Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 66599 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mincicd
Dragan Mincic
Srbija

Član broj: 102572
Poruke: 51
*.beobug.com.

ICQ: 126


+1 Profil

icon SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,25.07.2006. u 01:36 - pre 215 meseci
Sve sto vas zanima o ovim progranmia mozete pitati rado cu Vam odgovoriti jer ih dobro poznajem sve navedene u naslovu teme moje zanimanje je CAD Inzenjer al trenutno neradim nista je ja sam u Srbiji nazalos to se sabo ceni ovde.
Pitajte sve sto vas zanima rado cu vam pomoci i odgovoriti ako znam odgovor na vase pitanje.

 
Odgovor na temu

cnc-project2
boss grozni
FIUME

Član broj: 101693
Poruke: 43
87.252.137.*

Sajt: www.cnc-project.com


Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,25.07.2006. u 05:28 - pre 215 meseci
Pa kada se nudiš, možda kakav lagani tutorijal o ANSYS-u i kako importovati delove i assembly, i opšte način kako se počinje...

gledao sam manual, ali brate, oni su ga lagano zakomlicirali...

ako bi mogao da to odradiš, mnogi bi bili zahvalni

najgore je onaj početeni uvodni deo kako podesiti one silne opcije pri importu i što je bitno u njima...
CATY FANATIC
 
Odgovor na temu

mincicd
Dragan Mincic
Srbija

Član broj: 102572
Poruke: 51
*.beobug.com.

ICQ: 126


+1 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,25.07.2006. u 12:23 - pre 215 meseci
Hm pa da bi dobio odgovor moras mi reci koju verziju koristis a u ostalom prilikom iinstalacije ansys dobice ponudu da cekiras solid programe koje koristis a ansys ce u njima ostaviti svoju exe vezu pa ces bilo koji ansebly moci da uvezes bez problema, iskreno nevidim ptrebi za nekim ozbiljnijeim tutorijalom kad je u ansys 8.1 recim sve skoro jasno i preko samih ikonica samo malo vezbe.
Poci od proste grede to ti je najbolje recimo konzole da vidis kao to ide......
 
Odgovor na temu

BadMark

Član broj: 102926
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,27.07.2006. u 20:56 - pre 215 meseci
Evo ja sam nov u svemu tome studiram strojarstvo i tam su nas naučili crtat u catii al moj problem je slijedeći pojma nemam što sve trebam napraviti nakon što sma neki dio nacrtao da bih dobio nc cod da bi ga upucao u nc glodalicu maho mh 600e pa ako bi bio ljubazan da mi napišeš što sve trebam još od dodatnih stvari i kako onda u catii 8 koje gumbiće ) potiskat da bih dobio nc cod hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

mincicd
Dragan Mincic
Srbija

Član broj: 102572
Poruke: 51
*.beobug.com.

ICQ: 126


+1 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,28.07.2006. u 00:40 - pre 215 meseci
Sobzirom da si pocetnik tesko ce ti poci za rukom da dobijes odma nc cod al recicu ti sta ti je potrebno a to je da tvoja verzija ima modu za cnc programiranje, zati da ima izvrsni program za veezu sa cnc masinom, ako sve to imas onda mozes da krenes sa kreiranjem nc koda al to nimalo nije jednostavno otvoris deo onda u opadajucem meniu izabere modul za cnc programiranje otvorice ti se okruzenje za cnc modelovanje a opis toga je prilicno velik sta sve treba da uradis
1. izbor kordinata modela
2. pocetne kordinate alate
3. izbor vrste alat
4. ibor tipa povrsine koju obradjuje rupa zljeb ceona povrsina i tako dalje
itd....
pokusaj malo sam pa kad imas konkretno pitanje mogu ti dati odgovor ovsko je to nemoguce ojasnitti
 
Odgovor na temu

BadMark

Član broj: 102926
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,28.07.2006. u 12:16 - pre 215 meseci
Koliko sam skužio u Catii već postoji sve potrebno da bih dobio cnc cod samo trebam dobro postaviti parametre i to je to ili trebam još nešto dodatno instalirati da bih mogao raditi?
 
