Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolja Masina za pranje vesa

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1924064 | Odgovora: 3476 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikav
Miroslav
beograd

Član broj: 118087
Poruke: 31
87.116.178.*



+2 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa10.07.2020. u 10:12 - pre 45 meseci
kratko pitanje

ves masina beko ili vox

5 kilograma
centrifuga nebitna

5 godina garancije

kakva je servisna podrska

na sadasnjoj elin isto najjeftinija u tom trenutku ,stradali lezajevi
7 godina radila bez ikakavog servisa
tu i tamoje znala da prskoci centrifugu
prala je sasvim ok

tako da ne bih placao preko 25 hiljada

hvala
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
62.74.2.*



+310 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa10.07.2020. u 10:46 - pre 45 meseci
Oboe su kilavi sa servisom.
 
Odgovor na temu

aleksa.ue
xxx
UE

Član broj: 342862
Poruke: 161
*.dynamic.vipmobile.rs.



+9 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa10.07.2020. u 10:48 - pre 45 meseci
mikav Mojoj tetki na Elin masini elektronika krenula da zeza posle 7-8 godina.A sto se tice masine ova je odlicna. https://www.eponuda.com/ves-ma...-xww-masina-za-ves-cena-502047
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
62.74.2.*



+310 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa10.07.2020. u 13:08 - pre 45 meseci
Ona dva ”Izraelca” vuku Elin veš mašinu do konteinera...
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
165.225.200.*



+5 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.07.2020. u 11:09 - pre 44 meseci
Potrebna masina kapaciteta 6-7kg u nekoj slim varijanti. Za dvoje je pa veci kapacitet nije potreban, a slim bi bilo pozeljno iako moze stati i masina standardnih dimenzija.
Ono sto treba da bude bitno je garancija od 5god, inverter motor, odlozen start, visi nivo vode i dodatno ispiranje.
Gledao sam svasta od Candy do LG. Cene izuzetno sarolike, a kvalitet cak i kod skupljih veoma upitan.
Goerenje bih izbeogao ovaj put, a takodje marke tipa Vox, Tesla itd. ne dolaze u obzir.
Ako imate nesto da preporucite javite, a kupovina ce biti u narednih 10tak dana, pa sta bude u tom trenutku na akciji to se uzima...ako se naravno bude imalo vise od jedne opcije pri izboru.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

aleksa.ue
xxx
UE

Član broj: 342862
Poruke: 161
*.dynamic.vipmobile.rs.



+9 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.07.2020. u 15:05 - pre 44 meseci
https://www.eponuda.com/ves-ma...6-x0-masina-za-ves-cena-502048 ova je odlicna.Gorenje i nisu nesto odkad su ih Kinezi kupili, ali ostali uredjaji Gorenje su odlicni.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.07.2020. u 15:08 - pre 44 meseci
Šta je promenjeno u proizvodnom procesu Gorenje veš mašina od kad su ih kupili Kinezi?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

aleksa.ue
xxx
UE

Član broj: 342862
Poruke: 161
*.dynamic.vipmobile.rs.



+9 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.07.2020. u 15:12 - pre 44 meseci
Programi su predugi to je problem i ove sa klasicnim motorom su dosta bucnije u odnosu na SensoCare.

[Ovu poruku je menjao aleksa.ue dana 21.07.2020. u 16:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.07.2020. u 15:16 - pre 44 meseci
Elektronika je malo lošije odrađena. Kade su sve izlivene, nisu na šrafove kao kod SensoCare tj prethodne linije. Generalno Slim mašine treba izbegavati jer hoće da šetaju..
 
Odgovor na temu

aleksa.ue
xxx
UE

Član broj: 342862
Poruke: 161
*.dynamic.vipmobile.rs.



+9 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.07.2020. u 15:31 - pre 44 meseci
dzo.ni I motori su malo losije odradjeni dosta su bucniji ne stavljaju vise motore Sole Nidec i Askoll koji su gotovo necujni.
 
Odgovor na temu

quujabaar

Član broj: 10300
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa02.09.2020. u 12:14 - pre 43 meseci
Hej test1234,
Treba mi opet tvoja pomoć, ako si u mogućnosti...

