Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Temperatura procesora

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Temperatura procesora

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13001 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kljaja14
Pale RS

Član broj: 101249
Poruke: 38
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Temperatura procesora26.07.2006. u 20:28 - pre 215 meseci
Imam Pentium 3.4 Ghz procesor i kada bas nista ne radim na racunaru njegova temperatura je od 47 do
49 C u zavisnosti od vremena. Kada je sobna temperatura 28-30 C tada je temperatura procesora 50C, da li je to previse za Pentium-ov procesor.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.101.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Temperatura procesora26.07.2006. u 20:33 - pre 215 meseci
1. koja ploca
2. koje hladjenje (ventilator)
3. ko je sastavljao kompjuter
4. da li znas koji je to tacno model procesora? (ono 650, 840 i sl.)
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

kljaja14
Pale RS

Član broj: 101249
Poruke: 38
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Re: Temperatura procesora26.07.2006. u 20:47 - pre 215 meseci
Ploca ABIT AA8 DuraMAX chipset i925x, za ventilator ne znam, racunar su sastavljali momci u servisu gdje sam i uzimao kompjuter, a za procesor znam da radi na 800 fsb i socket je 775.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: Temperatura procesora26.07.2006. u 21:58 - pre 215 meseci
ovako- uobicajene temperature za takve procesore u praznom hodu su (38-45) a pri punom opterecenju (54-56, posto ti imas 3.4 verovatno i do 60)

nadam se da su momci na takvu konfiguraciju stavili bar jedan ventilator na samo kuciste da, jer je na ovakvim temperaturama prosto nehumano raditi bez dodatne ventilacije.

da li znas koji bios imas? ami ili award?
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

kljaja14
Pale RS

Član broj: 101249
Poruke: 38
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Re: Temperatura procesora27.07.2006. u 00:02 - pre 215 meseci
Imam tri ventilatora u kucistu, a za bios ne znam.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.230.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Temperatura procesora27.07.2006. u 00:48 - pre 215 meseci
ne znam koliko se razumes u baratanje po tome- ajde skini sa ovog linka program, startujes ga i otvoris tab "cpu" pa postuj sta pise po name. zatim tab mainboard pa postuj ono sto pise pod "bios".
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

bulbul
SARAJEVO

Član broj: 102212
Poruke: 11
..atic.rb.b.2-2.23.bih.net.ba.

Sajt: www,plus,ba


Profil

icon Re: Temperatura procesora27.07.2006. u 09:22 - pre 215 meseci
To je sasvim normalna temperatura za taj procesor ako znamo da se posljednje serije intelovih procesora uzasno griju,ne treba da brines uopste jer to je njegova normalna temp,a ako cooler pocne da radi nenormalno onda bi trebalo da ga ocistis ili da kupis neki bolji cooler npr. zalmana koji se veoma dobro pokazo.
Znanje bez spoznaje ne znaci nista
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Temperatura procesora27.07.2006. u 10:12 - pre 215 meseci
Uostalom instaliraj everest, on ce ti naci lepo koji ti je tacno procesor I
ponuditi ti da odes na sajt proizvodjaca tacno tamo gde su informacije o
njemu, pa malo skidaj pdf o tvom procesoru, lepe I zanimljive stvari mogu da
se nadju tamo. U globalu, u biosu namesti da ti se kontrolise temperatura I
uzivaj, ako pretera, racunar ce pistati ili se gasiti, naravno, ako je
regularno (pa makar bilo i 60) sve ce raditi fino
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.33.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Temperatura procesora27.07.2006. u 10:25 - pre 215 meseci
@bulbul- izvini, ti imas taj procesor pa znas? ja sam isto mislio dok ga nisam kupio i video da stvari bas i nisu kao po casopisima i forumima. prescotti se mozda greju pod punim opterecenjem, a i to je do 55C, dok su su praznom hodu hladni kao led.

edit:sad sam proverio- navodno je max dozvoljena temperartura za prescotte 63C
lista zabluda, na kojima treba poraditi:

