Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2469401 | Odgovora: 5460 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vlaja 011
Vlada Filipović
VD naučnik
Srbistan Info
Bg

Član broj: 333854
Poruke: 178
87.250.46.*

Jabber: Vlaja 011


+6 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 10:22 - pre 87 meseci
SG,

Hvala na komentaru.

Ni ja nisam načisto šta ču da uradim, jer ima više varijanti, koje uglavnom više zavise od spoljašnjih faktora (ponude), nego od mene.

Sigurno je samo, da NEĆU ! da platim unutrašnju invertersku jedinicu 3,200€, jer bolje komponente, nego njene, koštaju 1000€ .

Kad bih mogao da nađem adekvatne spoljne jedinice, najradije bih isao na dve manje jedinice ili na hibridniu ON-of klimu sa 2 kompresora i Ak.Topl.

Svestan sam rizika samogradnje, kao što sam svestan i komercijalnog interesa svih velikih firmi, koji uglavnom rade vođeni "mudrošću"
računovođa, a veoma retko po inženjerskim kriterijumima...
Da nije tako, nebismo imali situaciju (tehnološku bruku), da pored najvećih tehnoloških giganata, Gree uvede pametne cirkulacione pumpe u TP,....

Uzor su mi ljudi iz ecorenovator-a, i ljudi kao sto je "ne znam nisam odavde" i tihi2,...
Pametni i hrabri ljudi, koji misle svojom glavom i ne boje se izazova.
A najveći mi je problem, što nedovoljno znam, da se sam upustim u samogradnju, a oni koji znaju, uglavnom nemaju motiv da se bave pionirskim poslom.
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2026
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 11:01 - pre 87 meseci
zaista je lepo pratiti temu sa puno podataka koji su zanimljivi. ali mi smeta kad neko lupeta poput prethodnog posta bez ikakvog osnova i dokaza. dovoljno je pogledati jedan od snimaka u recimo mom potpisu pa videti koja pumpa stoji u hidromodulu i to vec duzi niz godina aktuelnom. a komentari poput ovog "Da nije tako, nebismo imali situaciju (tehnološku bruku), da pored najvećih tehnoloških giganata, Gree uvede pametne cirkulacione pumpe u TP,...." ne sluze nicemu i nikome posebno ne nekome ko ima zelju da nauci nesto novo i pametno ovde.

https://www.youtube.com/watch?v=hsGZNuJn1Rw
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 12:50 - pre 87 meseci
Citat:
Vlaja 011:
SG,

Hvala na komentaru.

Ni ja nisam načisto šta ču da uradim, jer ima više varijanti, koje uglavnom više zavise od spoljašnjih faktora (ponude), nego od mene.

Sigurno je samo, da NEĆU ! da platim unutrašnju invertersku jedinicu 3,200€, jer bolje komponente, nego njene, koštaju 1000€ .

Kad bih mogao da nađem adekvatne spoljne jedinice, najradije bih isao na dve manje jedinice ili na hibridniu ON-of klimu sa 2 kompresora i Ak.Topl.

Svestan sam rizika samogradnje, kao što sam svestan i komercijalnog interesa svih velikih firmi, koji uglavnom rade vođeni "mudrošću"
računovođa, a veoma retko po inženjerskim kriterijumima...
Da nije tako, nebismo imali situaciju (tehnološku bruku), da pored najvećih tehnoloških giganata, Gree uvede pametne cirkulacione pumpe u TP,....

Uzor su mi ljudi iz ecorenovator-a, i ljudi kao sto je "ne znam nisam odavde" i tihi2,...
Pametni i hrabri ljudi, koji misle svojom glavom i ne boje se izazova.
A najveći mi je problem, što nedovoljno znam, da se sam upustim u samogradnju, a oni koji znaju, uglavnom nemaju motiv da se bave pionirskim poslom.


