Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Carine na pošiljke iz inostranstva - Saopštenje o uvozu robe putem kataloške prodaje, 30.5.2006

[es] :: E-Kupovina :: Carine na pošiljke iz inostranstva - Saopštenje o uvozu robe putem kataloške prodaje, 30.5.2006

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47848 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Carine na pošiljke iz inostranstva - Saopštenje o uvozu robe putem kataloške prodaje, 30.5.200607.06.2006. u 08:45 - pre 216 meseci
Kako Beta javlja, Uprava carina Srbije saopštila je da su ukinute carinske povlastice na pošiljke koje građani u Srbiji primaju iz inostranstva.

Prema Uredbi koju je Vlada Srbije usvojila 1. juna ove godine, uvožne dažbine se od 3. juna ne plaćaju samo na pošiljke fizičkih lica iz inostranstva u vrednosti do 20 evra. Ukoliko je vrednost takve pošiljke veća od 20 evra plaća se puni iznos carine, kao i na sve pošiljke pravnih lica iz inostransta, bez ozbira koliko je njihova vrednost.

Vlada Srbije obrazložila je ovu odluku učestalim zloupotrebama, pogotovo u kataloškoj prodaji.

Divota!

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Marković dana 08.06.2006. u 15:32 GMT+1]
The Time is Near!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva07.06.2006. u 13:21 - pre 216 meseci
Izvinjavam se ako sam dosadan (a rekao bih da jesam ) ali ja ne mogu cudom da se nacudim da vlada bilo koje zemlje, moze u danasnje vreme, kad je ceo svet skoro postao jedno "selo" od oka da odredjuje carine i slicno. Da li iko zna - ima li negde neke medjunarodne regulative oko toga? Ako se prisetimo kako je jedan od clanova RRA isprepadao nedavno nemackog ambasadora u Beogradu, u vezi valjda RTL, onda moze da se desi da i sada, ako Nemacka protestvuje, ovi nasi isprepadaju Nemacku zbog Nekermana i ostalih kataloskih prodavaca.

Izem ti "sistemski zakon" koji nesto regulise tako sto davi kupce, kao u "stara, dobra vremena". Pricaju o zloupotrebama - a ko je omogucio zloupotrebe? Bezvezan zakon, koji nije uzeo u obzir i katalosku prodaju, jer verovatno potice iz 50-tih godina a "osvezili" su ga oni sto se protive Darvinu i engleskom jeziku u skolama, zatim bezvezna posta, koja nas udavi zbog besplatnih Ubuntu CD-a a nije primetila da stizu gomile paketica od istog posiljaoca i slicno. Jednostavno je trebalo pregledati pakete i procesuirati ih kao normalnu prodaju, uracunati sve stro treba i tako bi se to samo od sebe smirilo.

Ako coveku koji ima nizak secer u krvi das insulin, doticni umire. Znaci - zloupotreba. Znaci - treba zabraniti koriscenje insulina. Sad ce nasa vlada doneti uredbu...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

grujicd
Dejan Grujic
Cogin
Beograd

Član broj: 24171
Poruke: 101
82.117.206.*

Sajt: www.cogin.com


+9 Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva07.06.2006. u 13:55 - pre 216 meseci
Kakav sam baksuz, narucio sam 5 knjiga sa Amazona pre ovog zakona. Amazon cesto takve posiljke podeli na nekoliko manjih, verovatno zbog pakovanja ako knjige nisu istog formata. U ovom slucaju su podelili na 2 posiljke, prva je stigla brzo bez ikakvih problema, a druga veca jos ne. Sad verovatno dumaju sta sa tim i po kojoj stopi da ocarine :(
 
