Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

METRO cash and carry

elitemadzone.org :: MadZone :: METRO cash and carry

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 56378 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: METRO cash and carry04.07.2006. u 09:06 - pre 215 meseci
Citat:
dalibord5: Da,ali on kupuje KESOM.
Kes ima,jer rentira dva lokala,za sta je platio porez,novac koji mu salje sin iz Nemacke,prodao je kola i platio porez...doduse,sve te kupovine obavlja kao pravno lice,ali svojim kesom.
NIje ni vadio pare sa racuna,pa kupovao robu koju kasnije nije na odgovarjuci nacin pravdao.
Ako je sve to nezakonito,neka Metro uvede mehanizam kontrole porekla kesa prilikom kupovine...
Da li neko zna kako je to regulisano u druygim drzavama?
Da li postoji ovakav problem?


Kupuje za keš ali kao pravno lice, odnosno pod imenom firme na koju glasi kartica!!!

Zbog toga ta kartica i služi, jer da je otišao u Merkator i kupovao niko mu ne bi ništa rekao, ali pošto je u Metrou, gde je potpisan takav ugovor, to znači da svaki nosilac kartice od neke firme kupuje baš za tu firmu a ne za sebe, za babu, tetku, strinu i sl...

U Bugarskoj je to regulisano isto tako, odnosno potrebna ti je kartica od firme da bi mogao da kupuješ u Metrou, mada ne znam kako oni stoje sa tim inspekcijama.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: METRO cash and carry04.07.2006. u 10:25 - pre 215 meseci
Niko mi nije odgovorio na dva pitanja navedena gore:
Citat:
1. Sta kad neko izgubi racun? Bilo sta da kupujes za firmu, ako ti vetar prilikom pretovara odnese gotovinski racun, to se ne moze knjiziti, vec to slobodno mozes da nosis kuci a firmi da vratis novac, jer jedno moras doneti - ili robu + racun, ili novac. Robu bez racuna ne smes uneti u firmu.

2. Kako se dokazuje da primerak kartice stvarno pripada firmi? Kako dokazati da radnik METRO-a nije nekom dao duplikat vase kartice? Kako dokazati da neko nije lupio bar-kod i sam odstampao karticu na svom stampacu? Kako dokazati da ste ikada ista kupili u METRO-u?


Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.ilink.static.sezampro.yu.



+896 Profil

icon Re: METRO cash and carry04.07.2006. u 11:49 - pre 215 meseci
Isto tako, privatni preduzetnik koji nije u sistemu PDV-a (tj. ne sme da potrosi preko 2,5 miliona godisnje, tj. da ima promet u toj vrednosti - mislim na zaradu), nema platu, vec podize kes pare do dnevnog limita. Podizanje kes novca je duzan da na kraju godine pravda racunima (da li je benzin, uplata doprinosa, kupovina namestaja za stan u kome obavlja delatnost, kupovina bilo cega), koji pokrivaju to sto si potrosio od zaradjenog novca. Ne znam uopste sta finansijska moze da ima veze sa tim - osim ako ne predje tih 2,5 miliona a ne prijavi se za sistem PDV-a. Ako ti uredno na kraju godine dostavis bilo kakve racune koji pravdaju sredstva koja si dizao, tesko da ces platiti neku kaznu jer si kupovao u metrou. Problem je jer se kupovina obavlja za kes, a privatni preduzetnik moze da isplati sebi do 100.000 dnevno (ako ima na racunu jelte) i da ode da uradi stim parama sta hoce, pri tom naravno mora da ima racune da na kraju godine pravda potrosenu svotu. A mislim da je druga stvar ako se roba fakturise, tj. kupuje u metrou preko fakture jer onda postoji izvod u banci koja je izvrsila transakciju a ako preduzetnik/firma to ne iskaze u zavrsnom obracunu, onda sledi kazna ili vec sta...

Uostalom ja nema sanse da u Metrou potrosim vise od 200.000 din godisnje, a i ne spadam u one koji imaju promet veci od ne 2, vec 500.000 din... tako da mislim da ovo ima veze sa nalogzima za prenos novca (placanje preko fakture) koji nisu zavedeni u knjigama, ili je neko napravio ogroman promet i privukao neciju paznju (recimo Pera koji ima maufakturu sibica je spiskao 3.000.000 u Metrou... mislim da bi to privuklo paznju inspekciji).

