Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da otkrijem da li mi je ispravna grafička kartica Ati Radeon 9800 pro

[es] :: Video karte i monitori :: Kako da otkrijem da li mi je ispravna grafička kartica Ati Radeon 9800 pro

[ Pregleda: 9530 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Kako da otkrijem da li mi je ispravna grafička kartica Ati Radeon 9800 pro05.03.2006. u 16:58 - pre 220 meseci
Naime, od samog početka njenog korišćenja, pre godinu i po, malo malo pa se mašina sama od sebe restartovala kad igram grafički vrlo zahtevne igre, npr. Farcry na max podešavanjima. Sve je bilo dobro, samo što svaki treći put se mašina ili zablokirala ili se restartovala.

OK, pomislio sam, možda je u pitanju napajanje, ili memorija, ili matična ploča, ali pošto mi je crkla ploča pre godinu dana i odmah sam je zamenio za novu, dakle ploča nikako ne može da bude.

Za memoriju isto tako nisam siguran, ona je 2x512 MB Kingston DDR400 CL2.5. A pre neki dan moja mašina izbacuje poruku na monitoru o grešci i poptuno se zamrači monitor kada startujem bilo koju igru, ne mora uopšte da bude toliko zahtevna kao Farcry.

Molim vas pomozite, polako ludim. Jel da pokušam da izvadim karticu iz kućišta i očistim je od prašine, pošto apsolutno nikad moj računar nije čišćen od prašine za nešto više od godinu i po koliko ga posedujem. Ili, kako mogu da testiram grafičku i da NEPOBITNO UTVRDIM da je falična.

P.S. Samo da dodam da koristim Catalyst 5.10 drajvere koji su i preporučeni za Radeon 9800 pro. Probao sam i sa novijim drajverima, međutim ista je situacija.

[Ovu poruku je menjao Kosta ******um Rex Persia dana 05.03.2006. u 17:59 GMT+1]
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

stante
Ante Stantić
JP Zavod za urbanizam Subotica
Subotica

Član broj: 81313
Poruke: 22
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Re: Kako da otkrijem da li mi je ispravna grafička kartica Ati Radeon 9800 pro06.03.2006. u 10:49 - pre 220 meseci
Kao i u najvećem broju slučajeva:
Odneseš je kod nekoga sa sličnom konfiguracijom i vidiš kako radi. Ako pravi probleme, znači da je ona problematična, ako ne, onda je nešto drugo. Isto ovo možeš uraditi i sa memorijom.
No, prvo bi možda trebalo da svatiš svežu verziju windowsa...

Da li si radio neki 3DMark? Ako nisi, uradi, ako jesi, kakav je tamo bio rezultat? Da li je sve testove prešao?


Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako da otkrijem da li mi je ispravna grafička kartica Ati Radeon 9800 pro06.03.2006. u 23:19 - pre 220 meseci
Ok, uradiću tako, samo trebam da nađem gde mi je 3D Mark 2003, pa da je testiram.

Ali, opet, kako da znam da li je do nje ako se blokira sistem pri testiranju grafičke, možda je uzrok u memoriji.

Inače, juče sam izvadio grafičku, produvao je dobrano i prašine je bilo koliko hoćeš, takoreći za doručak koliko je bilo prašnjavo. Sad se ne blokira pri nekim manjim igrama(nezahtevnim), ali videću šta je već.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Kako da otkrijem da li mi je ispravna grafička kartica Ati Radeon 9800 pro07.03.2006. u 09:58 - pre 220 meseci
kosta vidi ovo:
http://www.elitesecurity.org/tema/47316

 
Odgovor na temu

slacker

Član broj: 14720
Poruke: 1049
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako da otkrijem da li mi je ispravna grafička kartica Ati Radeon 9800 pro07.03.2006. u 16:01 - pre 220 meseci
Skini ATi Tool 0.24 i pokreni artefact test, ostavi da se vrti neko vrijeme. Ako se pojave točke ili linije na 3D prikazu onda ti grafička radi probleme. U biosu stavi AGP Fast Writes OFF. Provjeri kako radi hlađenje na grafičkoj. Provjeri na nekom drugom računalu. Za memoriju Memtest86, Gold Memory ili što već hoćeš pa ostavi da se vrti par sati ili preko noći najbolje.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako da otkrijem da li mi je ispravna grafička kartica Ati Radeon 9800 pro03.04.2006. u 22:55 - pre 219 meseci
Pozdrav svima, izvinjavam se što ovako dugo nisam odgovarao, zaboravio sam gde mi je tema. Nego, sad imam još jedan problem. Juče mi je jedan drug koji se bavi računarima profesionalno stavio na hladnjak novu termalnu pastu, i sad je temperatura procesora pala sa prosečnih 55 na 43 do 44 stepeni celzijusa.

