Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li postoji mogučnost?

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Da li postoji mogučnost?

[ Pregleda: 3445 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DADO 22
DDD gsrsg
Casablanca

Član broj: 3007
Poruke: 78
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Da li postoji mogučnost?30.03.2006. u 20:07 - pre 219 meseci
Pozdrav prijatelju !!

Imao bih jedno pitanje nevezano sa sat TV ali ima veze sa forumima općenito.
Da li vi kao vlasnici i administratori foruma po usernameu ili mail adresi koja je otvorena na yahoo-u možete znati moj identitet i da li netko može od informatički potkovanih ljudi iliti experato to znati i kako.

Naime imam problema na jednom političkom forumu gdje sam samo čitao da je netko upotrebio valjda moj mail doduše naznam kako bi to objasnio. Izašao je nekakav prljavi veš, čak za moga kuma, a ja bi sada trebao dokazati svome kumu da ja s tim nemam veze. Znaš ono crv sumnje Ja saznam nakon 5 dana ljudi tvrde da sam to pisao ja. Mada ja s tim nemam nikakve veze. Da li to mogu biti politička podmetanja ilise na forumima stvarno ne čuva identitet ljudi, i da li netko može zloupotrebiti identitet?

Molim te da mi pomogneš jer su mi prijatelji rekli da me ćak neki misle i tužiti. Kako se mogu braniti? Kako to mogu pobiti?

Ja još uvijek to nevjerujem da se takve stvari mogu dogoditi.

Da li je to štvarno moguće ili su to samo naklapanja. Ili mi je netko lijepo smjestio.

Kako se čuva identitet na forumima. Navodno na tom forumu postoje tri administratora. Koje su njigove ovlasti i kojim podatcima mogu baratati.?
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Da li postoji mogučnost?30.03.2006. u 20:43 - pre 219 meseci
Citat:
Kako se čuva identitet na forumima. Navodno na tom forumu postoje tri administratora. Koje su njigove ovlasti i kojim podatcima mogu baratati.?


Mogu da barataju samo podacima koje si uneo prilikom registracije na forum. A tvoj email im nista ne znaci i ne mogu da saznaju tvoje podatke ako imaju tvoj email.
 
Odgovor na temu

DADO 22
DDD gsrsg
Casablanca

Član broj: 3007
Poruke: 78
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Da li postoji mogučnost?30.03.2006. u 20:46 - pre 219 meseci
U stvari to i nije pravi forum nego objave članak pa se daju komentari. Da bi mogao davati komentare traže da budeš registriran. Kod registracije se traži samo username pasword i e-mail da mogu poslati aktivacijski kod. I ništa više. DA li po tome mogu znati. Mail je na yahoo.
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.fastres.net.

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Da li postoji mogučnost?31.03.2006. u 00:07 - pre 219 meseci
pa ostavi nam e-mail da vidimo sta se moze saznati, najlakse rjesenje
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

TUPKO
BiH

Član broj: 89527
Poruke: 8
*.skydsl.de.

Sajt: www.mp3bih.net


Profil

icon Re: Da li postoji mogučnost?31.03.2006. u 06:06 - pre 219 meseci
Poz i tebi!
pa sada koliko je to moguce i koliko se neciji podaci na internetu i nekim stranicma,forumima itd cuvaj u to necu ulaziti! Mada svi oni garantuju 100% cuvaje licnih podataka svojih korsnika i kako ih nece davati nekim trecim licima, mada po mome misljenji za mene niko u danasnje vrijeme ne moze mi garantovati to jer se kad tad i najsigurniji serveri provale no u to necu da ulazim! TI si ptao da li neki podkovan informaticiki strcnjak moze doci to tvojih podatka putem tvoje mail adrese? Moze ukoliko je toliko podkovan da udje u system yahoo-a i ukoliko si ti tamo unijeo svoje prave podatke ime prezime adresu itd itd !Gledajuci realno da li tkoliko dobro potkovani ljudi sa naseg govornog podrucija ima male su sanse (sa ovim nikoga ne zelim uvrijediti ili podcjeniti ako ima onda mu svaka cast!! Moja predpostavnka za to sto se tebi desilo je ta da ti je to uradio neko ko te dobro pozaje i neko ko zna tvoj username pa cak moga pogotiti i tvoju i sifru na taj stranici pa te sada malo zezaju! Drugog objasnjenja ne vidim!



Iskreno se nadam da ce sve biti ok i da neces imati nekih velikih problema!

No SikiRiki!

Poz

[Ovu poruku je menjao TUPKO dana 31.03.2006. u 07:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.fastres.net.

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Da li postoji mogučnost?31.03.2006. u 15:07 - pre 219 meseci
ima razlicitih nacina nije sve u "hakiranju" ... ko sto rekoh ostavi mail adresu ....
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Da li postoji mogučnost?

[ Pregleda: 3445 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.