Gree uvede pametne cirkulacione pumpe u TP,.... -smesno

a oni koji znaju, uglavnom nemaju motiv da se bave pionirskim poslom -pa nece za djabe zbog necijeg hira

na ovom forumu jedini covek koji se greje na TP vazduh-voda je tvrdoglavi
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

Vlaja 011
Vlada Filipović
VD naučnik
Srbistan Info
Bg

Član broj: 333854
Poruke: 178
87.250.46.*

Jabber: Vlaja 011


+6 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 13:40 - pre 87 meseci
tvrdoglavi,

Hvala ti na ljubaznoj i kulturnoj ispravci moje greške.

Ako sam pogrešio, i LUPETAO, izvini molim te, čovek sam, pa grešim.
Zato sam i naglasio da nedovoljno znam o TP.

Kad sam tako strašno pogrešio, što me bar ljudski ne ispravi?

Umesto onog videa, bez tona, koji za 99% nas nema nikakvo značenje, molim te da nam
svima pokažes brošure za potrošače, u kojima su navedene pametne cirkulacione pumpe.

I ako se nećeš naljutiti na mene, taj komentar, koji si gore napisao o mom LUPETANJU,
tebi nanosi mnogo više štete, nego meni. On govori o tebi, a ne o meni. A mene ne možeš
uvrediti, jer to može samo onaj koga više cenim od sebe.

Kad bi učitelji u školi tukli đake, umesto da ih uče na greškama, niko ne bi slao decu u školu.

I ja tebi mogu da nađe na desetine grešaka, i to u ŽIVOTNO VAŽNIM stvarima, u koje bi ti
mnogo više trebalo da se razumeš, nego ja u TP.

Mnogo više bi i ti, i svi mi, imali koristi da si, kao profesionalac, recimo, otvorio temu, sa tvojim
predlozima, o tome, kako da unapredimo klime i TP u smislu prevencije zaledivanja i pobolšavanja
brzine i efikasnosti otapanja.
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2026
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 13:55 - pre 87 meseci
ne bavim se utopijom. istrazivanja prepustam naucnicima i onima koji RAZVIJAJU tehnologije. ja kao tehnicko lice se samo trudim da maksimalno korektno odradim SVOJ deo posla da to sto je neko smislio pametniji od mene , ne bude uskrnavljeno nesavesnim izvodjenjem, i da to sto je neko pametniji od mene smislio krajnjem korisniku radi onoliko dugo koliko je taj proizvodjac predvideo tako sto cu ispostovati maksimalno norme rada i kvalitet ugradjenih materijala. nemam nameru da pametujem previse kad je neko ulozio milione sredstava i nebrojene sate istrazivanja u razvoj. niti me zanima da ovde prezentujem bilo kakve brosure posto nemam nameru da bilo sta konretno reklamiram. prepustam drugima da procene da li ce da mi se obrate za savet ili preporuku ili bilo sta drugo, i ne pada mi na pamet da se bilo kome namecem, kao sto i nisam godinama u nazad. i to moze da ti potvrdi svako ko me zna na ovom forumu, ja se ne krijem iza ringe ringe raja cunami profila.
logikom kojom ti nastupas na ovom forumu mi bi svi trebali sve svoje uredjaje koje koristimo, televizore, racunare, automobile.... da radimo u samogradnji. samo napred, ja verujem u fabricke proizvode.

a sto se tice stetnosti ili koristi nacina na koji iznosim svoje misljenje, apsolutno svako ima pravo da mu se ne svidi i da mi se ne obrati, potpuno mi je svejedno, ja nisam ovde da bih sticao bilo kakve koristi.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

Vlaja 011
Vlada Filipović
VD naučnik
Srbistan Info
Bg

Član broj: 333854
Poruke: 178
87.250.46.*

Jabber: Vlaja 011


+6 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 14:34 - pre 87 meseci
e moj "tvrdoglavi",


Umesto da, kao profesionalac, ispraviš moju grešku (?), i informišeš forumaše o tehnološkom napretku,
ti zasipaš forum epitetima o sebi, i pogrdama o meni. Kao da si političar, ili nedaj bože, "Informer".

