Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem kod grupisanja u Crystal Reportu

[es] :: .NET :: Problem kod grupisanja u Crystal Reportu

[ Pregleda: 3081 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MMijailovic
Milan Mijailovic

Član broj: 49655
Poruke: 26
*.dunav.co.yu.



Profil

icon Problem kod grupisanja u Crystal Reportu11.05.2006. u 13:11 - pre 218 meseci
U izvestaju imam cetiri grupisanja i to po sifri, njenoj podsifri,podpodsifri,...
Za neke sifre ne postoje podsifre (podpodsifre,...) i na tom mestu u izvestaju imam prazne redove.
Da li je moguce nekako ukloniti te prazne redove?
Unapred zahvalan,
Milan.
 
Odgovor na temu

logic_rabbit
Radenko Zec
banjaluka

Član broj: 74458
Poruke: 271
*.lanaco.com.



+1 Profil

icon Re: Problem kod grupisanja u Crystal Reportu11.05.2006. u 15:03 - pre 218 meseci
Koristi Inner Join umjesto Left Join.
logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCT,MCTS-
Windows development,MCPD)
 
Odgovor na temu

MMijailovic
Milan Mijailovic

Član broj: 49655
Poruke: 26
*.dunav.co.yu.



Profil

icon Re: Problem kod grupisanja u Crystal Reportu15.05.2006. u 08:39 - pre 218 meseci
Kada bih zamenio left join sa inner join izgubilo bi se dosta slogova.
Upit je slozen(vise upita je spojeno sa UNION) i kao rezultat se dobija tabela koja ima slogove bez null-ova i sa null-ovima.
Potrebno je prikazati sva polja. Grupise se i po poljima koja mogu biti null-ovi i to stvara problem (prazne redove) u Crystal Reportu. Mozda moze nesto da se isprogramira u samom Crystal Reportu?
Deo strukture tabele( p-podatak, n -NULL):
...
p p p p p p p p p p
p p p p p p p p p p
p p n n n n n n n n
p p n n n n n n n n
p p n n n n n n n n
p p p p n n n n n n
p p n n n n n n n n
p p p p p p p p p p
p p n n n n n n n n
p p p p n n n n n n
p p n n n n n n n n
...
Pozdrav,
Milan.

[Ovu poruku je menjao MMijailovic dana 15.05.2006. u 10:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

logic_rabbit
Radenko Zec
banjaluka

Član broj: 74458
Poruke: 271
*.lanaco.com.



+1 Profil

icon Re: Problem kod grupisanja u Crystal Reportu15.05.2006. u 09:57 - pre 218 meseci
Neznam sta su ti problem prazna polja,ja ih bas volim u crystalu ako bas neces prazna polja koristi T-SQL ISNULL(podatak,'Prazno').
Ako neces da uzima null vrednosti za grupisanje vec nesto dr. dodaj kolonu grupisanje u tu tabelu i grupisi po vrednostima u njoj.

logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCT,MCTS-
Windows development,MCPD)
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Problem kod grupisanja u Crystal Reportu15.05.2006. u 11:58 - pre 218 meseci
Udji u Section Expert, levi klik na izvestaj pa na Report-> Section Expert, zatim izaberi grupu koju hoces da suppress-ujes,
check-iraj opciju Suppress (No Drill-Down) i stisni dugme sa desne strane kako bi otvorio formula editor. U editoru napise
sledece
Code:

if IsNull({ImeTabele.ImePolja}) then 
    true

Snimi formulu i to bi trebalo da je to.
 
Odgovor na temu

MMijailovic
Milan Mijailovic

Član broj: 49655
Poruke: 26
*.dunav.co.yu.



Profil

icon Re: Problem kod grupisanja u Crystal Reportu16.05.2006. u 14:26 - pre 218 meseci
Mislim da nisam bio dovoljno jasan.Zanemarimo upit i posmatrajmo samo izvestaj u Crystal Reportu. On otprilike izgleda ovako.Imam cetiri reda i u svakom po dva polja:

Sifra Naziv1
PodSifra Naziv2
PodPodSifra Naziv3
PodPodPodSifra Naziv4
Svaka Sifra ima svoje PodSifre,PodSifra svoje PodPodSifre,PodPodSifra svoje PodPodPodSifre.
Ako grupisem po Sifri,PodSifri i PodPodSifri izvestaj je dobar, ali na primer na mestima gde za datu PodPodSifru ne postoji PodPodPodSifra dobijam prazan red. Ovo nije strasno, ali ako za datu Sifru ne postoji PodSifra a samim tim i PodPodSifra i PodPodPodSifra dobijam cak tri prazna reda. Da li mogu da izbegnem prazne redove u izvestaju?

Zahvaljujem vam na sugestijama.
Pozdrav,
Milan.



 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Problem kod grupisanja u Crystal Reportu17.05.2006. u 07:57 - pre 218 meseci
Jesi li probao to sto sam ti postovao. Ako sam te dobro razumeo sta hoces, ovo je sigurno to sto ti treba.
Jedino sto mi pada na pamet je da si ti mozda probao ali nisi dobio zeljeni rezultat jer je suppress-ovanje trebalo izvrsiti nad svim sekcijama koje ne zelis da vidis, pogotov details sekcija ali to si vec mogao skontati sam.
 
Odgovor na temu

MMijailovic
Milan Mijailovic

Član broj: 49655
Poruke: 26
*.dunav.co.yu.



Profil

icon Re: Problem kod grupisanja u Crystal Reportu17.05.2006. u 08:20 - pre 218 meseci
Uradio sam na svi sekcijama, ali nije dalo rezultate.
Pogledacu jos.
Pozdrav,
Milan.
 
Odgovor na temu

MMijailovic
Milan Mijailovic

Član broj: 49655
Poruke: 26
*.dunav.co.yu.



Profil

icon Re: Problem kod grupisanja u Crystal Reportu19.05.2006. u 15:07 - pre 218 meseci
Problem rešen.
Pozdrav,
Milan.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Problem kod grupisanja u Crystal Reportu

[ Pregleda: 3081 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.