Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2480545 | Odgovora: 5461 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neznam nisam odavde
pera petrović
penzioner
penzioner
novi sad

Član broj: 329954
Poruke: 83
87.116.145.*



+1 Profil

icon Re: Toplotna pumpa24.07.2015. u 15:03 - pre 106 meseci
Poštovani korisniče Dedola.(nadam se da sam dobro napisao Vaše ime.)vašu poruku sam pročitao na mom privatnom mejlu .Nažalost neumem da pronađem vašu poruku na forumu ili kako je već naziv ove stranice u koju gledam na ekranu kako bih Vam istim putem odgovorio.Molim ne zamerite što ovako odgovaram.Ako umete da mi pomognete kako da vas mejlom preko foruma kontaktiram pomagajteeeee.Naravno da ću vam pomoći oko vaše želje ali prvo morate napisati koji model klime,koja snaga (btu) koji gas i koliko grama je punjenje.Dosta je bitno i koji gasni kotao imate,dali umete da pročitate koju cirkulacionu pumpu koristi.Tačno tako smo mi počeli.Hausel 18 i Vailant 18. Osnovna ideja nam je bila da što je moguće više grejemo preko klime a kad ona nemože taj mesec izguramo gasom.Od 2012/2013 do danas nijednom nije gas uključen. Nebi bilo loše da malo napišete o sebi - nivo znanja tj veštine u rukovanju osnovnim alatima i stručnost.Dali imate osnovni frigo alat ? Manometre,nož za cevi i pertlalicu? Dali znate da lemite bakarne cevi ?.Naravno netrebate biti "veliiki" majsor da napravite onu najosnovniju verziju ,mi ( nas 4 prijatelja) je zovemo model 1 .Kolega je sa njom u konfiguraciji koju sam opisao odgrejao prvu zimu.Nemam ništa protiv ni da diskusija ide javno preko foruma .Takođe mi treba pomoć oko postavljanja fotografija.Što nas se više uključi tim ćemo lakše doći do konačnog cilja :Plative i isplative TP. Ja sam stigao do : Naj račun za struju za celo domaćinstvo 5100 din u januaru cela investicija U sistemu vazduh voda ispod 1000 evrosa.Za sada još nismo 100% sigurni da nam samootapanje radi bez greške , mada zima 2014/2015 nisam imao nijedno zaleđivanje spoljnje jedinice tako da bih morao ručno intervenisati.Pozdrav i hrabro napred !

Za članove koji su tražili fotografije ili da dođu da pogledaju odgovor je : Nekako mi ne uspeva da postavim fotografije i za sada ostanimo prijatelji na forumu,dok se ne iskristališe ko je trgovac ko je samograditelj a ko indigo papir ,jer nažalost nekoliko njih je pokušalo naš trud da unovči pa nisu dobro ni precrtali.Ništa ne prodajem ništa ne pametujem ! Želim da podelim svoja iskustva i da čujem tuđa. Izuzetno me zanima kakva su iskustva korisnika koji imaju Vazduh voda fabrička proizvodnja skromnije cene (što bi moj prijatelj iz ... veliki profesionalac i veliki čovek rekao :Jeftinih kineskih u mađarskoj ima da je tržište preplavljeno ) .Koliko sam sa foruma uspeo razumeti Tihi 2 je ima..Kod Vismana i drugih gde su uređaji skuplji od 5000 evrosa znam da sve radi tip top ali me odbija cena i dodatni grejač za vodu.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Toplotna pumpa24.07.2015. u 20:47 - pre 106 meseci
Jeste, ja imam jeftinijeg kineza.
Verovatno će Vam moj status biti jasniji ako pročitate ovu temu na forumu od 2012. godine.
Ako Vam pomaže, možete doći kod mene, možda Vam bude korisno.
Mene zanima šta ste uradili jer sam i ja krenuo istim putem pa odustao jer nisam imao nekoga ko bi mi mogao pomoći ako zapnem.

