Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bezbednost podataka na nivou cele WAN

[es] :: Enterprise Networking :: Bezbednost podataka na nivou cele WAN

[ Pregleda: 3204 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

masterminded

Član broj: 91273
Poruke: 96
*.erstebank.co.yu.



+1 Profil

icon Bezbednost podataka na nivou cele WAN13.04.2006. u 13:50 - pre 219 meseci
Moram priznati da sam sebi zvučim jako laički. Imam zadatak da istražim sigurnost podataka celokupne firme, tj. mreže, od servera i mainframe-a do krajnjih korisnika. Potrebno je da sastavim upitnik što više pitanja za one koji su odgovorni za to. Može li neko da mi pomoge, da mi da par saveta, što više pitanja, i/ili linkove gdje bi moga da skinem te ili slične tzv. check liste. Hvala
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Bezbednost podataka na nivou cele WAN17.04.2006. u 14:50 - pre 219 meseci
Da ja to pokusavam da odradim komercijalno (kao tezgu) trudio bih se da sto manje postavljam pitanja, a sto vise koristim gotove alate za analizu (security skenere), i rucni pregled svih sprava. Poceo bih od plana sta sve postoji (ako ga nema, napravio bih ga), pa onda pregledavao komponentu po komponentu, kao i medjusobne veze.

Pitanja bih usmerio ka odrzavanju, politici update-a, nacinu kreiranja lozinki, fizickoj sigurnosti i mogucnostima social engeneering-a. Osim toga obratio bih veliku paznju na krajnje korisnike i njihovo obrazovanje.

Ovo je jako u grubo, naravno - ali moja je procena da bi meni za takav komercijalni projekat trebalo bar mesec dana samo da dam ocenu i predloge sta dalje raditi.

[Ovu poruku je menjao Milan Andjelkovic dana 17.04.2006. u 18:23 GMT+1]
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Bezbednost podataka na nivou cele WAN

[ Pregleda: 3204 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.