Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da upisane vrijednosti u polja forme postanu vrijednosti za parametarski upit?

[es] :: Access :: Kako da upisane vrijednosti u polja forme postanu vrijednosti za parametarski upit?

[ Pregleda: 3706 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bdrago

Član broj: 25965
Poruke: 125
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Kako da upisane vrijednosti u polja forme postanu vrijednosti za parametarski upit?20.03.2006. u 14:17 - pre 220 meseci
Pozdravljam clanove foruma i imam jedno pitanje.

Ako imamo tabelu PROPISI sa poljima:

InternaOznaka (primarni kljuc) ----> npr. P 17.900.01.001
OznakaDonosioca --------------------> PUL.B-1/1
NaslovPropisa ---> Pravilnik o uslovima za osnivanje laboratorija za pregled Doplerovih radara
Godina -----------> 1985
Status ------------> važeći
Donosilac ---------> SZM

gdje se InternaOznaka sastoji od:

P – propisi
17 – metroloski
900 – mjerila koja se koriste u saobracaju
01 – pravilnik o metroloskim uslovima (PUL)
001 – redni broj

Za pretrazivanje navedene tabele napravio sam parametarski upit koji sadrzi sva polja tabele, i kod pretrazivanja biram samo ona polja po kojima pretrazujem.
Npr. da bi nasao gore navedeni propis (P 17.900.01.001) a za koga znam da je PUL (podgrupa .01. iz interne oznake) i da se koristi u saobracaju (grupa .900. iz interne oznake) i da u naslovu ima rijec: radar ,

odgovaram samo na sledeca tri pitanja:
UNESITE PODGRUPU? Like "*" & [UNESITE PODGRUPU?] & "*" -----> .01.
UNESITE GRUPU? Like "*" & [UNESITE GRUPU?] & "*" -----> .900.
UNESITE NASLOV? Like "*" & [UNESITE NASLOV PROPISA?] & "*" -----> * radar*

a za ostala pitanja ne upisujem nista vec pritiscem ENTER da dodjem do kraja upita, i upit mi izbaci trazeni propis.

Nije prakticno sto moram pritiskati ENTER i za ostala pitanja koja postavlja parametarski upit a po kojima trenutno ne pretrazujem.

Mnogo bi bolje bilo kada bi se napravila neka forma za upit (frmUpit) koja sadrzi sva polja kao i parametarski upit, pa onda kada hocu da nadjem vec spomenuti propis za radare ( P 17.900.01.001 ), otvorimo frmUpit, unesemo vrijednosti samo u polja po kojima pretrazujemo:
Podgrupa: .01.
Grupa: .900.
NaslovPropisa: *radar*

izaberemo opciju: Ekran , pa kada pritisnemo dugme: PREGLED , da se izvrsi parametarski upit koji treba da iskoristi podatke upisane u polja forme i po njima nadje propis i prikaze ga na ekranu.
Ili mozda postoji neki slican ali bolji nacin?

Zakacio sam bazu koja sadrzi: tabelu PROPISI, parametarski upit: QUpit i napravio sam formu za upit: frmUpit kako sam mislio da treba ( i koja nije povezana ni sa cim i ne radi).

Problem je: to povezati da radi kao sto sam gore naveo.

Ako neko ima vremena i volje da pomogne, unaprijed zahvaljujem!

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tabi
BGD

Član broj: 81691
Poruke: 33
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Kako da upisane vrijednosti u polja forme postanu vrijednosti za parametarski upit?27.03.2006. u 23:22 - pre 220 meseci
rado bih ti pomogla ali me buni konstrukcija baze da li si je napravio prema svom nahodjenju ili pokusavas da neciju varijantu unapredis upitima za pretragu.Ne vidim nigde relacije izmedju tabela.Da li neki propis moze da ima podgrupu a da ne pripada nijednoj grupi?
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
*.PPPoE-426.sa.bih.net.ba.

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Kako da upisane vrijednosti u polja forme postanu vrijednosti za parametarski upit?28.03.2006. u 01:42 - pre 220 meseci
Evo pretraga
zxz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bdrago

Član broj: 25965
Poruke: 125
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Kako da upisane vrijednosti u polja forme postanu vrijednosti za parametarski upit?28.03.2006. u 08:43 - pre 220 meseci
Hvala Izonic-u na kodu.