E sad, prilikom vađenja grafičke karte iz AGP porta, kuler na njoj se jednostavno odlomio i ispao, tako da sad moj Radeon 9800 Pro nema nikakvo vazdušno hlađenje, pa se greje dosta više nego što je normalno. S obtirom da ne znam šta dalje, da li negde imaju da se kupe kuleri za grafičke kartice, i na šta da obratim pažnju kada kupujem dotični kuler?

Koliko bi me to koštalo, a u međuvremenu moj komp radi bez ikakvog hlađenja na grafičkom čipu.

Kojim programom mogu da snizim frekfenciju GPU-a i memorije na grafičkoj za stalno, a da se vrednosti ne vraćaju na default pri restartovanju sistema. Ovo mi hitno treba da uradim, jer se oseća neki smrad iz kućišta, verovatno zbog toga što nema hlađenja. Meni je cilj da sa 380/680 snizim frekfenciju grafičke na 250/500, tako da se ne greje grafička, a da mogu da radim nesmetano dok ne kupim kuler za nju.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

time

Član broj: 41765
Poruke: 974
212.62.46.*



+2 Profil

icon Re: Kako da otkrijem da li mi je ispravna grafička kartica Ati Radeon 9800 pro04.04.2006. u 00:04 - pre 219 meseci
sto se tice problema iz tvog prvog posta imas na googlu gooomilu ljudi sa istim ili slicnim problemima.i ja sam naravno jedan od njih.dok radi radi a kad vrisne ubacujem ponovo drajvere i onda se opet tripujem kako radi stvarno je neverovatno koliko se ljudi zali na takve probleme na forumima i uglavnom se sve svodi na iskljucivanje agp8x na 4x i iskljucivanje fast write-a.ja sam vec poceo da mislim da u nasu zemlju stize samo neka skart roba.

srecno u resavanju problema
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako da otkrijem da li mi je ispravna grafička kartica Ati Radeon 9800 pro04.04.2006. u 23:24 - pre 219 meseci
Da, ali mi nimalo nisi pomogao da rešim problem. Zanemari sad moj prvi post u ovoj temi, već mi kaži nešto o kulerima za grafičke karte.

E sad, danas sam skinuo Ati Tool 0.25 beta 14 i pomoću njega sam default frekfencije grafičke(338 MHz GPU, 380 MHz memorija) snizio na 250 MHz za GPU i 200 MHz za memoriju na grafičkoj karti.

Sad me zanima, da li je sada bezbedno da se normalno radi sa karticom, tj. da li sada smem da normalno pokrećem 3D aplikacije, i zahtevne igre, jer se dosad nisam usuđivao da startujem bilo šta što je malo zahtevnije. Ili treba da spustim frekfenciju GPU-a na 225-230 MHz, da se ne greje više.


P.S. Najvažnije pitanje glasi: da li, kada restartujem sistem ili ugasim računar, ove ručno snižene frekfencije na grafičkoj važe i dalje, ili se sve to vraća na default vrednost. Hvala na odgovorima.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

time

Član broj: 41765
Poruke: 974
212.62.46.*



+2 Profil

icon Re: Kako da otkrijem da li mi je ispravna grafička kartica Ati Radeon 9800 pro05.04.2006. u 07:14 - pre 219 meseci
brate nisam ti pomogao jer ne mogu ni sebi da pomognem jbg.
sta se zajebavas sa hladjenjem ko da je kupovina coolera bozije slovo.?uzmi http://www.spirecoolers.com/hdd.asp?ProdID=118 i opusti se
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako da otkrijem da li mi je ispravna grafička kartica Ati Radeon 9800 pro06.04.2006. u 17:58 - pre 219 meseci
Ok, ali ja bih zaista zamolio nekog od moderatora na ovom podforumu da mi da neke KONKRETNE savete oko izbora kulera za grafičku kartu, a da cena ne prelazi 15 evra. Dakle, treba mi kompletno cooling rešenje za karticu, a ne samo ventilator od 40 mm.