1.prescotti se puno greju- delimicno tacno- ali zna se tacno u kojim uslovima se koliko greju
<primetio sam da se puno servisera vadi na ovo grejanje prescotta kad nesto ne radi kako treba>
2.box cooleri ne valjaju- potpuno netacno. ja tvrdim (odgovorno) do 3.2GHz, koliko sam ja isao box je sasvim

ono na sta ja sumnjam ovde je
1. da se radi o seriji 5x0 koja nema eist i c1
2. da je u biosu lose podesena "zeljena temperatura", tj. da je ukljucena neka "quiet fan" i sl. opcija
3. da momci nisu lepo stavili cooler i pastu
<e taj serviser mi je npr. rekao- ma daj bre intel se uopste i ne greje, da je amd pa i da brines a temp je bila u proseku 5C povecana zbog tog propusta>

dakle dodatno pitanje je i: koliko se komp greje pri max opterecenju?

[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 27.07.2006. u 20:16 GMT+1]
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Temperatura procesora27.07.2006. u 15:43 - pre 215 meseci
Ide i do 62-62 max. ali vise od toga nesmije jer onda nesto definitivno nije okej.

 
Odgovor na temu

MagicScorpion
Red Scorpion
Sistemski administrator, serviser itd.
Novi Sad

Član broj: 76889
Poruke: 161
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bixer@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Temperatura procesora29.07.2006. u 09:13 - pre 215 meseci
INTEL je kralj!!!
Ni jedan intel u leru ne sme da prelazi 42C, cim je veca temperatura dobro ne lezi hladnjak ili pasta ne valja ili je uopste i nema.
Jedini koji imaju malo vislju temperaturu su celeroni D.
Celog zivota imam intela i kunem se u njega.
Mada me zadnja serija AMD i njihova niska radna temperatura bas iznenadila.
Po prvi put u zivotu AMD je uspeo da smanji temperaturu procesora a nekad su ploce progorevale ispod procesora od extremnih temperatura.
Svaki punokrvni INTEL sa box kulerom mora da radi kako treba, a pod najvecim opterecenjem ne sme da prelazi 55C.
Pozdrav!
BIXER
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Temperatura procesora29.07.2006. u 15:50 - pre 215 meseci
Citat:
MagicScorpion: INTEL je kralj!!!
Ni jedan intel u leru ne sme da prelazi 42C, cim je veca temperatura dobro ne lezi hladnjak ili pasta ne valja ili je uopste i nema.


ili ako je ploca losa kao npr asus p5ld2
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Mungos 7
Mladen Mugoša
Podgorica

Član broj: 12466
Poruke: 739
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Temperatura procesora01.08.2006. u 12:17 - pre 214 meseci
ja imam D 940 na 3.2GHz koji se isto dosta grije idle 55, full load 64 stepeni
(i to iskljucena cool i quiet kontrola fan-a iz biosa, cak i tada kad se upali odmah znaci kad je hladan iz BIOsa pokazuje 52-54 stepeni pa raste, malo cudno al izgleda vuce dosta struje ipak je to Dual Core)
ali takodje je velika temp u kucistu jer intel fino kaze ne smije biti ambijentalna temp u kucistu veca od 38 stepeni
znaci prva i osnovna stvar napraviti dobru ventilaciju u kucistu
za ovaj moj cpu postoje dvije verzije 05A i 05B, ovaj prvi trosi do 95W i onda mu je max temp oko 65 stepeni dok je za drugu varijantu 130W i max temp 68.6 stepeni
ja imam prvu varijantu i tako kada ga vise opteretim temp porastu taman do 65 i onda on ukljucuje tkz TCC tj smanjuje takt sto mi skida performanse da bi manje trosio

ima tu masu stvari ali me cudi jedna stvar, sa plocom (isto intel D945PLRN) mi je dosao softver Intel Desktop Utilities koji je mozda star pola godine
ima hardware monitoring i ima da se podesi kad ce da se upali neko upozorenje ako temp predju neku granicu
po defaultu ta granica za cpu je bila 65 stepeni