Hoću da kupim mašinu za sušenje veša, ali, pogađaš, nemam pojma koju...
Dobijam savete da je bilo koja najjeftinija dovoljno dobra, a ja baš nisam fan te filozofije. Opet, gledajući online po tehnomanijama i čitajući njihove karakteristike ne mogu da zaključim u čemu se one suštinski razlikuju i na šta treba da pazim pri odabiru...
Takođe mi nije jasno šta znači kapacitet sušenja... Da li je to masa mokrog veša ili pak masa suvog veša?

Da li bi mogao da mi preporučiš par modela u cenovnim kategorijama do 300 evra, do 50.000 din i do 70k din?

Od mašine za sušenje veša očekujem da:
1) da ne uništava veš (ne znam šta sve može da se desi, nego uopšteno govorim) i da ga ne skuplja
2) se ne kvari
3) da što duže traje


Znam da kvarovi ne mogu da se predvide i da su mogući i na najkvalitetnijim uređajima, ja samo želim da smanjim rizik od kvarova odabirom uređaja koji se u dosadašnjoj praksi pokazao dovoljno pouzdanim.

Ako je ovo oftopik, izvinjavam se, nisam našao temu na kojoj bih postovao.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.mbb.telenor.rs.



+310 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa02.09.2020. u 12:55 - pre 43 meseci
Ajd prvo da vidimo koju veš mašinu imaš, jako je bitno.
 
Odgovor na temu

quujabaar

Član broj: 10300
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa02.09.2020. u 19:45 - pre 43 meseci
Na tvoju preporuku sam uzeo Gorenje WEI72S3 pre jedno 5 meseci i prezadovoljan sam njom. Barem za sada.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+310 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa02.09.2020. u 20:31 - pre 43 meseci
Pošto ti je centrifuga na 1200 obrtaja preporuka moja je da uzmeš najjeftiniju ventilacionu (ne kondezacionu) sušaru.

Zato što je, po meni, 1200 obrtaja minimum da bi se veš sušio u sušari. A ventilaciona zato što bolje, efikasnije i brže suši od kondezacione, mana je što troši više struje i što traži odvod pare napolje.

Zašto najjeftiniju, zato što iz nekog mog iskustva, sušare koje se intezivno koriste, nikako ne mogu da preguraju više od 7-8 godina. Ove kvalitetnije se ne pokvare ali se toliko nakupe dlaka i otpada od veša da posle ovog perioda nisu za upotrebu.

Dal ti je ovo od koristi, boga pitaj.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa02.09.2020. u 20:49 - pre 43 meseci
nema vise ventilacionih masina, to je izumrlo, istorija, neprakticne i neefikasne
danasnje masine su sve kondenzacione, sa ili bez toplotne pumpe tako da bi to trebalo i gledati.

S obzirom da sam relativno skoro menjao susaru jer sam hteo da se resim one sa toplotnom pumpom koju je nemoguce ocistiti
i u tom nekom cenovnom rangu ja sam se na kraju odlucio za Beko DS 8133

masina je odlicna, vrlo efikasna i lako se cisti

Pored nje mi je bila interesantna gorenje 8kg koja je delovala dosta neznije i nije mi se svidjalo sto nema staklo na bubnju a bila je i skuplja

I tesla WT8C90M koji zapravo proizvodi midea po specifikaciji narucioca
Ona mi je bila jako interesanta ali je ta masina ipak drugacija od originalne midea masine pa sam i od nje odustao.

I u tom cenovnom rangu jos samo candy upada koji je toliko nezan da ce vrata jos u radnji da mu otpadnu...vox, fox to nisam ni razmatrao.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

aleksa.ue
xxx
UE

Član broj: 342862
Poruke: 161
*.dynamic.vipmobile.rs.



+9 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa02.09.2020. u 20:55 - pre 43 meseci
Citat:
quujabaar:
Hej test1234,
Od mašine za sušenje veša očekujem da:
1) da ne uništava veš (ne znam šta sve može da se desi, nego uopšteno govorim) i da ga ne skuplja
.
Masina sa toplotnom pumpom manje haba ves.
 
Odgovor na temu

quujabaar

Član broj: 10300
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.09.2020. u 06:21 - pre 43 meseci
Hvala svoj trojici na odgovoru.
Vidim da svako ima različit predlog. Pogledao sam na sajtu Tehnomanije i iznenadio se da zapravo imaju ventilacione sušare. Pogledao sam i instalaciono uputstvo i shvatio da možda imam još par bitnih uslova da dodam...

