Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da prikacim kablove?

[es] :: Fiksna telefonija :: Kako da prikacim kablove?

[ Pregleda: 3223 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pjdzoj
Nikola Pejcinovic

Član broj: 63592
Poruke: 54
195.178.35.*



+1 Profil

icon Kako da prikacim kablove?30.07.2006. u 15:35 - pre 215 meseci
Pozdrav,

Evo situacije: dosli majstori juce da uvode fiksne (digitalne) telefone u kraju,
medjutim instalacije kucne moramo da radimo sami (ne pitajte zasto).
Telefoni su pusteni u rad a ja sad moram da iz kutije koja mi se nalazi na zidu kuce (spolja)
sprovedem kabl do uticnice, i da ga spojim s njom.
Uzeo sam plavo beli kabl (sa dve zice) i u uticnicu i kutiju spajao na razne nacine
ali signala nema te nema (inace telefonn u centrali zvoni).

Molim vas, recite mi jel postoji neko pravilo oko povezivanja.
Koji kabl, kako da povezem u kutiju, kako u uticnicu da bih na kraju dobio signal?

Sve sto koristim je ispravno (provereno),

Unapred zahvalan!



 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da prikacim kablove?30.07.2006. u 16:15 - pre 215 meseci
To bi trebalo da je njihov posao. Kod mene su doveli kablove u kutiju, napisali nam da sami razvedemo po zgradi a onda došli i povezali. Možda je drugačije kada su kuće u pitanju ali ipak mislim da bi trebalo da to oni povezuju.
Kako to misliš spajao si na razne načine? Parica koja ide do tebe se bilo kojim kablom, može i klasična plavo bela žica, dovede do telefona tj utičnice (srednja dva kontakta) i to mora da radi.
 
Odgovor na temu

pjdzoj
Nikola Pejcinovic

Član broj: 63592
Poruke: 54
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Kako da prikacim kablove?30.07.2006. u 16:46 - pre 215 meseci
Onaj lik sto je dolazio iz telekoma nije bio siguran u koju paricu ce da mi puste broj posto ima dve parice. e sto se tice upicnice to sam radio tako a u kutiji sam one dve zice isprobavao na one dve parice ali nista. da ne treba slucajno jace da se gurnu zice u kutiji i je li moguce da oni u onom stubu meni nisu nesto prikacili ili nisu ukljucili.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

ananija
Vladimir
Beograd

Član broj: 102335
Poruke: 72
*.adsl.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: Kako da prikacim kablove?30.07.2006. u 17:34 - pre 215 meseci
Monteri Telecoma srbije su duzni da ti postave i ispitaju tel. liniju do PTT ormana,koji se tebi nalazi na kuci, sve dalje od toga nije njihova odgovornost,sekundarnu instalaciju postavljash sam. Ako postavish obicnu PVC paricu,plavo-bela, i prikacis je na orman i isto tako je u kuci povezesh na telefonski aparat linija mora odmah da ti proradi,nema mnogo mudrosti. Kada ti pozovesh br i on ti daje signal da zvoni ne mora da znaci nishta,a ako zelish da proverish da li ti je br. uopshte propushten s' njihove strave pozovi ga ,s' mobilnog,npr., a zatim na ormanu shrafcigerom ili nekim metalom kratko vezi dva shrafa na koje ti dolazi br od telecom-a. Trebalo bi da onda prekinesh poziv,tj da uspostavish vezu. Ako se kojim slucajem ne budesh snasao dacu ti br momaka koji to mogu da ti provere,vrlo su dobri i shto je najvaznije nisu uopshte skupi. Uzdravlje
.... je.. se Mitru kad' popije litru ....
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da prikacim kablove?30.07.2006. u 17:47 - pre 215 meseci
Tako sam nešto i napisao, koliko razumem ovde nije proveren signal u kutiji. Kada to urade, bar će da se zna koja je parica u pitanju a onda se lako nađe gde ne valja.
 
Odgovor na temu

pjdzoj
Nikola Pejcinovic

Član broj: 63592
Poruke: 54
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Kako da prikacim kablove?30.07.2006. u 20:38 - pre 215 meseci
Hvala puno svima!
Likovi su ukljucili broj na pogresno kablo i sada zvoni u neku livadu, setao sam po komsiluku i jos njih pet mi se pozalio na isti problem pa smo nasli nekog poznanika koji nam je rekao sta je u pitanju.
Sutra dolaze da prebace kablove.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Kako da prikacim kablove?

[ Pregleda: 3223 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.