Ukoliko cuvate racune iz Metroa imate dokaz zasto ste podigli kes (ako ste preduzetnik). A za firme koje su u sistemu PDV-a - ne znam.
 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
212.200.240.*

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: METRO cash and carry04.07.2006. u 15:46 - pre 215 meseci
Ljudi,bez obzira sto vi ili neko drugi kupuje u metrou za kesh, vi ostvarujete promet robe izmedju DVA pravna lica/firme !!!! metroa sa jedne i vase firme sa druge strane (postoji ugovor koji ste potpisali pre nego dobili kartice)....znaci svaka
kupovina u metrou je posao koji se odvija izmedju DVA pravna lica....te fakture sto vam daje metro ne glase na sv.petra nego na firmu koja ima potpisan ugovor sa metroom i one zakonski treba da se evidentiraju u poslovnim knjigama doticnog preduzeca....ukoliko to ne uradite a finansijska inspekcija dodje do podataka o vasim metro fakturama (a to mogu prilikom svake inspekcije u metrou, kojih ima dosta u to ne sumnjam) i posle sa tim ciljem dodju do vase obucarske radnje, vi i vasa firma imate problem...

slazem se da je sve ovo nebuloza ali jednostavno tako je....


...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: METRO cash and carry04.07.2006. u 16:07 - pre 215 meseci
Citat:

U Bugarskoj je to regulisano isto tako, odnosno potrebna ti je kartica od firme da bi mogao da kupuješ u Metrou, mada ne znam kako oni stoje sa tim inspekcijama.


Ali postoji i kasa na koju ides ako nemas karticu, mi stalno tako kupovali u Varni...
vdl/nlns
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: METRO cash and carry04.07.2006. u 18:11 - pre 215 meseci
U beogradu ne mozes ni da udjes bez kartice. Jedna kartica za max dvoje ljudi...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: METRO cash and carry04.07.2006. u 18:27 - pre 215 meseci
A ako se kartica izgubi?
Nigde ne pise nista o tome.
Ako je kartica izgubljena,a potpisi na fakturama ne odgovaraju potpisima ovlascenih lica?
Nisam nigde video da pise:"u slucaju gubitka kartice..."
Mnogo je to traljavo uradjeno,sa mnogo nejasnoca,taman tako da se sirotom obucaru ima zasto naplatiti kazna....
Udri konje koji rade...
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: METRO cash and carry15.07.2006. u 14:03 - pre 215 meseci
Da li sa ovim nasim karticama za metro moze da se kupuje u recimo madjarskom metrou?
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: METRO cash and carry15.07.2006. u 15:12 - pre 215 meseci
Moze...
Postoji i opcija dnevne karte....
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: METRO cash and carry24.07.2006. u 22:33 - pre 215 meseci
Ima li negde na internetu katalog Metro akcije?
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: METRO cash and carry25.07.2006. u 09:34 - pre 215 meseci
Ja bi zakonom zabranio onaj Metro...to ne da je gowno kakva ima je politika poslovanja...nego sr***e.

Jednom i nikad više u metro raspali ....rodić maxi i merkator zakon bre!
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ieent.net.



+1 Profil

icon Re: METRO cash and carry25.07.2006. u 10:57 - pre 215 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Ja bi zakonom zabranio onaj Metro...to ne da je gowno kakva ima je politika poslovanja...nego sr***e.

Jednom i nikad više u metro raspali ....rodić maxi i merkator zakon bre!


Sta vam bre toliko smeta kod Metro-a? I kakav crni merkator, pa ti deru NAJJACE (jedino je maxi gori). Rodic i Tempo, ok , al brate napravite jos neku prodavnicu.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: METRO cash and carry25.07.2006. u 17:10 - pre 215 meseci
Pa eto (konkretno za metro u zemunu) smeta mi to što, moram neke stvari da kupujem na VELIKO a inače piše maloprodaja, smeta mi to što moraš da imaš te glupe kartice (samo u našoj zemlji) da bi ušao...kada da prodaju ne znam ni ja kakve stvari pa eto imaš takva povlačćenja da ulaziš sa tim karticama.... treba obesiti tog ko je napravio, smeta mi to što im je većina robe kineskog porekla...ima isti onaj miris kao kada udjete u BLOK 70...znate našta mislim onako kako im roba smrdi...a prodaju je kao A klasu, smeta mi to što nemaju nikakav izbro, proizvodi su im krš živi, nemaju nikakvu ponudu i neke promocije da privuku kupce...jednostavno toliko su loše metro kod nas odradili da je to tuga. Recimo Metro u Bugarskoj... bio sam tamo pre par godina...i kada sam čuo da se otvara kod nas oduševio sam se....kad ono !!!?!?!??!?! Jbg Srbija.