Imate premalo poruka (mislim da morate imati preko 10) da bi poslali privatnu poruku (PP) nekome.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

neznam nisam odavde
pera petrović
penzioner
penzioner
novi sad

Član broj: 329954
Poruke: 83
87.116.145.*



+1 Profil

icon Re: Toplotna pumpa24.07.2015. u 21:52 - pre 106 meseci
Učim učim...ali kad čovek omatori onda lakše ulazi u stražnjicu nego u glavu.....verovatno ću savladati i ovu lekciju.
Status iz 2012 neumem da nađem ali se nečeg sećam kako sam na preskoke čitao.Kineska tehnologija generalno nije loša ali kolko sam na jednoj fotografiji vdeo rade sa koaksijalnim izmenjivačem.Cenom su 2012te bili mnogo povoljniji od pločastih ali ......O tom bi drug ivica mogao roman da napiše dve godine smo se sa njima drndali i odustali.Štaviše naši ručno rađeni su bili " bolji".Kod kineza je problem životni vek i mogućnost reparacije.Jedan moj profesor sa fakulteta je govorio da se grejanje i drugi veći sistemi voda kanalizacija stolarija projektuju na životni vek od 10 godina a linesko je projektovano na mnogo kraće.Kako se pokazala kod vas ?Dali imate velikih problema kod otapanja spoljne jedinice ?Dali kod procesa otapanja spušta temperaturu vode u grejanju ? na kojoj diferenciji temperature vode radite ? dali kontrolišete potis ili povrat? koji gas koristi vaš uređaj.Bio bih vam jako zahvalan da me nekako navedete na vaše statuse iz tog vremena.Ja radim isključivo sa starim klimama na R 22 jer se pokazao kao najzahvalniji.Pritisci su u razumnim granicama stari uređaji su pravljeni kako treba i ako treba ubacim nov kompresor od nekih 100 evrosa i mir.Život me je naučio da je najteže biti zadovoljan , a čitanje ovog i mnogodrugih foruma da se na ovakvim duiskusijama uvek nađe dovoljan broj agitatora koji temu razvodne i skrenu u neki pravac kako bi se forsirali drugi proizvodi ili neke usluge.Meni dosta toga pa da probam da bar nekom pomognem i zainteresujem ga da počne nešto novo da radi i svoje sive ćelije natera da gimnasticiraju.Žao mi je što ste odustali od svog projekta i mi smo bar 10 puta rekli da nećemo više a sad polako idemo ka 5toj verziji.Sve 4 prethodne pouzdano rade ali uvek ima mesta za malo bolje.čekam 5ti august da očitam interni strujomer i vidim potrošnju na verziji 4 Vazduh - voda - voda i saznam kolko me košta sanitarna voda.Za sada je to 1.2kw dnevno za prosečno 200l vode na 48 stepeni.Odustali smo od voda voda i ako je to najlakše napraviti i najstabilnije radi ali je definitivno najskuplje,i problemi sa upojnim bunarima o kojima vam kad prodaju ne govore su skoro nepremostivi.Da sam hteo da puštam vodu u kanalizaciju i prodajem svoje uređaje verovatno bih sad tragao za ovim dilkanom : "ne znam nisam odavde" da mu polupam nos.Mi mo grupa entuzijasta (4 povremeno i 8 "stručnjaka " koji ne žele da ih sivilo svakidašnjice zalepi ispred TV ekrana ili da politiziramo šta bi kad bi.
U velikoj evropskoj uniji se sa bunarima odavno neradi ili bušotine od 100-200metara (1 metar = 14 W pa računajte koja je to rupa i kolko ta zabava košta)ili Vazduh voda gde micubiši zubadan daikin hibrid viesman i vailant imaju briljantne uređaje ali je moj buđelar upao u crni luk pa kad pogledam u njega udare mi suze na oči i vidim kako te lepe sprave su sve dalje i dalje od moje kuće.Žao mi je što ste odustali od svog projekta ali ako ponovo počnete i vaša iskustva podelite sa drugima siguran sam daćete dobiti pomoć od drugih forumaša.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Toplotna pumpa25.07.2015. u 06:37 - pre 106 meseci
Teško ćemo uspeti da razmenimo sve što treba preko foruma. Imate na pp moj broj telefona pa ako ste raspoloženi javite se.
Sve je pitanje šta sa čime poredite. I posebno kako i čime merite.
TP više nije problem napraviti, pitanje je samo pošto. Kineske i ove renomirane se po ugrađenim vitalnim delovima ne razlikuju (i kod mene je kompresor Copeland, elektronski ekspanzioni ventil Alco), ali je zez u elektronici i kontroli svega toga. Kada bih zamenuo koaksijalni izmenjivač sa pločastim, cena TP bi bila bar 200evra više a dobio bih veći COP za 0,2-0,3. Ostale komponente nisu kritične.
R22 je zabranjen čak i kod nas kao dokazani uništitelj ozona, od 2020 se zabranjuje bilo kakva proizvodnja u svetu. A svi ekološki gasovi rade na većim pritiscima. Nisam hteo da pravim TP na R22 i nisam uspeo da pronađem u Srbiji izmenjivač koji izdržava pritisak od 50bara (R417 na 80*C pravi pritisak od 45bara ako se dobro sećam, a R22 samo 25bara) a da ne košta 500evra.
Ima tu još mnogo stvari za priču ali da ne smaram ostale.
Vi se javite za dalju diskusiju.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

