Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolja Masina za pranje vesa

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1935350 | Odgovora: 3498 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.05.2016. u 16:24 - pre 96 meseci
Gorenje bih samo neprijatelju preporučio, orodiš se sa servisnom mrežom, posle ti dolaze i na slavu
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Drmika
Čardak u Srbistanu

Član broj: 84268
Poruke: 89
cable-188-2-93-178.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.05.2016. u 17:16 - pre 96 meseci
he he al me uteši :D, taj momak iz servisa mi je to rekao da ce biti sa tim slim verzijama. Al znam da je drugar imao slim gorenje i pravila problem sa centrifugom (i do 2h je trajala), a nekad nije je ni uradila usput se i prosetal po kupatilu, a kad je počela da pusta vodu pored vrata pozvao majstora nabrojao sve kvarove, i naveo u napomenu necu majstora vise da vidim u kuci :D i vratili mu pare. Kolegi sposla Bosh od 400e posle 2god crko, samo sto iz garancije izasao. U selu smo imali gorenje do pre par godina zamenila je neka privileg. A realno vox 7kg/1200 obrtaja kosta 30k pa za 2k kupicu gorenje bar znam da će mi majstor sutra doći... jednostavno nisam pametan. Na beko sam se bio namerio, ali bas to ako mi se pokvari ko zna ko ce biti servis kad se menjaju, a ako mi se ne pokvari baš me briga :D

@boree ocigledno je kod gorenja kakve si sreće. hvala na info.

[Ovu poruku je menjao Drmika dana 03.05.2016. u 18:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.05.2016. u 17:43 - pre 96 meseci
To sa centrifugom ti je svuda problem, jednostavno ne može da se izbalansira toliko različitih oblika i veličina veša u bubnju za tu brzinu. Imao sam candy koja je do 400 obrtaja radila a da se ne čuje. Mora da omane tu i tamo pa samim time i produže pranje u nedogled ili digne ruke od svega i ostavi mokar veš :D
Slim mašine su katastrofa za sebe, nikada je nikome nebi savetovao. Bubanj mora da bude veliki i dubok kako bi veš cirkulisao tokom pranja i ona mogla da izbalansira kako-tako pred centrifugu.

Moja matematika je najjeftinija mašina sa najdužom garancijom i nikada se nisam zahebo. Dal jedna skupa koja traje 5-7 godina ili tri jeftine po 5 godina garancije?
Opet da napomenem, to je samo gomila betona i lima ;)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.05.2016. u 21:49 - pre 96 meseci
Citat:
Dexic: Razmisljam se izmedju jedne od ovih LG masina:
http://www.tehnomanija.rs/masi...es-masina-f14b8tda--daska.html
http://www.tehnomanija.rs/masi...esa/lg-ves-masina-fh2b8td.html
Isao bih na 8kg najmanje, ima li LG bolji izbor? (idem na LG zbog buke jedino)
Ima li neka druga marka do barem 8kg da se trenutno izdvaja po ceni i pokazala dobro?

ako ces tisu bolje uzmi ovu od 1200rpm, one su najbucnije na centrifugi, prosto mi nije jasno da imaju podjednaku buku na centrifugi.

Imas i indesit innex modele A+++, pisao sam da sam nju uzeo za 280e, ona je 9kg i 1400rpm i jako je tiha sa obzirom da nema DD.
To je ta:
http://www.tehnomanija.rs/masi...a&utm_campaign=direct_link
LG je ipak finija, malko tisa i robusnija ima bolju kontrolu centrifuge al bila je 180e skuplja, tako da sam odustao od nje, jednostavno prevelika je to razlika u ceni.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.05.2016. u 21:55 - pre 96 meseci
Citat:
Drmika:na drugom forumu gde je beko vrh preporucuju neku sa invertorskim motorom oko 32k i nije mnogo međutim isti beko je zamenio 2-3 uvoznika u Srbiji, servisna nije bas sjajna. I sad se razmisljam o modelu gorenje w7523, ima li neko iskustvo sa njom.

beko sada ima vrlo ozbiljnog zastupnika koji sigurno nece propasti

Citat:
bordzija: To sa centrifugom ti je svuda problem, jednostavno ne može da se izbalansira toliko različitih oblika i veličina veša u bubnju za tu brzinu. Imao sam candy koja je do 400 obrtaja radila a da se ne čuje. Mora da omane tu i tamo pa samim time i produže pranje u nedogled ili digne ruke od svega i ostavi mokar veš
Slim mašine su katastrofa za sebe, nikada je nikome nebi savetovao. Bubanj mora da bude veliki i dubok kako bi veš cirkulisao tokom pranja i ona mogla da izbalansira kako-tako pred centrifugu.