Inače Rodić je najjeftinji, zatim Maxi i Merkator...a evo zašto gotivim ove hipermarkete.

Rodić mi je pod nosem tu u Zemunu 5 min kolima od mene. imaju S:V:E što poželiš, najjeftiniji, a i možeš da udješ i da kupiš samo žvake ako hoćeš niko te neće gledati popreko za razliku od Metroa (gde moraš da kupiš 8 kutija žvaka a ne 1). Pošto obožavam sireve...u rodiću UVEK ima plesnjivi (budjavi) sir onaj plavi francuski i zeleni italijanski (na merenje) ko zna kakvi su to sirevi zna o čemu pričam i da su najbolji u Rodiću, jer su uvek sveži...

Maxi gotivim extra jer ih ima GOMILA... samo u mom okruženju (5km vamo tamo) ima oko 5-6 Maxia.... što mi je extra to mi dodje kao C-market...što i jeste pošto je isti vlasnik...cene su OK malo skuplje od rodića ali bože moj...Imaju uglavnom sve i baš je prava samoposulga, kakva treba da bude, lepo čisto i uvek raspoloženi radnici i kasirke

Merkator gotivim zbog najpozitivnije atmosfera u svim marketima, jednostavno super se osećam kada kupujem tamo (hranu.... ne stvari po onim buticima) i kod njih mi se svidja što su toliko fensi i imaju svakakva pića recimo, najbolji izbor stranih Piva, specijalitete hrane... brate prodaju jagnjetinu na žaru Oduševili su me tim, redovno uzmem bar pola kile kada nisam pri kešu...jer im je strava jaga!
Cene su im malo jače...ali zato imaju robu najboljeg kvaliteta, recimo ima odeljak gde prodaju sve one skupe čokolade, koje koštaju min 1500 dinara. Jednostavno volim da kupujem tamo i da biram kvalitet kakv ja hoću i da ZNAM DA NIJE KINESKO! (da je kinesko A klase bilo bi dobro, ali pošto je ona E klasa nije dobro..)


Eto jel si sada srećan što toliko mrzim metro?


P.S. Tempo, i SuperVero nikad nisam bio... za sada ne vidim potrebu da odem tamo!
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: METRO cash and carry25.07.2006. u 18:21 - pre 215 meseci
Metro JESTE veleprodaja.
Kartice postoje jer bi u Metrou trebalo da pazare pravna lica,vlasnici prodavnica...
POstoje promocije raznih proizvoda,koje organizuje distributer,a ne Metro...
Nije fensi jer je koncipiran kao veliko skladiste.
Posto predstavljam jednu firmu koja ima robu u Metrou,ne volim ga iz drugih razloga.
Imaju hiljade besmislenih pravila,tesko je ostvariti pravo iz garancije,tehnicka roba je cesto neispravna,a novac ne vracaju,ako na lageru nemaju da zamene proizvod.
Svi sluzbenici i uprava su jako mladi,nabusiti,puni sebe...radnici vecinom jako losi i neobrazovani i imaju jako male plate,sto ih i ne motivise na bolju uslugu.
Tesko je naci nekoga,recimo na odeljenju tehnike,kad ti treba pomoc.
I jos mnogo drugih razloga zbog kojih je prijatnije kupovati u drugim prodajama.
Ipak dosta proizvoda ima jako konkurentne cene u odnosu na ostale ponude,jedina zackoljica je upravo ta sto vecina proizvoda mora da se kupi na paket,pa se cesto potrosi mnogo vise novca nego sto se planiralo...
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: METRO cash and carry25.07.2006. u 21:40 - pre 215 meseci
BIo sam zgranut prvi put na ulasku u metro.
Njih troje na ulazu kontrolise posedovanje kartice, a face su im kao carinika na aerodromu u New Yorku a ja kao sa imenom Al Ahmed.
Malo karikiram, al nije daleko od istine.
Elem isao sam da kupim sinu bajs
Tamo je kostao 6.900,00 + prvi servis, (koji se ne obavlja na licu mesta nego ko zna gde)
sutra na buvljaku kupim isti za 5.500 i castim klinca sa 200 dinara za taj "prvi servis"
Inace dno dna od objekta i ponude.
Mislim da je jedino "Uradi sam", gori
Mogli bi malo da pogledaju Merkur i da se malo ugledaju na njega po urednosti, klasifikaciji ...
Odoh ja daleko od teme.