neznam nisam odavde
pera petrović
penzioner
penzioner
novi sad

Član broj: 329954
Poruke: 83
87.116.145.*



+1 Profil

icon Re: Toplotna pumpa26.07.2015. u 05:05 - pre 106 meseci
Poštovani Tihi
Dobio sam vašu poruku i hteo odgovoriti ali moram bit 7 dana član da bih mogao pp da pišem.I to će proći očas, a smatram da je uloga i smisao foruma da se diskusije vode javno i otvoreno kako bismo naša iskustva i mišljenja podelili sa većim brojem ljudi.
Molim Vas ne zamerite mi.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Toplotna pumpa26.07.2015. u 09:28 - pre 106 meseci
Poštovani Pero (nema smisla da Vas zovem ne znam nisam odavde),
Izgleda se nismo dobro razumeli.
Ja sam razumeo da ste napravili TP od klima, da one rade i da imate šta da pokažete. Pozvao sam Vas da vidite šta sam ja uradio i kako 2 zime radi moj sistem. Imam svakih 20 minuta izmerene podatke na 11 mesta za 2 zadnje zime i povremeno okačim grafikon po mesecima da se vide rezultati. A pošto je to NS treba Vam bar kretanje spoljnje temperature da bi ikakav rezultat imali.
Mislio sam da Vam poseta može biti korisna (jer sam ja Vaš put već prošao pre 5 godina) a možda i sa nekom Vašom idejom mogu da unapredim svoj sistem. Do sada je bilo bar 20 forumaša kod mene, razmenimo ideje, popijemo kafu, pivo i ostanemo u kontaktu.
Za krađu tehnologije se ne brinite, ta tehnologija je stara 70 godina i nemate šanse da se poredite sa novim materijalima i gasovima koji se danas koriste.
Bio sam radozano da vidim vašu računicu i merenja jer se na forumu povremeno pojave novi članovi koji npr. sa zakopanom okiten cevi od 20m imaju džabe grejanje, koji postižu COP=8 itd.
Izvinite što Vas nisam razumeo.

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

neznam nisam odavde
pera petrović
penzioner
penzioner
novi sad

Član broj: 329954
Poruke: 83
87.116.145.*



+1 Profil

icon Re: Toplotna pumpa28.07.2015. u 00:41 - pre 106 meseci

Pokušaću postaviti fotografiju
 
Odgovor na temu

retko sta znam
Ivan Damljanovic
PMF Kragujevac. asistent
Kragujevac

Član broj: 59244
Poruke: 18
*.amres.ac.rs.



Profil

icon Re: Toplotna pumpa05.08.2015. u 14:54 - pre 106 meseci
Dugo već pratim ovu temu i nikako ne mogu da zaključim šta mi je najbolje, pa bi molio nekog ko ima iskustva da mi pomogne. Planiram da ugradim TP ali ne znam koje rešenje mi je najisplativije. U kući imam podno grejanje sa kotlom na struju (18 kW) koji pojede boga oca. Ustvari problem je crvena zona za struju, a ne sama potrošnja. Kuća je dobro izolovana, PVC stolarija 80 kvadrata koji se sada koriste i još toliko u potkrovlju za koje ne znamo kad ćemo srediti. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Toplotna pumpa05.08.2015. u 18:55 - pre 105 meseci
Prvi korak je razdvajanje brojila tj podnošenje zahteva EPSu da bi se dobilo još jedno brojilo. Košta oko 80000din ako se samo dodaje brojilo u orman.
To će prepoloviti račun i isplati se već prve zime. Imate EPS kalkulator (na http://www.elektrosrbija.rs/kalkulator/) pa podelite račun na dva brojila i sračunajte ukupan trošak.
Time se smanjuje račun. Ako 1000kw imate u crvenoj zoni, sa dva brojila je ušteda oko 10000din, pa puta 6 meseci...
Smanjivanje potrošenih kilovata može samo kupovinom TP ali računica zavisi od sadašnje potrošnje struje (zimi i leti).
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Toplotna pumpa05.08.2015. u 21:25 - pre 105 meseci
Citat:
retko sta znam:
Dugo već pratim ovu temu i nikako ne mogu da zaključim šta mi je najbolje, pa bi molio nekog ko ima iskustva da mi pomogne. Planiram da ugradim TP ali ne znam koje rešenje mi je najisplativije. U kući imam podno grejanje sa kotlom na struju (18 kW) koji pojede boga oca. Ustvari problem je crvena zona za struju, a ne sama potrošnja. Kuća je dobro izolovana, PVC stolarija 80 kvadrata koji se sada koriste i još toliko u potkrovlju za koje ne znamo kad ćemo srediti. Hvala unapred.


