Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???

[es] :: PC Konfiguracije :: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8986 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???29.04.2006. u 12:17 - pre 218 meseci
Dakle, Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???

Jel treba da mu dogradim jos neki cooler, neko bolje hladjenje?

Hvala

Poz
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???29.04.2006. u 12:33 - pre 218 meseci
Da, ali ne smes overclockovati, i nadam se, nisi stedeo pa ubacio neodgovarajuci cooler na cpu (box varijante uvek imaju dobar cooler)
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???29.04.2006. u 12:40 - pre 218 meseci
Citat:
#1132353/bojan_bozovic: Da, ali ne smes overclockovati, i nadam se, nisi stedeo pa ubacio neodgovarajuci cooler na cpu (box varijante uvek imaju dobar cooler)

+UPS i vozi
.
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???29.04.2006. u 13:14 - pre 218 meseci
A znaci mora i UPS??? Nije dovoljan onaj produzni kabl sa zastitnim osiguracem?

A cooler na procesoru je original njegov, da li bi trebao da ga zamenim, ili je on dovoljan, i da li treba da ubacim jos neki, za plocu, posto sam na oba hard diska stavio po jedan???

Sto se tice overclocovanja procesor je amd anthlon 2200+, a radi mi na 1,9! Pa da li treba da smanjim malo ili povecam overcloc?

Poz
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???29.04.2006. u 13:27 - pre 218 meseci
smanji malo ;)

na 1.8 GHz

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 29.04.2006. u 14:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???29.04.2006. u 13:36 - pre 218 meseci
Ok!

Hvala
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???29.04.2006. u 14:15 - pre 218 meseci
Citat:
#1132398/Acika: A znaci mora i UPS???

U sushtini ne mora,ali.......Obzirom da zivish u zemlji Serbiji gde je kvalitet distributivne mreze blago recheno katastrofalan,preporuchljivo je.Kod mene se 3-4 puta mesechno deshava nagli pad napona.Verujem da imash slichna iskustva-paljenje i gashenje TV-a,compa,u sekundi.E,upravo to je smrt za sve el.uredaje.Zato mislim da je UPS isplativa investicija.Pozzzzzzzz
.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???29.04.2006. u 16:10 - pre 218 meseci
Citat:
Kod mene se 3-4 puta mesechno deshava nagli pad napona.


Kako je tebi dobro, čoveče. Kod mene zimi 3-4 puta nedeljno nestaje struja na par minuta. Ponekad i nekoliko puta za redom.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???29.04.2006. u 16:30 - pre 218 meseci
Kod mene se to ne desava, mislim pad napona i slicni ispadi nikada. Bar ja to nisam primetio, jel mi je o sad komp ukljucen po 15 16 sati dnevno, ali cu sigorno u blizoj buducnosti da uzmem i UPS, posto mi je trenutno prioritet neki dobar DVD rezac!

Poz
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???29.04.2006. u 17:06 - pre 218 meseci
Citat:
Da, ali ne smes overclockovati


A što da ne overklokuje?
Pristojan kuler i to šljaka.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???30.04.2006. u 02:23 - pre 218 meseci
Citat:
#1132578/cicika: Kako je tebi dobro, čoveče. Kod mene zimi 3-4 puta nedeljno nestaje struja na par minuta. Ponekad i nekoliko puta za redom.

Offtopic:
Pa shta da ti kazem.Proshle godine sam boravio u Oestereich-u neko vreme.Samo shto sam pristigao,u varoshi u kojoj sam odseo,pocheli su da bombarduju obaveshtenjem o nestanku struje na 30 min.,koje je trebalo da se desi u roku od nekih mesec dana(radio,TV,novine).Najavljenog dana,u najavljeno vreme doshlo je do nestanka struje,i trajalo je tachno pola sata.Naravouchenije-DOBRO-je relativan stvar-u ovom sluchaju.Pozzzzzzz

[Ovu poruku je menjao braker dana 30.04.2006. u 03:24 GMT+1]
.
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???30.04.2006. u 06:19 - pre 218 meseci
Meni se sad skoro desilo nesto sto nikako nisam ocekivao.Imam Celeron procesor originalno na 1.1 MHz na kojeg sam stavio veliki cooler za AMD-a.Super je sve radilo,uradio sam overklokovanje na 1,4MHz i maltene neprekidno je radio PC godinu dana tako.Otvoreno kuciste,prasina,skoro max brzina na kojoj moze da mi radi procesor je dovelo do toga da mi se na napajanje i lopatice od coolera nahvatala prasina koja je izgorela i zalepila se.Od tezine cooler nije mogao da se okrece i zapucavao mi se komp.Znaci moze da radi PC stalno,kako drugacije objasniti sve one silne servere,ali ga nemoj overklokovati ili ako to radis stavi ga na neku razumnu velicinu.Obavezno zatvori kuciste da ne upada prasina,i ako mozes barem 3x godisnje usisaj unutrasnjost kucista.To su ti neki moji saveti iz licnog primera.
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???30.04.2006. u 15:49 - pre 218 meseci
Vecina kompjutera je ukljucena "non-stop" - ukljucis ga, radi nekih recimo pola sata (individualno, receno od oka), zagreje se na neku stabilnu radnu temperaturu i od tog momenta dalje moze da radi jos dva sata ili dve nedelje ili dva meseca, isto mu je. Jedino sto ce uci vise prasine u njega.

