Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vitamin b17 u borbi protiv kancera

[es] :: Nauka :: Vitamin b17 u borbi protiv kancera
(Zaključana tema (lock), by superbaka)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 51684 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jecka80
beograd

Član broj: 33843
Poruke: 107
*.my-trion.net.



Profil

icon Vitamin b17 u borbi protiv kancera25.03.2006. u 14:54 - pre 220 meseci
Da li je neko chuo da vitamin b17 koji se nalazi najvishe u koshticama kajsija moze da pomogne izlechenju raka!
Zanimljiv text o tome
http://www.mail-archive.com/[email protected]/msg01109.html

Zanima me vashe mishljenje.
Never mind the dog,beware of the owner!!!
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera25.03.2006. u 16:31 - pre 220 meseci
Da, ali ako se ne varam, beše mi jednom rečeno da u tim istim semenkama ima nekog opakog alkalioda, koji sigurno nije zdrav!

Kao klinac, ždrao sam kajsije i sušio koštice na terasi, pa ih posle razbijao i jeo onu bademastu sadržinu! Njam!

Nije mi jasno kako nisam crkao tada...

Pozdrav!
 
0

jecka80
beograd

Član broj: 33843
Poruke: 107
*.my-trion.net.



Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera26.03.2006. u 10:59 - pre 219 meseci
Ma to sam i ja radila kad sam bila klinka! Pa ima...cijanida ali u malim kolichinama tako da ne znam koliko je dovoljno da pojedesh da bi ti se neshto desilo,verovatno mnooogo!Laetril-b17 se u Americi prodaje sa etiketom `opasan`,ma chitava ta fama oko njega mi je intrigantna,shto kazu chovek je sleteo na mesec,razvio genetski inzinjering i mnoge ostale nauke a lekovi za neke bolesti nisu otkriveni-pa malo je nemoguce!!!
Never mind the dog,beware of the owner!!!
 
0

privrednik
ovozemaljska

Član broj: 69568
Poruke: 194
82.208.214.*



Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera26.03.2006. u 18:17 - pre 219 meseci
Evo nesto u vezi " Naucnih otkrica " i njihove primene u " humane svrhe " http://www.mail-archive.com/[email protected]/msg01109.html .
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera26.03.2006. u 22:33 - pre 219 meseci
hmm, veoma zanimljiv tekst! mada, ako verujem u ono sto pise, moram i da sumnjam da su prodavci lekova na bazi ovog vitamina takodje iskreni... sve u svemu, vreme ce pokazati ko je u pravu, a na srecu onih koji su oboleli od raka, ovaj vid lecenja nije skup i moze se organizovati u sopstvenoj reziji...
 
0

jecka80
beograd

Član broj: 33843
Poruke: 107
*.my-trion.net.



Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera27.03.2006. u 11:15 - pre 219 meseci
Pa da, al pogledaj realno na chemu se u svetu najvishe zaradjuje-na ratovima,bolesnima,duvanu,alkoholu...ceo sistem se vrti oko toga-zaradjivanje na tudjoj nesreci,zar ne?! Malo po malo pa lansiraju neku novu bolest! Lek za sidu koja je bez sumnje izashla iz labaratotije mora da postoji,ali farmaceutskoj industriji se ipak vishe isplati da ne pusti lek u prodaju jer vishe zaradjuju na lekovima za glavobolju,antibiotike i ostale lekove koji prate ovu bolest koja ustvari dovodi imuni sistem do nule da chovek umre na kraju od obichne kijavice!



...ali problem je u tome shto neki ljudi nemaju vremena a lek nam je mozda sve vreme dostupan!
Never mind the dog,beware of the owner!!!
 
0

savanah

Član broj: 78922
Poruke: 410
*.3dnet.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera27.03.2006. u 17:46 - pre 219 meseci
obolelima od kancera preporucivano je da jedu jezgra semenki jabuke, kajsije i ranije, sto znaci da se znalo za njihovo dejstvo.
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera27.03.2006. u 18:14 - pre 219 meseci
Citat:
jecka80:Malo po malo pa lansiraju neku novu bolest!


ne,vec se malo po malo neke bolesti otkrivaju... niti su sve bolesti otkrivene u isto vreme, niti su sve otkrivene, niti je broj bolesti konacan...
ako uzmemo mikroorganizme za primer, logicno je da su se razvijali evolutivno i vremenom stvarali nove sojeve koji su davali nove bolesti... a evolucija i dalje traje :)
 
0

jecka80
beograd

Član broj: 33843
Poruke: 107
*.my-trion.net.



Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera28.03.2006. u 16:11 - pre 219 meseci
Pa ok to,slazem se,ali od chega je mutirala sida? Ona se pojavila 80.godine!
Never mind the dog,beware of the owner!!!
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera29.03.2006. u 13:30 - pre 219 meseci
Oh, Bože! AIDS je navodno, oduvek bio prisutan kod majmuna u Africi, i to u određenoj oblasti i kod određene vrste. Bar je tako pisano tada, a mrzi me da sada tražim reference današnjih saznanja.

Pritom, apsolutni je nacizam izjaviti da je AIDS prešao na ljude tako što su se "PARILI" sa majmunima ili ih jeli presne. A bilo je toga tada, i u dnevnoj štampi i u stručnim časopisima. CIA?

Pozdrav!
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera29.03.2006. u 14:43 - pre 219 meseci
Citat:

Pa ok to,slazem se,ali od chega je mutirala sida? Ona se pojavila 80.godine!


Varijante HIV virusa postoje kod majmuna (SIV), i vrlo verovatno su tu vec neko vreme, malo duze od 20 godina ;-)

Kako je virus HIV sa majmuna presao na coveka je i dalje otvoreno pitanje - postoji sijaset nacina, a nekakva namerna ljudska intervencija je samo jedan od njih, i ne bas najvise verovatan. Ima i mnogo vise verovatnijih nacina od toga.

Virusi su nasi saputnici, postoje mnogo duze od nas a pandemije kojekakvih virusnih bolesti su zabelezene u skorijoj tako i daljoj ljudskoj istoriji.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

jecka80
beograd

Član broj: 33843
Poruke: 107
*.my-trion.net.



Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera03.04.2006. u 16:38 - pre 219 meseci
Malo smo skrenuli sa teme al ajde...
Never mind the dog,beware of the owner!!!
 
0

Dark Icarus
Goran Lalić
Beograd

Član broj: 19775
Poruke: 428
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera06.04.2006. u 14:48 - pre 219 meseci
Koliko puta moram da ispravljam ljude o HIVu... :rolls eyes:
Citat:
jecka80: Pa da, al pogledaj realno na chemu se u svetu najvishe zaradjuje-na ratovima,bolesnima,duvanu,alkoholu...ceo sistem se vrti oko toga-zaradjivanje na tudjoj nesreci,zar ne?! Malo po malo pa lansiraju neku novu bolest! Lek za sidu koja je bez sumnje izashla iz labaratotije mora da postoji,ali farmaceutskoj industriji se ipak vishe isplati da ne pusti lek u prodaju jer vishe zaradjuju na lekovima za glavobolju,antibiotike i ostale lekove koji prate ovu bolest koja ustvari dovodi imuni sistem do nule da chovek umre na kraju od obichne kijavice!

...ali problem je u tome shto neki ljudi nemaju vremena a lek nam je mozda sve vreme dostupan!
Ma jeste, Johhny Mnemonic strikes again.

Teorije zavere po strani, ko god tvrdi da je 1980e bilo moguće u laboratoriji kreirati ono remek delo (a HIV virus jeste remek-delo, bez sumnje, a koga interesuje objašnjenje ove tvrdnje neka potraži nešto o preklapajućim genima ovog virusa), oprosti mu, Darvine, ne zna šta priča. Samo što ljudi iz neznanja izveštaje o virusu tumače "ovaj virus je tako dobar da nema šanse da je nastao prirodnim putem", a trebalo bi da tumače kao "ovaj virus je tako dobar da nema šanse da su ljudi uspeli da ga naprave".

Što se tiče leka za HIV, već nekoliko godina se čeka početak opsežne studije za dva leka, tenofovir i emtricitabin, koji su već pokazali odlične rezultate tokom istraživanja na majmunima (jaoj ako se Brižit Bardo dočepa ovog članka... ). Istraživanje će biti sprovedeno u 2 države sa ogromnom incidencom HIVa (mislim da su to Tajland i Bocvana, ali ne držite me za reč) i među gej populacijom San Franciska. Najskorije vesti koje sam video o tome se nalaze ovde.