Mislim da imas dva resenja.Prvo i pravo resenje ja da kupis TP renomiranog proizvodjaca ( po mogucstvu Japan - vazduh - voda ) a drugo resenje je pelet.
Cena struje i zone za koju godinu ici ce u pravcu koji nece odgovarati potrosacima.Hije mi jasno zasto je taj el. kotao 18 kw.



[Ovu poruku je menjao anon3017188 dana 05.08.2015. u 23:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

retko sta znam
Ivan Damljanovic
PMF Kragujevac. asistent
Kragujevac

Član broj: 59244
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toplotna pumpa05.08.2015. u 22:21 - pre 105 meseci
Prema projektu, u šta se ja i ne razumem baš, izračunato je da je potrebna toplota za grejanje donjeg nivoa kuće 9,1 kw i projektant nam je savetovao da uzmemo kotao od 18 kw koji će moći da podrži grejanje i potkrovlja u nekoj budućnosti (nadamo se bližoj). Što se tiče razdvajanja brojila to je teško ostvarljivo jer se na placu već nalaze dva brojila od kojih je jedno vezano za kuću mojih roditelja a drugo je kod nas.
Mene interesuje koji bi to renomirani proizvodjači bili jer ako recimo gledamo visman ili bosch TP kao rešenje, za mene je to neostvarivo. Cene su jako visoke. Međutim video sam da recimo ima LG, Midea pumpi za drastično manje novca. E sad što se tiče kvaliteta ovih pumpi zaista nemam pojma ništa o tome. Ukapirao sam da su principu sve kineske TP. Ako imate neki dobar predlog napišite.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Toplotna pumpa06.08.2015. u 08:40 - pre 105 meseci
Razdvajanje uvek može, samo je važno da se ne vuče novi kabel sa ulice.
TP je druga faza, traži veću investiciju. A koja, pitanje je koji te prodavac u šta ubedi i koliko imaš para. Jeftinih kineza bez imena, srednje jeftinih kineza sa imenom (LG, Midea) i skupih poznatih brendova. Zajedničko im je da se svi prave u toj istoj Kini, često i na istoj proizvodnoj traci.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Toplotna pumpa06.08.2015. u 09:29 - pre 105 meseci
Citat:
retko sta znam:
Prema projektu, u šta se ja i ne razumem baš, izračunato je da je potrebna toplota za grejanje donjeg nivoa kuće 9,1 kw i projektant nam je savetovao da uzmemo kotao od 18 kw koji će moći da podrži grejanje i potkrovlja u nekoj budućnosti (nadamo se bližoj).


Ako su tvoji toplotni gubici 18 kw po projektu koji je verovatno radjen za temperaturu od - 18 c ili - 20 c za izbor TP moras da uzmes u obzir temperaturu od - 5 ili - 7 c i na osnovu toga dimenzionises TP ( vazduh - voda ).Drugo moras da imas i rezervno grejanje za nize temperature.
Renomirani proizvodjaci su Toshiba,Fujitsu,Mitsubishi,Panasonic.......itd...............a Nemci , Visseman i slicni lepe nalepnice a predstavljaju se kao proizvidjaci..............

