Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nekoliko pitanja u vezi sa Google chatom

[es] :: Instant Messaging :: Nekoliko pitanja u vezi sa Google chatom

[ Pregleda: 3274 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mala-Sirena

Član broj: 102377
Poruke: 5
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Nekoliko pitanja u vezi sa Google chatom23.07.2006. u 10:15 - pre 216 meseci
Ovako, imam nekoliko pitanja u vezi sa Google chatom.

Prvo je kako neko moze biti on line po deset sati, a da mu indikator nikad ne ode u idle. Hocu reci, ako neko ne koristi Google Talk - posto se kod mene na Talku u listi ne pojavljuje ona slusalica - pretpostavljam da chatuje iz inboxa (ili mozda ima neku matoriju verziju) da li to znaci da je non stop aktivan u inboxu, pise nesto ili chatuje. Recimo ja kad ne koristim Talk vec chatujem preko browsera, ukoliko ne pomeram misem preko Google prozora posle izvesnog vremena odem u idle.

Drugo glasi znam da je moguce pristupati gMailu i preko mobilnog telefona, a da li je i tada chat dostupan ili ne.
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Nekoliko pitanja u vezi sa Google chatom23.07.2006. u 11:33 - pre 216 meseci
p mozda gleda film,gleda muziku ili tako nesto, a preko mobilnog telefona nije dostupan chat ali posto gtalk koristi jabber skini
neki od IM koji podrzavaju jabber pa chatuj sa telefona (mozes podesiti i tako da zadajes komande svom kompu preko telefona)
 
Odgovor na temu

Mala-Sirena

Član broj: 102377
Poruke: 5
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Nekoliko pitanja u vezi sa Google chatom23.07.2006. u 11:56 - pre 216 meseci
A, hm. Mogu ja da skuzim da neko sedi toliko sati za kompom, btw. ako mu je radno vreme toliko i sl, ali me zanima kako ne ode u idle. Ja kad kad se logujem na svoj gMail account i "spustim" prozor pojavi se narandzasta ikonica nakon nekog vremena, dok kad se logujem preko Talk-a ista se pojavljuje samo kad se ne belezi bilo kakva aktivnost na kompu i to mi je jasno :)
Ali ovo nije, bez Talk-a ja bih uspela da budem stalno "zelena" samo kad bih non-stop brljala nesto po inboxu ili chatovala SATIMA.

A kad se neko loguje preko moba na gMail, da li mogu ja da ga vidim on line na svom kompu, kao sto vidim ove na MSN-u ili ako mi je neko on line to iskljucivo znaci da je prijavljen preko svog kompa, a ne telefona?
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Nekoliko pitanja u vezi sa Google chatom23.07.2006. u 13:15 - pre 216 meseci
Citat:
Mala-Sirena: A kad se neko loguje preko moba na gMail, da li mogu ja da ga vidim on line na svom kompu, kao sto vidim ove na MSN-u ili ako mi je neko on line to iskljucivo znaci da je prijavljen preko svog kompa, a ne telefona?
pa ako mob ima browser koji podrzava sve sto je potrebno da bi Gtalk radio u Gmail-u onda da
ja umem da budem online na gtalk-u i kada koristim mob, posto na gtalk idem preko jabber klijenta (ako nisi znala, google talk je jabber)


mada, ne korsitim nalog na gtalk-u, dovoljan mi je ovaj na eltiesecurity.org jabber serveru, posto u svoju kontakt listu na njeme (ES jabber serveru) mogu opusteno da stavim i gtalk kontakte, sto i radim
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

jms_uk_2001
jms_uk_2001
United Kingdom

Član broj: 19481
Poruke: 197
..ubr13.newt.blueyonder.co.uk.



+1 Profil

icon Re: Nekoliko pitanja u vezi sa Google chatom30.07.2006. u 19:35 - pre 215 meseci
trillian/jabber plugin

tako mozes da budes online na googletalk-u po ceo dan [i noc]
...ja radim samo jedan dan dnevno...
 
Odgovor na temu

Mala-Sirena

Član broj: 102377
Poruke: 5
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Nekoliko pitanja u vezi sa Google chatom05.08.2006. u 20:47 - pre 215 meseci
E, hvala vam puno.
Jos jedno pitanje. Da li se nekako moze proveriti - kao sto moze kod MSN - ko vas je dodao i drzi na listi prijatelja za Google Talk?
 
Odgovor na temu

Mala-Sirena

Član broj: 102377
Poruke: 5
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Nekoliko pitanja u vezi sa Google chatom12.08.2006. u 01:52 - pre 215 meseci
Imam Trillian ali obicnu verziju, vidim da je podrska za Jabber prisutna samo u onoj Pro. Ima li pomoci ;)
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Nekoliko pitanja u vezi sa Google chatom13.08.2006. u 13:56 - pre 215 meseci
ima ,uzmi neki jabber klijent ili neki besplatni IM klijent koji podrzava i jabber

malo preptrazi ES da vidis preporuke za jabber klijente a imas i na sajtu talk.google.com o nekima sa sve pdoesavanjima
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Mala-Sirena

Član broj: 102377
Poruke: 5
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Nekoliko pitanja u vezi sa Google chatom13.08.2006. u 20:48 - pre 215 meseci
Na Trillian sam se vec navikla, dopada mi se i do sada je radio bez problema - Basic verzija i svi servisi preko njega koje inace koristim. Onda sam uzela onaj privremeni nalog (15 dana) i katastrofa. Dva puta sam radila kompletnu reinstalaciju i uvek ista prica. Samo kod prvog logovanja Jabber radi, svukao je listu kontakata, mogla sam lepo da komuniciram tog dana itd. Ali cim bih ugasila komp, i pokusala ponovo da pokrenem Trillian, nakon klika na ljubicastu kuglu program se zamrzne i dobijem poruku da je to najverovatnije zbog instaliranog plug-ina (Jabbera, naravno).

Cak i da kupim to cudo, ne znam sta da mislim nakon ovih epizoda.
 
Odgovor na temu

[es] :: Instant Messaging :: Nekoliko pitanja u vezi sa Google chatom

[ Pregleda: 3274 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.