Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vek trajanja glave kamere

[es] :: Digitalne kamere :: Vek trajanja glave kamere

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8998 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Vek trajanja glave kamere11.03.2006. u 00:46 - pre 219 meseci
Koliki je vek trajanja glave na kameri, ja sam sa mojom kamerom snimio 35 kaseta, znaci ima 35h rada u snimanju+ svaku kasetu sam min 3-4 puta odgledao.
 
Odgovor na temu

TriK

Član broj: 73139
Poruke: 128
*.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere11.03.2006. u 16:27 - pre 219 meseci
Ne postoji neko univerzalno pravilo po kojem bi se mogao definisati vek trajanja.
On kao prvo zavisi od klase kamere.Kod amaterskih mini DV kamera nije duzi od 50-100 radnih sati.Da je duzi,koja bi svrha bila proizvoditi kameru koja kosta 400E koja ce da traje duze od 5 god.Znaci u toj klasi proizvodjac radi za svoj ali ne i nas interes.Neko ce reci da ovo nije isplativo,mozda i nije,ali na zapadu kad se pokvare ove kamere,bacaju se.To nas narod ne razume.Razumeo bi kad bi imao visok standard.

Kod polu-profesionalnih vek je nekoliko puta duzi,grubo,oko 300-400h.Mada moze i dosta preko ovih vrednosti.

Kod profesionalnih moze da traje cak i preko 1000h,ali za sisteme cija je cena preko 10000E.

Naravno sve ovo zavisi od toga kako se odrzava kamera,koje se trake i koliko puta iste koriste.Sve to utice na vek trajanja.

Price o tome kako se ista traka moze dugo koristiti samo skracuju vek trajanja.



Kad se kamera pokvari: www.videoservisgaja.com
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.75.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere18.03.2006. u 08:01 - pre 219 meseci
Ja ne znam koju kameru ima stefano ali po toj logici ona bi odavno trebalo da bude mrtva. Tako su i meni rekli kada sam kupovao neki jeftini Aiwa video. Ono u stilu, nece to da ti traje i sl. Evo vec 5 godina zena svaki dan snima neke glupe spanske serije koje posle gleda i radi kao zmaj. U pitanju je sigurno preko 1000-1500 sati. E sad, znam da je pitanje bilo vezano za dv kamere ali mislim da tu ni okvirno ne moze da se odredi. Evo, neka se jave oni koji imaju dv kameru vec neko duze vreme i neka daju otprilike neke podatke pa cemo da probamo sami da zakljucimo koliki je vek glava. Ja sam sa Samsung Hi 8 mm odsnimao i odgledao sigurno preko 200 sati, prodao je i ona i dalje radi kao zmaj. Sad imam Sony dv ali sam je skoro kupio tako da ne mogu da dam nikakve konkretne odgovore sto se tice veka glave.
 
Odgovor na temu

fit

Član broj: 41929
Poruke: 25
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere18.03.2006. u 08:37 - pre 219 meseci
Pozdrav AUDIO, koju sony dv kameru si kupio posto imam nameru da kupim jednu sony hc24 (oko 350 e). Da li mislis da je mozda njihov vek duzi od ostalih posto se po forumu moze naci informacija da je recimo Panasonic sklon cescim kvarovima??
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere18.03.2006. u 12:05 - pre 219 meseci
Ja sam uzeo najosnovniji model HC 17 i sasvim sam zadovoljan. Licno, ne mislim da im je vek duzi samo zato sto su Sony. Imam prijatelja koji ima Panasonic GS 11 i kojoj dusu vadi i posle toliko maltretiranja ona radi perfektno. Moj burazer ima neku Sony kojoj ne znam oznaku kojoj takodje dusu izvadi sa gomiliom kaseta a ona i dalje radi sjajno.Jos uvek niko iz mog okruzenja nije imao problema sa glavom a mogu da ti kazem da znam dosta ljudi koji imaju i vole da koriste dv kamere. Ukratko, stvarno mislim da je u pitanju samo uptreba a ne firma. Nekada sam mislio da treba prema tehnici biti nesto posebno pazljiv a danas iz iskustva tvrdim da je treba sto vise koristiti. Dakle, samo ti udri, snimaj, presnimavaj... Koju god da kupis, kakva god da je, koliko god da kosta apsolutno nema nikakav smisao ako ces nesto posebno da je mazis tj. neces da snimas bas sve ono sto bi inace snimao. Na kraju krajeva, i te glave nisu nezamenljive.