skinem ja najnoviju verziju tog softvera i sad je u njemu default 76 stepeni

hocu reci da u Intelu znaju da im se procesori griju malo vise

po mom misljenju nije problem ako se griju malo vise ali je bitno ne postici max temp pri kojoj se pali TCC tj skidanje performansi


ti podaci za pojedine procesore mogu se naci u Datasheet-ovima na Intel sajtu


bilo kako bilo i ja imam problem da su te temp malo visoke jer pogledajte kako ovi ljudi imaju niske temp
http://www.newegg.com/Product/...eview.asp?Item=N82E16819116239

al dobro oni imaju kvalitetno hladjenje
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Temperatura procesora01.08.2006. u 14:11 - pre 214 meseci
@mungos- ma koliko mi je tvoj problem bio neobican, sad sam (nazalost) iz prve ruke shvatio o cemu pricas:

sa prethodnom gigabyte plocom imao sam temperature (preko leta): 36-42 [idle/min load] i 52-53 [full]
jednom sam ostavio komp da ripuje dvd u zatvorenom stanu, kad sam se vratio, unutra staklena basta, ali temperatura ide 53-54!!!
sve je radilo kao sat, osim gigabytove originalne zamisli da se bios cip zalemi za plocu.

sada sa asusovom plocom (koja je btw 20e skuplja) mi na default podesavanjima radi 46-52 [idle] a preko 60 [full], samo sto moj trotluje vec na 62-63.

medjutim kad pomenes kod nas u servisu termine trotluje, speed step i sl. oni ko iz topa odgovaraju:
-"cekaj jel tebi nesto crklo, pregorelo, jel ti ide dim iz kucista?"
-"box cooler ne valja, kupi zalman."
-"intel se greje, to je normalno."
-"pa covece, leto je vidi koje su temperature."
-"ne brini se moze on na 85 da radi bez problema."
-"ma ti slepci iz intela su to onako propisali, mislis da oni imaju pojma?"
-"ma kakve veze to ima, to je samo 0.1V?"

jednostavno mi smo izgleda trziste za kineski otpad (a sto je najveca ironija cene su nam 20-50% vece od evropskih)
i svi nasi dileri znaju da ni njima nece imati ko da vrati pare za taj krs koji su nabavili, a s druge stane od ljudi koji su se prekvalifikovali sa popravke bojlera, stednjaka, hidrofora, i ruskih pumpi, ne mozes da ocekujes da imaju razumevanja kad im kazes da nije dovoljno da se "windows upali", nego da komponente treba da rade prema specifikacijama.
covece, ja cu ako treba da dam 50% vise para, ali ocu da za pare koje dam radi tacno onako kako treba!
ali ne vredi. pogresna geografska duzina.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Mungos 7
Mladen Mugoša
Podgorica

Član broj: 12466
Poruke: 739
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Temperatura procesora01.08.2006. u 17:50 - pre 214 meseci
to je to. kod mene recimo ovamo u PG mozes da imas 5000 eura za nov pc al neces sinko uspjet da potrosis vise od nekih 1500-2000 na isti, i sta? opet ces da kupis sranja
jednostavno nema trzista pa nema ni kvaliteta

samo mali osvrt, u Sloveniju i Hrvatsku mozes lagano da kupis cooler marke Arctic Cooling koji je izuzetno cijenjen u svijetu i ne kosta puno za razliku od Zalmana
kod nas toga nema.
 
Odgovor na temu

bora61

Član broj: 97430
Poruke: 177
*.ptt.yu.



