Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

stavljanje na sajt muzike ili video fajlova

[es] :: Web razvoj :: stavljanje na sajt muzike ili video fajlova

[ Pregleda: 3384 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

doktorrr
doktorrr

Član broj: 49760
Poruke: 182
*.paleol.net.

Sajt: vijesti.in.rs


Profil

icon stavljanje na sajt muzike ili video fajlova10.07.2006. u 18:10 - pre 216 meseci
Ne znam koliko je ovo za ovu rubriku,ali ne znam ni gdje drugo da stavim,pa evo:Planiram da na sajt ubacim 10-ak mp3 pjesama i nesto malo video fajlova koje bi posjetioci mogli skidati,medjutim,na bilo koji sajt sa takvim stvarima da odem,vidim da su adrese takvih fajlova za skidanje kilometarski duge,pa se pitam zasto?Ako neko strucan moze to da objasni,ne bi bilo loše.Ne znam koliko je to "u granicama" zakona stavljati takve stvari,pa pretpostavljam da se mozda ljudi na taj nacin stite,ili sta vec.Ja mislim da,recimo,uploadujem pjesme na svoj server u image file i da dam link na njih kako bi se mogle downloadovati.Ne znam koliko je opasno po mene i moj sajt....
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.beobug.com.



+26 Profil

icon Re: stavljanje na sajt muzike ili video fajlova10.07.2006. u 21:21 - pre 216 meseci
to sto je kilometarsko to su neki id-ovi tako da se ne mogu dugo koristiti. Npr ti okacis filmic od 100mb i neko ovde stavi link ne es-u tipa www.tvojsajt.com/file.avi i odavde ga skine 100 ljudi to ti je 10gb-a protoka sto defitivno je lose po tebe ako imas neki mali host. A ako imas dinamicke linkove oni ce vaziti npr samo za tebe ili samo 1 dan ili samo sa nekog mirora
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: stavljanje na sajt muzike ili video fajlova10.07.2006. u 21:51 - pre 216 meseci
@doktorrru to sto radis znaci da ce ti brisati sajt ako te uhvate, a ni novac za hosting nece da t vrate. Ilegalno, inace bi MP3 mogao da skidas direktno sa microsoft.com :p
 
Odgovor na temu

doktorrr
doktorrr

Član broj: 49760
Poruke: 182
*.paleol.net.

Sajt: vijesti.in.rs


Profil

icon Re: stavljanje na sajt muzike ili video fajlova11.07.2006. u 11:11 - pre 216 meseci
Ajde malo detaljnije objasni ovu stvar oko dinamickih linkova,koji vaze sa nekog mirora.Sta treba da uradim da napravim tako nesto?Ovo ne bi bilo nista posebno sto se tice mp3 muzike nekoliko pjesama.Ili je mozda bolje da okacim samo video fajlove.
 
Odgovor na temu

doktorrr
doktorrr

Član broj: 49760
Poruke: 182
*.paleol.net.

Sajt: vijesti.in.rs


Profil

icon Re: stavljanje na sajt muzike ili video fajlova28.07.2006. u 17:33 - pre 216 meseci
Da ne otvaram novu temu,kad vec postoji ova.Nasao sam na serveru programcic koji se zove hot link acces i koliko sam skontao njegova svrha je upravo da sprijecava da neko sa svog sajta daje link na neki fajl na mom sajtu,ali mi nije bas najjasnije kako taj program radi,pa ako neko ima iskustva satim zamolio bih da pojasni....Meni nije jasno kako taj program prepoznaje "prave" linkove koji vode na moj sajt(razmjena linkova),a kako zna koji linkovi su dati na download nekog fajla....
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: stavljanje na sajt muzike ili video fajlova

[ Pregleda: 3384 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.