Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stavke iz redova u DataGridu kao linkovi???

[es] :: .NET :: Stavke iz redova u DataGridu kao linkovi???

[ Pregleda: 2709 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

era1

Član broj: 77875
Poruke: 155
*.ptt.yu.



Profil

icon Stavke iz redova u DataGridu kao linkovi???23.06.2006. u 18:45 - pre 216 meseci
Imam kontrolu DataGrid u kojoj se prikazuju podaci iz jedne tabele u bazi. Pokusavam da napravim da vrednosti prikazane u dataGridu budu linkovi, tj. da se klikom na neku stavku u DataGridu otvara nova strana sa opisom te stavke. Glavni problem je sto nemam ideju kako se pravi da stavke u datagrid kontroli budu linkovi?

Uh..uh.. bas sam zakomplikovao pitanje. Nadam se da neko moze da razume sta hocu da pitam!

pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

era1

Član broj: 77875
Poruke: 155
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Stavke iz redova u DataGridu kao linkovi???23.06.2006. u 19:19 - pre 216 meseci
Problem sam donekle resio upotrebom opcije "hiperlink column" iz podesavanja DataGrid kontrole, medjutim sada treba da napravim da se klikom na stavku u datagridu prikazu podaci iz druge tabele (sa kojom je ona prva povezana).

Znaci recimo imam tabelu "proizvodi" i tablelu "opis_proizvoda". Podaci iz tabele "proizvodi" se prikazuju u "DataGrid1" i jedna od kolona je link ( recimo kolona "DETALJNO"). Kada se klikne na stavku iz kolone "Detaljno" treba da se otvori recimo novi prozor u kome ce se ispisati podaci iz tabele "opis_proizvoda" a koji su povezani sa redom iz tabele "proizvodi" na koji je kliknuto u "DataGrid1". E kako to da napravim?

Ne mora detaljan opis, samo tehnologija kako se to radi, pa cu dalje sam ceprkati, posto nemam nikakvu ideju kako to da izvedem.
Pozdrav svima...
 
Odgovor na temu

kleo
Banja Luka

Član broj: 57146
Poruke: 33
*.broadband.blic.net.

ICQ: 255471549


Profil

icon Re: Stavke iz redova u DataGridu kao linkovi???23.06.2006. u 21:51 - pre 216 meseci
Mozes ovako:
for(...)
DG1.Items[n].Cells[0].Text="<A href ='http://site/prozor.aspx?val="+opis_proizvoda[n]+"'>"+klikni[n]+"</FONT></A>";
 
Odgovor na temu

Shaggy
Miša Simić
Beograd

Član broj: 89502
Poruke: 29
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Stavke iz redova u DataGridu kao linkovi???24.06.2006. u 09:43 - pre 216 meseci
Predlog:

Naparaviti formu frmOpisProizvoda sa konstruktorom

frmOpisProizvoda(int RobaID)
{

"SELECT Opis Proizvoda FROM Tabela WHERE RobaID= " + RobaID.ToString()
i popuniti kontrole za opis
}


U gridu na event HyperLink_Click (ne znam sad tacno napamet kako se zove... a moze i na datagrid_click pa pitati dali je to kolona Detljanije)

frmOpisProizvod frmOpis = new frmOpisProizvoda(int.parse(dg1[dg1.row][IndexKoloneGdejeRobaID).ToString())

frmOpis.Show()



Misa Simic
MCSD .NET
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Stavke iz redova u DataGridu kao linkovi???

[ Pregleda: 2709 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.