[Ovu poruku je menjao Audio dana 18.03.2006. u 13:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

TriK

Član broj: 73139
Poruke: 128
*.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere18.03.2006. u 17:18 - pre 219 meseci
Koliko si u pravu toliko i nisi.
Rekao sam da ne postoji pravilo po kojem se odredjuje vek trajanja.I ne postoji.
Znaci moja teorija od 100h za kameru od 350E nije bez veze recena.Kao sto ti imas prijatelje koji dusu vade kameri i one stojicki izdrzavaju,tako i ja imam ne samo prijatelje vec i licno iskustvo da glava nije izdrzala 100h.
Znaci ti i dalje vadi dusu tvojim uredjajima,ali ja i neki drugi ce biti ipak obazriviji.

Analogni formati npr VHS,8,Hi8 imaju daleko duzi vek trajanja.Retko kad analogna kamera zataji zbog glave.Gotovo uvek joj nesto pre strada.

Pozdrav!
Kad se kamera pokvari: www.videoservisgaja.com
 
Odgovor na temu

zuz

Član broj: 41247
Poruke: 123
*.PPPoE-61.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere18.03.2006. u 18:52 - pre 219 meseci
Imam Canon MVX350i jos je pod garancijom. Do sada ima predjenih otprilike 300 sati sto snimanja sto reprodukcije. Sve je,da kucnem u drvo u redu, glava cak nije ni ciscena do sada. Kada sam je uzimao kostala je otprilike 750 eura.
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.85.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere20.03.2006. u 15:17 - pre 219 meseci
zuz je dovoljno rekao tj. zar bi vazila garancija godinu dana da glava ima tako mali vek ? Niko ne moze da garantuje da nece neko da snima za godinu dana vise od 100 sati.
 
Odgovor na temu

TriK

Član broj: 73139
Poruke: 128
*.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere23.03.2006. u 13:17 - pre 219 meseci
Sad si sam sebe demantovao.
U tome i jeste caka (po nekom mom razmisljanju).
Ako je neki tamo Kinez pravi i ona ovde prodaje za 350-400E i traje par godina,gde je tu racunica!?
Znaci ja razmisljam ovako,na zapadu je to potrosna roba,cim se pokvari baca se.Ovde je tehnika svetinja.Kad nesto crkne - propast.
U pravu si da niko ne moze da garantuje koliko ces ti da snimas u garantnom roku,ali nisam siguran da bilo koji amater za kucne potrebe ima razloga da snima vise od 50-ak sati godisnje.Zahtevniji korisnici odrese kesu za nesto skuplje.

Nasao sam neke informacije da npr.DVCPRO kamera moze da radi do 2000h a da joj glava ne otkaze.A ti sad vidi koja joj je cena i da li se uklapa bar malo sa mojom teorijom.
Isto pise da PD150 moze da radi oko 1000h,ali njena cena je bila preko 3000E.

Ako i jesam pogresio,nisam puno.
Kad se kamera pokvari: www.videoservisgaja.com
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.94.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere23.03.2006. u 19:52 - pre 219 meseci
Nemam nikakvih argumenata protiv tvoje teorije. Mozda tih 100 sati i nije toliko malo koliko zvuci. Stvarno bi bilo dobro da negde nesto konkretno procitamo. Ja trazio ali kriju ko zmija noge. Bice da si ipak u pravu.
 
Odgovor na temu

BendzaminF
Kragujevac

Član broj: 64198
Poruke: 43
213.244.208.*



Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere26.03.2006. u 23:25 - pre 219 meseci
Jel bi mogao neko da mi kaze sta se kod nas radi sa jeftinom mini-dv kamerom kad joj crkne glava.

Gde se to menja i po kojoj ceni?
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere27.03.2006. u 23:55 - pre 219 meseci
ja mislim da glava ne crkne "odmah" prvo pocnu da se pojavljuju cesce drop frame-ovi.
A inace zamena glave na jeftinim kamerama je neisplativa bolje uzeti novu kameru.
 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
195.66.162.*



+1 Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere28.03.2006. u 20:04 - pre 219 meseci

A da se malo pripazi na glavu kamere, a ???

Nipošto kasete drugih proizvođača u kameru !!!
Kasetu za čišćenje koristiti isključivo po uputstvu, ne više i ne prečesto !!!
Što manje pregledanja "preko glave" !!!
Kasete koje koristite čuvati na mjestu bez prašine, vlage itd...!!!
Kameru čuvati u takvim uslovima !!!
Snimljeni materijal u kompjuter pa na DVD, i za gledanje i za čuvanje !!!

