Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?

elitemadzone.org :: MadZone :: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27859 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Silenoz
Erkekjetter Silenoz
DEEP IN THE CARIBBEAN...

Član broj: 43556
Poruke: 215
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?10.04.2006. u 22:41 - pre 219 meseci
Ne volem nji'ovu muziku
 
Odgovor na temu

branchy

Član broj: 72924
Poruke: 45



+1 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?10.04.2006. u 23:43 - pre 219 meseci
Ah ta Nirvana. Definitivno je promenila moj zivot tako sto sam pored njih pocela da upoznajem grunge, a mogu vam reci da i dan danas slusam tu muziku.

Cenila sam Kurta, steta sto se ubio.

Bila sam i ostala veliki fan Nirvane. Samo mi je zao sto iz godine u godinu sve manje citam o Kurtu, pogotovo 08.04. kada bi trebalo da ga pomenu.

Tvrdim vam da ono sto pricaju da je bilo napisano za Srbe i pse, NIJE istina. Sve je to posledica politike, nazalost.

Sto se tice Novoselica, on svira u nekom malom bendu, ne mogu da se setim imena, ali im nesto bas i ne ide.


Citat:
rebalza: Johnny Stulic je za Kurt Cobaina rekao kako mu je ovaj krao pesme, nije nemoguce.... Ipak jedan je Johhny


Ipak je Kurt bio jedan veliki fan Azre, i Branimir je to znao.

A omiljene pesme, pa skoro sve, ali ajde da i ja napravim moj spisak.
Drain You, On a Plain, Molly's Lips, Heart-shaped Box.....

E da, a da li znate da je mala Kurtova devojcica sada porasla i da je prelepa i da puno podseca na Kurta?

I did, what I had to do
And if there was a reason
Oh, there wasn't no reason, no
And if, there's something you'd like to do
Just let me continue, to blame you!
 
Odgovor na temu

dejan
Beograd

Član broj: 909
Poruke: 388
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 08:39 - pre 219 meseci
@ilkeNo1, branchy

Novoselic je posle svirao u grupi Sweet 75 (skinuo sam svojevremeno jedan njihov album, nije lose), a potom je imao jos par projekata sa nekoliko poznatih muzicara americke scene: Jello Biafra, Meat Puppetsi, clanovi Sonic Youth, Soundgarden...
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
*.eunet.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 09:25 - pre 219 meseci
Nabavih pre neki dan neki koncertni DVD snimak Nirvane ("Live! Tonight! Sold out!!"). Moram priznati da sam se neprijatno iznenadio, uživo zvuče jako loše. Uopšte nema čvrstine i energije koju sam očekivao slušajući studijske snimke.

Ako neko od fanova može da me razuveri preporučivši mi dobar koncertni snimak Nirvane (po mogućstvu DVD, a obavezno "redovan" koncert, ne unplugged), biće mi drago.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

skriven.iza.laznih.imena

Član broj: 82343
Poruke: 151
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 11:39 - pre 219 meseci
Citat:
branchy: Ipak je Kurt bio jedan veliki fan Azre, i Branimir je
to znao.

A da li imaš neki link koji bi potkrepio ovu tvrdnju?
 
Odgovor na temu

Dundjerski Nemanja
Srbija

Dundjerski Nemanja
Član broj: 13846
Poruke: 167
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 11:43 - pre 219 meseci
Nirvana = Ne.
Unices are great!
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.suonline.net.



+3 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 11:49 - pre 219 meseci
E ima jedna bas dobra pesma, Aero Zeppelin
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

rebalza
bg

Član broj: 52676
Poruke: 86
*.adsl.beocity.net.