 
Odgovor na temu

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Toplotna pumpa06.08.2015. u 09:45 - pre 105 meseci
Citat:
retko sta znam:
Ukapirao sam da su principu sve kineske TP. neki dobar


Naravno da ovo nije tacno da su sve TP Kineske...........kod renomiranih proizvodjaca ( citaj Japan ) , Kinezi se koriste kao jeftina radna snaga i Ekonomska politika izvoza koju koristi Kineska vlada a tehnologiju proizvodnje i kontrolu kvaliteta drze Japanci u svojim rukama.A to je sustina za kvalitet.Takodjer i Mercedes ima fabriku u Kini pa je pogresno reci da je Mercedes Kineski.Ali ima i onih koji lepe nalepnice ...............
Ove jeftine Kineske TP po nekom mom misljenju se jedino isplate ko ima mernu grupu .( struja ce biti sve skuplja ).
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2027
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Toplotna pumpa06.08.2015. u 16:03 - pre 105 meseci
Citat:
tihi2:
. A koja, pitanje je koji te prodavac u šta ubedi i koliko imaš para. Jeftinih kineza bez imena, srednje jeftinih kineza sa imenom (LG, Midea) i skupih poznatih brendova. Zajedničko im je da se svi prave u toj istoj Kini, često i na istoj proizvodnoj traci.


ne bih da vam kvarim zabavu, ali cisto da ne ostane kao dezinformacija gde se sta pravi....

http://www.dodaj.rs/f/2J/nR/2dKyS1Ju/20150806121627.jpg

http://www.dodaj.rs/f/2m/8m/4sKRTHfH/20150806121705.jpg
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Toplotna pumpa06.08.2015. u 18:00 - pre 105 meseci
Carrier scroll chilleri i TP imaju copeland ili danfoss kompresore alco ili danfoss ventile to imaju i masa italijanskih, grckih i naravno kineskih

masina a ipak performansama i kvalitetom ne mogu ni da primirisu Carrieru. Mozda tu ima ipak preko 100 godina razvoja i iskustva.

ne moze bas sve da se ukrade.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Toplotna pumpa06.08.2015. u 22:19 - pre 105 meseci
Citat:
zoxor: performansama i kvalitetom ne mogu ni da primirisu Carrieru. Mozda tu ima ipak preko 100 godina razvoja i iskustva.

ne moze bas sve da se ukrade.

Moj covek :-) Carrier je Carrier.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Toplotna pumpa06.08.2015. u 23:42 - pre 105 meseci
Citat:
anon3017188:
Ove jeftine Kineske TP po nekom mom misljenju se jedino isplate ko ima mernu grupu .( struja ce biti sve skuplja ).
Merna grupa se isplati tek ako je potrošnja preko 2200kw mesečno (ako se dobro sećam).
Cela ideja je da se uopšte ne ulazi u crvenu zonu. Ja imam 55% više tarife i ukupan račun za januar je bio 10000din za potrošenih 1600kw.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Toplotna pumpa07.08.2015. u 11:18 - pre 105 meseci
Citat:
mali genije:
Citat:
zoxor: performansama i kvalitetom ne mogu ni da primirisu Carrieru. Mozda tu ima ipak preko 100 godina razvoja i iskustva.

ne moze bas sve da se ukrade.

Moj covek :-) Carrier je Carrier.


Carrier i Toshiba ;-)

Pozdrav Kenijo!
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Toplotna pumpa07.08.2015. u 17:48 - pre 105 meseci
Citat:
zoxor: Carrier i Toshiba ;-)

Pozdrav Kenijo!

Z.....e ti bi mogao malo do nigerije da nahranis komarce :-)

TOSHIBA HI-POWER.

Sve karakteristike proizvoda iz serije ESTIA sačuvane su u smislu visokih standarda kvaliteta, uz proširenje temperaturskih granica primene i povišenje izlazne temperature fluida.
ESTIA HI POWER je savršeno rešenje za hladna područja ili za primene u kojima je potrebna temperatura vode od 60°C.
Vrhunska efikasnost
Inverterska tehnologija
COP do 4.88
Nominalni učinak uređaja do minus 15°C spoljašnje temperature
Regulisanje temperature u 2 zone
Temperatura fluida do 60°C
Tihe spoljašnje jedinice
Pumpa za vodu A klase
Zamrzavanje nema nikakve šanse
Radna temperatura do minus 25°C
Cisto da se zna ne radim Toshibu.............al ona dobro radi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2480545 | Odgovora: 5461 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.