Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2483413 | Odgovora: 5461 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boycek
Srdjan Jovanovic
musicman
Beograd

Član broj: 208940
Poruke: 42
89.216.222.*



Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 21:33 - pre 185 meseci
Citat:
geotempus: Imam neki osecaj da ces biti tu jos i 2011 i da ces pitati neke stvari oko bunara i sondi... nemoj se ljutiti al bio je jedan pre na forumu posle dve ipo godine je odustao pa me malo podsecas na njega... samo napred i bice dzabnog grejanja vec sledece zime"



ja sam ovde 4 dana, a posto sam ziveo u nemackoj ( trenutno najbogatijoj zemlji na svetu) a nemac pita 50 ljudi ,pogleda najskuplje i NAJEFTINIJE,
informise se pa onda odluci sta ce raditi, a te srpske fore na brzinu, i odmah to tamo ne prolazi,i sto svako ovde brani svoj proizvod i raspravlja se sa drugima i provocira ostale clanove to je bezveze,, vi o meni nista ne znate i tako ce ostati, a to koliko cu ja biti ovde to je nebitno jer forum zato postoji i meni je drago kad neko sam smislja i nesto radi i nikom ne namece vestacki sta ce raditi, ja pitam svakoga za savet, a tebi sto se ne svidja ona slika kod kopanja bunara pokazuje tvoju slabost !! svako se snalazi kako ume, a ovo ne znaci da mozda necemo saradjivati , uzgred znam sve firme koje rade sa TP, ali jos testiram vase (firmasko) nesebicno znanje i gledam kako pomazete jedni drugima ??
 
Odgovor na temu

CBC
Product developer, konstruktor,
produkcioni ing.
F**** Tools AB
Sweden

Član broj: 147280
Poruke: 101
83.233.244.*



+3 Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 21:34 - pre 185 meseci
Neću se više obazirati na nerelevantne elemente u diskusiji, malo sam bio prebrz da osuđujem način funkcionisanja srpske privrede, nedotiče me se ni najmanje, samo sam reagovao posto sam iz skroz drugog poslovnog mentaliteta pa sam odreagovao na kontekste komunikacije.

Za sve koji znaju engleski, prebacio sam preko Google translate najveći forum o TP na netu sa švedskog na engleski.

Elem, za sve koji žele da budu u korak sa zadnjim tehnoločkim dešavanjima na ovu temu.

http://translate.google.se/tra...&tl=en&history_state0=

Boycek, dobićeš mail sa traženim podatcima.

Pozz
cbc.rs "Meriti je znati!"
 
Odgovor na temu

Stojan Trifunovic

Član broj: 15156
Poruke: 366
*.rs
Via: [es] mailing liste



+8 Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 21:40 - pre 185 meseci
Ode tema u 3 lepa off topica.

@vlaki1
Odlicna ideja, ali voda iz bunara je ipak bolja, za onoga ko je ima. Ipak je to protocna voda koja akumulira toplotu sa par kilometara daljine, a ono sto se moze preuzeti od zemlje je ipak ograniceno (sta ako je kuca na kamenjaru na vrhu brda).

@CBC
Polako, polako. Shvatio je geotempus to. Zato je i ovde na forumu podelio par dragocenih informacija.

On doduse vec ima razvijenu tehnologiju, a konkurencije nema pa nema. Glupo bi bilo ne iskoristiti takvu poziciju, a sigurno se ne bi trebao kritikovati. Pa svi mi radimo za platu.
Ako nista drugo, eto jedino njegova firma ugradjuje sistem sa direktnom ekspanzijom, o kome se pre njega nije ni culo na forumu. Iz njegovih postova (pre nego sto su pocele sve ove kritike) moze se nazreti jos par odlicnih principa ustede, sto elektricne energije, sto boljeg oduzimanja toplote od zemlje, sto ekonomicnijeg rada toplotne pumpe. I ja bih voleo da ima vise konkurencije, i da se na sajtovima (osim okvirne cene i referenci) mogu pronaci pre svega edukativne informacije, ali tu je u pitanju samo los menadzment. Nemoj da nam i ovo malo prakticara pobegne sa foruma. Od koga ce se ista moci nauciti?

A mozda i on od nas nesto nauci, pa naruci fan-coil koji moze izdrzati veci pritisak i uz par paralelnih termoizolovanih fan-coil sistema po prostorijama smanji cenu i dokrajci konkurenciju. Sistem moze slobodno da se zove po meni :).
 
Odgovor na temu

scroll
Bečej

Član broj: 178577
Poruke: 219
*.soyaprotein.com.