Moja matematika je najjeftinija mašina sa najdužom garancijom i nikada se nisam zahebo. Dal jedna skupa koja traje 5-7 godina ili tri jeftine po 5 godina garancije?
Opet da napomenem, to je samo gomila betona i lima

Tvoja matematika je skroz besmislena, a to o cemu pricas je gorenje centrifuga koja zaleti svom snagom odjednom pa masina skace.

Pogledaj na pr kako LG krece da centrifugira i bice ti jasno kolike su razlike u samom radu.
Ta gorenje samu sebe rasturi.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.05.2016. u 22:05 - pre 96 meseci
Zar nema gorenje to protiv debalansa msm nove mašine? Moja stara ima kolko znam, kad krene polako se zalaufa i ako skače onda uspori i tako, polako kreće u centrifugu,jednom je bio i problem da se nešto zaglavilo u debalansu i mašina "and going,and going..."
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.05.2016. u 22:27 - pre 96 meseci
Pa ima, ali to ne radi nikako a i sam si to utvrdio
bila je cak i TV emisija o tome.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.05.2016. u 22:29 - pre 96 meseci
Svaka skače, može do sutra da balansira i pokušava kada se uvuče jedna majica u drugu i slično, jednostavno sve preko 600 obrtaja je po meni potpuno nepotrebno osim ako koristite sušilicu za veš.
Milion puta sam zaustavio mašinu da bih raspertlao veš i ponovo pustio da izvrti to sumanuto 1200 obrtaja. Nepotrebno skroz. Gorenje je škart za sebe mada mislim da to više i nema neke veze sa sem što slovenac poruči u kini da mu naprave mašinu i pošalju gde treba na tržištu.

I nemojte da vas vaćare na ovu foru o štednji aaa+ to vam je samo smanjivanje nivoa vode za pranje a samim time i više deterdženta (hemije) ostaje u vešu nakon pranja.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.05.2016. u 22:45 - pre 96 meseci
Ne skace svaka, a jos manje da uvrce stvari (ne znam ni kako bi se to izvelo) a slobodno pojacaj i zvuk da cujes buku nista tu nije utisano:



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.05.2016. u 22:52 - pre 96 meseci
To ti je jednostavno, kad krene centrifuga a naivna domaćica stavi prst preko mikrofona. Pun youtube takvih reklama ;)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.05.2016. u 23:43 - pre 96 meseci
Ovo za skakanje je istina ali za slim modele. jednostavno protiv fizike se ne moze.
Takodje hoce i da uvuce jedan ves u drugi pa kad vadim kao da vadim mrezu, a ne odecu.
Moja sledeca masina ce morati da ispuni sledece stavke:
- da bude tiha,
- stabilna,
- da dobro ispira ves.
Kad je kupim prvi mesec ima da je testiram, ne svidi li mi se nesto vracam i uzimam neku drugu.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Drmika
Čardak u Srbistanu

Član broj: 84268
Poruke: 89
proxy.uns.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa04.05.2016. u 10:11 - pre 96 meseci
na kakve Vi mene muke bacate :D ko veš mašina na centrifugu :)
ziveh kao podstanar, i imao sam u stanu gorenje neku staru iz 70-80 remontovana, mirna, dok nije poplavu napravila, gazda zameni sa elektra bregans 1200 obrtaja nekom koja mi se jako svidela i devojci sto se ves brzo osusi (ona dobro iscedi - nije ni guzvala). Nakon toga promenimo stan i sad imamo aristonovu slim 6kg 1000obrtaja koja je ok nije bučna pomalo vibrira, ali proces pranja pise da traje 196min u upustvu,a ona na ekranu pokazuje skoro 4h. E sad se selimo u prazan stan i kupujemo nasu masinu, vodjeni iskustvom 1000 obrtaja je devojka postavila kao min. a meni se svidelo to sto ima ekran i lepo znam kad ce da završi. I sad krenuo sam od neke vox za 26000 da bih se sad dvoumio konkretno izmedju ova dva modela

https://www.bcgroup-online.com...23-masina-za-pranje-vesa-28336 uz gorenje ide i 4l ariela
https://www.bcgroup-online.com...sine/beko-wmy-71283-lmb2-29316 takva ista se prodaje i kao elektra breganz.

ljudi oko mene koriste gorenje i situacija je polovicna. beko mašinu nema niko, a u NS nema nigde da se vidi beko mašina... ima neka 1000 obrtaja 6kg al nema display oko 25k.
Pored masine porucio sam vec frizider beko i to jer ima žičane rešetke :D.