Ne garantujem za duplo, ali bar za 50% se može produžiti vijek glave sa malo pažnje.

Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

livada

Član broj: 31530
Poruke: 238
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: livada.pondi.hr


Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere07.04.2006. u 22:17 - pre 218 meseci
Hi
Dajte mi samo objasnite dal mi se onda vise isplati jos skupljat novce za neku dvd kameru umjesto ove na minidv kazete. Kolki je vijek dvd kamerama. Dal se i njima trosi laser ili nesto ??Odnosno koji je omjer u izdrzljivosti, posto dvd kamera nije bas puno skuplja. Mislim skuplja je al ako izdrzi 500 sati snimanja u odnosu na ovih 100 onda je vrlo jeftina jer ja mislim kameru ipak imat duze nego sto joj vrijedi garancija.
Hval na odgovorima .
 
Odgovor na temu

TriK

Član broj: 73139
Poruke: 128
*.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere10.04.2006. u 10:28 - pre 218 meseci
Ne verujem da se ikome do sad pokvarila DVD kamera jer ipak je to nova tehnologija da bi se sumirali rezultati.
Jedno ipak sigurno znam.To je sledece.
Kod miniDV kamere video materijal se upisuje sa 25Mb/s,a kod DVD-ja je 8Mb/s.Dakle DVD kamera vrsi se real time kompresija da mi se video materijal upisao sa kvalitetom 8Mb/s.Neminovno u toku kompresije dolazi do srozavanja kvaliteta u odnosu na miniDV traku koja se naknadno obradjuje u kompu.

Sve ovo navodi na zakljucak do toga da ce mini DV traka imati prednost jos neko vreme.
Bar do pojave BlueRay tehnologije kod kamera.Na tome se radi i rezultati su vec postignuti od strane SONY-ja.Do komercijalizacije novih tehnologija koristicemo jos uvek miniDV i druge trake.
Kad se kamera pokvari: www.videoservisgaja.com
 
Odgovor na temu

kontradisk
Tomislav Peric
Crna Trava

Član broj: 77197
Poruke: 34
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere10.04.2006. u 23:16 - pre 218 meseci
Ja sam pre par godina radio na Sony-ju TR820e modelu (analogni HI8 format).Snimao sam sve i svasta (a i reprodukovao) nekih 2 godine. Tu spadaju ponajvise "tezgice" odnosno svadbe, ispracaji itd. Inace kada se pokvarila konstatovan je kvar video glave. Tada je to iznosilo citavih 280 DEM. I dan danas cena popravke je identicna ako gledamo odmos EUR:DEM 1:2 (140 EUR). Sto u prevodu znaci da je zamena video glave neisplativo resenje (barem sto se tice nizeg cenovnog ranga)
 
Odgovor na temu

bodza018
Boban Stojiljkovic
Nish

Član broj: 91714
Poruke: 6
*.51.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere16.04.2006. u 22:19 - pre 218 meseci
Ja sam sa kamerom snimio 1.250 sati materijala i jos uvek radi glava je u perfeknom stanju samo je stvar u odrzavanju kamere i cuvanja
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.87.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere17.04.2006. u 14:16 - pre 218 meseci
@bodza018

To bre majstore !!! Najzad malo nade za nase kamere. Jos samo kada bi rekao koja je kamera u pitanju pa da se bacimo na snimanje raznih gluposti koje inace ne bi snimali. Verujem da je neka skuplja.
 
Odgovor na temu

zuz

Član broj: 41247
Poruke: 123
195.222.46.*



Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere17.04.2006. u 14:58 - pre 218 meseci
Ne samo kakva kamera, kada bi nam reako kako si uspio sacuvati glavu na tako duge staze bilo bi od koristi svima nama.
 
Odgovor na temu

dgrass77
beograd

Član broj: 37735
Poruke: 22
217.24.27.*

Sajt: www.avd-media.com


Profil

icon Re: Vek trajanja glave kamere30.05.2006. u 22:04 - pre 217 meseci
Postoji resenje i za ostecene video glave, kada je rec o profesionalnim uredjajima i kamerama.
Ima jedna firma u SAD koja vrsi reparaciju video glava.Cena je duplo niza od cene za nove
video glave, a garancija je godinu dana.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Vek trajanja glave kamere

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8998 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.