A od elementarne kulture i reda - da papirom dokažeš nečije lupetanje, NIŠTA!

Red bi bio, da se bar izvineš, za neodmerenost. Zbog pristojnosti foruma, ne zbog mene.
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2026
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 14:47 - pre 87 meseci
citirao sam deo tvog posta koji je da ponovim CISTO LUPETANJE, samo iz razloga da neko neupucen ko cita ne dodje u zabludu. snimak je bez tona iz 2015 godine na kom se vidi kakva pumpa je ugradjena u jedan od brendova koje si tim postom nazvao tehnoloskom brukom. a te tvoje bla bla truc komentare o nacinu pisanja i politikanstvu ne bih komentarisao.
niti imam nameru vise sa tobom da polemisem. jos manje da se bavim sizifovim poslom i da te edukujem. postoje strucnjaci i za to, ja nisam jedan od njih.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 16:36 - pre 87 meseci
Eto, odma se zakuva kad mene nema nekoliko dana...
Da se vratimo na temu i predmet priče...

Nekoliko pitanja za protivnike frekventne regulacije...
Ja nisam toliko ambiciozan da stavim FR na sve živo što se okreće.

Moja ideja je sledeća:
FR staviti samo na kompresor. I to može biti čak i sa fiksine 4 pozicije. Mogu se menjati u zavisnosti od spoljnje temperature tj od potrebne snage prema kući.
Ekspanzioni ventil stoji na jednoj poziciji i ne pomera se (maksimalno zatvoren?).
Ventilatori se okreću kao i do sada. To što su "predimenzionisani" ako kompresor ne radi punom snagom ne smeta ništa.
Garanciju na moj Meeting ionako više nemam.

Šta je očekivani rezultat? Kompresor će raditi oko 60% zime na svojih 50% snge i praviti uštedu.

Šta je investicija? Frekventi regulator koji u NS košta oko 300evra (za motor 5kW) i nešto elektronike za koje ću još tražiti rešenje ali ne bi trebalo da bude skupo (red veličina 10-20 evra).

E sad, šta u ovoj logici ne valja i gde je problem?

Što se odleđivanja tiče ja tu ne bih ništa dirao. Klimadžije su imale dosta problema sa jeftinijim modelima. Ja nemam primedbe na odleđivanje, led se skroz istopi. Najavljuju nekoliko ledenih dana pa meneće mrzeti da to snimim i okačim negde. E sad traje koliko mora valjda. Rešenje od "ne znam nisam odavde" je primamljivo ali ja nisam siguran da znam da ga napravim.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 16:39 - pre 87 meseci
Da se povuce malo rucna,dok ne krene sve pogresnim tokom.
Vazduh voda imaju tvrdoglavi i tihi2,razlika je u tome sto se tihi vodio matematikom i zivotnom logikom,a tvrdoglavi poverenjem u brend koji je proveren. Ni jedan nije pogresio,i bitno da je obojici dobro.
Vlaja se vodi matematikom i mogucnoscu finansija,sa zeljom da ima uredjaj sa istim principom rada,koci ga nedostatak licnog tehnickog i prakticnog iskustva,eventualno ne imanje licnog poznanika koji bi mogao da mu pomogne. Ne dozivljavam ga kao nekog bezobraznog i glupavog,bar?ja tako mislim, vec kao nekog kome treba tehnicka pomoc i savet,sto je danas naravno tesko dobiti jer se svi nazalost vode najvise finansijskom dobiti,ili je u redjim slucajevima tesko odvojiti licno slobodno vreme za pomoc.toga je i sam svestan.
Samograditelja je na ovoj temi bilo kroz godine unazad jako malo,prvi ke bio ako se ne varam sasalabud i ne secam se kako se ta prica zavrsila.
Da li sam dobro zapamtio da je i mali genije sam uradio jedan uredjaj. Scroll trenutno radi jedan,ali ima pomoc vlasnika firme koja se bavi profajom i sklapanje tp i on off,kao i inverter varijanti.
Pa i moja je uradjena u polu samogradnji,freonski deo drugar a ja automatiku,zastitu i upravljanje.
To dokazuje da je za samogradnju potrebno ili veliko samostalno znanje,ili jako velika pomoc prijatelja,zar ne.
Vasa razlika u karakteru i shvatanju zivvota vam ovako ne pomaze,usporite malo,zarad opsteg dobra,samo normalnom diskusijom mozemo doci do neceg dobrog za sve,makar to bilo samo preneseno iskustvo.
@vlaja