A sta sam u stvari hteo da kazem
Od prvog dana niko nije umeo da mi objasni cemu zapravo ta kartica sluzi osim za proveru na ulazu.
Prava, obaveze, gde to pise, ali jasno?
Jesu li se slucajno oni oglasili po ovom pitanju, ili ih boli uvo sto im neko tera musterije

a slazem se sa Deda mrazom

Maxi , za svaki dan
Merkator , jednom nedeljno (makar samo popio kafu )
Rodic, jednom mesecno
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.106.*



+896 Profil

icon Re: METRO cash and carry26.07.2006. u 08:55 - pre 215 meseci
Meni su Rodic i Metro na 5 minuta kolima (Metro na 2 minuta...). Metro je zakon i za Rodic i za Maxi, a Mercator, Vero i C-Market necu da spominjem uopste.

Prvo, imaju najveci izbor robe. Pola stvari tih nema u Rodicu i Maxiju. Drugo, nije tacno da se sve kupuje na veliko (95% robe je na komad). Samo sokovi, piva, vode, cokolade (slatkisi i grickalice ne), ulje i sapuni. Osim sokova, ovo sve moze da se pazari bilo gde, ali opet, ako kupite 5 cokolada u pakovanju (primer) usteda je VELIKA. Ustedi se i ako kupite pakovanje sapuna ili vode i to podosta. Jedino sto meni smeta je ulje koje slabije trosim, eto, to je jedina zamerka sto nema na flasu... Da ne pricam koliko sam ustedeo na sokovima - ionako kupujem 10 litara soka minimum i par gaziranih napitaka, tako da mi je isto kupovao na komad ili u pakovanju, ali u Metrou ispadne PODOSTA jeftinije! Ostalo SVE ima da se kupi na komad, pa cak i suhomesnato, sirevi, hrana, mlecni proizvodi, zaledjeni proizvodi, voce, povrce. I misllim da je mnogo veci izbor mesa i hrane u Metrou nego u Rodicu (mozda se nadje neki proizvod u Rodicu koga nema u Metrou, ali obrnutih siutacija ima daleko vise). U Rodic idem zadnjih 6-7 godina non-stop pa znam sta pricam. Da ne pricam o izboru tih zaledjenih proizvoda (i mlecnih, zatim sladoleda, zacina i sl.). Gde mozete da kupite ribu u Rodicu ili Maksiju kao sto ima u Metrou? Nigde, naravno. I pri tom, nacin cuvanja proizvoda je bolji nego u Maksiju, Rodicu...

U Rodicu nema aposlutno nikakav izbor bilo cega od tehnike, alata (Metro ima dobar izbor alata i potrosnog materijala solidne proizvodnje, odlican je za svakodnevnu kucnu upotrebu), odnosno ima nesto sitno i ne bas kvalitetno. Pored toga imate i izbor odevnih predmeta, kao i obuce, donjeg vesa i sl. Pri tom jeste malo skuplje nego na pijacama, ali je kvalitet dobar i DOMACI su proizvodi u vecini, ostatak je Turski (Kineskih proizvoda u toj sferi ima jako malo koliko sam ja video). Sto se tice tehnike, ISTA je kao i u ostalim radnjama gde se prodaje tehnika (Tehnomarket, Tehnomanija i sl.). Potpuno ista, a jeftinija u nekim slucajevima. Ima veliki izbor raznih medija (CD-DVD), i opreme za racunare (kertridzi, i periferije). Sve je lepo na jednom mestu. To sto je u hali, to me ne zanima, bitno mi je da kupim jeftinije i da imam veci izbor. Izracunao sam da ustedim do 10e u odnosu na Rodic i preko 1000 dinara u odnosu na Maxi i C-Market koji DERU sa cenama ISTIH proizvoda.