Ja sam jedan od "srecnika" koji cesto ima efekat pljeska rukama - struja nestane i vrati se u sekundi ili delicu sekunde, koliko da pljesnes dlanom o dlan. Cim sam to primetio, brze bolje sam nabavio UPS i sad se u tim trenutcima samo cuje klik-klik iz UPS-a i idemo dalje bez problema.

Off-topic: vec 10-tak godina stanujem na Banjici, Bgd. Struja nestaje na svakih nekoliko meseci, po 6 sati, nenajavljeno, niti iko kasnije nesto kaze o tome. Ocigledno je, da postoji neka zesca greska oko toplane ili nesto slicno i samo vidis da malo trepere sijalice ili cak ni to i - mrak. Tragikomicno je bilo kad se na TV pojavio predstavnik strajkaca EPS radnika i rekao kako oni nece vrsiti redukcije i bas u tom momentu nam je Banjica crkla, mada to nije imalo veze sa redukcijom! Danas nismo imali struje celih 8 (osam) sati, crklo je u 07:30h a praznici su, pa jos i nedelja ujturu - gde da nalovis ekipu da popravlja Banjicu?! Danas im je trebalo najvise vremena da zakrpe to ...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???30.04.2006. u 15:55 - pre 218 meseci
Citat:
A što da ne overklokuje?
Pristojan kuler i to šljaka.


[irony]

Oni inzenjeri u Intelu su budale bre, ne znaju, pa procesor prodaju ko sporijii i jeftiniji. Jbt koje lujke!

[/irony]
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???30.04.2006. u 16:11 - pre 218 meseci
Citat:
#1133248/IT_DooX: Otvoreno kuciste,prasina,skoro max brzina na kojoj moze da mi radi procesor je dovelo do toga da mi se na napajanje i lopatice od coolera nahvatala prasina koja je izgorela i zalepila se.Od tezine cooler nije mogao da se okrece i zapucavao mi se komp.Znaci moze da radi PC stalno,kako drugacije objasniti sve one silne servere,ali ga nemoj overklokovati ili ako to radis stavi ga na neku razumnu velicinu.Obavezno zatvori kuciste da ne upada prasina,i ako mozes barem 3x godisnje usisaj unutrasnjost kucista.To su ti neki moji saveti iz licnog primera.


Zato ja video drugara kako prstom zaustavlja ventilator na serveru sa uptimeom oko godinu dana.. zaustavi ventilator, pokupi prasinu i pusti opet da radi (zaustavljen samo oko 5s) i rebra mogu da se ciste plasticnim stapicem tankim bez problema
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???30.04.2006. u 16:23 - pre 218 meseci
Kod mene stvarno ne postoje problemi sa strujom, znaci nikad bukvalno, zivim u centru Nisa, a u zgradi u kojoj stanujem vecinom zive penzioneri i studenti, koji nisu veliki potrosaci struje, tako da nemem tih problema. Ali sve jedno cu UPS da kupim uskoro!!!

Ja cu po nekad da ga iskljucujem, ali mislio sam na to da radi vise dana neprekidno.

U svakom slucaju, na osnovu vasih odgovora sam zakljucio sledece:

- Smamnjeje overclocovanja na 1,8

- Nabavku UPS-a

- Ciscenje kucista na svaka 3 4 meseca

I hvala svima na odgovorima!!!

PozZ


 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???30.04.2006. u 17:01 - pre 218 meseci
Citat:
[irony]

Oni inzenjeri u Intelu su budale bre, ne znaju, pa procesor prodaju ko sporijii i jeftiniji. Jbt koje lujke!

[/irony]


Pa sad ne znam ko je tu budala a ko ne, znam samo da mi ova sadašnja konfiguracija radi overklokovana po više sati dnevno već 2.5 godina bez problema i da mi je prošla konfiguracija radila takođe overklokovana skoro 3 godine takođe bez problema.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Kundun
Beograd

Član broj: 189642
Poruke: 5
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???24.11.2008. u 20:34 - pre 187 meseci
Mada malo s temom kasnim apsolutno se slažem sa svim rečenim i imam jedno pitanje. Naime imao sam jedan APC-ov ups, mislim da je to priznata firma u ovoj oblasti, medjutim pokazao se loše (kratko je držao bez struje - max 3 min), a zatim je potpuno prestao da normalno radi. Vratih ga, bio je pod garancijom. Znači, pitanja su:
1. Da li izbor ups-a treba da bude uslovljen konfiguracijom kompa, odnosno jačinom kućišta, postoji li tu veza?
2. Da li mi možete preporučiti neki pouzdan i stabilan ups?
Unapred hvala, pozz.


Ako kaniš pobjediti ne smeš izgubiti...
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???27.11.2008. u 00:51 - pre 187 meseci
APC su najbolji . Taj je sigurno bio fals jer kod nas stize puno falsa .
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???27.11.2008. u 01:42 - pre 187 meseci
Citat:
stonex: Taj je sigurno bio fals jer kod nas stize puno falsa .

Ko Ti je to rekao?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Da li kompjuter sme da bude ukljucen NON-STOP???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8986 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.