Moje licno iskustvo,pri pocetku radova proletos,i pripreme za resenje grejanja na tp voda voda,je takvo da sam nailazio nadosta nerazumevanje i predloga "zasto to,sto ne ovo". I danas ima toga,iako se iz dana u dan dokazuje da se ni jednog trenutka nisam prevario i pogresio. od ideje do realizacije je meni proslo 4-5godina,i put jeste bio i dug i trnovit,najvise zbog finansijskog faktora,ali je eto skoro pa zavrsen. Ako znas ili si video da nesto moze,a mozes,izguraj to do kraja,bice jedno dodatno iskustvo svima nama,pa makar u najgoroj varijanti bio i neuspeh.

 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 16:59 - pre 87 meseci
Aj da probam da okacim slike



Prepravka haier mrv inverter klime u tp,greje hladi oko 80m2 :-)

@SG kamikaza
Sasalabud je zavrsio svoju uspesno,genije je sastavio poprilican br komada:-),scroll koliko znam je isto sklopio dosta.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2026
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 17:07 - pre 87 meseci
Svako smisleno pisanje je uvek dobrodoslo. Ali neko da renomirane proizvodjace koji ulazu stotine miliona evra u razvoj tehnologija nazove tehnoloskom brukom ne mogu nazvati drugacije osim lupetanje koliko god se to nekome svidelo ili ne. Sa mnogima od vas ne delim misljenje sto se tice resenja koje bih odabrao ili preporucio nekome ali to ne znaci da niste u pravu ili da to sve nema smisla. Ali neke stvari poput navedenog zbog dobrobiti svih na forumu se jednostavno ne mogu precutati.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 17:11 - pre 87 meseci
Citat:
tvrdoglavi: Svako smisleno pisanje je uvek dobrodoslo. Ali neko da renomirane proizvodjace koji ulazu stotine miliona evra u razvoj tehnologija nazove tehnoloskom brukom ne mogu nazvati drugacije osim lupetanje koliko god se to nekome svidelo ili ne. Sa mnogima od vas ne delim misljenje sto se tice resenja koje bih odabrao ili preporucio nekome ali to ne znaci da niste u pravu ili da to sve nema smisla. Ali neke stvari poput navedenog zbog dobrobiti svih na forumu se jednostavno ne mogu precutati.

Kolega pusti coveka nek radi po svom,znas i sam da ovde sve mora da se prepravi,jer to nemac ili japanac nije dobro napravio mi znamo bolje:-)
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 17:24 - pre 87 meseci
Renomiran proizvodjac je takav upravo zato sto njihova istrazivanja kostaju mnogo. Da je moguce da im se desi tehnicka bruka,moguce je ali retko,ali opet desi se svima,pa se na tome i uci.
Eto,genije je demantovao sve gore da je moguce uraditi prepravku,uspesno. Ako bi hteo napisati kakav je ucinak iste,ja bih bio zahvalan,stvarno me interesuje.
Druga stvar koja me interesuje je kako se tebi tvrdoglavi pokazuje tvoja tp,tj neki info o potrosnji,barem prosli mesec ako moze. Ne mora referat,nego bar neki osnovni podaci.
 