A teorija da farmaceutskim kompanijama ne odgovara da se nađe vakcina/lek protiv HIVa takođe ne drži vodu. S obzirom da je istražuju Ameri u CDCu, licenca će dopasti u ruke nekom od velikih farmaceutskih igrača u severnoj americi koji će za dozu vakcine naplaćivati mlađu sestru i levi bubreg. To jest, sve dok u Indiji ne budu naštancali piratsku kopiju leka za sitne pare.

A uostalom zašto bih ja pričao kada imate sve lepo objašnjeno o HIVu na ovoj adresi, samo pazite da ne promašite, "pravi" linkovi su na dnu strane.

Inače, ali ovo već primite sa rezervom jer ne mogu da argumentujem, negde na sajtu Microbiology Online sećam se da sam pročitao da je HIV u primitivnoj formi otkriven naknadno u uzorku krvi nekog čoveka iz Konga iz 1959. godine... zaboravio sam tačnu stranicu gde sam to pročitao i od toga dana tražim neku potvrdu ove zanimljive tvrdnje, ali bezuspešno.

EDIT:

Aha! Evo ga! Samo je trebalo izguglati "origin of HIV". Sramota me je
Preuzeto sa http://www.avert.org/origins.htm

Citat:
WHEN?

During the last few years it has become possible not only to determine whether HIV is present in a blood or plasma sample, but also to determine the particular subtype of the virus. Studying the subtype of virus of some of the earliest known instances of HIV infection can help to provide clues about the time it first appeared in humans and its subsequent evolution.

Three of the earliest known instances of HIV infection are as follows:
A plasma sample taken in 1959 from an adult male living in what is now the Democratic Republic of Congo.
HIV found in tissue samples from an American teenager who died in St. Louis in 1969.
HIV found in tissue samples from a Norwegian sailor who died around 1976.

A 1998 analysis of the plasma sample from 1959 has suggested7 that HIV-1 was introduced into humans around the 1940s or the early 1950s; much earlier than previously thought. Other scientists have dated the sample to an even earlier period - perhaps as far back as the end of the 19th century.

In January 2000 however, the results of a new study presented at the 7th Conference on Retroviruses and Opportunistic Infections, suggested that the first case of HIV-1 infection occurred around 1930 in West Africa . The study was carried out by Dr Bette Korber of the Los Alamos National Laboratory. The estimate of 1930 (which does have a 15 year margin of error) was based on a complicated computer model of HIV's evolution. If accurate, it means that HIV was in existence before many scenarios (such as the OPV and conspiracy theories) suggest.


[Ovu poruku je menjao Dark Icarus dana 06.04.2006. u 15:52 GMT+1]
In a game of chess you must never let your opponent see your pieces - Zap
Brannigan
 
0

jecka80
beograd

Član broj: 33843
Poruke: 107
*.my-trion.net.



Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera07.04.2006. u 10:20 - pre 219 meseci
Dobro,ako nema nikog vishe da me edukuje o HIV virusu ja bih da se vratimo na temu! A ako nemate nishta da napishete na tu temu mozda bi trebala da se zakljucha!!!
Meni stvarno trebaju informacije shto se tiche vitamina b-17 zato shto je to mozda lek za nekog meni bliskog!
Never mind the dog,beware of the owner!!!
 
0

Dark Icarus
Goran Lalić
Beograd

Član broj: 19775
Poruke: 428
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera07.04.2006. u 16:24 - pre 219 meseci
Nisam ja počeo sa offtopic sadržajem. Ali evo, izvinjavam se ako sam odveo diskusiju u pogrešnom smeru.

Dakle, za početak da razgraničimo vitamine B-17 tj. nitrilozide i pomenuti lek Laetrile čije je pravo ime amigdalin. Nitrilozidi po strukturi inače nisu "pravi" vitamini ali su zvanično registrovani među vitamine.

Rađena su klinička ispitivanja tokom kojih nije dokazana bilo kakva efikasnost ovoga leka. Čitao sam o mehanizmima kojima bi Laetril navodno trebalo da utiče na rak. I iskreno, ne drže vodu. Ali nećemo sada o tome diskutovati. Trenutno govorimo o tome da li je "B-17" lek protiv raka i da li može da pomogne na bilo koji način. Ukratko, moj odgovor je "očigledno ne".

