Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Link: Primjeri često korištenih formula

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Link: Primjeri često korištenih formula

[ Pregleda: 6958 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon [Excel] Link: Primjeri često korištenih formula19.07.2006. u 15:49 - pre 215 meseci
Ako nekoga zanimaju često korištene formule u Excelu 2003 sa screen-shotovima evo link

FAQ: Primjeri često korištenih formula u Excelu 2003
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Link: Primjeri često korištenih formula20.07.2006. u 08:52 - pre 215 meseci
Još jedna pohvala za trud i sugestije za eventualna unapređenja.

Mislim da bi bilo korisno da ubaciš i primer za VLOOKUP funkciju - videćeš da je i na ovom forumu dosta pitanja vezano za ovu funkciju.
U praktičnim primerima često mi je trebala funkcija koja izdvaja ime odnosno prezime (uopšte izdvajanje dela teksta iz ćelije) - za to koristiš LEFT, RIGHT i FIND (LEFT i RIGHT si već obrađivo, a za FIND (alternativa SEARCH) nisam našao.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

bonc
Vladimir Bonč-Brujević
Penzioner
Niš - Crveni pevac

Član broj: 82231
Poruke: 75
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 199047327


Profil

icon Re: [Excel] Link: Primjeri često korištenih formula20.07.2006. u 10:21 - pre 215 meseci
Citat:
Ivek33: Ako nekoga zanimaju često korištene formule u Excelu 2003 sa screen-shotovima evo link

FAQ: Primjeri često korištenih formula u Excelu 2003

Ovaj dečko me sve više oduševljava ;)

Kad sam bio na ovom linku, pogledao sam i ostalo o Excelu, ne sve, već onako nasumice, šta mi je prvo palo na pamet da se treba obuhvatiti. Možda ima propusta, nisam primetio. Ono što sam pregledao je napisano baš onako, rekao bih, odmereno: kratko, jasno, pregledno, ilustrovano gde treba...

Pa, ne znam da li da ga mnogo hvalim, da se ne uobrazi :)
A jeste za pohvalu!!!



 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Excel] Link: Primjeri često korištenih formula20.07.2006. u 14:15 - pre 215 meseci
Citat:
Jpeca: Mislim da bi bilo korisno da ubaciš i primer za VLOOKUP funkciju - videćeš da je i na ovom forumu dosta pitanja vezano za ovu funkciju.


ovo su primjeri često korištenih formula.

Kao što ste vidjeli funkcije tek slijede. Ima ih cca 341 pa mi treba vremena za to ali postavit ću i sve funkcije gore. Hvala na pohvalama, no više me interesiraju kritike da bih znao što ispraviti.

BTW: Ova funkcija koju pominješ, VLOOKUP, mi je zadala mnogo muke ;-) ali sam je savladao na neki način ne baš 100%
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Link: Primjeri često korištenih formula20.07.2006. u 14:59 - pre 215 meseci
Da i mislio sam korišćenje VLOOKUP fukcije u formuli - vidim da si to već uključio u delu "Pretraživanje vrijednosti na popisu" - Umesto kombinacije index/offset i u nesortiranoj listi se može koristiti VLOOKUP - ukoliko se kao posledniji (opcioni) argument stavi false. U tvom primeru:
Code:

=VLOOKUP("kruške";A2:B5;2;FALSE)

I ja sam do skoro bio u zabludi da za VLOOKUP podaci moraju da budu sortirani, ali mi je mmajstor otvorio oči. http://www.elitesecurity.org/t153071-0#1154456

Pokušaj da bolje objasniš razliku kod pretraživanja kad je opseg poznate i nepoznate veličine - ja nisam razumeo ovaj deo jer i u jednom i u drugom slučaju u formuli figuriše opseg A2:A5.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Excel] Link: Primjeri često korištenih formula20.07.2006. u 15:36 - pre 215 meseci
Citat:
Jpeca: Pokušaj da bolje objasniš razliku kod pretraživanja kad je opseg poznate i nepoznate veličine - ja nisam razumeo ovaj deo jer i u jednom i u drugom slučaju u formuli figuriše opseg A2:A5.


..........Korištenje funkcije VLOOKUP je dosta komplicirano i meni.
Dosta sam se patio s njom , u jednom iskustvu gdje sam imao popis nekih kuhinjskih elemenata a potom na drugom "Listu" izbor sa padajućeg izbornika za određeni element da bi rezultat bio određeni parametri.

Probat ću baš na ovom primjeru koji sam imao dati objašnjenja a i u dijelu linkova funkcije dati objašnjenja za samu funkciju.

Sve zavisi od vremena tj. problema pred kojim se čovjek nađe pa "duda" satima da bi ga riješio. No to već prevazilazi moje mogućnosti ( bar mislim ) i vrijeme. :-(
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Excel] Link: Primjeri često korištenih formula14.08.2006. u 16:41 - pre 214 meseci
Citat:
Jpeca: Da i mislio sam korišćenje VLOOKUP fukcije u formuli -
Pokušaj da bolje objasniš razliku kod pretraživanja kad je opseg poznate i nepoznate veličine - ja nisam razumeo ovaj deo jer i u jednom i u drugom slučaju u formuli figuriše opseg A2:A5.


Evo, završio sam sve funkcije u Excelu sa primjerima a uz to i dodatan primjer za funkciju VLOOKUP sa detaljnim primjerom i velikim tablicama.
http://www.ic.ims.hr/office/excel2003/excel38.html

BTW: @Jpeca
radim na nekim dodatnim uputama primjera formula i funkcija ali uz objašnjenja riječima:

Možeš li ti možda pojasniti ovu formulu riječima :
{=INDEX(B1:B9;MAX(IF(LEN(B1:B9)>0;ROW(B1:B9);0));1)}

Htio bih vidjeti iskustva drugih i objašnjenja riječima formule i ugniježđenih funkcija u njima.
Ovo je iz datoteke Zadnji unos.xls sa teme
http://www.elitesecurity.org/t203519-Excel-uporedjivanje
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Link: Primjeri često korištenih formula

[ Pregleda: 6958 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.