47 - pre 220 meseci
Citat:
Ko zeli da bude deo stada (ovca), samo napred, mene izostavite...


Pitanje je gdje se stado sada nalazi. Meni se čini da je dobrim dijelom i na drugoj strani - ateističkoj. Čisto sumnjam da je mnogo ljudi ovdje pokušalo preispitati svoja uvjerenja, van svjetla svoga odgoja, obrazovanja, i preovladavajuće ideologije.

Čast izuzecima.


[Ovu poruku je menjao IdeaR dana 23.02.2006. u 15:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

igors
Igor Srdanovic
Srbija

Član broj: 1894
Poruke: 159
194.247.199.*



+4 Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 15:14 - pre 220 meseci
Citat:
KarakorukaJapan: Jedan je Bog. I mi, Pravoslavci, i Katolici i Muslimani i Jevreji imaju jednog Boga, Jehovu (isto ovo će da ti kaže i vladika i biskup i hodža). Protiv sam bilo kakvih idola, kao i svi vernici, a ateiste ne podržavam jer je ateizam jedna vrsta anarhije. Nema to veze ni sa kakvom netolerancijom.


I sta kaze taj tvoj bog, jel Zemlja jos uvek u centru svemira? Ili se pomerila? Ili nije bas siguran gde ju je zaturio?
Failing to plan is a plan to fail.
 
Odgovor na temu

downer

Član broj: 29779
Poruke: 351
194.106.169.*



+5 Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 15:42 - pre 220 meseci
Ateizam nije vrsta anarhije. Ateizam je odbijanje prihvatanja neproverenih pretpostavki o postanku sveta. Da li postoji visa sila? Moguce, ne znam. Ali svete knjige i objasnjavanje tako apstraktnog pojma su potpuna budalastina, posebno sada, kada nauka svakim danom sve vise napreduje. Religija je jednostavna predaja - ne znam sta je to, ma mora da je bog. Religija odbija da istrazuje, da uci, jednostavno sve prepusti nekoj visoj sili i to je to. Da nije bilo ateista u istoriji ne znam da li bih ja danas pisao ovo ili bih prisustvovao spaljivanju Stiva Dzobsa ili Bila Gejtsa zbog "djavolje rabote".


Religija je nastala kao potreba da se ljudi uce moralu, da razlikuju dobro i lose i sl. E, onda se izopacila. Da li je danas neophodno uciti ljude sta je dobro, sta je lose? Pa, majku mu, jel mi treba pop da mi kaze da je lose ubiti ili nepostovati roditelje? I jos da mu ostavim 100 din. na ikoni zbog toga? Ne, naravno.

Ako je jedan bog, ko onda moze da kaze koje je tumacenje tacno? Pripadnost nekoj verskoj grupi je kao pripadnost politickoj partiji. Da li onda treba zabraniti sve novine koje ismevaju neku politicku partiju? Shvati, kosmos i postojanje su suvise veliki pojam da bi ga covek tako lako shvatio. Na jednoj strani imamo naucnike koji to postojanje pokusavaju argumentovano da objasne, priblize i slicno, i verske poglavare i njihova "stada" koji su to sve davno "otkrili".

Sve su to sekte i tacka. Nema razlike izmedju "major" religije i sekte, osim u broju clanova, a to i nije neka razlika.




p.s. Ja nisam protiv Idola, to je ipak jedan od najjacih bendova 80'ih.
 
Odgovor na temu

M.O.D.
Beograd

Član broj: 34033
Poruke: 167
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 18:22 - pre 220 meseci
ako ima bogaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
u paklu goriiiiiiiiiceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!
Roses are red, violets are blue
my dick is both, so let me stick it in you!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.skydsl.de.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a23.02.2006. u 22:20 - pre 220 meseci
Citat:
Nije tačno! Ja sam gledao na TV-u dekana bogoslovskog fakulteta u BG-u, kako
kaže „To što je neko ateista, što ne veruje u boga, to ne znači da će otići u
pakao“. Zaboravio sam ime dekanu, ali bi ti kao vernik trebalo da ga znaš.

Da, procitao sam negde da je neko rekao: "Nije vazno da li ti verujes u Boga...vazno je da Bog veruje u tebe". Takodje sam i ovo negde procitao:

"Kad se lepo upakovana gomila laži uspe prodati narodnim masama polako i sistematski tokom nekoliko hiljada godina - onda se istina smatra totalnom besmislicom, a onaj koji je propoveda totalnim ludakom"
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.pat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Svestenici Protiv South Park-a24.02.2006. u 00:04 - pre 220 meseci
Wow wow wow!

E sad sam se vratio na ES posle odsustva od 2 dana, i više neće biti verske rasprave na ovoj temi - koga će bog kazniti, koga neće, ko u koga veruje, zašto veruje, ko će biti linčovan, ko koga mrzi, šta je sekta a šta nije i slične poruke - neće biti tolerisane.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svestenici Protiv South Park-a

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 21753 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.