Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za pravu ljubav mora proći bar godina dana

[es] :: Nauka :: Za pravu ljubav mora proći bar godina dana

[ Pregleda: 2801 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Za pravu ljubav mora proći bar godina dana13.07.2006. u 13:31 - pre 215 meseci
Mitu o ljubavi na prvi pogled istraživači s britanskog sveučilišta Bath zadali su težak udarac. Oni tvrde da umjesto fatalne zaljubljenosti od prvog susreta, parovima treba čak godina dana da razviju istinsku ljubav.

Bathovi seksolozi su zaključili da je za savršenu ljubav - koju su definirali kao idealan balans osjećaja:
- strasti,
- intimnosti i
- predanosti - potrebno 12 mjeseci veze.

Istraživanje su bazirali na parovima koji su odnos započeli preko internetskih stranica za spojeve, poput u nas vrlo popularne Iskrice. Dakle, od promatranih 147 parova iz internetske agencije Match.com, 61 posto ih je u svojim vezama imalo visoku razinu intimnosti, strasti i predanosti, a gotovo svi su bili zajedno 12 mjeseci ili dulje. Pokazalo se da je pravu ljubav doživjelo više muškaraca nego žena - 67 prema 57 posto.

Žene će češće od muškaraca reći da im se netko “sviđa”. Sljedeća najčešća vrsta ljubavi je prijateljska, veza s visokom razinom intimnosti i predanosti, ali s malo strasti, a doživjelo ju je 16 posto ispitanika. U ranim fazama veze znanstvenici su u velikom broju slučajeva otkrili “neljubav”, odnosno nedostatak elemenata prave ljubavi. Istraživanje je poduprlo tezu da internet i e-mail na životu održavaju udvaranje.

jutarnji.hr
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Za pravu ljubav mora proći bar godina dana13.07.2006. u 16:44 - pre 215 meseci
"fatalna zaljubljenost", "istinska ljubav", "savršena ljubav", "idealan balans osjećaja", "prava ljubav", "element prave ljubavi"

Svakoga ko upotrebi ove izraze u naučnom istraživanju, pa čak i pokuša da ih naučno definiše i meri, nazvaću šarlatanom sa viškom slobodnog vremena.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Za pravu ljubav mora proći bar godina dana13.07.2006. u 17:00 - pre 215 meseci
http://www.pressbox.co.uk/deta...E_LOVE_AT_12_MONTHS_58551.html

Citat:
Results were analysed using 1. Sternberg’s Triangular Love Scale and 2. Hendrick’s Relationship Satisfaction Scale

 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Za pravu ljubav mora proći bar godina dana13.07.2006. u 18:03 - pre 215 meseci
Nisam pročitao pomenute radove, niti imam nameru, ali prilično sam uveren da bih Sternberga i Hendricka nazvao šarlatanima ako bih ih pročitao :)

Ni ne ulazim u same rezultate, ne zanimaju me uopšte, ali ću samo napomenuti, za one koji imaju još manje želje da razmišljaju o ovome od mene, da je i uzorak ne-reprezentativan. Naime, izučavaju "opšti" koncept na jednom vrlo specifičnom (a i malom) uzorku.

Bacio sam pogled na tekst koji si linkovao, i bilo bi tu još dosta toga da se prigovori, ali nemam nameru da trošim svoje vreme na ovakve gluposti... već sam preterao :)


ps. sve što sam napisao se odnosi na tekstove i njihove autore, ništa nije upućeno direktno tebi Aleksandre, naravno :)
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Maja Ma
Maja Marojević
Bg

Član broj: 55624
Poruke: 13
*.132.eunet.yu.



Profil

icon Re: Za pravu ljubav mora proći bar godina dana18.07.2006. u 02:25 - pre 215 meseci
Citat:
Milan Andjelkovic: "fatalna zaljubljenost", "istinska ljubav", "savršena ljubav", "idealan balans osjećaja", "prava ljubav", "element prave ljubavi"

Svakoga ko upotrebi ove izraze u naučnom istraživanju, pa čak i pokuša da ih naučno definiše i meri, nazvaću šarlatanom sa viškom slobodnog vremena.


Definitivno se slazem.
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.beobug.com.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Za pravu ljubav mora proći bar godina dana18.07.2006. u 02:32 - pre 215 meseci
Ovo je bajato, slicni textovi su objavljeni vec na drugim forumima
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Za pravu ljubav mora proći bar godina dana

[ Pregleda: 2801 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.