Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako snimljenu pesmu sa satelitskog radija (u .TS formatu) konvertovati u wav, wma?

[es] :: Audio kompresija :: kako snimljenu pesmu sa satelitskog radija (u .TS formatu) konvertovati u wav, wma?

[ Pregleda: 5980 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rebekic
Bgd

Član broj: 16072
Poruke: 327
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon kako snimljenu pesmu sa satelitskog radija (u .TS formatu) konvertovati u wav, wma?06.04.2006. u 20:33 - pre 218 meseci
Pozdrav, kako snimljenu pesmu sa satelitskog radija (u .TS formatu) konvertovatii u NEKOMPRESOVANI wav, wma?
usput...snimam preko Altdvb-a

Ovo pitam na ovom forumu jer me je modrator sa pc dvb kartica uputio na ovaj forum:)

[Ovu poruku je menjao rebekic dana 06.04.2006. u 21:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Chency G.
NS

Član broj: 27867
Poruke: 155
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: kako snimljenu pesmu sa satelitskog radija (u .TS formatu) konvertovati u wav, wma?19.04.2006. u 12:30 - pre 218 meseci
Malo je starija tema ali možda će nekome koristiti...

Najbolje je da takav .ts fajl demuxuješ tj. da razdvojiš audio i video.Ja za to koristim program PVAStrumento(verziju
2.1.0.12 mislim da je najstabilnija).Dakle kada demuxuješ .ts fajl dobićeš dva izlazna fajla: .mpa(audio) i .mpv(video).
Tebe u ovom slučaju interesuje .mpa fajl.To je mpeg-audio fajl koji je veoma sličan .mp3 fajlovima samo što je "uzorkovan" na 48000,a ne na 44100 kao klasičan .mp3 fajl.

Ja za konverziju takvog .mpa fajla koristim free program " dbpower AMP music converter".Iz tog programa se može izvršiti konverzija u .mp3 ili u .wav

P.S.
Opcija "Demux" je zgodna i za "čupanje" audio zapisa iz koncerata ili spotova snimljenih sa satelita ukoliko vam treba samo audio zapis.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

alex303

Član broj: 8110
Poruke: 390
*.beotel.net.



Profil

icon Re: kako snimljenu pesmu sa satelitskog radija (u .TS formatu) konvertovati u wav, wma?14.05.2006. u 01:36 - pre 217 meseci
Citat:
Chency G.: Malo je starija tema ali možda će nekome koristiti...

Najbolje je da takav .ts fajl demuxuješ tj. da razdvojiš audio i video.Ja za to koristim program PVAStrumento(verziju
2.1.0.12 mislim da je najstabilnija).Dakle kada demuxuješ .ts fajl dobićeš dva izlazna fajla: .mpa(audio) i .mpv(video).
Tebe u ovom slučaju interesuje .mpa fajl.To je mpeg-audio fajl koji je veoma sličan .mp3 fajlovima samo što je "uzorkovan" na 48000,a ne na 44100 kao klasičan .mp3 fajl.

Ja za konverziju takvog .mpa fajla koristim free program " dbpower AMP music converter".Iz tog programa se može izvršiti konverzija u .mp3 ili u .wav

P.S.
Opcija "Demux" je zgodna i za "čupanje" audio zapisa iz koncerata ili spotova snimljenih sa satelita ukoliko vam treba samo audio zapis.

Pozdrav


Sve je to super ali problem je u tome što PVAstrumento nemože da radi sa TS fajlovima koji nemaju video stream. Tako da demux nije moguće odraditi jer nema šta da se demuxuje. A program ima i bug pa takve audio only ts fajlove prepoznaje kao mpeg-1 fajlove. Da je video TS file u pitanju ok, ali ovako nemože.

Ja koristim Cool Edit pro za ovakve stvari a to sam sasvim slučajno otkrio. Koristi se opcija extract audio from video. Samo treba u open dialogu staviti da se vide svi fajlovi. *.* Da bi mogao da selektuješ TS file. Posle toga ga snimiš kako hoćeš. Cool edit može da snimi fajlove u svim poznatim formatima. Mp3, wma... etc.

Potraži Cool Edit Pro ili Adobe Audition Pro. Pošto je adobe otkupio syntrilium.

Program koji konvertuje audio TS fajlove u neki drugi ne postoji. Cool Edit je jedini. Ako ti je sve ovo smor postoji lakši i glupli način. Pusti TS file iz media player classic i uključi neki audio recorder.
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio kompresija :: kako snimljenu pesmu sa satelitskog radija (u .TS formatu) konvertovati u wav, wma?

[ Pregleda: 5980 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.