Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pojacavanje UPS-a???

[es] :: Elektronika :: Pojacavanje UPS-a???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7493 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.neobee.net.



+13 Profil

icon Pojacavanje UPS-a???20.06.2006. u 13:24 - pre 216 meseci
Interesuje me da li se moze nekako UPS pojacati da izdrzi nekih 300W,ako je predvidjen za nekih 200W?
Treba mi da izdrzi maksimalno 3 sekunde?
 
Odgovor na temu

misaa

Član broj: 86387
Poruke: 210
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???20.06.2006. u 15:19 - pre 216 meseci
Zavisi od kvaliteta UPS-a koliko su dobri akumulatori mizda bi se odmah ispraznili ili moguce je da izbaci osigurac. A sta si hteo da napajas sa 300W i da napajanje traje 3 sekunde

Pozz!
 
Odgovor na temu

cika pera
cika pera
Beograd

Član broj: 71104
Poruke: 108
*.yubc.net.

Sajt: www.servisploca.com; www...


+1 Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???20.06.2006. u 23:38 - pre 216 meseci
Snaga ups-a je ogranicena snagom transformatora.
Tranzistori bi verovatno izdrzali, uglavnom su predimenzionisani.
Snagu transformatora ne mozes povecati. Ona je definisana mehanickim dimenzijama jezgra, tacnije kvadraturom jezgra.
Ono o cemu moze da se razmislja je povecanje frekvencije. Ako ups radi na 50Hz, podizanje frekvencije oscilatora na 60-65Hz bi ti resilo problem. Imao bi trazeno povecanje snage. Tu se javljaju dva problema: da li potrosac zahteva bas 50Hz, i drugi, mozda veci problem, povecalo bi se grejanje zice u trafou, jer propustas 50% jacu struju. Mada, 3 sekunde i nije tako puno.
Pitanje je malo neprecizno, sta znaci "nekih 200W" i "nekih 300W". Nisi naveo marku i vrstu ups-a, pod kojim rezimom radi, itd... tako da ovde samo teoretisemo. Inace, polovan 600VA ups kosta 25eur, pa ne znam ima li prepravka smisla.
pozdrav
Bolje je raditi 16 sati za zaradu nego 8 sati za platu!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???21.06.2006. u 00:53 - pre 216 meseci
Svaki pretvarac bi trebao, u projektu, da izdrzi 50% vise snage 10 sec (razni standardi to i zahtevaju). Ne verujem da je, cak i kod "kineskih" ups-eva, to izostavljeno.
 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.neobee.net.



+13 Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???21.06.2006. u 14:59 - pre 216 meseci
Ajde, da objasnim šta mi treba.Imam UPS kome je snaga (kako pise na nalepnici)315W a tačna snaga mu je 60% od toga ako se ne varam.Racunar mi je 300W i UPS mi treba da izdrzi samo nekoliko sekundi da napaja taj racunar,jer mi struja nestaje redovno cim neka ptičurina sleti na obližnju banderu.Nestanak traje nekoliko sekundi.Znam da je smešno ali nekoliko puta sam zvao Elektro distibuciju da prijavim kvar i uvek sam dobijao isti odgovor="Ne isplati nam se da to popravljamo jer je taj deo jako skup!?"
Šta je to što je crklo, nemam pojma ali je neverovatno to da se njima ne isplati da popravljaju.A taj problem traje vec dve godine.Nemam para da kupujem drugi UPS(i ovaj sam dobio) pa sam mislio da možda prepravim ovaj da mi koristi.Tih nekoliko sekundi mi znači mnogo jer koristim satelitski offline download i gomila stavi mi propadne jer mi se racunar gasi pet puta dnevno.

Ja sam probao da ga prikljucim na taj UPS i kad nestane struje on nema snage da izdrži tih par sekundi i ponovo prebaci na mrežni napon.Ponaša se kao da mu neko smanjuje napon potenciometrom, znači čim nestane struje on prebaci na akumulator i napon polako pada a kad se vrati struja računar se već ugasio.
Hvala svima na pomoći.
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???21.06.2006. u 15:17 - pre 216 meseci
Citat:
Stexman: .Znam da je smešno ali nekoliko puta sam zvao Elektro distibuciju da prijavim kvar i uvek sam dobijao isti odgovor="Ne isplati nam se da to popravljamo jer je taj deo jako skup!?"
Šta je to što je crklo, nemam pojma ali je neverovatno to da se njima ne isplati da popravljaju.A taj problem traje vec dve godine..


to je malko čudno objašnjenje jer ne postoji ono što je isplativo ili ne već njihova obaveza da sve pre tvog priključka što je njihovo održavaju u ispravnom stanju pa šta košta da košta.
prema tome reklamiraj ti to tamo gde treba.
ako ne ide fino, onda udri u novinama.
 
Odgovor na temu

cika pera
cika pera
Beograd

Član broj: 71104
Poruke: 108
*.yubc.net.

Sajt: www.servisploca.com; www...