Odgovor na temu

daki_bmw
Damir Dobrilovic
Zaječar

Član broj: 46355
Poruke: 557
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva07.06.2006. u 16:37 - pre 216 meseci
Neverovatno je...zaista neverovatno kako neke normalne stvari u ovoj zemlji podlezu sankcijama (carina je na neki nacin "sankcija"...kupca, zato sto ne kupuje domaci proizvod), a neke mnogo ozbiljnije stvari (izmedju ostalog i krsenje zakona) NE!!! Neko, ako je on NEKO, moze sve i svasta....obicnom gradjaninu se ovime indirektno "zamera" sto kupuje je**nu knjigu sa je**nog Amazona! Ovih dana mi odzvanja u glavi text sa onog grafita: "Prolece je...a ja zivim u Srbiji!".
"Mi smo deset godina stariji, siromašniji, propaliji...i to je cena naše gluposti! Ne može to besplatno..." - Dr. Zoran Đinđić
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
212.200.119.*



Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva07.06.2006. u 16:50 - pre 216 meseci
jeste da ce ova tema biti prepuna besciljnog negodovanja, ali eto i mene

malopre chuo ovu vest.. i sluchajno mi bash danas stigla jedna knjiga sa amazona, ali mi ovi nashi nisu nishta naplatili. jeste da je poshiljka ispod 20 eura, ali koliko shvatih iz ovog teksta, kad vam shalje firma [amazon ili bilo koji shop], trebalo bi svaku poshiljku da naplate

Citat:
Ukoliko je vrednost takve pošiljke veća od 20 evra plaća se puni iznos carine, kao i na sve pošiljke pravnih lica iz inostransta, bez ozbira koliko je njihova vrednost.


ne znam jel josh nisu pocheli da primenjuju zakon, iako stoji da ovo stupa na snagu od 3. juna ili u chemu je vec stvar, ali eto ovaj put mi bar nisu naplatili.

jadno je to shto je u novinama krajem maja pisano o tome kako drzava gubi milione eura zbog nenaplacivanja poshiljki vrednosti ispod 100 eura/dolara/kako vec beshe, a zna se da je u poslednje vreme veliki promet kataloshke robe i poshiljki koje spadaju u tu kategoriju.. i ispada da je bukvalno par dana posle tog chlanka doneta ova uredba
 
Odgovor na temu

komarac00
milos kovacevic
beograd

Član broj: 97418
Poruke: 13
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva07.06.2006. u 17:53 - pre 216 meseci
Citat:
grujicd: Kakav sam baksuz, narucio sam 5 knjiga sa Amazona pre ovog zakona. Amazon cesto takve posiljke podeli na nekoliko manjih, verovatno zbog pakovanja ako knjige nisu istog formata. U ovom slucaju su podelili na 2 posiljke, prva je stigla brzo bez ikakvih problema, a druga veca jos ne. Sad verovatno dumaju sta sa tim i po kojoj stopi da ocarine :(


I ja sam u istim ... problemima. 2 knjige koje stižu za nedelju dana.
Medjutim, koliko ja znam, platićemo samo pdv (8%), jer se knjige ne oporezuju.

nisam siguran koliko će da me oderu za 2 majce koje ssam naručio iz usa. jel zna neko?
 
Odgovor na temu

komarac00
milos kovacevic
beograd

Član broj: 97418
Poruke: 13
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva07.06.2006. u 17:55 - pre 216 meseci
mi smo se malo razmazili. bilo je fino komotno.
Međutim, u svakoj normalnoj zemlji se plaća i carina i pdv na ovakve pošiljke.
 
Odgovor na temu

BTR

Član broj: 97423
Poruke: 23
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva07.06.2006. u 18:36 - pre 216 meseci
Citat:
komarac00: mi smo se malo razmazili. bilo je fino komotno.
Međutim, u svakoj normalnoj zemlji se plaća i carina i pdv na ovakve pošiljke.


O nikako prijatelju.Da ne govorim napamet , ogranicicu se na Italiju jer sam tu puno puta porucivao dok jos nisu slali kod nas.
Samo jednom mi je tamo naplacenja carina , tad je posiljka bila blizu 150 evra.
Dake svaka normalna zemlja ima odredjeni iznos do kog mozes da porucis bez ikakvih nametnutih dadzbina.

