Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta da kupim - Nikon 5600, Canon A520 ili Samsung Digimax A50

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sta da kupim - Nikon 5600, Canon A520 ili Samsung Digimax A50

[ Pregleda: 3131 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

protech_v2
protech_v2
Novi Sad

Član broj: 12426
Poruke: 169
*.NS-BMP6.WLAN.panline.net.



+12 Profil

icon Sta da kupim - Nikon 5600, Canon A520 ili Samsung Digimax A5001.03.2006. u 14:25 - pre 221 meseci
Svidja mi se kako izgleda Nikon, 5MP je, opcije su ok, mali je, oko 200e.

Canon svi hvale, ima naprednije opcije, veci je od Nikona, manja rezolucija 4MP, smeta mi ogranicenje u trajanju videa, oko 170e.

Samsung ima ogroman LCD sto mi se jako svidja, 5MP, opcije otprilike kao kod Nikona, 170e.

Koristio bih ga za recimo nezahtevno, more, zurke i sl. To mi je prvi digitalac.

Najvise sam nekako za Nikon.

Sta da uzmem od ovoga i zasto bas taj, a zasto druge ne?

Gledao sam i top topic na tu temu, ova 3 su mi na vrhu, ali mozda ima jos neki koji ne smem da propustim, od 150-200e?

Aj, hvala puno!

[Ovu poruku je menjao protech_v2 dana 01.03.2006. u 15:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Sta da kupim - Nikon 5600, Canon A520 ili Samsung Digimax A5001.03.2006. u 18:05 - pre 221 meseci
Nijedan od ponudjenih... Gledaj nekog IXUS-a ili Nikon 5900. Kostaju malo vise ali se i vise dobije.
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
*.vdial.verat.net.

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: Sta da kupim - Nikon 5600, Canon A520 ili Samsung Digimax A5001.03.2006. u 20:25 - pre 221 meseci
Preporucujem Ixus 50 ,pala mu je prilicno cena...

http://www.steves-digicams.com/2005_reviews/sd400.html
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Sta da kupim - Nikon 5600, Canon A520 ili Samsung Digimax A5001.03.2006. u 21:11 - pre 221 meseci
Ja ti nisam neki sručnjak za digitalce, imao sam (i imam i dalje) samo jedan Nikon 2100 (mislim da je to ista serija kao taj 5600, samo od pre par godina), koji sam kupio u Inostranstvu kad mi je zatrebao, jer je bio relativno jeftin i malecan, pa da ti kažem moje iskustvo sa Nikonom:

Slike su sasvim dobre, čak štaviše, odlične za te pare. Uporedjivao sam ih sa slikama koje su napravljene sa nekim skupljim HP-ovima, i sa nekim A65 ili beše A75 ne sećam se, i zaista su bolje, i to prvenstveno jer nema onog šuma na slici pri slabijem osvetljenju (u sobi bez blica).

Medjutim, ono što je kod Nikona njesra to je plastika/mehanika. Kupio sam ga u januaru 2004, preživeo slikanje u zimskim uslovima, preživeo slikanje u julu na peščanim plažama, i u oktobru je jednostavno zaglavio objektiv pri uključivanju (stao na pola izvlačenja, i tu i ostao). Pošto je bio u garantnom roku, ali kupljen u inostranstvu, poslao sam ga na servis u Francusku, i kad je vraćen (posle par meseci, nakon isteka garancije) sve je radilo dobro sem što je slika bila mutna kad god sliku uveličam objektivom. To je tako i ostalo s obzirom da mi se ne isplati više da ga popravljam.

Moguće da ima nekih problema sa punjenjem baterije. Uz njegove originalne odmah sam kupio i varta rezervne, i punio ih naizmenično. Njegove originalne su crkle pre oko pola godine (mnogo manje od 100 punjenja ukupno), a vartine se još drže. Medjutim, uvek je bilo problema ako baterije nisu sveže napunjene tog dana: upozorava da su prazne, posle svakog blica čekam po 6-7 sekundi da se oporavi, ali izgura ceo dan uglavnom. Baterije su NI-MH, a moja iskustva sa NI-MH baterijama na Nokia mobilnim telefonima su sasvim drugačija (rade danima, traju godinama), tako da mi uopšte nije jasno šta se tu dešava. Mada, moram da priznam da moje iskustvo sa NI-MH baterijama na Panasonic mobilnim telefonima vrlo liči na dotični Nikon :-)

Inače, kad sam ga kupovao primetio sam da ima očajni plastični zubac na poklopcu za baterije, i znao sam da će jednom da pukne. E, pa, jednom je i pukao kad sam torbicom u kojoj je bio zakačio jedan zid, i to ne posebno jako. Tako da sad poklopac baterije zatvaram selotejpom :-)

Planiram u dogledno vreme da kupim novi aparat, ali ću zbog svega navedenog izbegavati Nikon, iako su mi slike sasvim solidne.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sta da kupim - Nikon 5600, Canon A520 ili Samsung Digimax A50

[ Pregleda: 3131 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.