+9 Profil

icon Re: Temperatura procesora23.08.2006. u 12:10 - pre 214 meseci
Ima i kod nas Zalmana, ali nisi upucen.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Temperatura procesora23.08.2006. u 12:42 - pre 214 meseci
ima, al je lakse naci kilo neke teske droge nego zalmana.
sve mora preko malih oglasa i od svercera.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Tor
Beograd

Član broj: 28088
Poruke: 23
217.24.26.*



Profil

icon Re: Temperatura procesora12.09.2006. u 17:03 - pre 213 meseci
GA-8I945P Pro i Intel D940-box, temperatura 36 u Idle i ispod 50 u punom opterecenju. Mislim da nije problem u kuleru.
Pogledaj - http://www.elitesecurity.org/p1280377
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Temperatura procesora12.09.2006. u 17:51 - pre 213 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac:sa prethodnom gigabyte plocom imao sam temperature (preko leta): 36-42 [idle/min load] i 52-53 [full]
jednom sam ostavio komp da ripuje dvd u zatvorenom stanu, kad sam se vratio, unutra staklena basta, ali temperatura ide 53-54!!!
sve je radilo kao sat, osim gigabytove originalne zamisli da se bios cip zalemi za plocu.

sada sa asusovom plocom (koja je btw 20e skuplja) mi na default podesavanjima radi 46-52 [idle] a preko 60 [full], samo sto moj trotluje vec na 62-63.

Te razlike uopšte ne moraju imati veze sa samim proizvođačem, već sa interpretacijom temperature od strane bios-a. Deset različitih ploča će, u principu, pokazivati deset različitih temperatura. Pravu temperaturu možete izmjeriti samo sondom uz heatspreader i budite sigurni biće na bilo kojoj ploči bliža onoj koju pokazuje Asus.
Box kuler je iz mog iskustva (više mašina) jedva dovoljan da procesor ne throttluje (i to u idealnim uslovima) i to je sve.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Temperatura procesora12.09.2006. u 20:50 - pre 213 meseci
Citat:
Ned123: Te razlike uopšte ne moraju imati veze sa samim proizvođačem, već sa interpretacijom temperature od strane bios-a. Deset različitih ploča će, u principu, pokazivati deset različitih temperatura. Pravu temperaturu možete izmjeriti samo sondom uz heatspreader

ajde! :-)
mislim da su mi ruke dovoljno osetljive da razlikujem mlak cooler od vruceg.
Citat:
Ned123:budite sigurni biće na bilo kojoj ploči bliža onoj koju pokazuje Asus.

ovo je verovatno nesto empirijski utvrdjeno? ako si pazljivo citao moje ostale postove video si da je uzrok pregrevanja bio sto p5ld2 ploca daje u startu za oko 0.15V veci napon od gigabyte-a

(znam, sad ces ti reci- to su ocitavanja u biosu.... ali ja ne vidim nacin da izmerim vcore objektivno, a KOINCIDENCIJA u 4 modela: temperature, napona, throttle watch, kao i hardverski regulator na box cooleru koji je divljao sa asusom mi ukazuju da je visoka verovatnoca da sam u pravu)
Citat:
Ned123:Box kuler je iz mog iskustva (više mašina) jedva dovoljan da procesor ne throttluje (i to u idealnim uslovima) i to je sve.

sta da ti kazem- nemas srece. evo ja sam dosad probao 4 kombinacije, sve sa box coolerom.
u svakom slucaju, na takve konstatacije dobijam ospice, jer ovo sto ti pricas je tipicna prica prodavaca (da nisi jedan od njih ;-) ) kad nece da ti uvaze garanciju. ja sam imao prilike da vidim da sve radi kako treba
I ISPOD TOGA NE PRIHVATAM. KRAJ.

sa ga945p-pro (najnovija sto sam uzeo) sam overclockovao pentium4+box cooler sa 3GHz na 3.6GHz, u neklimatizovanoj sobi po vrucini mucio maximalno procesor i nb. nema ni t od trotlovanja (koristen throttle watch).

DAKLE TA PRICA NE STOJI. cak mi je dosadilo i da raspravljam o tome. ko se ne slaze sa mnom, primam opklade.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Temperatura procesora

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13001 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.