+1 Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???21.06.2006. u 16:59 - pre 216 meseci
Samo stavi bolji akumulator i vozi. Ups treba da napaja racunar ali ne i monitor. To je znacajna usteda snage.

usput, kako znas da tvoj racunar trosi 300W?
I kako znas da je ups na kome pise 315W ustvari 190W?

Ako ups radi posle nestanka struje, ne crkne osigurac nego se postepeno gasi, onda je dovoljno snazan.
Rekoh, zameni akumulatore.
Bolje je raditi 16 sati za zaradu nego 8 sati za platu!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???21.06.2006. u 17:11 - pre 216 meseci
Tačno tako.

Nalepnica "300w" na napajanju, ni izdaleka ne znači da je to konačna potrošnja konfiguracije. To je peak vredsnost koje opterećenje može da izdrži u ograničenom (kratkom) periodu, što opet, nikakve veze nema sa permanentnom prosečnom potrošnjom, koja se kod vrhunskih konfiguracije kreće u dijapazonu od 165-250w. Svako napajanje preko toga je predimenzionirano i više služi u marketinške svrhe (to ne znači da ne postoje konfiguracije koje toliko troše, naravno, ali ne prodaju se na kilo).

@cika_pera
Mislim da je sa onih 315w ustvari mislio na volt-ampere, s obzirom da je 315VA upravo oko 190w.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

misaa

Član broj: 86387
Poruke: 210
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???21.06.2006. u 17:50 - pre 216 meseci
Ti na UPS prikopcaj samo kuciste racunara a ne i monitor , ako nisi tako probao bez monitora probaj pa ces da vidis rezultate.

Pozz!!
 
Odgovor na temu

zlatibor82
zlatibor
Serbia brale......

Član broj: 33032
Poruke: 212
194.106.187.*



+1 Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???21.06.2006. u 21:57 - pre 216 meseci
Hmmm, tri sek, znas, bolje je da ti to reklamiras na vreme, nekom na visem polozaju, najverovatnije je kvar na visokom naponu, apu (automatsko ponovno ukljucenje), govorim ti ovo jer moguce je da ti stradaju i ostali uredjaji u domacinstvu.....

zato telefon u ruke i nagrdi ih.....

(radnik EPS-a)
 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.neobee.net.



+13 Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???22.06.2006. u 01:19 - pre 216 meseci
Citat:
zlatibor82: Hmmm, tri sek, znas, bolje je da ti to reklamiras na vreme, nekom na visem polozaju, najverovatnije je kvar na visokom naponu, apu (automatsko ponovno ukljucenje), govorim ti ovo jer moguce je da ti stradaju i ostali uredjaji u domacinstvu.....

zato telefon u ruke i nagrdi ih.....

(radnik EPS-a)


Bas sam ih danas zvao ponovo i kazu da su oni svesni problema jer imaju monitoring i vide kad neka mreza ispadne iz sistema.Resenje kako kazu nemaju jer bi trebalo da na celoj liniji promene izolatore na stubovima.Jos mi kazu da je to sve pocelo od kako su uveli automatiku jer se od tada javlja taj problem.Kazu mi da se snalazim jer ce se stanje tokom zetve pogorsati jer se ptice skupljaju na banderama merkajuci zrnevlje! Neverovatno.


Citat:
misaa: Ti na UPS prikopcaj samo kuciste racunara a ne i monitor , ako nisi tako probao bez monitora probaj pa ces da vidis rezultate.

Pozz!!


Pa tako sam i spajao.Bez monitora.Jedino da probam da stavim jaci akumulator.

Hvala vam svima.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???23.06.2006. u 08:48 - pre 215 meseci
OT: Kad oni tebi kazu da se snadjes, kazi i ti njima da sad preko ljeta ides na godisnji pa bi ustedio malo para ( more je skupo kazi) pa im neces placati struju par mjeseci i nek se snadju. Stvarno svašta!

 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???23.06.2006. u 09:05 - pre 215 meseci
Evo ti prilike da zaradis nov racunar!!! U ovakvim situacijama, kada je anomalija na mrezi evidentirana, Elektrodistribucija priznaje SVE troskove i popravke nastale usled problema na mrezi!!! Znaci, jedan komplet krsa, sklopi to u neko kuciste, prijavi kvar i trazi nadoknadu stete. Samo pametno! I tamo ima ljudi koji se razumeju u tu problematiku. Za siguran posao, treba ti jedno prosviralo napajanje sa raspadnutim elektrolitima i prosvirala maticna ploca! Sve ostalo se podrazumeva.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???23.06.2006. u 13:55 - pre 215 meseci
Citat:
Stexman: Bas sam ih danas zvao ponovo i kazu da su oni svesni problema jer imaju monitoring i vide kad neka mreza ispadne iz sistema.Resenje kako kazu nemaju jer bi trebalo da na celoj liniji promene izolatore na stubovima.Jos mi kazu da je to sve pocelo od kako su uveli automatiku jer se od tada javlja taj problem.Kazu mi da se snalazim jer ce se stanje tokom zetve pogorsati jer se ptice skupljaju na banderama merkajuci zrnevlje! Neverovatno..