Vidim da to crevo iz ventilacione mašine mora da bude 2 metra od prozora, što možda i može tehnički da se izvede jer će biti u kuhinji koja je adaptirana terasa i izuzetno je mala, ali se plašim da će zbog vlage u prostoriji da mi nikne buđ, jer su spoljni zidovi, i nije baš neka izolacija, a ne mogu da ga sprovedem na neki poseban način do prozora jer je šporet odmah pored pa bi crevo moralo da ide preko šporeta.... Tako da nisam siguran da mi je ventlaciona dobra, barem ne vidim kako bih mogao da je instaliram...

E sad, da li uopšte sme sušara da se stavi pored šporeta? Nisam siguran da mogu da je odmaknem preporučenih 10 cm od zida s jedne strane i šporeta s druge, verovatno da ne mogu, ali verujem da 5 cm mogu.... Ali zbog toga što i šporet greje, ne znam da l' smem...

Drugi, jako bitan uslov je da mi treba sušara sa otvaranjem vrata s desna na levo... Vidim da su takve retke, ali da ih je moguće naći... Ova preporučena Beko DS 8133G, kakvo ima otvaranje vrata? Vidim na sajtu Tehnomanije da ima takvo kakvo meni treba, ali vidim i da na nekim mašinama slike pokazuju drugačije pa moram da pitam jer im i ne verujem baš...
 
Odgovor na temu

aleksa.ue
xxx
UE

Član broj: 342862
Poruke: 161
*.dynamic.vipmobile.rs.



+9 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.09.2020. u 09:39 - pre 43 meseci
Kod Beka je sa leva na desno.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.09.2020. u 10:34 - pre 43 meseci
Citat:
Masina sa toplotnom pumpom manje haba ves.

da i ovo je tacno...

zato sto se ves susi na nizoj temperaturi to je ujedno i najveca prednost.

Ali je red da im se napisu i mane;
susenje toplotnom pumpom traje duze skoro duplo duze, i donji kondenzer je jako tesko odrzavati cistim jer je u sprez sa kompresorom i ne moze da se izvadi tako da ce vremenom samo da joj opadaju performanse susenja.
Dok klasicna masina sa grejacem je dosta jednostavniji sklop, jeftinja, je, brze susi, i donji kondenzer moze da se izvadi lako se ocisti i ona je opet kao nova u top stanju.

beko otvara vrata sa leva na desno i ima svetlo u bubnju sto je vrlo krosno.

ono o cemu treba voditi racuna da ona greje i prostor u kome se nalazi cak mozda i vise od prosecnog sporeta tako da nije zgodno da bude u prostoru u kome ce neko boraviti.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.09.2020. u 11:18 - pre 43 meseci
Prijatelji imaju Beko Hybrid susilicu sa toplotnom pumpom. To je susilica koja poseduje i kompresor i klasične grejače pozadi tako da po potrebi se mogu aktivirati i grejači zajedno sa kompresorom. Prezadovoljni su, brzo suši u klasičnom režimu (samo kompresor), 5-6kg šarenog veša osuši za 1:10h, peškiri traju oko 2h. Sa rapidry funkcijom (kompresor + grejači) šareni veš se osuši za cca 40min. Potrošnja struje kod standardnog režima sušenja (samo kompresor) je cca 450W (nekad više, nekad manje), a u režimu Rapidry (kompr. + grejač) max što piše na nalepnici je 1700W, a zapravo vuče oko 1300 - 1500W.

E sad u poređenju sa klasičnom kondenz. sušilicom i sa ventilacionom, koje troše cca 2300W, razlika u potrošnji struje je ogromna.

To što bakara priča je istina, ali se to dešava samo ako se sušilica ne održava kako treba, tj ne čiste se filteri. Gore navedena Beko ima 2 filtera te je dosta bolja filtracija i takvih problema nema. Tu beko su očistili samo jedanput u godinu dana, tj kondenzer, četkicom za zube se skine malo te prljavštine i to je to.

No, nemojte se prevariti, nisu sve sušilice sa toplotnom pumpom tako brze.. Drug ima Bosch Sušilicu sa topl. pumpom i uopšte nije zadovoljan, kaže da joj treba 3:30h za peškire, za šareni po više od 2h itd..

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1924064 | Odgovora: 3476 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.