I da li postoji način da u BIOSU trajno spustim frekfencije GPU-a i grafike memorije na 235/195 MHz, jer se na ovim frekfencijama karta skoro uopšte ne greje i nema smrada plastike iz kućišta.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kako da otkrijem da li mi je ispravna grafička kartica Ati Radeon 9800 pro07.04.2006. u 11:49 - pre 219 meseci
Kuler maste set za vodeno hladjenje graficke, eto to ti je SUPER resenje, a
mozez i sam da izvedes hladjenje tako sto ces kupiti kuler master hladnjak
za north bridge (400 dingi i svetli u mraku:)) koji ima ventilator na sebi i
lepi se na procesor graficke (drzace 100%->proverio) pa onda kupis 2
pakovanja hladnjaka za memoriju (opet kuler maste) to te staje oko 800
dindzi ukupno (ili ti 1200 za sve sto ti pricam) i polepis po memorijskim
cipovima. To ti je, mislim, JEDINO RESENJE a da se ne zezas sa vodenim
hldnjacima. Ovo sam licno primenio na svojoj grafici, promena je N E V E R O
V A T N A

Pozdrav
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako da otkrijem da li mi je ispravna grafička kartica Ati Radeon 9800 pro07.04.2006. u 18:45 - pre 219 meseci
Hvala, Vill, mnogo si mi pomogao. Kad kažeš na kuler maste, da li misliš na proizvođača Cooler Master?

P.S. Objasni mi proceduru stavljanja tih malih hladnjaka na memorijske čipove na grafičkoj karti, kako da se stave a da stoje stabilno. Čuo sam d se trebaju nekako nalepiti na memorijske čipove, nekim specijalnim lepkom.


P.S.S. Vill, koliko ti je sad hladnija grafička karta u odnosu na ranije?
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kako da otkrijem da li mi je ispravna grafička kartica Ati Radeon 9800 pro08.04.2006. u 00:11 - pre 219 meseci
Da, da u pravu si. Mislio sam na COOLER MASTER<-mnogo ladna firma;)
Hladnjaci se lepe na memoriju, imaju na sebi vec neku perforaciju od lepka
(koji sluzi ujedno kao provodnik), veoma lako i intuitivno, to vazi i za
onaj deo oko procesora (i da uzgred, napajanje za ovo sto sam ti pricao
north bridge kuler, ima da pasuje u napajanje za ventntilator na grafickoj)

Sto se jacine vezivanja tice, pa... zalepi ga tako jako da posle nekog
vremena... moras malo da vuces da bi ga skinuo, drzi kao bela lala. Znas to
su mali rostilji od aluminiminimuma (sto rece Dusko Dugousko) i to ih ima u
raznim bojama :)))

Sto se tice temp,kada ga nasviram sa najacim setovanjem 410/270/ (mozda moze
i vise) sa sondom sam merio, ovako (znaci merenje vrsim dog 3dMARE tera
svoje) memorija ne predje 36 a procesor do 48 (mereno na samom cipu memorije
i procesora) dok kada prislonis ruku, zapitas se da li uopste radi
racunar... ladno ko led. Mnogo jeftina varijanta mnogo doborg hladjenja KOJE
NE ZAUZIMA BOGA OCA MESTA kao nove grafulje (istina one su i mnogo jace, ali
ipak)

pozdrav
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.blueisp.co.yu.



+132 Profil

icon Re: Kako da otkrijem da li mi je ispravna grafička kartica Ati Radeon 9800 pro09.04.2006. u 01:15 - pre 219 meseci
Uzimi lepo taj kuler koji je bio na hladnjaku (ako je i dalje ispravan) i zalepi ga nazad na mesto super lepkom.Ako nije ispravan kuler, onda ti preporucujem da nadjes kuler sa pentium 1 procesora, i jednostavno ga nalepis na pasivan hladnjak super lepkom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Kako da otkrijem da li mi je ispravna grafička kartica Ati Radeon 9800 pro

[ Pregleda: 9530 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.