Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji tip jonizatora se ugradjuje u aktuelne klima uredjaje?

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Koji tip jonizatora se ugradjuje u aktuelne klima uredjaje?

[ Pregleda: 8969 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marinalkg
Marina L
Kragujevac

Član broj: 100372
Poruke: 16
*.netpro.co.yu.



Profil

icon Koji tip jonizatora se ugradjuje u aktuelne klima uredjaje?07.07.2006. u 08:56 - pre 215 meseci
Nedavno sam procitala da je jonizator sa metalnom iglom veoma stetan po ljudsko zdravlje(uzrokuje pojavu malignih oboljenja) jer nakon nekog vremena pocinje da proizvodi i Ozon u velikoj koncentraciji. Ovo se desava zbog abnormalne oksidacije metalne igle. Proizvodjaci klima uredjaja su pre par godina presli na ugradnju novih jonizatora (ugljenicni ili nesto sl.) ali se na trzistu jos mogu naci jeftinije varijante klima uredjaja koje imaju jonizator sa metalnom iglom!? Da li neko zna vise o jonizatorima, pogotovu koje su im oznake na klima uredjajima?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.106.*



+896 Profil

icon Re: Koji tip jonizatora se ugradjuje u aktuelne klima uredjaje?07.07.2006. u 14:57 - pre 215 meseci
U principu sam za klime BEZ jonizatora (posto na klimi to nicemu ne sluzi), znam da novi Fonko ima nove jonizatore (prosli su Eco test u EU), a za Mideu nemam pojma, niti za neku drugu klimu. Mislim da ti to niko nece znati reci, probaj da iskopas negde na googlu, ali tesko... ne znam kako stoji Panasonic s tim, moguce je da oni imaju te "nove" jonizatore. Ax, da, Toshibe imaju (sad se setih da sam citao na sajtu), ali ih nema kod nas.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Koji tip jonizatora se ugradjuje u aktuelne klima uredjaje?08.07.2006. u 10:44 - pre 215 meseci
A jel' pise posle kog vremena otprilike jonizator pocne da proizvodi vecu kolicinu ozona? Ja imam jonizator sa strane, ne u klimi, i radi vec dve godine, (pretpostavljam da je sa iglom, nisam gledao, ali provericu) pa rekoh ako se zna, i ako je vec proslo to vreme, da ja to bacim, ili promenim iglu ili nesto. Recimo, imaju u Radio klubu (http://www.radioklub.co.yu) jonizator u kit kompletu za 12 evra.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Koji tip jonizatora se ugradjuje u aktuelne klima uredjaje?08.07.2006. u 11:08 - pre 215 meseci
Zaboravite na te jonizatore u klimi, to ne funkcionise niti stetno niti korisno. Sto se pravih jonizatora tice, sledecih godina tek treba da se sumiraju rezultati o njihovom uticaju na ljudsko zdravlje.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Koji tip jonizatora se ugradjuje u aktuelne klima uredjaje?

[ Pregleda: 8969 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.