+5 Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 21:41 - pre 185 meseci
Pozdrav
CBC sa kojim prečnikom suti bušili bunar?
 
Odgovor na temu

boycek
Srdjan Jovanovic
musicman
Beograd

Član broj: 208940
Poruke: 42
89.216.222.*



Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 21:46 - pre 185 meseci
pa izgleda da je geotempus malo krenuo da provocira i omalovazava ljude,, vidis da je vise njih malo uzdrmao, pravi profi to ne radi !!
ali mislim da nije namerno?
 
Odgovor na temu

geotempus
geotempus
novi sad

Član broj: 199614
Poruke: 38
89.216.97.*

Sajt: www.geotempus.rs


Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 21:51 - pre 185 meseci
@ Stojan

:) No comment this time.
Geotempus
 
Odgovor na temu

geotempus
geotempus
novi sad

Član broj: 199614
Poruke: 38
89.216.97.*

Sajt: www.geotempus.rs


Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 21:59 - pre 185 meseci
@boycek

rekao sam da nije zlonamerno, simpatican si sto nisi iz ove branse a tako si aktivan, da na kraju ces napraviti to grejanje.
na forumu sam kao i ti, ne kao firma.
Izvini ako ti smeta neki komentar, inace zaista ne zelim ovde da lovim kliente... imam vec ugovorena 20-tak objekata februar mart "ako ova kriza ne poremeti", vidis i sad radim a na forumu se malo opustim...
pitao sam te dal si iz nemacke jel treba mi jedan katalog da se prevede , pa koliko si strucan sa ovom tematikom, naravno placam:)
Geotempus
 
Odgovor na temu

CBC
Product developer, konstruktor,
produkcioni ing.
F**** Tools AB
Sweden

Član broj: 147280
Poruke: 101
83.233.244.*



+3 Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 22:03 - pre 185 meseci
Citat:
Pozdrav
CBC sa kojim prečnikom suti bušili bunar?


Ako se dobro secam 2" je cev sa kojom je buseno (spoljna dimenzija na šavovima).
cbc.rs "Meriti je znati!"
 
Odgovor na temu

scroll
Bečej

Član broj: 178577
Poruke: 219
*.soyaprotein.com.



+5 Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 22:11 - pre 185 meseci
Nisam dobro postavio pitanje koji je prečnik bunara?
 
Odgovor na temu

boycek
Srdjan Jovanovic
musicman
Beograd

Član broj: 208940
Poruke: 42
89.216.222.*



Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 22:12 - pre 185 meseci
Citat:
geotempus: @boycek

rekao sam da nije zlonamerno, simpatican si sto nisi iz ove branse a tako si aktivan, da na kraju ces napraviti to grejanje.
na forumu sam kao i ti, ne kao firma.
Izvini ako ti smeta neki komentar, inace zaista ne zelim ovde da lovim kliente... imam vec ugovorena 20-tak objekata februar mart "ako ova kriza ne poremeti", vidis i sad radim a na forumu se malo opustim...
pitao sam te dal si iz nemacke jel treba mi jedan katalog da se prevede , pa koliko si strucan sa ovom tematikom, naravno placam



ha ,ha, ha mislim da treba da se obratis GTP-MANN on odlicno zna nemacki i tematiku, i ne procenjuj ljude iz radoznalosti,jer ces se dosta iznenaditi ? a i ako bih ti nesto preveo to ne naplacujem ( a dobar ti pokusaj pravi si trgovac)
 
Odgovor na temu

geotempus
geotempus
novi sad

Član broj: 199614
Poruke: 38
89.216.97.*

Sajt: www.geotempus.rs


Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 22:30 - pre 185 meseci
otkud ti znas gtp-mann? :) sa foruma ili privatno? on nije dugo izlagao...hmm
Geotempus
 
Odgovor na temu

boycek
Srdjan Jovanovic
musicman
Beograd

Član broj: 208940
Poruke: 42
89.216.222.*



Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 22:33 - pre 185 meseci
Citat:
geotempus: otkud ti znas gtp-mann? sa foruma ili privatno? on nije dugo izlagao...hmm


pa ja mislim da si ti sardjivao sa njim, a mozda se varam ?pozz
 
Odgovor na temu

CBC
Product developer, konstruktor,
produkcioni ing.
F**** Tools AB
Sweden

Član broj: 147280
Poruke: 101
*.3.cust.bredband2.com.



+3 Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 22:35 - pre 185 meseci
scroll

Pa dobro si postavio pitanje, u pitanju je bušenje rupe za postavku potopne pumpe. Voda se nalazi na dubini od 40m ali je pritiskom istisnuta na 1,5m ispod nivoa tla.

cbc.rs "Meriti je znati!"
 