Inace mene zanima da li se ovo odnosi i na carinu i na pdv.Iz ovog teksta koji je Beta objavila pominje se samo carina.Onda to ipak nije toliko strasno za recimo knjige , jer koliko znam one se carine samo 1%.
 
Odgovor na temu

komarac00
milos kovacevic
beograd

Član broj: 97418
Poruke: 13
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva07.06.2006. u 19:15 - pre 216 meseci
Citat:
BTR: O nikako prijatelju.Da ne govorim napamet , ogranicicu se na Italiju jer sam tu puno puta porucivao dok jos nisu slali kod nas.
Samo jednom mi je tamo naplacenja carina , tad je posiljka bila blizu 150 evra.
Dake svaka normalna zemlja ima odredjeni iznos do kog mozes da porucis bez ikakvih nametnutih dadzbina.

Inace mene zanima da li se ovo odnosi i na carinu i na pdv.Iz ovog teksta koji je Beta objavila pominje se samo carina.Onda to ipak nije toliko strasno za recimo knjige , jer koliko znam one se carine samo 1%.



Priznajem, zaista duhovito.
Budite svesni da smo do sada koristili rupe u zakonu. Kako mislite da funkcionišu normalne zemlje, kojima mi težimo?!
Ide nekako ovako:
-Živim u jednoj zemlji Evropske unije, kupujem neku stvar na sajtu u drugoj zemlji Evropske unije - samo PDV zemlje u kojoj sam kupio stvar.
-Živim u zemlji Evropske unije, kupujem izvan nje - carina + pdv. (eventualno i troškovi carinjenja)
-moj slučaj: živim u Srbiji, naručujem iz neke druge zemlje - carina + pdv (na ukupni zbir sume cene kupljene stvari + carine na istu) + (ovo nije sigurno, a izgleda da niko ne zna tačno- troškovi špedicije?)

Jel zna neko od vas nešto u vezi ove treće i PRESUDNE stavke - špediciji? oko 3000 din ....mf....
Konkretno, ako su knjige u pitanju. amazon.
 
Odgovor na temu

BTR

Član broj: 97423
Poruke: 23
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva07.06.2006. u 20:07 - pre 216 meseci
Citat:
komarac00: Priznajem, zaista duhovito.
Budite svesni da smo do sada koristili rupe u zakonu. Kako mislite da funkcionišu normalne zemlje, kojima mi težimo?!

.


Ama nismo mi koristili rupe u zakonu vec nekerman i to je trebalo regulisati sa njima.
To sto ja s vremena na vreme porucim neku knjigu , cd ili dvd iz inostranstva nije nikakav problem za drzavu.
Kao sto rekoh mnoge zemlje imaju sumu do koje se ne placa carina.Za Italiju je to do 100 evra a to je normalna zemlja kako ti kazes.Neko je negde na forumu rekao da je za Bugarsku to 50 evra.Za nas je sada 0 evra.

Inace ovde mozete postaviti pitanja u vezi carinjenja http://www.carinskatarifa.com/faq/faq.htm
Ono sto je cudno to je da je neko postavio pitanje u vezi ovih izmena juce i odgovoreno je kako to jos nije stupilo na snagu i ne znaju kad ce.Dakle da li je to uopste tacno?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva07.06.2006. u 20:52 - pre 216 meseci
Citat:
BTR: ...odgovoreno je kako to jos nije stupilo na snagu i ne znaju kad ce.Dakle da li je to uopste tacno?

Pa, vidis, carinik nije duzan da gleda televiziju i cita novine kako bi znao sta treba da radi na poslu. Onog trenutka kad carinska ispostava dobije zvanican dopis od nadleznog drzavnog organa, pocinje tumacenje tog dopisa i ukoliko nema pitanja primena istog. Ako ima nekih nejasnoca, verovatno postoji rok od par dana da se i one odklone. U svakom slucaju, dani su u pitanju.
Citat:
tdjokic: vlada bilo koje zemlje, moze u danasnje vreme, kad je ceo svet skoro postao jedno "selo" od oka da odredjuje carine i slicno.