Odgovor na temu

neznam nisam odavde
pera petrović
penzioner
penzioner
novi sad

Član broj: 329954
Poruke: 83
82.117.203.*



+1 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 17:30 - pre 87 meseci
@tihi ideja Vam je ekstra ali nekako nevidim preteranu korist iz toga.Da bi vaš koaksialni izmenjivač "pravio"toplotu znamo svi da kompresor mora da sabije gas koji onda ekspandira gde već i kako to mora.Tolko mislim da svi poznajemo materiju.Mene i moje društvo daleko više zanima sledeće:Ugao otvaranja dizne ostaje isti.Ako smanjite br obrtaja kompresora smanjićete i pritisak u izmenjivaču,tj prva voda do bufera bi morala biti hladnija.Sad bi po mojoj logici kompresor morao duže da radi uz manju potrošnju struje u odnosu na dosadašnji način rada.Dali tu ima uštede ili ja imam suviše usmeren pogled pa nevidim neki detalj sa strane koji krivi moju sliku ovog poduhvata ?
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 17:58 - pre 87 meseci
Da, stvar je baš takva a ušteda je da za 50% snage troši 12% struje. Radi duplo duže a troši 7 puta manje. I tako više od pola zime.
Bilo bi lepo kada bi moj post (onaj iznad) prokomentarisali Zoxor, tvdoglavi, mali genije i ostali... možda ja nešto debelo ne razumem.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2026
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 18:22 - pre 87 meseci
Citat:
SG kamikaza:
Renomiran proizvodjac je takav upravo zato sto njihova istrazivanja kostaju mnogo. Da je moguce da im se desi tehnicka bruka,moguce je ali retko,ali opet desi se svima,pa se na tome i uci.
Eto,genije je demantovao sve gore da je moguce uraditi prepravku,uspesno. Ako bi hteo napisati kakav je ucinak iste,ja bih bio zahvalan,stvarno me interesuje.
Druga stvar koja me interesuje je kako se tebi tvrdoglavi pokazuje tvoja tp,tj neki info o potrosnji,barem prosli mesec ako moze. Ne mora referat,nego bar neki osnovni podaci.

prethodne dve sezone su bile oko 8000kwh. prosla nesto vise, pretprosla nesto manje. ova godina je najnepovoljnija za rad pumpe do sad, i mislim da ce biti blizu 9000kwh. prosli mesec rekordan, oko 2500kwh. ali ne stedimo, u kuci je 23, 24 stepena. nocu ne smanjujem.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2026
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 18:28 - pre 87 meseci
Citat:
tihi2:
Eto, odma se zakuva kad mene nema nekoliko dana...
Da se vratimo na temu i predmet priče...

Nekoliko pitanja za protivnike frekventne regulacije...
Ja nisam toliko ambiciozan da stavim FR na sve živo što se okreće.

Moja ideja je sledeća:
FR staviti samo na kompresor. I to može biti čak i sa fiksine 4 pozicije. Mogu se menjati u zavisnosti od spoljnje temperature tj od potrebne snage prema kući.
Ekspanzioni ventil stoji na jednoj poziciji i ne pomera se (maksimalno zatvoren?).
Ventilatori se okreću kao i do sada. To što su "predimenzionisani" ako kompresor ne radi punom snagom ne smeta ništa.
Garanciju na moj Meeting ionako više nemam.

Šta je očekivani rezultat? Kompresor će raditi oko 60% zime na svojih 50% snge i praviti uštedu.

Šta je investicija? Frekventi regulator koji u NS košta oko 300evra (za motor 5kW) i nešto elektronike za koje ću još tražiti rešenje ali ne bi trebalo da bude skupo (red veličina 10-20 evra).

E sad, šta u ovoj logici ne valja i gde je problem?

