Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rutabilna karta - info

[es] :: GPS :: Rutabilna karta - info

[ Pregleda: 4469 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

strobo
BG

Član broj: 37718
Poruke: 5
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Rutabilna karta - info18.05.2006. u 13:19 - pre 218 meseci
Molio bih clanove foruma koji su malo vise upuceni od nas laika-amatera, ali fanova novih tehnologija, da kazu malo vise o tome STA JE RUTABILNA KARTA?
Za sada ja na GPS gledam samo iz ugla svojih potreba a to je da na putu (uglavnom kolima) po svijetu mogu bilo na mobilnom (Nokia 6630) ili na lap topu, gledam RUTU-putanju kojom trebam ici da bi stigao do zeljene (zadate) destinacije.
Iz tog ugla meni je iskljucivo potrebna 'rutabilna' karta.
Tako da za ovaj forum gdje je GPS glavna tema ne vidim mjesta pominjajnu karata koje nisu rutabilne...
Molim da malo pojasnite-eventualno ispravite ovo sto sam gore naveo.
Hvala
Pozdrav
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Rutabilna karta - info18.05.2006. u 13:42 - pre 218 meseci
Tebi bi posao odradial i obicna karta :)

Rutabilna karta sadrzi informacije na osnovu kojih uredjaj moze da ti sam predlozi rutu po kojoj ces se kretati, na osnovu pocetne i krajnje pozicije, usputnih tacaka, ali i vrste vozila (nije isto da li vozis putnicko vozilo ili kamion), i vrste puta koji te interesuje (neko hoce da ide autoputem, a neko voli magistrale, jer je to jeftinije, a i moze da se zastajkuje usput). Takodje, uredjaj te obavestava kada dolayis do raskrnice i kuda terba da skrenes. U gradovima, uredjaj zna koje su ulice jednosmerne i iz kog smera i slicno...
 
Odgovor na temu

strobo
BG

Član broj: 37718
Poruke: 5
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Rutabilna karta - info27.05.2006. u 14:31 - pre 217 meseci
Pa onda po tome cini mi se da za ovaj subject GPS dolaze u obzir ISKLJUCIVO rutabilne karte, jer samo one u potpunosti 'zavrsavaju posao' na pravi - potpun nacin. Zasto bi se uzimale u obzir nerutabilne karte i cemu bi one sluzile, osim da vam skrate vrijeme oko presavijanja ogromnih stampanih karti?
Po meni nerutabilne karte nemaju mjesta u ovom forumu , pa me ispravite ako grijesim
Pozdrav
Vukasin
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Rutabilna karta - info27.05.2006. u 23:16 - pre 217 meseci
Nie bas tako. rutabilne karte imaju smisla ako je neophodno da te uredjaj navodi po zadatroj ruti, a to je uglavnom potrebno u toku voznje (automobilom recimo), kada se vozac nalazi na nepoznatom terenu i neprakticno je da svaki cas zastajkuje ne bi li se orjentisao. Rutabilna karta mu tu pomaze jer uredjaj vozaca na vreme obavestava kuda treba da ide odnosno gde treba da skrene.

Kada se kreces peske, rutabilnost ti nije neophodna.

I bez rutiranja GPS karte su veoma prakticne i korisne, medjutim cak i GPS koji uopste nema mogucnost da prikazuje kartu je izuzetno prakticna i korsina stvar da ne kazem da je cak i onaj GPS koji ne ume da radi sa rutama vec samo priakzuje trentunu koordinatu izuzetno prakticna i korisna stvar.

Sve je to samo stvar potrebe i izdvojenih para.
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Rutabilna karta - info

[ Pregleda: 4469 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.