Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor banke za primanje wire transfera (loro doznaka)

[es] :: E-Poslovanje :: Izbor banke za primanje wire transfera (loro doznaka)

[ Pregleda: 12682 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

electropioneer

Član broj: 45208
Poruke: 78
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Izbor banke za primanje wire transfera (loro doznaka)27.02.2006. u 00:20 - pre 220 meseci
Da napravimo mali pregled...
Za koju ste se banku odlucili i koliko u proseku placate proviziju za vece transfere?
Bonus pitanjce:
Placa li se kod te banke manja provizija ako se skine novac za mesec dana i koju valutu primate?
 
Odgovor na temu

Trodmi

Član broj: 58036
Poruke: 193
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Izbor banke za primanje wire transfera (loro doznaka)25.03.2006. u 13:13 - pre 219 meseci
Ovo je odlicna tema. Moja iskustva su:
Intesa, uzimaju 0.3% na sumu pri cemu je minimum 250 din. Mada stvari ni tu nisu jasne, jednom sam digao lovu bez naplacene provizije, posle cega mi je na racunu bio neki minus od 24 centa ???!!! a kod sledece isplate mi je naplacena provizija za tu i prethodnu isplatu. Ono sto mene nervira je nepostojanje cenovnika tarifa na njihovom sajtu. To su moja iskustva, bilo bi lepo kad bi neko napisao nesto i o drugim bankama.
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
213.244.197.*



Profil

icon Re: Izbor banke za primanje wire transfera (loro doznaka)26.03.2006. u 00:21 - pre 219 meseci
Moj glas ide Raiffeisen banci... Nema nesposobnih radnika kao u drugim bankama...
 
Odgovor na temu

Vladimir Petrovic
Beograd

Član broj: 46572
Poruke: 74
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Izbor banke za primanje wire transfera (loro doznaka)16.05.2006. u 20:33 - pre 217 meseci
Ja uglavnom radim transfere preko Intese i Raiffeisena. Kod Rfa je bolje, sto do sume 10000eur ne moras da najavljujes, dok sam sa Intesom imao problem za vece sume, narocito za dolare. NIKAKO Societe Generale. Jednom sam prebacivao preko njih i pre toga sam ih zvao da ih pitam kolika je provizija, na sta su mi odgovorili da je 0,25%. Kada sam dosao da podignem novac, trazili su mi jos +1% zbog toga sto uzimam preko 1000EUR, a nije stajalo na racunu mesec dana, stvarno bezobrazluk.
 
Odgovor na temu

daki_bmw
Damir Dobrilovic
Zaječar

Član broj: 46355
Poruke: 557
*.adsl.static.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Izbor banke za primanje wire transfera (loro doznaka)05.06.2006. u 17:11 - pre 216 meseci
Upravo pre pola sata mi je guska iz Banca Intese (filijala na Bulevaru) rekla da oni to ne rade, da nikada nije cula za to...a onda je otisla upitati kolegenicu koja takodje nikada nije cula za to... Na moju primedbu da "ili sajt Intese nije kako treba, ili je ovde neko neobavesten", pogledala me je kao tele...

Moje pitanje: jesam li ja nesto pogresno, zbunjujuce, dvosmisleno, neispravno rekao kada sam rekao da zelim da obavim wire transfer novca?! Posto ovo nikada nisam radio do sada (a u ovom konkretnom slucaju se radi o nekoj kupovini preko net-a, gde moram poslati novac coveku u USA), a ova me je sada totalno zbunila... Posumnjao sam da sam se mozda pogresno izrazio...
"Mi smo deset godina stariji, siromašniji, propaliji...i to je cena naše gluposti! Ne može to besplatno..." - Dr. Zoran Đinđić
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Izbor banke za primanje wire transfera (loro doznaka)05.06.2006. u 17:20 - pre 216 meseci
Inteza ne uzima proviziju na doznaka iz inostranstva (naravno pod uslovom da covek koji ti salje novac plati troskove transfera, u protivnom banke posrednici ce se naplatiti od same sume koja ti je poslata).
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Izbor banke za primanje wire transfera (loro doznaka)05.06.2006. u 21:30 - pre 216 meseci
Citat:
daki_bmw: Upravo pre pola sata mi je guska iz Banca Intese (filijala na Bulevaru) rekla da oni to ne rade, da nikada nije cula za to...a onda je otisla upitati kolegenicu koja takodje nikada nije cula za to... Na moju primedbu da "ili sajt Intese nije kako treba, ili je ovde neko neobavesten", pogledala me je kao tele...

Moje pitanje: jesam li ja nesto pogresno, zbunjujuce, dvosmisleno, neispravno rekao kada sam rekao da zelim da obavim wire transfer novca?! Posto ovo nikada nisam radio do sada (a u ovom konkretnom slucaju se radi o nekoj kupovini preko net-a, gde moram poslati novac coveku u USA), a ova me je sada totalno zbunila... Posumnjao sam da sam se mozda pogresno izrazio...

Naš famozni zakon o deviznom poslovanju je vrlo restriktivan pa je procedura za wire transfer iz naše zemlje ka inostranstvu prilično zakomplikovana. Pročešljaj malo forum, bilo je dosta priče na tu temu. Najbolje je da ti u samoj banci preko koje želiš da pošalješ novac kažu koji su ti sve papiri potrebni. To pitanje je u nadležnosti NBS, a propisi se stalno menjaju, dopunjuju... Ako šalterske službenice ne znaju (a najčešće nemaju pojma), traži šefa filijale ili nekog ko je zadužen za ta pitanja.