+6 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 14:32 - pre 219 meseci
Citat:
skriven.iza.laznih.imena: A da li imaš neki link koji bi potkrepio ovu tvrdnju?


opste poznata stvar !
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 15:47 - pre 219 meseci
Za Nirvanu, mislim da je bila poslednji veliki bend u rokenrolu, posle njih nije napravljeno ništa vrijedno spomena. Sad će neko da mi napiše da je Franz Ferdinand opasan bend, mislim ništa od toga ;-)

Opet, s druge strane, zbog perioda u kome su radili i bend koji je poprilično izvikan, ne nudeći opet toliko neki ekstra kvalitet ako bi se poredio sa nekim prethodnicima. U periodu njihovog rada nije ni bilo neke jake konkurencije, tipa alternativa su bili Guns N' Roses, dosta odsviranog žanrovski je bilo i prije njih, npr. The Pixies, itd. U suštini, bend oko koga su novinari uvijek pravili ogroman buzz, i bukvalno dan danas vidim u dnevnim novinama šablonske bljutave tekstove o Cobainu.

Što se tiče The Man Who Sold The World, ako se neko sjeća, Električni Orgazam je bar jedno pet godina ranije obradio istu stvar u izvedbi skoro sličnog kvaliteta.
Ako je neko na Exitu ljetos bio na Felix da Housecatu, sigurno se sjeća reakcije mase koja je horski pjevala uz njegov remiks Lithiuma... :)

A za Džonija i Nirvanu, baš bih volio da neko baci konkretan link...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 15:55 - pre 219 meseci
Ja sam citao intervju Dzonija Stulica u kojem kaze da su Novoselica roditelji slali u Motovun (ili tu negde blizu Pule)
sa sesnaest godina da ga malo sklone od depresije (i verovatno droga), gde je visio na koncertima Azre.

Gde sam to citao, morao bih da se setim. Nemam vremena da google-ujem na 'Dzoni Stulic intervju'...
 
Odgovor na temu

branchy

Član broj: 72924
Poruke: 45



+1 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 16:33 - pre 219 meseci
Citat:
skriven.iza.laznih.imena: A da li imaš neki link koji bi potkrepio ovu tvrdnju?


nemam link. ja kada sam slusala nirvanu tada nisam koristila internet (davne 94.). Sve te informacuije sam dobijala iz novina.

Kao sto je vec i receno, to je opste poznata stvar.
I did, what I had to do
And if there was a reason
Oh, there wasn't no reason, no
And if, there's something you'd like to do
Just let me continue, to blame you!
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.suonline.net.



+3 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 16:44 - pre 219 meseci
Citat:
mungos:
Ako je neko na Exitu ljetos bio na Felix da Housecatu, sigurno se sjeća reakcije mase koja je horski pjevala uz njegov remiks Lithiuma... :)


Znaci kako me je smorio lik nisam verovao. Ali oni koji su ipak ostali mogli su ujutru da cuju Joris Voorna i oni koji su bili znaju da se ipak isplatilo :)
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

skriven.iza.laznih.imena

Član broj: 82343
Poruke: 151
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 17:15 - pre 219 meseci
Citat:
rebalza:opste poznata stvar !

Odlično! Onda ti neće biti teško da pronađeš link na net-u. Požuri!
Citat:
milanche:Ja sam citao intervju Dzonija Stulica u kojem kaze da
su Novoselica roditelji slali u Motovun (ili tu negde blizu Pule)
sa sesnaest godina da ga malo sklone od depresije (i verovatno droga), gde je
visio na koncertima Azre.

Gde sam to citao, morao bih da se setim. Nemam vremena da google-ujem na
'Dzoni Stulic intervju'...

U to vreme je Novoselić bio NN klinac. Koliko je samo klinaca visilo na
njegovim koncertima za to vreme? I sada se on baš setio Novoselića. „A da! To
je onaj klinac koji je pre 10-15 godina slušao naše koncerte, jedan od njih
desetak hiljada. Sećaš ga se stari, kaj ne?“ ;)

Štulić mi se sviđa više od Nirvane, ali tu malo se*e.
 
Odgovor na temu

branchy

Član broj: 72924
Poruke: 45



+1 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 18:20 - pre 219 meseci
Citat:
skriven.iza.laznih.imena: U to vreme je Novoselić bio NN klinac. Koliko je samo klinaca visilo na
njegovim koncertima za to vreme? I sada se on baš setio Novoselića. „A da! To
je onaj klinac koji je pre 10-15 godina slušao naše koncerte, jedan od njih
desetak hiljada. Sećaš ga se stari, kaj ne?“ ;)

Štulić mi se sviđa više od Nirvane, ali tu malo se*e.