Koji si deo grada? Jel znas ime trafo-stanice?


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???23.06.2006. u 14:17 - pre 215 meseci
Citat:
buljko: Evo ti prilike da zaradis nov racunar!!! U ovakvim situacijama, kada je anomalija na mrezi evidentirana, Elektrodistribucija priznaje SVE troskove i popravke nastale usled problema na mrezi!!! Znaci, jedan komplet krsa, sklopi to u neko kuciste, prijavi kvar i trazi nadoknadu stete. Samo pametno! I tamo ima ljudi koji se razumeju u tu problematiku. Za siguran posao, treba ti jedno prosviralo napajanje sa raspadnutim elektrolitima i prosvirala maticna ploca! Sve ostalo se podrazumeva.


Dobra fora.... :)

Uzmi akumulator iz kola 55Ah i nakaci ga na UPS....
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???23.06.2006. u 15:05 - pre 215 meseci
Citat:
dr.NPN: Dobra fora.... :)


Nije fora! Pre nekoliko meseci je bila takva jedna havarija vecih razmera, ko je bio pametan, dobio je nove masine ni za sta. I sam sam nekoliko puta servisirao uredjaje ostecene krivicom ED. Milina je raditi tako. Uradis sve kako treba, bez stednje, naplatis maksimalno i svi zadovoljni. Fora je u tome sto je ED, izgleda, reosigurana i isplatom stete ne gube nista.
 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.neobee.net.



+13 Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???23.06.2006. u 17:44 - pre 215 meseci
Citat:
Black_eyed: Koji si deo grada? Jel znas ime trafo-stanice?


Ja sam iz okoline NS-a tacnije iz Gardinovaca.A pripadamo pod Elektro distribuciju Zabalj.

Citat:
buljko: Evo ti prilike da zaradis nov racunar!!! U ovakvim situacijama, kada je anomalija na mrezi evidentirana, Elektrodistribucija priznaje SVE troskove i popravke nastale usled problema na mrezi!!! Znaci, jedan komplet krsa, sklopi to u neko kuciste, prijavi kvar i trazi nadoknadu stete. Samo pametno! I tamo ima ljudi koji se razumeju u tu problematiku. Za siguran posao, treba ti jedno prosviralo napajanje sa raspadnutim elektrolitima i prosvirala maticna ploca! Sve ostalo se podrazumeva.


Nije losa ideja.A kome treba to da prijavim.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???23.06.2006. u 20:22 - pre 215 meseci
Ovao to ide. Posto je anomalija evidentirana, na salteru ED prijavi da ti se ... tada i tada u to i to vreme... sve napises... desilo posle dolaska struje sledece: racunar nije startovao, posle provere servisera ustanovljen kvar... koji je nastao od prenapona u mrezi itd. itd. Potreban ti je izvestaj servisera (to ce ti reci i na salteru ED) i racun o izvrsenoj popravci.
Kod nas su se takve stvari redovno desavale i nikada nije bilo problema sa naplatom. Problem se pojavio zadnji put kada je bilo nekoliko hiljada zahteva za nadoknadom stete jer je svirnulo na VN strani, a ljudi su prijavljivali da su im crkli i usisivaci (kvar se desio u 2:25 ujutro) pa su onda i ovi iz ED pokazali da nisu ni oni blesavi! Sve sto je bilo realno, placeno je, ko je bio pametan i promucuran ( i imao neku krsinu u rezervi) dosta je ucario. I tamo ima ljudi koji znaju sta se moze desiti a sta ne u takvim slucajevima! U tvom slucaju, ovakav kvar (totalna steta) je moguc i, budi uveren, posle dva-tri puta naplacene stete, sredice ti liniju! Samo pametno!!!
 
Odgovor na temu

misaa

Član broj: 86387
Poruke: 210
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???26.06.2006. u 10:19 - pre 215 meseci
Imam UPS APC 630W kupio sam ga pokvarenog za 5eur nisu mu bili ispravni akumulatori u orginalu dodj cetiri
akumulatora po 6V mislim da su 12Ah , a taj jedan kosta oko 1200din gledao sam isto akumulatore oni sto idu u kola 36Ah 12V taj jedan kosta 1600din potrebna su mi onda takva 2 komada

Pa mi sada vi recite sta se vise isplati kupiti 4 original ili ova dva od 36Ah koji akumulatori
ce imati duzi vek trajanja

Pozz!
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: Pojacavanje UPS-a???26.06.2006. u 10:57 - pre 215 meseci
ti u oridjinal su gel-akumulatori i ups je baziran na njihovoj Ah i pri praznjenju ali i pri punjenju. 6V/12Ah ne bi trebao toliko da kosta, tolka je pre cena 12V/12Ah .
postoje naravno preprvke na kolske akumulatore, sto da ne, ali ipak se ovaj tvoj izbor previse razlikuje da bi se mogao porediti
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Pojacavanje UPS-a???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7493 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.