Prijem novca iz inostranstva putem wire transfera je vrlo jednostavan. Dovoljno je da uplatiocu proslediš IBAN kôd, informacije o banci (naziv i adresu) i svoje lične podatke.

Pozdrav,
Buum

[Ovu poruku je menjao Buum dana 06.06.2006. u 00:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

daki_bmw
Damir Dobrilovic
Zaječar

Član broj: 46355
Poruke: 557
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Izbor banke za primanje wire transfera (loro doznaka)06.06.2006. u 00:25 - pre 216 meseci
Uuuuups....ovde sam izgleda i ja jedan od onih neobavestenih. Buum, hvala najlepse na odgovoru - sada je mnogo jasnije...a stvarno mi ni na pamet nije palo da za jedno istu uslugu moze postojati razlicit nivo komplikacija kada se ona koristi u ovom ili onom smeru (ja lepo citao po forumu da ljudi obavljaju wire tranf. novca normalno, ne ulazeci u to da li primaju ili salju taj novac, ali ne lezi vraze...)

Kakva zemlja jbt.....
"Mi smo deset godina stariji, siromašniji, propaliji...i to je cena naše gluposti! Ne može to besplatno..." - Dr. Zoran Đinđić
 
Odgovor na temu

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
*.yu1.net.

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: Izbor banke za primanje wire transfera (loro doznaka)10.06.2006. u 16:06 - pre 216 meseci
ma.. nista nemoj da te cudi..

imalo je ranije tema slicnih ovoj o slanju novca, a ova inace nije o tome, pre par godina slanje cini mi se da uopste nije bilo moguce.. isto kao i sa WU, ne znam da li se situacija sada promenila.. ili je jos uvek moguce samo primanje novca iz inostranstva..
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

PavleBgd
Pavle Joksimovic
Beograd

Član broj: 25177
Poruke: 112
*.251.eunet.yu.



Profil

icon Re: Izbor banke za primanje wire transfera (loro doznaka)25.06.2006. u 00:47 - pre 216 meseci
Citat:

Moje pitanje: jesam li ja nesto pogresno, zbunjujuce, dvosmisleno, neispravno rekao kada sam rekao da zelim da obavim wire transfer novca?! Posto ovo nikada nisam radio do sada (a u ovom konkretnom slucaju se radi o nekoj kupovini preko net-a, gde moram poslati novac coveku u USA), a ova me je sada totalno zbunila... Posumnjao sam da sam se mozda pogresno izrazio...


I ja sam nedavno trebao da kupim neku robu preko ebay-a od coveka u Engleskoj. Iznos nije bio veliki, oko 50 eura. I prvo sto mi je palo na pamet je da mogu (valjda kao i sav normalan svet?) da mu platim robu wire transferom.
U Intesi (na Bulevaru na Zvezdari) su medjutim rekli da se novac moze poslati samo ako postoji devizna profaktura prodavca ili ako saljem novac clanu porodice (samo prvo koleno). Oni tvrde da tako zakon glasi - tako da verujem da je slicna situacija i u drugim bankama.
Medjutim koliko sam cuo od kolege, ako imate puno para i ako imate nerizedentan racun u jednoj beogradskoj banci situacija je drugacija, dakle moze da se iznese ogroman novac ali ne moze svako :)
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
194.106.187.*

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Izbor banke za primanje wire transfera (loro doznaka)25.06.2006. u 09:27 - pre 216 meseci
Ispravno, Takav je zakon za sada... Fizicka lica mogu placati samo pravnim uz fakturu (osnov placanja) koju prilazu..

Fizicka fizickim licima mogu slati novac samo ako su porodica/familija... tacne podatke o kolenima ne znam :)

Medjutim zakon o deviznom poslovanju se menja... icice na izglasavanje u Julu (mislim) i donece novine... koje ce to novine biti videcemo... iscekujemo ih..


Pozdrav

zanimljivi citati :) da mozda nekom nesto ne padne napamet....

Citat:
Rezident − fizičko lice ne može imati otvorene devizne račune kod banke u inostranstvu, osim fizičkih lica − stranih državljana koji, na osnovu dozvole za boravak, odnosno radne vize, borave u zemlji duže od jedne godine, lica zaposlenih u diplomatskim predstavništvima u inostranstvu i članova njihovih porodica.


Citat:

(1) Rezidenti
Rezidenti su:
1) pravna lica koja su registrovana u zemlji (u daljem tekstu: pravna lica), osim predstavništava tih lica koja se nalaze izvan zemlje;
2) ogranci − filijale stranih pravnih lica upisani u registar kod nadležnog organa u zemlji;
3) preduzetnici − fizička lica, koja samostalno obavljaju delatnost radi sticanja dobiti i registrovana su kod nadležnog organa (u daljem tekstu: preduzetnici);
4)
fizička lica sa prebivalištem u zemlji, osim fizičkih lica čiji privremeni boravak u inostranstvu traje duže od jedne godine;
5) fizička lica − strani državljani, koji na osnovu dozvole za boravak, odnosno radne vize borave u zemlji duže od jedne godine;
6) državni organi i organizacije, diplomatska predstavništva u inostranstvu i lica zaposlena u tim predstavništvima, kao i članovi njihovih porodica.

(2) Nerezidenti
Nerezidenti su sva lica koja nisu navedena pod pojmom rezidenata.


http://www.nbs.yu/serbian/sitemap/index.htm

[Ovu poruku je menjao strba dana 25.06.2006. u 10:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Izbor banke za primanje wire transfera (loro doznaka)

[ Pregleda: 12682 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.