Da, isto tako NAJJEFTINIJI i NAJVECI izbor kucne hemije je upravo u Metrou, a cene su... smesne, pa Rodic je daleko skuplji!

I, da, bio sam 20 puta u Metrou kod Frankfurta i tamo je isto ogromna hala na dva sprata, jeste lepse sredjena ali je i dalje samo obicna hala (doduse 2-3 puta veca od Metroa u Zemun Polju). I RIGOROZNIJA je kontrola kartica.

Ne znam gde ste vi kupovali (neki fiktivni Rodic), ali ja vec par meseci nisam zasao u Rodic. Prva 3-4 puta sam uporedjivao i onda sam odustao - u korist Metroa. I u Rodicu su inace NELJUBAZNI nevidjeno. U Metrou sam imao dobra iskustva sa tehnikom (tj. ljubaznoscu momaka koji rade na overi garancije i sl. Pri tom NIJE TACNO da se ne ostvaruje garancija, znam ljude koji su bez problema zamenili lose televizore a neki dobili uredno novac nazad, samo je potrebno da se saceka da prodje zakonski rok, ali tako je skoro svugde.), nisu nesto preterano ljubazni na kasi (a gde jesu?). Eto, jedino sto smara jesu te salteruse koje cekiraju karticu, i malo sto je prostor kao u hangaru.

P.S. Bicikl se NIKAD ne kupuje na buvljaku!
 
Odgovor na temu

srle_bg

Član broj: 105235
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: METRO cash and carry14.08.2006. u 20:33 - pre 214 meseci
Na pocetku da kazem da uopste nisam ljubitelj gospodina Miskovica i njegove teznje za monopolom , ali jos manje sam ljubitelj kompanije Metro. Kao prvo kompanija Metro ima cudnu poslovnu politiku. Kompanija metro time sto u nasoj zemlji nemozes ni da udjes bez kartice i sto se svi izdati racuni izdaju na pravna lica ciju karticu kupac pokaze, time izbegava primenu zakona o fiskalnim kasama i GPRS uredjajima. U tom metro vrte se astronomske sume novca , njihova poslovna politika je da onu robu koju uzimaju od firmi i prodaju ne kupuju nego je vode kao neku konsignacionu prodaju , tj. firma placa metrou zavisno od vrste robe za svaki proizvod koji se u metrou prodaje odredjenu sumu i to po bar kodu artikla. TO znaci da za svaku vrstu soka recimo koje proizvodi NECTAR ulaz na rafove metroa mora da plati . Slucajno znam da se cena ulaska robe iz recimo prehrambene industrije naplacuje cca oko 125.00 din po artiklu. To nije nista razlicito od DELTE koja naplacuje to takodje prilikom potpisivanja ugovoara sa kompanijama ciju robu plasiraju, medjutim DELTA robu kupuje izlaze u svoje rafove sa rizikom da ta roba ili njen dio nikada ne budu prodate. Onaj ko prodaje robu u Metrou ostaje vlasnik te robe a metro naplacje ulaznicu za tu robu i marzu iz maloprodaje. uzmite primer domace firme koja nesto proizvodi i zeli to da prodaje u Metrou. Najpre plate po artiklu dogovorenu cenu , recimo za DVD playere mora se platiti oko 10.000 EUR po modelu da bi se uslo u metro.Takva firma kada to plati isporucuje robu Metrou na neku vrstu komisione prodaje , sto znaci da Metro tu robu ne placa nego je izlaze i prodaje. Rokovi placanja su na intervale koji se krecu od 90 dana pa navise , sto znaci da recimo ako proizvodite ili uvozite DVD playere date platitie metrou prvo 10.000 eur za svaki model , zatim mu isporucite 1000 kom DVD playera koji recimo kostaju 100 EUR u maloprodaji, a metro recimo na njima uzima 15% marze. Da je metro klasicna tregovina vi bi mu izdali fakturu i bili sigurni u naplatu iste uz sredstva obezbedjenja , ovako Vasa roba se i dalje vodi u vasim knjigama i metro prilikom kupovine iste ne plati drzavi PDV jer je nije ni kupio samo je izlozio na komision. Zatim Metro proda player naplati ga u kesu , i izda fakturu na firmu ciju je kupac imao karticu. Ta firma u 90 % slucajeva nema pojma da je neko kupio DVD player na nju kao pravno lice. Metro je duza da uplati pazar u roku od 24 sata na racun , i da plati 18% od zaradjene marze drzavi kao porez na dodatu vrednost, posto prilikom ulaza roba nije fakturisana jer nije promenila vlasnika metro placa samo 18% od razlike u ceni. Posto se tamo vrte astronomske cifre mozete zakljuciti koju mogucnost manipulacije Metrou ostavlja taj nacin rada, jer mogu i da umanjuju svoju zaradu , jer da bi drzava dokazala da metro vara i ne prijavljuje stvarnu zaradu od koje 18% pripada drzavi morala bi da paralelno iskontrolise sve metro racune kojih se dnevno izda mozda i desetine hiljada. Osim toga oni uzivaju radeci sa tudjim novcem . Sve ovo bilo bi im znatno otezano da moraju imati fiskalnu kasu i GPRS terminal , a to kao maloprodaja moraju te su zbog toga izmislili te besmislene kartice. Znaju da ovde nemogu ziveti od prodaje samo firmama i evlikim kupcima nego mora da se bore i za trziste krajnjih kupaca ali ne zele da drzava ima kompletan uvid u to.
Nasli su zakonsku mogucnost da tako rade , a gospoda is poreske uprave sada pokusavaju inspekcijama da ih pritisnu svesni toga da je metroov pravni tim dobro proucio nacin na koji moze da posluje .
 
