Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skuplje Napajanje

[es] :: Ostali hardver :: Skuplje Napajanje

[ Pregleda: 3132 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

batasson
Nikola Pasic
Beograd

Član broj: 96246
Poruke: 148
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Skuplje Napajanje18.07.2006. u 16:38 - pre 216 meseci
Znam da je pitanje dosta glupo, ali me zanima sta dobijam ako stavim neko skuplje (kvalitetnije) napajanje u racunar?
Da li ono ima neke zastite i preciznije napone, ili je cena nafurana samo zbog imena?
pozz...

p.s. planiram da stavim Chieftec
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Skuplje Napajanje18.07.2006. u 18:23 - pre 216 meseci
Ne, taman posla, tvoje pitanje uopšte nije glupo, već je sasvim zdravorazumsko.

Ukratko, kupovinom kvalitetnog napajanja dobijaš bitno kvalitetniji napon koji se isporučuje matičnoj ploči, napon takođe vrlo malo varira, u odnosu na obična konfekcijska kineska napajanja od 7 evra. Dobro si rekao, svakoiole kvalitetnije napajanje ima neke dodatne zaštite, i skoro nikad se ne desi da je cena naduvana samo zbog imena.

Chieftec nije baš najbolji izbor, dobro je što si pitao. Mnogo bolji izbor ti je neko napajanje od 450 ili 550 W marke Cooler Master ili LC Power, cena im je oko 50-tak evra. Za te pare dobijaš izuzetno dobra napajanja srednje klase, s kojim nikad nećeš imati problema.


Evo, ja sam skoro kupio Enermax Liberty od 620 W, i odmah po priključenju istog u sistem, primetio sam kako mi je temperatura procesora odmah pala za 6 stepeni pri punom opterećenju, što mi je ranije bio veliki problem.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Skuplje Napajanje18.07.2006. u 20:48 - pre 216 meseci
To je kosta zatp jer tvoje staro napajanje ocito nije imalo dva ventilatora ili je onaj bocni bio manji nego ovaj sad i/ili nije dobro vukao topli zrak zrak iz kucista.
Inace, ako se stavi kvalitetno napajanje u racunalo dobiti ce se stabilan rad.

 
Odgovor na temu

batasson
Nikola Pasic
Beograd

Član broj: 96246
Poruke: 148
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Skuplje Napajanje19.07.2006. u 02:33 - pre 216 meseci
Palo mi je da menjam napajanje zato sto sam instalirao neki programcic za monitoring temperatura i napona u racunaru, i primetio sam da su mi svi naponi veci u proseku od 0.1 do 0.6 volti od potrebnih. I temperatura procesora je oko 49 stepeni C (posle ciscena hladnjaka procesora od prasine)...

Potrazicu negde ta Cooler Master ili LC Power napajanja....
Pozz
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Skuplje Napajanje19.07.2006. u 10:36 - pre 216 meseci
ja na tvom mjestu nebih kupovao novo napajanje iz tih razloga. Kako ti se komp inace ponasa? Koji je procesor, jeli to temperatura za idle mod ili neko opterecenje?

 
Odgovor na temu

batasson
Nikola Pasic
Beograd

Član broj: 96246
Poruke: 148
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Skuplje Napajanje19.07.2006. u 12:29 - pre 216 meseci
Ne kupujem napajanje samo iz tih razloga...najvise zato sto mi je nestabilna strujna mreza u zgradi, tj. oce malo da varira.
A ove temperature na racunaru su samo razlog vise.
Procesor mi je Intel 3.00GHz/1Mb/800MHz. Svi naponi i temperature su za idle mod...
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Skuplje Napajanje19.07.2006. u 16:25 - pre 216 meseci
Da, bolja napajanja se i znatno bolje nose sa varijacijama napona u mreži. Vidi sajtove www.lc-power.com i na naslovnoj strani imaš opis njihovog zaista kvalitetnog napajanja LC6550GP V2.0.

Za Cooler Master vidi sajt http://www.coolermaster.com/index.php i pogledaj iGreen seriju njihovih napajanja od 430 i 500 W. Ovde trebaš imati na umu da iGreen od 500 W ima oznaku SLI Ready što govori dovoljno samo po sebi.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Skuplje Napajanje19.07.2006. u 18:38 - pre 216 meseci
Kad smo već kod Cooler Mastera, malopre su mi ponudili kuler za procesor (478, ventilator je postao previše bučan pa tražim neki tih ali ih skoro niko nema) koji se prodaje takoreći kao pasivan ali ima mesta za dva 8cm ventilatora. U pitanju je E3W-N85XC-03 ali nisam našao mnogo o njemu. :( Samo na jednom našem sajtu koji radi razne prodaje i na par kineskih gde se baš ne snalazim sa čitanjem. Deluje mi simpatično, nije skup a ionako imam nekoliko neraspakovanih Chieftec ventilatora koje sam kupio kad i kućište a i dalje ničemu ne služe.
Da li neko može da nađe više informacija o njemu, meni to baš i nije uspelo. Našao sam na matičnom sajtu samo jedan koji liči ali taj ide u paketu sa ventilatorom.
 
Odgovor na temu

BastardX

Član broj: 58381
Poruke: 328
*.madnet.co.yu.



Profil

icon Re: Skuplje Napajanje20.07.2006. u 22:58 - pre 216 meseci
Meni se svidja chieftec v2.2 napajanje.Posebno po tome sto mozes koristiti samo one kablove koji trebaju.
Link na chieftec v2.2 stranicu
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Skuplje Napajanje

[ Pregleda: 3132 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.