Ko god izgugla Laetrile dobiće na desetine sajtova o čudesnom leku, što promotivnih što ličnih iskustava, itd. Pa da prvo da raskrstimo sa smešnim govorkanjima o teoriji zavere.

Odmah da se dogovorimo, ja farmaceutske kompanije zaista mrzim iz dna duše. Uopšte ne isključujem mogućnost da manipulišu tržištem lekova tako što kontrolišu zdravstvenu situaciju. Međutim, ono što je malo nezgodno sa teorijama zavere uvezenim iz SAD (jedine nacije koja ih izvozi ) jeste što pomalo gube na logici izvan te države. Ova teorija se naprosto raspada kada uzmete u obzir kako stvari stoje u ovoj državi. Ovde glavni teret troškova lečenja snosi država, a ne lečeni pojedinac. Rak ovu zemlju (i bilo koju drugu koja koristi ovaj tzv. Bizmarkov model zdravstvene zaštite) košta milione dinara godišnje. Vi mislite da je bilo kojoj državi (koja nije Amerika) u intresu da suprimira istinu o leku za rak? Onda očigledno ne znate koliko državu košta lečenje od raka. Zar vi mislite da neko ili nešto može da spreči naše doktore da sprovedu jednu, za početak kraću, studiju o efikasnosti nekog leka?

Stanje farmakologije (ne kažem "farmaceutske industrije") u ovoj državi uopšte nije loše, mi imamo odlične stručnjake na tom polju. Zar ne mislite da bi već neko od njih sproveo studiju da ima ikakvog povoda da misli da amigdalin ima antikancerogena svojstva?

Dovoljno je Amerikancu reći da "u Evropi" tj. "u spoljašnjem svetu" Laetril nije zabranjen, a u USA jeste, i da odmah skoče teorije zavere. Ali razmislite iz ove perspektive. I uostalom kakve veze naša država ima sa američkom FDA? (Food and Drug Association)? Nikakve. Lično poznajem nekoliko profesora farmakologije sa Medicinskog fakulteta i malo mi je neverovatna pomisao da ti ljudi učestvuju u planetarnoj zaveri.

Ili možda implicirate da su naši farmakolozi glupi, jer ne umeju da rade svoja istraživanja već se oslanjaju isključivo na rezultate američke FDA?

A ovde govorimo o jednoj Srbiji. Šta mislite kako je u jednoj Mađarskoj, jednoj Austriji, jednoj Švajcarskoj?

Tužna je istina da ne postoji niti će ikada postojati jedan jedini lek za rak. Jer "rak" nije jedna bolest kao što je recimo "tuberkuloza" jedna bolest. "Rak" je skup bolesti, kao što su "infektivne bolesti" skup bolesti. Tvrditi da je smišljen "lek za rak" je isto kao tvrditi da je smišljen "lek za sve infekcije". Za sve bakterije (a trenutno da bi se pokrio ceo bakterijski spektar potrebno je bar 5-6 antibiotika), sve viruse, sve parazite, sve gljivice, sve zglavkare na koži, ma za sve. Šta biste pomislili da u telešopu gledate reklamu o jednom leku koji leči "bakterijske infekcije uključujući kugu, antraks, šarlah, botulizam, purulentni meningitis, virusne infekcije uključujući grip, ebolu, virusni hepatitis i HIV, pantljičare, dečje gliste, amebe, vaške, šugu, ćelavost izazvanu gljivicama, šistozomijazu, i sve ostale infektivne bolesti"? Tvrditi da jedan lek može da izleči svaki rak je isto tako nelogično kao tvrditi da jedan lek može izlečiti sve ove gorenavedene bolesti.

Tako da bih voleo da mi neko, možda Ms Ivona Živković koja je pisala pomenuti članak, ili "privrednik" koji citira isti, kaže koje je njegovo stručno mišljenje, protiv kojeg konkretno tipa raka amigdalin najbolje funkcioniše i kojim mehanizmom.