Ako nije veliki posao, molim te da ispravis kod tako da, umjesto forme Propisi, otvori izvjestaj RPropisi (koji sam napravio) sa nadjenim rezultatima pretrazivanja.

Zahvaljujem!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
*.PPPoE-2284.sa.bih.net.ba.

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Kako da upisane vrijednosti u polja forme postanu vrijednosti za parametarski upit?28.03.2006. u 10:01 - pre 220 meseci
Samo jos napravi kada nema podataka po datoj kriteriji da se zatvori i da obavjestenje o tome.

zxz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bdrago

Član broj: 25965
Poruke: 125
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Kako da upisane vrijednosti u polja forme postanu vrijednosti za parametarski upit?28.03.2006. u 11:40 - pre 220 meseci
Svaka cast!

Gledajuci ovu izvedbu, pojavila su se jos dva pitanja za koja mislim da bi bilo dobro uvrstiti u rjesenje:

1. bilo bi dobro da, kada drugi puta pretrazujemo, polja forme budu prazna da korisnik ne mora rucno
brisati vrijednosti iz polja ? (Nije problem za combo box-ove jer se tu svakako bira iz liste, vec za
polja gdje se upisuje tekst, pa ga onda korisnik stalno mora brisati rucno da bi upisao drugi)

2. Kada izaberemo opciju: Na Ekran, bilo bi dobro da se prikazu rezultati u
Default View = Datasheet . Ja sam to unio u Properties-u forme, ali on opet prikazuje samo jedan
zapis? Moze li se ispraviti?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
*.PPPoE-1598.sa.bih.net.ba.

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Kako da upisane vrijednosti u polja forme postanu vrijednosti za parametarski upit?28.03.2006. u 17:00 - pre 220 meseci
Napravi petlju od 1 do 7
Ime kontrole ce biti "T" & Brojac od petlje.
me.Imepolja=Null ili ""
Sve postavi na taster pobrisi rezultate.
Formu napravi kakvu hoceas samo ime nemoj mijenjati i sve ce raditi.
zxz
 
Odgovor na temu

bdrago

Član broj: 25965
Poruke: 125
*.teleklik.net.



Profil

icon Re: Kako da upisane vrijednosti u polja forme postanu vrijednosti za parametarski upit?30.03.2006. u 20:54 - pre 220 meseci
Hvala na odgovorima.
Probacu da to sve iskombinujem.
 
Odgovor na temu

bdrago

Član broj: 25965
Poruke: 125
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Kako da upisane vrijednosti u polja forme postanu vrijednosti za parametarski upit?06.04.2006. u 06:44 - pre 219 meseci
Evo moram ponovo da postavim jedno pitanje u vezi koda.

Naime, u pretrazivanju se MORAJU upotrebiti oba polja: T1 i T2 inace program izbaci gresku. Tj. ako pretrazujem samo po polju T1 i T5 pojavi se greska (zato sto nisam izabrao i polje T2). Trebalo bi to nekako razdvojiti ali ja ne znam kako?
Ako neko moze da prepravi, zahvaljujem unaprijed.

Da li se moze unijeti ispravka da:
korisnik moze izabrati samo jedno polje npr. T1 za pretrazivanje ili T2 (u kombinaciji sa ostalim poljima ili bez )

U vezi gornje price nisu mi jasna ova tri reda koda: (upitnici i njihov broj)

SQl = Right(Me.T1, 3)


SQl = "InternaOznaka like '????" & Me.T2 & "???????'"


SQl = "InternaOznaka like '????" & Me.T2 & SQl & "???' AND "


Ako neko moze dati kratko objasnjenje?


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Kako da upisane vrijednosti u polja forme postanu vrijednosti za parametarski upit?06.04.2006. u 13:45 - pre 219 meseci
Ma koliko se trudili, nije moguce pokriti sve moguce kombinacije za pretrazivanje. Nek najcesce i ocigledne, lako je kodirati. Medjutim, uvek ima situacija kad to nije dovoljno, pa je potrebno promeniti ili dodati jos koda. To ti je kao u geometriji. Izmedju dve beskonacno bliske tacke uvek mozes da umetnes jos jednu tacku.

Zato ponovo podsecam na upotrebu datasheeta za pretrazivanje u kombinaciji sa Filter/Sort/Find metodima koji su ugradjeni u Access.

:-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako da upisane vrijednosti u polja forme postanu vrijednosti za parametarski upit?

[ Pregleda: 3706 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.