 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa04.05.2016. u 11:26 - pre 96 meseci
Citat:
bakara:

ako ces tisu bolje uzmi ovu od 1200rpm, one su najbucnije na centrifugi, prosto mi nije jasno da imaju podjednaku buku na centrifugi.

Koja je razlika uopste izmedju recimo F14A8TDA i F14B8TDA? Klasa pranja????
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa04.05.2016. u 11:40 - pre 96 meseci
Citat:
markofpi:
Ovo za skakanje je istina ali za slim modele. jednostavno protiv fizike se ne moze.
Takodje hoce i da uvuce jedan ves u drugi pa kad vadim kao da vadim mrezu, a ne odecu.
Moja sledeca masina ce morati da ispuni sledece stavke:
- da bude tiha,
- stabilna,
- da dobro ispira ves.
Kad je kupim prvi mesec ima da je testiram, ne svidi li mi se nesto vracam i uzimam neku drugu.

Pa valjda takvu svi hocemo, tj takve bi i trebale da budu.
ja moram da priznam da nikad nisma video da se ves uvuce jedan u drugi i nije mi jasno kako se to desi kad masina prilikom centrifuge zalepi ves za obode bubnja a ne tumba ga po njemu.

Citat:
Drmika: na kakve Vi mene muke bacate ko veš mašina na centrifugu
ziveh kao podstanar, i imao sam u stanu gorenje neku staru iz 70-80 remontovana, mirna, dok nije poplavu napravila, gazda zameni sa elektra bregans 1200 obrtaja nekom koja mi se jako svidela i devojci sto se ves brzo osusi (ona dobro iscedi - nije ni guzvala). Nakon toga promenimo stan i sad imamo aristonovu slim 6kg 1000obrtaja koja je ok nije bučna pomalo vibrira, ali proces pranja pise da traje 196min u upustvu,a ona na ekranu pokazuje skoro 4h. E sad se selimo u prazan stan i kupujemo nasu masinu, vodjeni iskustvom 1000 obrtaja je devojka postavila kao min. a meni se svidelo to sto ima ekran i lepo znam kad ce da završi. I sad krenuo sam od neke vox za 26000 da bih se sad dvoumio konkretno izmedju ova dva modela

https://www.bcgroup-online.com...23-masina-za-pranje-vesa-28336 uz gorenje ide i 4l ariela
https://www.bcgroup-online.com...sine/beko-wmy-71283-lmb2-29316 takva ista se prodaje i kao elektra breganz.

ljudi oko mene koriste gorenje i situacija je polovicna. beko mašinu nema niko, a u NS nema nigde da se vidi beko mašina... ima neka 1000 obrtaja 6kg al nema display oko 25k.
Pored masine porucio sam vec frizider beko i to jer ima žičane rešetke .

Ja bih pre uzeo Beko, ovu gorenje ne bih smeo

Inace imas i indsit gore sam ostavio link, imas i jeftinije modele koji se uklapaju u cenu ako te brine servisna podrska.
Imas i ovu ariston isto sam je vec pominjao:
https://www.tehnomanija.rs/ind...p=product&product_id=67229

Citat:
Dexic: Koja je razlika uopste izmedju recimo F14A8TDA i F14B8TDA? Klasa pranja????

Pa nisu iste masine, razlicito cak i izgledaju, nisu iste cene, drugi broj programa, jaci model (F14A8TDA) itd...






[Ovu poruku je menjao bakara dana 04.05.2016. u 12:51 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Drmika
Čardak u Srbistanu

Član broj: 84268
Poruke: 89
proxy.uns.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa04.05.2016. u 12:19 - pre 96 meseci
takva je aristonova ova https://www.tehnomanija.rs/mas...on-ves-masina-wmsg-601-eu.html, ali nju sam izbacio zbog 2 godine garancije, ovako imam 5god makar se mucio sa serviserima. Sto se uvoznika tiče nije li neptun uvoznik? Rekli ste da je ovoznik ozbiljan, a ako je neptun neliči mi baš da je ozbiljan imali su maloprodajne objekte, a sad vise ne.
obrni okreni ja se izmedju lomim i mislim da cu da prelomim na beko, al devojka je sad za gorenje :D
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa04.05.2016. u 13:23 - pre 96 meseci
Neptun je propao koliko znam, nije on zastupnik za beko vec EWE Comp, oni nece tek tako da propadnu, a beko je brend koji ima potencijala na ovom trzistu.