Takođe je tužna činjenica da su ljudi uzdrmani jednom tako teškom bolešću mnogo podložniji različitim tvrdnjama. Onaj ko ima rak i kome se izloži slučaj Laetrila ima mnogo svetliju perspektivu ako poveruje u teoriju da lek pomaže, ali ga suprimiraju farmaceutske kompanije, nego da poveruje u zvanične navode da je lek štetan i nimalo efektivan. Zašto bi on sada bio skeptičan? Naprotiv, prihvatiće neosnovanu tvrdnju jer ne želi da zalazi u mogućnost da lek zaista ne radi. Stoga, najviše ljudi će poverovati u ono što im odgovara da veruju: da je laetril lek za rak. Slično je kada na odbojkaškoj utakmici lopta udari u liniju pa navijači jednog tima vide da je bio aut a druga polovina se kune da je lopta bila u polju. I što je najcrnje, niko od njih ne laže - obe strane su zaista ubeđene u to što tvrde. Ali samo jedni mogu biti u pravu. Eto zašto se digla tolika larma oko Laetrila, eto zašto ga ima u tolikoj količini na internetu - isuviše je ogorčenih ljudi koji se hvataju za svaku slamku.

Medicina nikako nije savršena nauka - ima još mnogo rupa i mnogo toga što ne ume da izleči. Ali to ne znači da omražene "konvencionalne metode" lečenja raka ne postižu nikakve rezultate. Zahvaljujući modernoj medicini, skoro polovina ljudi preživi dijagnozu nekog malignog tumora (tj. doživi izlečenje). To je pre samo 30 godina bila naučna fantastika.

Uz sve što je do sada rečeno, iako sam amigdalin ne pomaže, uopšte ne isključujem mogućnost da koštice voća sadrže supstancu koja može pomoći telu da se bori protiv raka - slično kao ß-karoten (još jedan "čudesni lek"), koji u šargarepi i paradajzu ima dokazana antikancerogena svojstva, ali kada se uzme sam u obliku pilule povećava incidencu raka!!! Ono što je najbitnije jeste želja da se čovek bori protiv bolesti, da se oseća kao da radi nešto - ali ne treba podlegati teorijama zavere i tako možda ispustiti šansu da se "zvaničnim kanalima" i možda uz pomoć samoterapije (kao u vidu pomenutih koštica) nešto uradi.

Nadam se da sam bar malo pomogao.
In a game of chess you must never let your opponent see your pieces - Zap
Brannigan
 
0

jecka80
beograd

Član broj: 33843
Poruke: 107
*.my-trion.net.



Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera08.04.2006. u 01:52 - pre 219 meseci
Hvala ti puno...
Ok,meni medicina nije jacha strana i loshe je kad je chovek prinudjen da skupi toliko informacija za kratko vreme! Ono shto sam ja chitala o njemu i ne govori o tome kako je on lek protiv raka,naime koliko sam ja mogla da zakljuchim iz cele priche o raku je da je bolest koja moze biti izazvana sa vishe faktora ali najvishe se svodi na ishranu i losh nachin zivota-stres,cigare,alkohol i ostalo mada opet sve zavisi od choveka do choveka.Lichno ne verujem u to da se genetski nasledjuje (po svom primeru) ali ko zna!
On ako se uzima ovako kao lek,i nema efekta,postoji nekoliko klinika u svetu gde se ljudi leche od raka rigoroznima dijetama uz dodatak amygdalina. Inache kod nas je zabranjen kao i u mnogim zamljama.
Po meni moderna medicina bash i ne nudi neko konkretno reshenje (u ovom sluchaju nikakvo) pa se ljudi sve vishe okrecu alternativi.Lichno, najlogichnija mi je Brojsova "totalna terapija" zato shto ima nekog smisla.

Never mind the dog,beware of the owner!!!
 
0

Dark Icarus
Goran Lalić
Beograd

Član broj: 19775
Poruke: 428
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera08.04.2006. u 10:53 - pre 219 meseci
U tome je problem sa rakom, tj. možda je bolje reći sa rakovima, mogu nastati na 200 različitih načina. Rak se sam po sebi ne može genetski naslediti, ali dokazano je da su neki genetski faktori bitni za borbu protiv raka. Što u prevodu znači da ako neko dobije rak, deca te osobe nikako ne moraju da dobiju rak, ali da možda postoji povećan rizik da nekada tokom života i oni obole, od tog ili možda čak nekog drugog raka. Mada postoje neki radikalni slučajevi, npr. familijarna polipoza kolona, gde zbog jednog genetskog defekta maltene cele porodice imaju istu formu tumora (doduše benignog na početku).