Izvini molim te, ali koji je tvoj problem? Tvrdim da sam citala nekoliko puta po raznim novinama kako Stulic okrivljuje Nirvanu za kradju pesama. Ja ne znam da li je to istina, i ne kazem da jeste, ali to je rekao Branimir Stulic a ne neko NN lice. Mislim da nema svrhe da se raspravljamo oko toga. A tebe ako toliko zanima ta prica, pretrazi TI Internet, pa saznaj vise.

Ako ti nesto nije jasno pitaj Stulica da ti pojasni stvar, kako i zasto trvdi da mu je Kris krao pesme. Nece ti biti tesko da pronadjes link na net-u. Pozuri!!!!!!!!!!!
I did, what I had to do
And if there was a reason
Oh, there wasn't no reason, no
And if, there's something you'd like to do
Just let me continue, to blame you!
 
Odgovor na temu

blejim
Novi Sad / Beograd

Član broj: 34299
Poruke: 251
*.neobee.net.



Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 18:46 - pre 219 meseci
Po mom skromnom misljenju pored The Doors-a (koje postujem i volim do imbecilnosti), Nirvana je jedini bend koji je za jako kratko vreme postigao sam vrh i koji je postavio neke nove ideje i standarde u muzici, otvorio vrata mnogima i generalno napravio neku vrstu revolucije u muzici.

Omiljena stvar hmmmmm pa recimo Lake Of Fire u Unplugged verziji, vrh vrh vrh!
blejanje je nauka :P
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 18:58 - pre 219 meseci
Koje su to tačno nove ideje i standardi koje su postavili Doorsi, i šta je to revolucionarno u njihovom pristupu?

Isto pitanje za Nirvanu.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 19:16 - pre 219 meseci
Nirvan je iznela grunge sa ulica Seatle-a na globalnu scenu,i kao shto neko reche,imala je ogroman uticaj na razvoj muzichke scene 90-ih.Medjutim ja bih se pre opredelio za Alice in CHains(unplugged) ili recimo Pearl Jam,kao vrhunski kvalitet u ovoj vrsti muzike.Popularnost Doors-a i posle toliko godina(kao i u ono vreme) u najvecoj meri se moze pripisati lichnosti Morissona.
.
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.suonline.net.



+3 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 19:22 - pre 219 meseci
Citat:
random: Koje su to tačno nove ideje i standardi koje su postavili Doorsi, i šta je to revolucionarno u njihovom pristupu?


Ideja, sacuvati kvalitet pod rekordnim uticajem droge :)
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 20:02 - pre 219 meseci
Citat:
braker: Nirvan je iznela grunge sa ulica Seatle-a na globalnu scenu

Ljudi, Nivrana je samo nastavila ono sto su svirali i HuskerDu na zadnjim albumima.
Oni jesu "smislili nesto novo" i uticali na mnoooogo bendova iz svog vremena i nakon njih,
ali nisu toliko poznati medju sirokim narodnim masama.

[Ovu poruku je menjao reject dana 11.04.2006. u 21:03 GMT+1]
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?11.04.2006. u 20:27 - pre 219 meseci
Citat:
reject: Ljudi, Nivrana je samo nastavila ono sto su svirali i HuskerDu na zadnjim albumima.
Oni jesu "smislili nesto novo" i uticali na mnoooogo bendova iz svog vremena i nakon njih,
ali nisu toliko poznati medju sirokim narodnim masama.


Mozda greshim ali chini mi se da je sa "Smells Like Teen Spirit" ovaj pravac postao poznat dosta shirem krugu,nego shto je to pre bio sluchaj.
.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: NIRVANA-Sta mislite o ovoj grupi?Sta mislite o Kurt Cobainu?Koje su vam najbolje pesme?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27859 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.