Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bonsai - proizvodnja i gajenje

[es] :: Vodič za posao :: Bonsai - proizvodnja i gajenje

[ Pregleda: 21836 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goxykv
Goran Jakovljevic

Član broj: 72112
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Bonsai - proizvodnja i gajenje12.08.2006. u 08:11 - pre 215 meseci
Pozdrav svima! Interesuje me da li u Srbiji postoji knjiga o Bonsaiu, kako ga uzgojiti, i odrzavati. Ako ima neko ko se bavi ovom tematikom bilo bi mi drago da mi se javi, svaka pomoc bi mi dobrodosla. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Bonsai - proizvodnja i gajenje18.08.2006. u 10:17 - pre 215 meseci
pogledaj na sajtovima
http://www.my-bonsai.com
http://www.svetbiljaka.com
http://www.rasadnik-strk.com/
http://www.bonsai.org.yu/

eto ti za pocetak
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

goxykv
Goran Jakovljevic

Član broj: 72112
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Bonsai - proizvodnja i gajenje20.08.2006. u 18:56 - pre 215 meseci
Hvala !!!! A mozes li mi pomoci gde da nadjem knjigu u Srbiji, jer da bih kupio knjigu iz Hrvatske treba mi Kartica a ja je nemam.

[Ovu poruku je menjao goxykv dana 20.08.2006. u 20:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bonsai - proizvodnja i gajenje21.08.2006. u 00:04 - pre 215 meseci
Zar Bonsai nije zabranjeno najnovijim zakonima? To je cisto nasilje nad prirodom, pa je na udaru zakona o ocuvanju prirode ili tako nesto. Za one koji ne znaju, Bonsai je drvo koje je po prirodi ogromno, ali se zasadi u malu saksijicu gde zbog nedostatka vode i hranljivih materija ne moze da raste pa umesto njega izraste malo cudoviste drvo. To je kao kad bi uzeli bebu i ogranicili joj obroke na 2 kasike hrane, pa posle prodavali ljude stare 20 godina visoke 70 cm i teske 10 kg.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Mbit

Član broj: 87574
Poruke: 184
*.dialup.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Bonsai - proizvodnja i gajenje07.09.2006. u 19:44 - pre 214 meseci
pa šta misliš da se i to ne radi.

Već 10-tak godina imam po dve tri saksije tog drveća što se muči, bor, jelu, bukvu, moj zaključak je takav da bez svakodnevne pažnje to drvo umire vrlo brzo, ili ne daj bože godišnjeg odmora pa ostavite nekome da zalije buditie sigurni da ga više nema.
Savet ako počinješ, ne vadi ga iz zemlje, sem svake 2-3 godine da mu sasečeš korenje ostaviš samo jedan centralni i one sitne korenčiće, kada uvidiš kako raste šta mu treba znači posle 8-9 godina, prebaci ga u 2-3 puta veću saksiju nego što misliš da treba, jer ako uzmeš malu moraćeš više puta dnevno da obilaziš drvo da ga zalivaš, sem toga jedan toplotni udar i tvoj 8 godina dug trud umire mesec dana bez mogućnosti da ga spaseš, zimi jednostavno ukopaš tu saksiju u dvorište i to ti je najbolje "simuliranje" zime. eto.

sve u svemu nema tu neke zarade bez muke i nauke, a ako želiš da zaradiš moraš se edukovati ali ne samostalno, kao i za sve drugo.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
85.30.67.*



+6455 Profil

icon Re: Bonsai - proizvodnja i gajenje07.09.2006. u 19:46 - pre 214 meseci
Upravo to što kaže Mbit... Bonsai zaheva svakodnevnu negu... Ako već neko želi da počne onda je najbolje kupiti one male bonsaije za po 1000 dinara što se prodaju, pa 'vežbati' na njima... Ako vam preživi par meseci, onda možete da uzmete nešto veće, ili da probate sami da napravite/izvadite neki iz prirode..

 
Odgovor na temu

Gogash
Jankovic Goran
Rome, IT - Bar, MNE

Član broj: 49900
Poruke: 90
*.arc.uniroma1.it.

Sajt: goranjankovic.blogspot.co..


Profil

icon Re: Bonsai - proizvodnja i gajenje20.11.2006. u 07:34 - pre 211 meseci
Citat:
pctel: Zar Bonsai nije zabranjeno najnovijim zakonima? To je cisto nasilje nad prirodom, pa je na udaru zakona o ocuvanju prirode ili tako nesto. Za one koji ne znaju, Bonsai je drvo koje je po prirodi ogromno, ali se zasadi u malu saksijicu gde zbog nedostatka vode i hranljivih materija ne moze da raste pa umesto njega izraste malo cudoviste drvo. To je kao kad bi uzeli bebu i ogranicili joj obroke na 2 kasike hrane, pa posle prodavali ljude stare 20 godina visoke 70 cm i teske 10 kg.


Nasilje nad prirodom??? Kao da genetska modifikacija biljaka nije nasilje nad prirodom?! Sta?, onda bi Holandija jednostavno trebalo da se ugasi kao zemlja :)
Bonsai je mnogo miroljubivije gajiti od prethodno navedenog... A ako gledamo tako onda je i orezivanje vinove loze nasilje...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Bonsai - proizvodnja i gajenje

[ Pregleda: 21836 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.