U pravu si za faktore rizika, ali kažu da je stres ubedljivo najbitniji faktor.

Nisam upoznat sa Brojsovom totalnom terapijom tako da tu ne mogu ništa da ti kažem, jedina totalna terapija u lečenju raka za koju ja znam je ona koja se koristi u terapiji multiplog mijeloma i podrazumeva kombinaciju talomida i deksametazona.
In a game of chess you must never let your opponent see your pieces - Zap
Brannigan
 
0

jecka80
beograd

Član broj: 33843
Poruke: 107
*.my-trion.net.



Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera09.04.2006. u 20:44 - pre 219 meseci
Brojsova terapija je gladovanje od 42 dana gde se tumorskim celijama uskracuje sve ono shto one vole-belanchevine,shecer,proteini...bazira se samo na chajevima i cilj je da organizam pojede rak!
Ima tu josh dosta stvari,ako zelish mogu ti i napisati.Inache je mnogo zahtevna ali chini mi se da deluje,zato me je i interesovao taj vitamin kao dopuna,jer ova "dijeta" ima sve osnove za njegovo dejstvo!-tako barem pishe...
Never mind the dog,beware of the owner!!!
 
0

Duh sa Sekirom
Zagor Tenay
Zemun

Član broj: 44923
Poruke: 50
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera13.04.2006. u 13:51 - pre 219 meseci
Koliko ja znam molekul b17 se sastoji od dve jedinice secera, jedne cijanida i jedne benzaldehida. Cijanid i bzd su otrovni sami po sebi ali u kombinaciji kakva je u b17 nisu. Postoji enzim koji kada dođe u kontakt sa b17 izdvaja cyd i bzd iz b17.
Ovo dvoje u kombinaciji su 100 puta otrovniji nego kada su odvojeni.
E sada, ovaj enzim koji izdvaja cyd i bzd se ne nalazi nigde u organizmu u vecim kolicinama osim u celiji cancera (gde ga uvek ima u velikim količinama). Tako se b17 razlaze samo u celiji cancera i postaje otrovan samo za celiju cancera.

Postoji jos jedan enzim (zastitni) koji ima sposobnost da neutrališe cijanid i pretvara ga u zastitnika zdravih celija. Njega ima u velikim količinama u svakom delu organizma osim u canceru.

Tako nastaje biohemijski proces koji unistava celije cancera a u isto vreme štiti zdrave celije. Savrsenstvo prirode.

A što se tiče cancerogenih materija one bi trebalo da uticu samo na to na kom ce se mestu pojaviti cancer ako uopste postoje pretpostavke da se on pojavi.

Pored vitamina b17 neophodni su i ostali vitamini u ishrani. Naravno u normalnim kolicinama. Postoji prica o coveku koji je pojeo celu ciniju semenki iz jabuka i umro. A da je pojeo cele jabuke (to bi bilo nekoliko kutija sto je neverovatno) sa svim tim semenkama uneo bi u organizam i ostale vitamine koji bi ponistili ovakvo dejstvo samih semenki. Prica nije zvanicno potrvrdjena ali...

Najbitnije je da u ishrani coveka budu prisutni svi vitamini i minerali


Sve ovo sam cuo na nekoj prezentaciji pa ako neko ima neke komentare...
AAHHYAAKK!
MY NAME IS ZAGOR

Za-gor-te-nay, the Spirit with the Hatchet, the invincible avenger of Darkwood.
 
0

jecka80
beograd

Član broj: 33843
Poruke: 107
*.my-trion.net.



Profil

icon Re: Vitamin b17 u borbi protiv kancera13.04.2006. u 15:34 - pre 219 meseci
Ja sam prichu vec chula i pokushavam da dodjem do istog "otrova"...shto je priblizno nemogucem!
Neverovatno je da je zabranjen u skoro chitavoj Evropi ako "b-17 nema nikakvu svrhu u lechenju"!!!!!
U Americi i Australiji se moze kupiti ali uz propagandu da je otrovan!
Bash chudno....
Never mind the dog,beware of the owner!!!
 
0

[es] :: Nauka :: Vitamin b17 u borbi protiv kancera
(Zaključana tema (lock), by superbaka)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 51684 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.