Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sta ne valja kod skenera?

[es] :: Ostali hardver :: sta ne valja kod skenera?

[ Pregleda: 3527 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VladanR
Vladan R Morachanin
Beograd

Član broj: 7975
Poruke: 62
195.252.85.*



Profil

icon sta ne valja kod skenera?30.05.2006. u 22:10 - pre 217 meseci
Imam Mustek 1200 UB plus. Ima kvar koji se pokazuje tako sto su slike koje skenira u jednom delu razvucene (poput efekta krivog ogledala) i to u srednjem delu skena (ako se gleda A4 format). U tom delu dok skenira cuje se neki zvuk kao da nesto kaci dok skenira (zvuk poput kvara spone na automobilu).
O kakvom se kvaru radi?
Da li je moguce popraviti u stilu otvorim skener, nesto podmazem ili zategnem, mozda je nesto i spalo?
Koliko li bi stajala popravka istog?
Da li je mozda bolja kupovina novog?
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: sta ne valja kod skenera?31.05.2006. u 08:38 - pre 217 meseci
otvori poklopac i pokreni skeniranje da vidis sto radi. lampu pokrivaj krpom ili kartonom da ti ne bljesti

 
Odgovor na temu

VladanR
Vladan R Morachanin
Beograd

Član broj: 7975
Poruke: 62
195.252.85.*



Profil

icon Re: sta ne valja kod skenera?31.05.2006. u 18:18 - pre 217 meseci
uradio sam tako. Nista se nije desavalo, tj. nije se cuo nikakav zvuk. Vratio sam plocu sa staklom na skener..prvih nekoliko skenova je bilo ok. Zatim je pocelo opet da se ponavlja ali u manjoj meri, ali ponavljala se zamucenost skena u jednom delu, kao i zvuk da nesto koci tj. prebacuje na pokretnoj traci ili u onom tockicu koji sluzi kao zamajac.
Olabavio sam malo srafove koji drze spojenim dve polovine skenera i izmedju njih gurnuo malo savijenog papira. Skenovi su sada OK. Pretpostavljam da je vremenom oslabila plastika od koje je sacinjen taj zupcanik-zamajac i da ga je pritiskala gornja polovina skenera i time uzrokovala da on koci prolazak one lampice koja cita. Ili se prosto plastika rasirila vremenom i ne uleze kako valja i vrsi pritisak celom svojom povrsinom.
U svakom slucaju sada je sve u redu. Izgleda sa papiricima sasavo ali ja vise nemam problema sa skenerom...
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: sta ne valja kod skenera?01.06.2006. u 06:41 - pre 217 meseci
I mislio sam na nesto takvo, pogledaj jeli ga pritisce staklo ili poklopac...uglavnom trebaju ti samo spretne ruke i dobro oko.

 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: sta ne valja kod skenera?

[ Pregleda: 3527 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.