Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako selektirati odredjeni string iz DropDown liste?

[es] :: .NET :: Kako selektirati odredjeni string iz DropDown liste?

[ Pregleda: 2414 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CallMeSaMaster

Član broj: 43611
Poruke: 466
*.PPPoE-2589.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Kako selektirati odredjeni string iz DropDown liste?07.08.2006. u 15:34 - pre 215 meseci
Npr. ako imam sledeci string u DD Box

Bill, Gates (USA)


Kako da pokupim samo Bill, zatim samo Gates?-Ili mozda jos gore kako da uzmem samo USA bez Zagrada?
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Kako selektirati odredjeni string iz DropDown liste?07.08.2006. u 15:35 - pre 215 meseci
String niz[] = ddTvojDropDown.SelectedText.Split(' ');

i onda
foreach(string str in niz)
{
// upises u bazu ili sta vec...
}
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Kako selektirati odredjeni string iz DropDown liste?07.08.2006. u 15:41 - pre 215 meseci
Prvo uzmes iz DDL ono sto ti treba (SelectedValue ili Text).

Onda nad tim stringom mozes da izvedes razlicite akrobacije da dobijes podatke. Prvo, odakle ti ti podaci u DDL? Ako si ih od negde vec "naformatovao" za prikaz, nemoj onda da ih "cepkas" ponovo za upis u bazu. Nadji po ID (SelectedValue) opet te podatke i to ti je to. Ako bas moras da splitujes string, imas MSDN pogledaj malo string klasu, i ovaj metod Split koji ti je kolega preporucio. Ako su ti podaci uniformni u DDL tako da imas Pera, Peric (SER) kao i Bill, Gates (USA) mozes i regularnim izrazom da odseces zarez i zagrade i izdvojis podatke.
 
Odgovor na temu

CallMeSaMaster

Član broj: 43611
Poruke: 466
*.PPPoE-2589.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako selektirati odredjeni string iz DropDown liste?07.08.2006. u 15:48 - pre 215 meseci
@Spartak

Da upravo sam tako radio- hocu reci cijeli string je jednom stored procedure sastavljen iz baze i to tri kolone.Npr.Ime,Prezime,Drzava

Ja sam mislio ovako nesto, ne znam jesi li ti to mislio:
DA te podatke ne upisujem u bazu nikako jer vec postoje,samo da vrijednosti njihovih id prepisem u druge tabele gdje mi treba.Da li je to dobro rijesenje?Ja iskreno ne znam drugo:)
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Kako selektirati odredjeni string iz DropDown liste?07.08.2006. u 15:57 - pre 215 meseci
Naravno, to ti je optimalno resenje. Sve ostalo bi bilo skrnavljenje alata sa kojim radis i baze koju koristis :-)

Znaci imas podatke o bogatasu koji su jednoznacno identifikovani preko ID. U DDL SelectedValue stavis ID, a ono sto korisnik vidi naformatujes kako hoces. E onda recimo dodjes na stranu gde hoces da proglasis tog bogatasa penzionerom. Selektujes Bill Gates, prosledis bazi ID i ona uradi:

Code:

UPDATE Bogatasi SET RadniStatus = 'penzionisan' WHERE ID = @OnajValueizDDL


Ovo bi trebalo da ti penzionise Bilija
 
Odgovor na temu

CallMeSaMaster

Član broj: 43611
Poruke: 466
*.europronet.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako selektirati odredjeni string iz DropDown liste?07.08.2006. u 21:54 - pre 215 meseci
:-)

Skonto sam ja da je on za penzije ali mi ga nekako zao:-) U svakom slucaju hvala za help
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Kako selektirati odredjeni string iz DropDown liste?

[ Pregleda: 2414 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.