Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kanada-posavetujte me

[es] :: Vodič za emigraciju :: kanada-posavetujte me

[ Pregleda: 7547 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

scififilip
svetislav filipovic
novi beograd

Član broj: 104500
Poruke: 4
*.savacentar.net.

Sajt: www.sciencefiction.org.rs


Profil

icon kanada-posavetujte me11.08.2006. u 17:26 - pre 214 meseci
da li je bolje uci turisticki u kanadu kao bracni par(zena je trudna),ili ona sam da ode.ima li posla za medicinskusestru (sa iskustvom)i kuvara(bez iskustva).Pomozite vasim informacijama.
ILI da pitam drukcije -moze li trudna zena legalno da udje u kanadu
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: kanada-posavetujte me11.08.2006. u 21:46 - pre 214 meseci
Citat:
scififilip: da li je bolje uci turisticki u kanadu kao bracni par(zena je trudna),ili ona sam da ode.ima li posla za medicinskusestru (sa iskustvom)i kuvara(bez iskustva).Pomozite vasim informacijama.
ILI da pitam drukcije -moze li trudna zena legalno da udje u kanadu


Ovo ti generalno nikako nije dobra ideja!

Kao prvo ako je trudna ne moze da radi, ako je tek rodila opet neko mora da cuva dete.
Na zapadu ma koliko iskustva imala mora da polaze neke ispite kako bi dobila dozvolu da radi taj posao.
Ti kao kuvar bez iskustva mozes verovatno samo za pocetak da peres sudje (sto ce verovatno i ona raditi).
Stoje price da u Kanadi i magistri voze taksije posto ne mogu da nadju posao i francuski deo je izuzetno odbojan preman imigrantima. Da ne bude sve lose, kada uspes da se smestis kazu da je super ako si spreman puuuuno da radis.

Bolje ti sedi ovde skupi 18 meseci radnog iskustva i paljba za Australiju ili Novi Zeland tamo ce te sa tim definitivno primiti.
A zena moze da ide uz tebe.

Ako ti treba jos nesto samo javi :)
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Re: kanada-posavetujte me27.03.2008. u 12:17 - pre 194 meseci
zavisi,ako imas drzavljanina kanade kao bracnog druga jednostavnije je na turisticku i onda samo promenis status u zemlji.
ako ne onda bolje na iseljenicku.
za posao ne brini ima ga koliko hoces.
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

plavooka74
editor

Član broj: 177055
Poruke: 1
*.19522252-142.bih.net.ba.



Profil

icon Re: kanada-posavetujte me28.03.2008. u 13:19 - pre 194 meseci
Imam momka koji zivi u Kanadi. Imamo plan da i ja dodjem tamo i da se vjencamo. Mislili smo da ja dodjem na turisticku vizu, da se vjencamo i zatrazimo stalnu vizu. Hoce li biti problema oko toga?
 
Odgovor na temu

Zeljko17
Beograd

Član broj: 218635
Poruke: 11
*.artcommunication.rs.



Profil

icon Re: kanada-posavetujte me05.09.2009. u 20:44 - pre 177 meseci
E, Plavooka, ako on ima sestru, mozes da nas povezes. ;)
 
Odgovor na temu

Fagot
Ljubljana, Slovenia

Član broj: 38440
Poruke: 62



+1 Profil

icon Re: kanada-posavetujte me05.09.2009. u 21:01 - pre 177 meseci
Putem braka za koliko se dobija drzavljanstvo.Ako se van zemlje uzmete za koliko viza?Jel ima kasnijih provera dali je brak pravi ili fiktivni?
 
Odgovor na temu

listel

Član broj: 47573
Poruke: 2
*.vs.shawcable.net.



Profil

icon Re: kanada-posavetujte me07.09.2009. u 05:32 - pre 177 meseci
Citat:
Fagot: Putem braka za koliko se dobija drzavljanstvo.Ako se van zemlje uzmete za koliko viza?Jel ima kasnijih provera dali je brak pravi ili fiktivni?


Drzavljanstvo u Kanadi dobijas tek nakon sto provedes 3 godine kao permanent resident.

Postupak za sponzorisanje supruznika traje oko 9 meseci. Provere da li je veza stvarna se vrse pre izdavanja vize. Dakle, uz aplikaciju treba predati i fotografije (zgodno je da su na njima i rodjaci sa obe strane), pisma i slicno.

 
Odgovor na temu

Fagot
Ljubljana, Slovenia

Član broj: 38440
Poruke: 62



+1 Profil

icon Re: kanada-posavetujte me07.09.2009. u 14:33 - pre 177 meseci
Citat:
listel: Drzavljanstvo u Kanadi dobijas tek nakon sto provedes 3 godine kao permanent resident.

Postupak za sponzorisanje supruznika traje oko 9 meseci. Provere da li je veza stvarna se vrse pre izdavanja vize. Dakle, uz aplikaciju treba predati i fotografije (zgodno je da su na njima i rodjaci sa obe strane), pisma i slicno.



A ako odem turisticki i tamo se prizenim?
 
Odgovor na temu

listel

Član broj: 47573
Poruke: 2
*.vs.shawcable.net.



Profil

icon Re: kanada-posavetujte me07.09.2009. u 18:40 - pre 177 meseci
Citat:
Fagot: A ako odem turisticki i tamo se prizenim?


U tom slucaju, aplikaciju opet salje tvoja sponzorusa (eto kako ova rec moze imati obrnuto znacenje od onog u Srbiji!). U ovom slucaju, aplikacija se salje u u Misisagu (cenatar za obradu zahteva za imigraciju kod Toronta), ne u Bec. Dakle, ti ostajes u Kanadi cekajuci odgovor. Ako se vratis u Srbiju, aplikaciju sponzor salje u Bec, a tebe ce pozvati na intervju u Beograd.

Ako je to neka duza veza, pa postoje dokazi o poznanstvu od ranije, nema problema. Medjutim, ako ti se desilo da upoznas suprugu ovde, pa se na brzinu vencate, onda stvari ne idu bez problema. Naravno, i u ovom slucaju, ako je tvoj sponzor zena sa stabilnim i dobro placenim poslom, nemas brige.

Ali ako je tvoja sponzorusa izbeglica sa Balkana, koja nema nikakvo kanadsko obrazovanje i izdrzava se cisteci kancelarije...good luck with that.

 
Odgovor na temu

dragancewow
Bgd

Član broj: 185823
Poruke: 60
95.180.79.*



+1 Profil

icon Re: kanada-posavetujte me12.01.2010. u 18:25 - pre 172 meseci
Pogledajte moju temu

http://www.elitesecurity.org/t...-traze-posao-AUS-USA-CAN-NZ-UK

Zavisno gde hocete da idete ima agencija koje traze i manje novca (NZ oko 500 E). Kontaktirajte me ako vas jos nesto interesuje.

Pozdrav.
Ko drugome jamu kopa sam u New York
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: kanada-posavetujte me

[ Pregleda: 7547 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.