Odgovor na temu

cnc-project2
boss grozni
FIUME

Član broj: 101693
Poruke: 43
87.252.129.*

Sajt: www.cnc-project.com


Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,28.07.2006. u 12:32 - pre 215 meseci
ako si primetio post pre je čovek lepo objasnio....
opet postavljaš pitanje a odgovor je jasan

da proveriš jel ima jednostavno klikni na START i pronađi MANUFACTURING, ako ga nemaš onda je bez tog modula uli nisi instalirao...
proveri sa CD-om tako da pokreneš nanovo instalaciju i ako kaže da već imaš sve , onda je to znači sve što imaš na tom disku...

CATY FANATIC
 
Odgovor na temu

zdrvk
BiH, RS

Član broj: 100334
Poruke: 27
*.pd.pttrs.net.



Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,28.07.2006. u 22:07 - pre 215 meseci


Na faksu sam radio sa Ansys-om V5.x, nesto malo smo vjezbali, cak imam i skriptu po kojoj je to radjeno pa me interesuje koliki je pomak napravljen od
V5 do V8, kako taj program sada izgleda?

DelCam nikako nisam vidio a volio bih vise o njemu znati, koliko je interface slican standardnim CAD programima (SolidWorks, Inventor, catia)?
Moze li se negdje nabaviti?
.....KED/KEM.....
 
Odgovor na temu

mincicd
Dragan Mincic
Srbija

Član broj: 102572
Poruke: 51
*.beobug.com.

ICQ: 126


+1 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,29.07.2006. u 23:10 - pre 215 meseci
Napravljen je ogroman napredak puno pojedostavljenih stvari a i zasel su jos neke verzije posel v8 kao sto su 8.1, 9, 10, ima dosta ikonica koja olaksavaju posao skoro je isti kao solid programi samo sa drugom namenom i jos puno toga
DelCam je program koji u sebi sadrsi powermill, powershape, Artcam module namenjene za idustriju obuce nije slican programima koji si naveo ma da su mu snovne komande zajednicke namenjen pokusaj ga naci od nekog prijatelja ili negde na netu to je odlican progrogram ko zeli da se bavi generisanjem NC-koda powermill je njihovo najjace oruzije
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.vdial.verat.net.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,30.07.2006. u 08:39 - pre 215 meseci
@zdrvk
Jel imasx tu skriptu u elektronskom obliku (*.pdf|doc...)?
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

BadMark

Član broj: 102926
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,30.07.2006. u 11:36 - pre 215 meseci
Manufacturing imam samo pod machining - nc manufacturing review

sad dal je to to il ne budeš mi ti rekao :)
 
Odgovor na temu

mincicd
Dragan Mincic
Srbija

Član broj: 102572
Poruke: 51
*.beobug.com.

ICQ: 126


+1 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,30.07.2006. u 13:35 - pre 215 meseci
prismatick machining
 
Odgovor na temu

mincicd
Dragan Mincic
Srbija

Član broj: 102572
Poruke: 51
*.beobug.com.

ICQ: 126


+1 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,30.07.2006. u 13:40 - pre 215 meseci
u vezi cega skriptu
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.vdial.verat.net.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,30.07.2006. u 15:25 - pre 215 meseci
Ovo:
Citat:

...cak imam i skriptu po kojoj je to radjeno...


(za Ansys)

`z.
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.teol.net.