Cuo si verovatno da je BiH povecala carine na 40% za odredjene grupe proizvoda. Visina carina je stvar volje drzave, mada se nastoji da se one smanje, u EU odredjene grupe proizvoda ne mozes uopste da uvezes, cak i pored dobre volje da platis carinu.

Citat:
ovi nasi isprepadaju Nemacku zbog Nekermana i ostalih kataloskih prodavaca.

O cemu ti pricas? Taj Nekerman je zloupotrebljavao dobru volju drzave da gradjanima omoguci kupovinu bez carine, pri cemu je na udaru bila i drzava zbog gubitka, ali i privreda. Naime, ako ja neki proizvod nabavljam u inostranstvu za 50 EUR-a, sa carinom me kosta 55, sa PDV-om 65, ja ga prodajem za 70 sa namerom da zaradim 5 EUR/kom i tu mi se pojavi neki Nekerman koji to bez grize savesti prodaje za 60i pri tom zaradjuje 10 EUR/kom. Pa kome ja onda da prodam. Ako nekom Svabi nesto nije jasno, nek dodje ovamo da mu mi privrednici objasnimo!

Citat:
Pricaju o zloupotrebama - a ko je omogucio zloupotrebe? Bezvezan zakon, koji nije uzeo u obzir i katalosku prodaju, jer verovatno potice iz 50-tih godina... Jednostavno je trebalo pregledati pakete i procesuirati ih kao normalnu prodaju, uracunati sve stro treba i tako bi se to samo od sebe smirilo.

Sto je i uradjeno. Sad ce u gornjem primeru Neckerman ako zeli 60 EUR za sebe, morati da naplati kupcu 78, tako da ce ljudi koji se ovde bave trgovinom konacno moci da rade pod ravnopravnim uslovima sa ovom vrstom konkurencije.

Citat:
To sto ja s vremena na vreme porucim neku knjigu , cd ili dvd iz inostranstva nije nikakav problem za drzavu.
A zasto tu knjigu ne kupis u knjizari? Zato sto je skuplja, naravno! A zasto je skuplja? Pa zato sto je knjizara platila carinu i PDV. Mislim, zasto bi uopste iko placao PDV, kad mozes da narucis hleb iz Kine, mleko iz Holandije, meso iz Madjarske, povrce iz Indije i ujutro umesto u samoposlugu, samo odes na aerodrom po namirnice... sta ima drzava sa tim...
kakav je problem za drzavu sto niko ni na sta ne placa PDV?!
Mislim, ako se zaista radi samo o 2 knjige, neces propasti za tih 10 EUR-a carine i PDV-a. Da, Amazon je isto prodavnica, koja treba da placa PDV, po kojoj logici lislis da bi trebalo Nekermanu naplatiti a Amazon osloboditi dazbina?! Nije valjda da su ti knjige najveci trosak u zivotu? U cenu svega sto kupujes, i kompjutera, i hrane, i pica i odece, i obuce, i automobila, u sve je to uracunata i carina i PDV i ti si to platio, jedino sada kad su neke sitnice sa Interneta u pitanju, sada ti to placanje tesko pada...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