Sto se masine tice, ja ne bih slim ako ne mora.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Drmika
Čardak u Srbistanu

Član broj: 84268
Poruke: 89
proxy.uns.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa04.05.2016. u 13:38 - pre 96 meseci
he he nisma znao, ewe je vec bolja sigurnost, sve blize sam odluci da to bude beko. Hvala javim kad konacno odlucim i sta dobijem :D
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa04.05.2016. u 15:34 - pre 96 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
Dexic: Koja je razlika uopste izmedju recimo F14A8TDA i F14B8TDA? Klasa pranja????

Pa nisu iste masine, razlicito cak i izgledaju, nisu iste cene, drugi broj programa, jaci model (F14A8TDA) itd...

Zato i pitam, koja je konkretna razlika u praksi, ako je ima? (da li A8 bolje pere, bolje ispira, ili samo sminka?)
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa04.05.2016. u 17:02 - pre 96 meseci
Budi realan, u životu ćeš koristiti 2 programa, za veš u boji i beli... Sve ostalo ti je šminka. Pazi program za pranje pertli i nabiju cifru :)
Nove mašine nema teorije da troše manje struje od onih starih. Pranje traje od 2-4 sata kako se mašini svidi jelte, kako se zapetlja veš ili dok ne ubrza do 1400 obrtaja.
Kako sam kupio novu veš mašinu, tako mi je iscepala sve malo starije stvari na 1200 obrtaja. Sve sami dronjci ispadoše iz bubnja jbt a naročito donji veš koji se kuva :(
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa04.05.2016. u 21:39 - pre 96 meseci
Citat:
Dexic:
Citat:
bakara:
Citat:
Dexic: Koja je razlika uopste izmedju recimo F14A8TDA i F14B8TDA? Klasa pranja????

Pa nisu iste masine, razlicito cak i izgledaju, nisu iste cene, drugi broj programa, jaci model (F14A8TDA) itd...

Zato i pitam, koja je konkretna razlika u praksi, ako je ima? (da li A8 bolje pere, bolje ispira, ili samo sminka?)


Veca je sigurno razlika u ceni nego u praksi, tom logikom sam ja na kraju kupio indesit umesto LG jer tu razliku nisam hteo da platim.


Citat:
bordzija: Budi realan, u životu ćeš koristiti 2 programa, za veš u boji i beli... Sve ostalo ti je šminka. Pazi program za pranje pertli i nabiju cifru :)
Nove mašine nema teorije da troše manje struje od onih starih. Pranje traje od 2-4 sata kako se mašini svidi jelte, kako se zapetlja veš ili dok ne ubrza do 1400 obrtaja.
Kako sam kupio novu veš mašinu, tako mi je iscepala sve malo starije stvari na 1200 obrtaja. Sve sami dronjci ispadoše iz bubnja jbt a naročito donji veš koji se kuva :(

meni ni jedan nikad nista nije iscepala.

Tacno je da ne koristimo sve programe, ali moram da primetim da ne koristim ni samo 2.
Recimo meni je bitno ogroman bubanj pa ispod 8-9kg nisam ni gledao
Potrosnja voda je takodje bitna stavka, u mojem domacinstvu se trosi oko 2 kubika dnevno (da to je 2000l) a to je mesecno 3000din samo za vodu
Struja je takodje bitna, a tu utice i da li ces ves oprati za 20min ili 5 sati i kako ce biti ocedjen.
Nije isto dal sa istom mericom praska operes 9kg ili 4kg...itd.

I na sve to koristimo najcesce program:
-30m +1400rpm
-program 95 stepeni za 2:30m
-program 95 3:30m
-sareni ves 40
-sareni ves 60
-10m na 800rpm
-samo centrifuga
-odlozeni start

Pa eto vec sam nabrojao mnogo vise funkcija od 2, ali to sve ne mogu te masine koje preporucujes a sasvim su uobicajeni i cesto korisceni programi.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1935350 | Odgovora: 3498 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.