Što se odleđivanja tiče ja tu ne bih ništa dirao. Klimadžije su imale dosta problema sa jeftinijim modelima. Ja nemam primedbe na odleđivanje, led se skroz istopi. Najavljuju nekoliko ledenih dana pa meneće mrzeti da to snimim i okačim negde. E sad traje koliko mora valjda. Rešenje od "ne znam nisam odavde" je primamljivo ali ja nisam siguran da znam da ga napravim.

licno sam misljenja da energiju ne trosi uredjaj nego objekat. ti svakako imas akumulaciju i ne verujem da ces bilo sta ustedeti. prednost inverter tehnologije je prvenstveno nepotrebnost akumulacije i rad na nizim temperaturama a ako tvoje komponente to ne podrzavaju samim smanjenjem obrtaja ne verujem da ces nesto dobiti. posebno ne ustede znacajne. zamisao koju imas je vise vredna kao iskustvo nego kao isplativa.
sto ne znaci da sam uopste u pravu.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 18:42 - pre 87 meseci
Citat:
tihi2:
Da, stvar je baš takva a ušteda je da za 50% snage troši 12% struje. Radi duplo duže a troši 7 puta manje. I tako više od pola zime.
Bilo bi lepo kada bi moj post (onaj iznad) prokomentarisali Zoxor, tvdoglavi, mali genije i ostali... možda ja nešto debelo ne razumem.


za 50% snage troši 12% struje....o tome smo pricali ranije to vazi za cirkulacione pumpe

Inverterski kompresor sluzi da zajedno sa inverterskim ventilatorom i elektroventilom uredjaj mogao efikasno da radi i pri

jako niskim temperaturama.

Ne bacaj pare skupljaj pa kupis kompletnu spoljnu.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 18:55 - pre 87 meseci
Citat:
SG kamikaza:
Renomiran proizvodjac je takav upravo zato sto njihova istrazivanja kostaju mnogo. Da je moguce da im se desi tehnicka bruka,moguce je ali retko,ali opet desi se svima,pa se na tome i uci.
Eto,genije je demantovao sve gore da je moguce uraditi prepravku,uspesno. Ako bi hteo napisati kakav je ucinak iste,ja bih bio zahvalan,stvarno me interesuje.
Druga stvar koja me interesuje je kako se tebi tvrdoglavi pokazuje tvoja tp,tj neki info o potrosnji,barem prosli mesec ako moze. Ne mora referat,nego bar neki osnovni podaci.


Genije nije pravio inverter negi invertesku spoljnu stavio na vodeni izmenjivac sto itekako nije isto.

Sto se tice grejanja sa TP tvrdoglavi ce mi sigurno potvrditi da njegov Waterstage dodaje elektrogrejace pri niskim temperaturama

a kamoli fix speed uredjaj kojih sam video na stotine i tacno znam sta su sposobni pri niskim temperaturama.

Tako da po pitanju povlacenja rucne ipak treba malo dublje uci u ovu problematiku ne samo da se cita potpis iako cak i citanjem potpisa

neko ko je skusan moze da proceniko se koliko greje na TP a koliko na elektrogrejace.

Da ne bude zabune ja nemam nista protiv bivalentnog grejanja sto u kombinaciji sa velikom akumulacijom kao kod tihog i koriscenjem

jeftine struje je vrlo efikasno i ekonomicno ali da ne bude zabune u nekom buducem odabiru vrste i nacina grejanja.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Toplotna pumpa15.01.2017. u 19:00 - pre 87 meseci
Citat:
Vlaja 011:
e moj "tvrdoglavi",


Umesto da, kao profesionalac, ispraviš moju grešku (?), i informišeš forumaše o tehnološkom napretku,
ti zasipaš forum epitetima o sebi, i pogrdama o meni. Kao da si političar, ili nedaj bože, "Informer".

A od elementarne kulture i reda - da papirom dokažeš nečije lupetanje, NIŠTA!

Red bi bio, da se bar izvineš, za neodmerenost. Zbog pristojnosti foruma, ne zbog mene.


Oladi malo cokacunami prvo kupujes estiu pa rav pa krntije iz bugarske pa fenomenalni gree pa bi sve to da pravis

od sastavnih delova pa dokle vise...
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2469401 | Odgovora: 5460 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.