BTR

Član broj: 97423
Poruke: 23
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva07.06.2006. u 21:45 - pre 216 meseci
Citat:
pctel: A zasto tu knjigu ne kupis u knjizari? Zato sto je skuplja, naravno! A zasto je skuplja? Pa zato sto je knjizara platila carinu i PDV. Mislim, zasto bi uopste iko placao PDV, kad mozes da narucis hleb iz Kine, mleko iz Holandije, meso iz Madjarske, povrce iz Indije i ujutro umesto u samoposlugu, samo odes na aerodrom po namirnice... sta ima drzava sa tim...
kakav je problem za drzavu sto niko ni na sta ne placa PDV?!
Mislim, ako se zaista radi samo o 2 knjige, neces propasti za tih 10 EUR-a carine i PDV-a. Da, Amazon je isto prodavnica, koja treba da placa PDV, po kojoj logici lislis da bi trebalo Nekermanu naplatiti a Amazon osloboditi dazbina?! Nije valjda da su ti knjige najveci trosak u zivotu? U cenu svega sto kupujes, i kompjutera, i hrane, i pica i odece, i obuce, i automobila, u sve je to uracunata i carina i PDV i ti si to platio, jedino sada kad su neke sitnice sa Interneta u pitanju, sada ti to placanje tesko pada...


Pa knjige koje meni trebaju ne mogu da nadjem u knjizari , uglavnom je u pitanju strucna literatura.Tako da mi puno znaci da mogu da je lako nabavim preko Amazona u roku od 15 dana.I da , mislim da bi drzava trebala da mi olaksa kupovinu tih knjiga , jel sto se ja bolje obucim za struku kojom se bavim drzava ce imati vecu korist od mene.


Ali evo jedan primer sto se tice knjiga.Naime pre nekoliko sedmica je izasla jedna knjiga , neki fanatasy roman , nije ni bitno, i ja je vidim u IPS po ceni od 50 evra .Na amazonu ona kosta 18$ , pa ti sad izvedi racunicu , nije problem carine i pdv vec pohlepe domacih prodavaca.More nek snize cene pa nek se tako bore za kupce.

Da li cu propasti za tih 10 evra?Pa nije 10.Recimo sad mi trebaju 2 knjige , svaka je oko 100 evra.Znaci ja treba drzavi da dam 40 evra (1% carine i 18% pdv) , to mi je mnogo.
A i kod nas se sve radi od danas do sutra.Ja sam te knjige vec porucio i treba uskoro da mi stignu .U trenutku kad sam porucivao nisam znao da postoji mogucnost za ovo.

Kako Italija nema takvu zabranu , kao sto sam vec rekao kod njih se carina ne placa do 100 evra a cesto se desi da ni preko toga ne naplate.


[Ovu poruku je menjao BTR dana 08.06.2006. u 00:42 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao BTR dana 08.06.2006. u 00:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva08.06.2006. u 00:45 - pre 216 meseci
Citat:
pctel: Sto je i uradjeno. Sad ce u gornjem primeru Neckerman ako zeli 60 EUR za sebe, morati da naplati kupcu 78, tako da ce ljudi koji se ovde bave trgovinom konacno moci da rade pod ravnopravnim uslovima sa ovom vrstom konkurencije.

Ja sam se za ono prepadanje Nemacke vise salio, to je bez veze.

Sto se tice ove druge, vaznije stvari, ti tu nisi dosledan. Ako je juce 100 eura a danas 20 eura, samo zbog Nekermana, onda nesto smrdi. Kaznjeni su pausalno SVI kupci, bilo od koga da kupuju, samo zarto sto drzava nije radila svoj posao! A kakve veze uopste ima slanje fizickog lica fizickom licu sa Nekermanom? Sad su svi gradjani sumnjivi? Zasto su menjali tarifu za fizicka lica?

Ako se neko opet seti nekog trika, opet ce drzava da nas kaznjava sve redom? Nisam ja kriv sto je vlast naivna i ne poznaje sve finese svog posla. Kataloska prodaja postoji decenijama, ako ne i par vekova vec, i oni je prevideli! E, izem ti takvu vlast. Oni se pravili fini, kao: demokratska zemlja, pa narod moze da uvozi do 100 eura bez carine, ali su zaboravili katalosku i verovatno jos po neku prodaju, djavo zna, i ispali su budale. A onda, kao ljut roditelj kad mu nesto ne ide na poslu, dodje kuci pa izudara dete.