Odgovor na temu

geotempus
geotempus
novi sad

Član broj: 199614
Poruke: 38
89.216.97.*

Sajt: www.geotempus.rs


Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 22:42 - pre 185 meseci
96mm je precnika potapajuca pumpa . ali busi se 125mm . barem mi tako radimo, ustvari nama tako buse.

@boycek
:) lukavo nema sta... opet mi treba prevodioc!
Geotempus
 
Odgovor na temu

scroll
Bečej

Član broj: 178577
Poruke: 219
*.soyaprotein.com.



+5 Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 22:44 - pre 185 meseci
Još uvek ne znam koji je prečnik bunara u pitanju ako nije tajna?
 
Odgovor na temu

boycek
Srdjan Jovanovic
musicman
Beograd

Član broj: 208940
Poruke: 42
89.216.222.*



Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 22:51 - pre 185 meseci
Citat:
geotempus: 96mm je precnika potapajuca pumpa . ali busi se 125mm . barem mi tako radimo, ustvari nama tako buse.

@boycek
lukavo nema sta... opet mi treba prevodioc!


posallji mi na pp ili mail koliko ti je cena TP 20KW fonko pozz.
 
Odgovor na temu

scroll
Bečej

Član broj: 178577
Poruke: 219
*.soyaprotein.com.



+5 Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 22:53 - pre 185 meseci
geotempus čije potapajuće pumpe koristiš? Po kojoj ceni ti buše bunare sa 125mm ?
 
Odgovor na temu

geotempus
geotempus
novi sad

Član broj: 199614
Poruke: 38
89.216.97.*

Sajt: www.geotempus.rs


Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 23:01 - pre 185 meseci
Calpedu stavljamo, ovu novu generaciju a meni buse do 50metara 40 eur kljuc u ruke, cevi,filteri,ispiranje,probni rad. u toj ceni nije opremanje bunara, ali to nije strasno. Bunar je najbitniji ako on zeza, dzaba sve.
Geotempus
 
Odgovor na temu

CBC
Product developer, konstruktor,
produkcioni ing.
F**** Tools AB
Sweden

Član broj: 147280
Poruke: 101
*.3.cust.bredband2.com.



+3 Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 23:04 - pre 185 meseci
geotempus

Tako je bilo planirano, ali je ispalo da ce ići jedan Grundfos 7 stepeni sa ejektorom, taman ejektorska glava ulazi u cev, a biće upravljan frekventno, sve na granici potrebe.

scroll

Pa pošto se cev koristi za bušenje biće da je 2" /dva cola.

cbc.rs "Meriti je znati!"
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stojan Trifunovic

Član broj: 15156
Poruke: 366
*.rs
Via: [es] mailing liste



+8 Profil

icon Re: Toplotna pumpa21.01.2009. u 23:04 - pre 185 meseci
@CBC

To sa invertorima cini mi se kao sasvim prihvatljiva ideja. Ono sto je najbolje je da se sistem moze ugradjivati deo po deo u zavisnosti od trenutno raspolozivih investicija, kada se jednom zavrsi izmenjivac toplote. Prvo naravno za dnevnu sobu, a onda redom. Cevi dodatnih klima sa izmenjivaca mogu se povezati i kasnije.

Dodatnu cenu izazvalo bi punjenje kompletnog sistema rashladnim gasom, jer se kod klima kompletan gas nalazi samo u spoljnim (ili bese unutrasnjim) jedinicama.

Nazalost, ima drugih razloga iz kojih ovakav sistem ne bi mogao biti ekonomican kao profesionalni. Geotempus u jednom od ranijih postova pominje rad u jeftinijoj tarifi elektricne energije, akumulirajuci (ako sam dobro shvatio) toplotu u vecoj zapremini sanitarne vode. Ukoliko se zna da jeftinija tarifa na podrucju cele Srbije traje od 22 do 6, ocigledno je da ce klime najvise vremena raditi upravo u periodu skupe tarife (trebamo se najvise grejati danju). Resenje bi moglo biti u konstrukciji akumulatora toplote (npr. sljunak u termoizolovanom podrumu) koji bi se grejao tokom noci, a predavao toplotu danju, ali onda bi prava toplotna pumpa bila bolje resenje.

Ipak, i osnovno resenje (samo sa klimama) bolje je od bilo kakvih konkurentnih (gas, drva, ugalj...) nacina grejanja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2483413 | Odgovora: 5461 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.