+5 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,31.07.2006. u 08:53 - pre 215 meseci
Pozdrav. Imam konkretno pitanje u vezi Prismatic Mashing modula. Zelim da dobijem NC kod za dio koji sam izmodelovao (pogledajte sliku koju sam zakacio za poruku). Kako da generisem pomocna kretanja alata tako da alat pri kretanju izmedju zahvata ne zadire u predmet obrade. Ovaj dio je prost. Definisem Pocket-e i alat ispravno odradi zahvate. Problem je pri kretanju alata izmedju zahvata jer tada dolazi do nezeljene kolizije alata i predmeta obrade.
Pregledao sam Help i mislim da treba ispravno generisati Makro-e u dialog box-u za definisanje zahvata. To mi ne polazi za rukom. Moze li neko da mi pomogne oko ovoga. Unaprijed hvala.
Na slici koju sam zakacio za poruku, alat izvrsava prvi zahvat. Znaci kako da ga dovedem u pocetni polozaj obrade a da pri tome ne zadre u predmet obrade? I kako da ga ispravno vodim do sljedeceg zahvata?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cnc-project2
boss grozni
FIUME

Član broj: 101693
Poruke: 43
87.252.136.*

Sajt: www.cnc-project.com


Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,31.07.2006. u 11:19 - pre 215 meseci
mislim da nisi zada veličinu obradnoga komada ?

ako jesi a to radi, onda moraš za tu operaciju, ručno postaviti (to je ona na desno opcioja u zadavanju podataka uza operaciju) , aktivirati i ako treba izmjeniti vrednosti, za Clarence i retract..i sve što to ti treba...

iako bi to trebalo automatski da radi...mislim da si malo pogešno postavio obradak


takav oblik , radim preko advanced machining-a i to jednostavno po principu, šropanje-finiš !u jednoj operaciji,
a face biram ručno ili automatski!, po potrebi i ograničanja obrade !...

tim načinom ne moram misliti na vrednosti jer je samo "PART OFFSET i CHECK OFFSET "oružje" kojim se igram, i sve je rađeno isključivo po nacrtu..., a ona automatski pamti sejvani komad posle takve obrade...

pre sam i sam radio kao da sam na nekoj konzoli, pa sam ubrzo shvatio da to nema smisla...samo s epostave dobri parametri obrade na Rough, i posle finišira onaj ostavljeni "PART ili CHECK oststak koji mu zadam"

CATY je strašna mačka u face NCM pa zašto ne koristiti njene prednosti...a radi savršeno...da je ne ureknem
CATY FANATIC
 
Odgovor na temu

haustor_01
xyz

Član broj: 42307
Poruke: 35
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,31.07.2006. u 12:26 - pre 215 meseci
Ne koristim Catiu za CAM ali ti je problem sigurno u ravnini izvlacenja alata. Nakon napravljene sekvence alat se izdize na ravninu po kojoj prelazi na novu poziciju za obradu (G0). Tebi je nultocka na donjoj ravnini izradjevine pa ti "sigurnosna" ravnina mora biti veca od debljine tijela po z osi. Ili postavi nulu na gornju plohu ili nadji gdje se mijenja pozicija ove ravnine u parametrima :)
 
Odgovor na temu

mincicd
Dragan Mincic
Srbija

Član broj: 102572
Poruke: 51
*.beobug.com.

ICQ: 126


+1 Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,31.07.2006. u 17:00 - pre 215 meseci
Sta reci o problemu nego pocetnicke muke postoje vise razloga koji mogu da pruzrokuju tvoj problem pa cu ti reci ukrttko kako bi ti pomogo a oni su;
- Najvervatni je je problem oko pocetne tecke kretanja alata i kordinate koje si mu zadao pa se javlja zaranjanje u materijalu jel posle zavrsene operacije on se najkracom putanom vraca u pocetni polozaj ili najkracim putem dolazi do povrsine koju treba da obradi sro je i logicki zbog skracena vremena rada proveri prvo to, onda proveri koju si opciju izabrao za obradu dali je kontura otvorena il zatvorena, velicina alata je cest problem u tome onda tip prolaza broj prolaza al jedno sigurno nije a to je doodaci za obradu nisu kao sto kaze "cnc-project2" i jos nesto u helpu epise bas sve moras nesto i sam raditi i jos nesto obuka za ovaj modul na zapadu kosta oko 1500 dolara za 10 dana.To Vam kazem zbog toga da vids da help i nije bas nesto pereteraono dobar.
 