Odgovor na temu

srle_bg

Član broj: 105235
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: METRO cash and carry14.08.2006. u 20:35 - pre 214 meseci
Ah da i to sto se tice usluge u Metrou od strane prodavaca. masa firmi koje prodaju u Metrou tamo salje svoje ljude koji promovisu robu te zbog toga su recimo na tehnickoj robi dobro informisani jer ne rade za Metro nego za firme dobavljace.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: METRO cash and carry14.08.2006. u 21:16 - pre 214 meseci
Citat:
srle_bg: Nasli su zakonsku mogucnost da tako rade , a gospoda is poreske uprave sada pokusavaju inspekcijama da ih pritisnu svesni toga da je metroov pravni tim dobro proucio nacin na koji moze da posluje .

Onda su Nekerman i Kvele male bebe za njih, a drzava je zbog ovih svima snizila dozvoljenu vrednost uvezene robe na 20 e, koja jos sme da udje bez carine! Nista mi vise nije jasno (ili: sve mi je jasno, zavisi s koje strane se gleda).
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

ste
sp

Član broj: 7399
Poruke: 35
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: METRO cash and carry14.08.2006. u 21:31 - pre 214 meseci
1.a ko to kaze da se samo kod nas ulazi sa karticama ?
moze vama da se to svidja ili ne ali u svaki metro u svetu se ulazi sa KARTICAMA !
TAKODJE SA NASOM KARTICOM SE MOZE UCI U BILO KOJI METRO !
STO SE TICE CENA TO JE SUBJEKTIVNO NIJE ISTO ONOME KO IMA RODIC ILI....
I ONOME KOME JE TO NEDOSTUPNO (MISLIM NA UNUTRASNJOST )
ALI NIKO VAS NE TERA DA IDETE U METRO A SVI STE BILI KAO SAMO JEDNOM
MOGUCE ALI BISTE PONOVO NAROCITO KAD VIDITE KATALOGE SA CENAMA
ASTO STE UOPSTE UZELI KARTICE ? VRATITE IH
STO SE TICE PORESKE NI TO NE STOJI SVE STO JE PLACNO KESOM I NE TREBA BITI ZAVEDENO U KNJIGAMA AKO SE SA RACUNA NE PODIZE KES !!!
AKO SE PLACA VIRMANOM NORMALNO JE DA MORA POSTOJATI ILI KALKULACIJA ILI SE RACUN KNJIZI KAO TROSAK!!!
AKO NEKO TROSI PARE SA RACUNA A NE PRAVDA IH RACUNIMA KAO TROSAK ILI KUPOVINU OSNOVNIH SREDSTAVA A ISTA OTUDJI PRE NEKOG VREMENA (ZAVISI STA JE U PITANJU) A USPUT PROKNJIZI UMANJENJE PDV-a naravno da ce biti kaznjen!
dakle ako trosite kes koji nema veze sa firmom mozete da ga trosite koliko god ga imate kartica sluzi samo da biste razlikovali male radnje od elitnih !!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: METRO cash and carry

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 56378 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.