Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cubase pitanja; molim pomoć (početnik sam)

[es] :: Muzička produkcija :: Cubase pitanja; molim pomoć (početnik sam)

[ Pregleda: 3315 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gvero
Blable Blablic
Hrvatska, Bibinje

Član broj: 40946
Poruke: 65
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Cubase pitanja; molim pomoć (početnik sam)04.06.2006. u 14:57 - pre 217 meseci
Pozdrav.
Početnik sam sa Cubaseom, pa imam neka pitanja.
1) Želim snimiti ritam dionicu i solo dionicu na gitari. Na Audio Track1 snimim ritam dionicu. Sad želim i solo. Kako mogu snimiti solo, da u isto vrijeme snima na ritam i da slušam ritam dionicu?
2) Koja je razlika između biranja onih Auto Monitoringa (Manual, TapeMachine Style itd.)?
3) Kako najbolje koristiti Equalizer?

Hvala!
::::gvero::::
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Cubase pitanja; molim pomoć (početnik sam)07.06.2006. u 02:46 - pre 217 meseci
1) Ne razumijem zasto zelis snimat solo preko ritam dionice. Bolje je da nasnimis u jednu traku ritam, a u drugu solo. Ako krenes od "empty project", ides na Project->Add Track->Audio, kreiras prvu traku. U kontrolama trake, s desne strane workspacea, enejblas recording, preko record botuna, pa onda udres glavni record, i snimas ritam. Kad je to gotovo, onda opet Project->Add Track->Audio, sad disejblas recording na prvoj traci, i ukljucis recording na ovoj novoj, pazis da ti prva (ritam) traka nije mute ("M" botun u kontrolama trake), premotas na pocetak, udres record, svira ti ritam a ti peglas solo. I tako dobijes fino u jednoj traci ritam, u drugoj solo.

2) Automonitoring sluzi da ti podesis kako ce (i kad) tvoj input trake bit prosljedjen outputu. Recimo, da ti je input audio trake zvucna kartica na koju je spojena gitara, a ti u "Insert" efektima trake postavis neki efekt za distoriziju. Kod manualnog automonitoringa, koristis malu ikonicu zvucnika na kontrolama trake (ili isti "monitor" button u Mixeru i Inspectoru), da upalis ili ugasis monitoring. To znaci, kad je upaljen, ti sviras, pa ces cut procesiranu distorziju na zvucnicima. Na ovaj nacin mozes koristit Cubase kao neki real-time host za efekte. Imas jos "While Record Enabled", koji ce upalit monitoring samo kad je traka record-enejblana, "While Record Running", dok se odvija sama faza snimanja, i "Tapemachine Style", gdje je monitoring upaljen dok se nista ne odvija ili dok je faza snimanja, ali je ugasen dok je faza playbacka.

3) Equalizer vrlo jednostavno implementiras, ako znas prave postavke koje ti trebaju. U inspectoru trake, najljeviji odjeljak, expandiras ili "Equalizer" ili "Equalizer Curve" sekciju. Kod standardnog equalizera, imas odjeljke za visoke, niske, i srednje visoke/niske frekvencije. Na svakoj imas tri slajdera, prvi (od gore prema dolje) ti oznacava eq. gain, drugi frekvenciju koju editiras, a treci Q-faktor. Kod equalizer curvea imas grafikon eq-krivulje, mozes kliknut da dodas point, razmjestas pointe i tako podesavas krivulju.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Cubase pitanja; molim pomoć (početnik sam)

[ Pregleda: 3315 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.