Nije to ni prvi, ni poslednji put da nas sve zajedno maltretiraju. Zakoni moraju da postoje, ali juce 100 eura, sutra 20 odnosno nula, za pravna lica, to je toliko velika promena da nije normalno, pogotovu sto nase trziste ni izdaleka nije snabdeveno potrebnom robom, pa carina retko u cemu stiti domaceg proizvodjaca, vec im vise dodje kao sredstvo za skupljanje para.

Kao sto smo vec par puta proveravali, nasi trgovci za mnoge stvari ni ne znaju sta je to, kamoli da to uvezu redovnim putem.

Nekerman ide drzavi na dusu, njenim sluzbama, analiticarima, inspektorima, kome god i ovo sto su uradili je cisto izivljavanje nad narodom. Pravno lice opljackalo drzavu legalnom prodajom, po postojecem zakonu a drzava sada kaznjava fizicka lica promenom osnovice za carinjenje! To veze s mozgom nema i uopste se ne uklapa u onaj tvoj primer.

Citat:
i tu mi se pojavi neki Nekerman koji to bez grize savesti prodaje za

A ovo ti je stvarno biser! Kakva bre griza savesti u trgovini?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva08.06.2006. u 01:13 - pre 216 meseci
Citat:
tdjokic: ...samo zbog Nekermana...

Nekerman je vise kao kap koja je prelila casu.
Citat:
Kaznjeni su pausalno SVI kupci, bilo od koga da kupuju, samo zarto sto drzava nije radila svoj posao!

Nista ja tebe ne razumem - niti su kupci kaznjeni, niti je drzava neradila neki posao koji je trebala da radi. Kupci su samo izgubili ranije nepravedne privilegije, drzava je postupila tacno onako kako treba. To sto se drzava svojevremeno zeznula u proceni pa te privilegije uvela, to je druga stvar, ne vidim svrhu price o tome da li je pre ne znam koliko godina te privilegije uopste trebalo uvoditi. Poznata je prica o onom biznismenu koji je uvozio televizore bez carine i poreza saljuci ih postom i tako prodao na desetine hiljada istih... mozda je rupa u zakonu svojevremeno ostavljena namerno, mozda slucajno, bilo kako bilo dobro je da je otklonjena. Pusti pricu o zlocinu i kazni, gledaj na to kao Security bug za koji je upravo objavljen odgovarajuci patch :-)
Inace, koja je sustinska razlika izmedju Nekermana i Amazona?
Citat:
Zasto su menjali tarifu za fizicka lica?

Menjali tarifu? Ako sam dobro informisan, carinska tarifa nije menjana.

Citat:
Kao sto smo vec par puta proveravali, nasi trgovci za mnoge stvari ni ne znaju sta je to, kamoli da to uvezu redovnim putem.

Nebitno je da li znaju ili ne znaju, bitno svi koji znaju to uvoze pod ravnopravnim uslovima, eventualno uslovi za trgovacke firme da budu nesto povoljniji, ali nikako obrnuto - ako direktni kupci imaju bolje uslove za nabavku nego trgovacke firme, onda tu nesto ne valja, zar ne?
Citat:
Kakva bre griza savesti u trgovini?

Sad sam se ja za tu grizu savesti malo salio :-)

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

mikevecoss

Član broj: 91683
Poruke: 163
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva08.06.2006. u 02:51 - pre 216 meseci
"More nek snize cene pa nek se tako bore za kupce."

Sve je receno.

Neckermann uzeo pare,jer su bili najeftiniji normalno neplacajuci pdv i carinu.

SADa je pitanje ko ce biti najeftiniji,pa da od njega narod kupuje?

Ovo je dobra akcija za sve strane distributere.

KAda budu dosli amazon i ostali,razlika u ceni izmedju prodavaca bice u centima,ne u dolarima.