Odgovor na temu

cnc-project2
boss grozni
FIUME

Član broj: 101693
Poruke: 43
87.252.128.*

Sajt: www.cnc-project.com


Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,31.07.2006. u 18:13 - pre 215 meseci
definitivno nisi zadao STOCK (obradak!)

dal ćeš pozicionirati sa centa toga obradka ili negde drugde to nije razlog da lupi u komad !

dakle ti si izabrao da radiš na toj dubini ! što si video i nije baš logično,...jer ovako alat ulazi odmah na tu dubinu jer "NE ZNA " da je tu obradni komad sa svojim volumenom !...

...ti možeš sada ručno nabiti način dolaska alata nad poziciju pa njegovo spuštanje...ali...ali

ali to nema veze sa NC Manufacturingom za koji je CATY spremna...ona je idealna za surface obradu i u tome nudi opcije i podešavanja koja u trenutku reše ceo problem...

evo što napravi sada za probu !
1. stavi taj oblik u advansed machining modul ! i pronađi STOCK opciju...klikni na nju pa dvaputa na obradak !, i još jednom posle kada te pita ..., time si definidsao obradak (STOCK !) ..napisati će ti JOIN uz PART u stablu !, pogledaj i videčeš
sada nema šanse da se alat zaleti u komad ...razumeš?

2. izaberi ROUGH način obrade i izaberi za PART desni klik mišem i izaberi površine koje želiš obraditi !, za STOCK klikneš na njega i odmah ga sakrij da ne smeta,
3.posle definiraj najvišu točku TOP , kao i sigurnu visinu (desni klik na nju pa offset daj nekih 10mm npr.), alat kojim režeš i sl...

kada si zadao one važne parametre odmah ti pozeleni ikona za replay ! i možeš odmah videti što bi napravilo...

eto ...posle nauči koristiti LIMIT !, i CHECK surface, i PART surface offset (to je za resto pre finalne obrade!, a može se koristiti i iz onaj levo , kojim definiraš način obrade...)

zaboravi na način kako si počeo...to se na ovakvim komadima ne isplati...gubljenje vremena...

ADVANSED manufacturing je moćan i najbrži...da imaš nekoga da te malo uputu uhvatio bi logiku u jednom danu..., no snalaženje u modulu zahteva ipak malo dugoročniji proces...(pogotovo kada zapne!)

probaj ovim načinom koji sam ti opisao za sve featurese koje imaš, nemoj ih ručno "ciljati", CATY to radi sama, i to sve opet možeš kontrolirati kako želiš u načinu obrade i njegovim parametrima, kao i parametrima alata...

CATY ne greši, i sve greške u kodu su isključivo posledica ljudskoga delovanja !

oprosti na lošim objašnjenjima, ni ne znam kako objasniti...ceo problem je što moraš naučiti gde je što i postupak kako je pravilno ...i posle ide veoma lako...u par klikova mišem...


da se odmah razumemo ovo je isključivo kao simulacija, a da dobiješ i pravi kod, treba i definirati neke druge stvari...

CATY FANATIC
 
Odgovor na temu

zdrvk
BiH, RS

Član broj: 100334
Poruke: 27
*.pd.pttrs.net.



Profil

icon Re: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,31.07.2006. u 21:44 - pre 215 meseci


@Djomloun

Sorry, ali ja je imam samo na papiru, mislim da bi asistent koji mi je drzao te vjezbe trebao to imati u elektronskom obliku ali sa njim se mogu vidjeti tek u
septembru kad proradi fax. Zapamticu pa cu to traziti od njega, kad nabavim javicu se u okviru ove teme.....

.....KED/KEM.....
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: SolidWork,Catia V5, Inventor, AutoCad, Ansys, Soliedge, DelCam,

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 66599 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.