 
Odgovor na temu

komarac00
milos kovacevic
beograd

Član broj: 97418
Poruke: 13
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva08.06.2006. u 06:26 - pre 216 meseci
Znači niko od vas ne zna da li se plaća tih ~3000din za carinsku špediciju knjiga kupljenih kod amazona?
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
212.200.119.*



Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva08.06.2006. u 09:21 - pre 216 meseci
Citat:
Zasto su menjali tarifu za fizicka lica?

Citat:
Menjali tarifu? Ako sam dobro informisan, carinska tarifa nije menjana.



chovek je hteo da kaze da je sada uvedeno da se na robu poslatu od strane fizichkog lica u vrednosti iznad 20 eura placa carina, a do sada je taj iznos bio 100

i ja da dodam da sam ko zna koliko puta naruchivao svashta preko razlichitih online prodavnica i uvek je razlog bio taj shto se to ne moze kupiti u srbiji, nema, ne postoji... nikad, nijednom nisam naruchio zato shto je jeftinije
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva08.06.2006. u 10:20 - pre 216 meseci
Mislim da fizicka lica robu vrednosti do 1000 EUR-a carine po skracenom postupku sa stopom od 10%, za sta ne treba spediter. Ukoliko im se vise isplati carinjenje po pravoj tarifi za tu vrstu robe, onda bi morali da angazuju speditera. Znaci, ova procentualna vrednost koju drzava uzima na ime carine se naziva tarifa i tarifa moze biti od 1% do 30%, zavisno od vrste robe, a fizickim licima se obicno carini po skracenom postupku sa jedinstvenom tarifom od 10%.

Citat:
ja da dodam da sam ko zna koliko puta naruchivao svashta preko razlichitih online prodavnica i uvek je razlog bio taj shto se to ne moze kupiti u srbiji, nema, ne postoji...
Pa, bez obzira, meni je potpuno logicno da na to platis carinu i PDV, kao i svako ko bi to uvezao za dalju prodaju. U cemu je problem doplatiti jos 30% - i trgovci toliko placaju kad uvoze robu... To ce biti korisno kako za drzavu tako i za ljude - konacno ce shvatiti zasto je nesto skuplje 50% u radnji nego na internetu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

komarac00
milos kovacevic
beograd

Član broj: 97418
Poruke: 13
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva08.06.2006. u 11:04 - pre 216 meseci
Citat:
pctel: Mislim da fizicka lica robu vrednosti do 1000 EUR-a carine po skracenom postupku sa stopom od 10%, za sta ne treba spediter. Ukoliko im se vise isplati carinjenje po pravoj tarifi za tu vrstu robe, onda bi morali da angazuju speditera. Znaci, ova procentualna vrednost koju drzava uzima na ime carine se naziva tarifa i tarifa moze biti od 1% do 30%, zavisno od vrste robe, a fizickim licima se obicno carini po skracenom postupku sa jedinstvenom tarifom od 10%.

Pa, bez obzira, meni je potpuno logicno da na to platis carinu i PDV, kao i svako ko bi to uvezao za dalju prodaju. U cemu je problem doplatiti jos 30% - i trgovci toliko placaju kad uvoze robu... To ce biti korisno kako za drzavu tako i za ljude - konacno ce shvatiti zasto je nesto skuplje 50% u radnji nego na internetu.


hvala na konkretnom odgovoru.

i meni je normalno da se plaća i carina i pdv. ali da to bude sve od dažbina.
 
Odgovor na temu

BTR

Član broj: 97423
Poruke: 23
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Carine na pošiljke iz inostranstva08.06.2006. u 11:37 - pre 216 meseci
Danas mi je stigao jedan cd i dvd sa Amazona oko 30 evra.
Nije nista naplaceno.
Inace proverio sam za knjige je carina 1% a pdv 8%.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Carine na pošiljke iz inostranstva - Saopštenje o uvozu robe putem kataloške prodaje, 30.5.2006

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47848 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.